STSL 20.Hafta | Bursaspor 1-1 Galatasaray

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında Bursaspor ile karşılaşıyor. Bursa Atatürk Stadı’ndaki mücadele öncesinde ilk 11’imiz belli oldu.

Maç: Bursaspor – Galatasaray
Yer: Bursa Atatürk Stadı
Tarih: 02.02.2013 Saat: 19.00
Yayın: Lig TV ve Lig TV HD (Canlı)
İnternet: Galatasaray Dergisi 121. Say kt (Canlı Anlatım)

Galatasaray
Fernando Muslera, Sabri Sarıoğlu, Semih Kaya, Dany Nounkeu, Albert Riera, Yekta Kurtuluş, Selçuk İnan, Engin Baytar, Emre Çolak, Johan Elmander, Umut Bulut

Yedekler
Eray İşcan, Gökhan Zan, Hakan Balta, Aydın Yılmaz, Wesley Sneijder, Nordin Amrabat, Burak Yılmaz

Başarılar takımımıza.

Burak bence burda olmalıydı.Sneijder yedek kalması bence doğru tercih 4-4-2 de Sneijder oynamaz.Engin Baytar tercihi cidden garip Engin'i oynatıp Aydın'ı oturtmak kötü bir tercih bence.

burak sezon sonunda ufak ufak gider aga...

sergen'in zamanında çek forvet koller için bir yorumu vardı; ' kaleden topu versen boş sahada diger kaleye kadar topu süremez' şeklinde...sergen'in yorumları pek isabetli olmasa da bu tespiti dogruydu ve aynı husus burak için de geçerli...futbol oynamak için önce top sürebilmek gerek malum...ofsayta düşmek kendini yere atmak ve cr7 hareketi yapmadan önce top sürmeyi ögrenmeliydi..

kaldı ki umut-elmander ikilisinin yaptıgı baskının da 10da 1ini dahi yapmıyor burak ve 'savunma hücumdan başlar' felsefesini yerle bir edebiliyor tek başına...

burak sezon sonunda ufak ufak gider aga...

sergen'in zamanında çek forvet koller için bir yorumu vardı; ' kaleden topu versen boş sahada diger kaleye kadar topu süremez' şeklinde...sergen'in yorumları pek isabetli olmasa da bu tespiti dogruydu ve aynı husus burak için de geçerli...futbol oynamak için önce top sürebilmek gerek malum...ofsayta düşmek kendini yere atmak ve cr7 hareketi yapmadan önce top sürmeyi ögrenmeliydi..

kaldı ki umut-elmander ikilisinin yaptıgı baskının da 10da 1ini dahi yapmıyor burak ve 'savunma hücumdan başlar' felsefesini yerle bir edebiliyor tek başına...

Çok ilginç.Burak'ın Cluj'a attığı 3.golü hafızanızdan silindi sanırım...

Bir de Sneijder-Drogba transferlerine şüpheyle yaklaşılmıştı.. Acilen Drogba'nın elenip gelmesi, Sneijder'in de form tutması lazım.. Bıktım artık bi hafta iyi bi hafta kötü olmaktan.. Kaçırdığımız o kadar maç var ki.. Kazansak b maçları şimdiye 15 puan fark olmuştu.

Burak oynamayacaksa satılsın şu anda avrupanın en göz önünde adamlarından , sonuçta CL gol kralı.Kenarda oturtup değerini düşürmenin anlamı yok.

Neler oluyor anlamıyorum. Bu takım geçen sene ligde 9 maç galibiyet serisi yakalarken bu sezon daha da iyi oyuncular almasına rağmen 2 pas yapmaktan aciz ya nedir bu durum ? Oynadığımız şeyin adı futbol bile değil. Allah'tan Drogba'yı aldık da en azından fiziğiyle birşey yapar yıpratır, önüne top geldi mi asar direk.

Fatih Hoca'ya nasıl ulaşabilirim ? Emre Çolak´tan daha iyi futbolcu olduğumu düşünüyorum.

not: Hocam GALATASARAY kişilerin ego tatmin yeri değil. İyi olan oynar. Bunu en çok Fatih Terimin bilmesi lazım

Bu hafta da hatta yenilsek bile önümüzdeki hafta da lideriz ama 20 haftada 10 maç puan kaybetmiş durumdayız. Liderliğe rağmen iyi bir tablo yok ortada.

Puandan ziyade ortada FUTBOL yok !! Hadi iyi oynasak kaybetsek neyse . . Teknik direktör başkası olsa fena söverdim ama Fatih Terim başka.. Fakat nasıl takıma böyle kötü futbol oynatır aklım ermiyor ! İlk yarıdaki 4-0 lık Antalya maçı sonrası takım piyasada YOK !

Sneijder oyuna girdi adama pas veren yok. Bir ara Umut adamı çalımlıyacaktı. Riera böyle oynarsa Shalke maçında Farfan orayı otoban yapar. Melo'yu net maçta aradık. Yekta kesiciligi yapamadığı gibi yeterli agresifligide saglayamadı. 2. yarı 4-2-3-1'e döndügümüzde Enginin yerine Burak oyuna girmeli ve tek forvet oynamalıydı. Umut ise sag açıga geçmeliydi. Fatih hocanın net hataları vardı. Açıkcası ümit vermedi takım.

Çok ilginç.Burak'ın Cluj'a attığı 3.golü hafızanızdan silindi sanırım...

durmuş saat dahi günde iki kez dogru zamanı gösteriyor ali kardeşim...kaldı ki inan bahsettigin pozisyonda burak topu kaybetmenin eşiğinden dönmüştü..neredeyse topu ayagına dolaştıracakken her zamanki gibi, şansı yaver gitti ve yön degiştirerek stoperi yanılttı..

bu arada; ben mi yanılıyorum yoksa amrabat psv-kayseri-fas milli takımında sağa yakın hatta direkt sağ açık olarak oynamıyor muydu?? bu adamı fatih hoca neden ısrarla solda oynatıyor?? şu takımdaki en sevdiğim oyuncudur kendisi fakat sahada hem mimiklerinden hem vücut dilinden istediklerini yapamadıgı o kadar net görülüyor ki..

29 maç oldu 3 maç top oynamadık. Geçen sene ligi kazandıran 4-4-2 bu sene ciddi anlamda zarar veriyor bize. Bu ısrar yeterince zarar verdi bize 20 maç 10 kez puan kaybettik. 11 deplasmanda 7 kez puan kaybettik. Kazandıklarımızdan biri Antalya'nın 10 kişi kaldığı maç bir diğeri Melo'nun 90da penaltı kurtardığı Elazığ deplasmanı. Bursa deplasmanında puan kaybı bankoydu zaten Emre Çolak'ı 11 görünce sürprize bile ihtimal yoktu. Vasat oynasak en az 10 puan fark olurdu ama berabet bir sezon geçiriyoruz futbol olarak. Ama lideriz yeaaaa tabi. Lig için şampiyonluk şansımız rakiplerin puan kaybetmesinden geçiyor bu sezon. Yoksa 1 gram hak etmiyoruz şampiyonluğu. Drogba'nın yaratacağı etki çok kritik olacak 3 maç kazandırsa şampiyonluğa yeter. Yetiş ya Didier.