STSL 22.Hafta | Akhisar Bld.Spor 1-2 Galatasaray

Büyük konuşmayayım ama bana nedense rahat kazanacağız gibime geliyor her ne kadar Akhisar çıkışta olsa da. Gekas'a dikkat etmemiz lazım !

Geçen haftadan Amrabat kesik yemiş. Umut ilk 11e dönmüş. Drogba yedek. Açıkçası Hakan, Engin, Drogba 3lüsünden 1 tanesinin sahada olacağını düşünüyordum.

Muslera-Sabri-Dany-Semih-Riera-Selçuk-Yekta-Hamit-Sneijder-Umut-Burak ile başlayacağız.

11 deplasmandan 7 kez kayıpla döndük. Kazandıklarımızdan biri net skorla geçtiğimiz Antalya(ayrıca 10 kişi kalmışlardı). Bir diğeri Melo'nun 90da penaltı kurtardığı Elazığ maçı. Diğer 2 maç 1-3lük İBB ve Sivas. Bunlar ise oyunu geride kabullendiğimiz top dahi oynamayıp sonuç odaklı düşündüğümüz maçlar. Sezonun sonlarına geldik. Çıkıp çatır çatır oynayıp kazandığımız 1 deplasman maçımız yok. Düşe kalka gidiyoruz böyle de gidecek gibi. Sezon sonuna kadar tek umudum Drogba etkisi. Burada takılmayalım umut vermeden kazanalım artık.

Geçen haftadan Amrabat kesik yemiş. Umut ilk 11e dönmüş. Drogba yedek. Açıkçası Hakan, Engin, Drogba 3lüsünden 1 tanesinin sahada olacağını düşünüyordum.

Muslera-Sabri-Dany-Semih-Riera-Selçuk-Yekta-Hamit-Sneijder-Umut-Burak ile başlayacağız.

11 deplasmandan 7 kez kayıpla döndük. Kazandıklarımızdan biri net skorla geçtiğimiz Antalya(ayrıca 10 kişi kalmışlardı onun etkisi). Bir diğeri Melo'nun 90da penaltı kurtardığı Elazığ maçı. Diğer 2 maç 1-3lük İBB ve Sivas. Bunlar ise oyunu geride kabullendiğimiz top dahi oynamayıp sonuç odaklı düşündüğümüz maçlar. Sezonun sonlarına geldik. Çıkıp çatır çatır oynayıp kazandığımız 1 deplasman maçımız yok. Düşe kalka gidiyoruz böyle de gidecek gibi. Sezon sonuna kadar tek umudum Drogba etkisi. Burada takılmayalım umut vermeden kazanalım artık.

Drogba girdi hem kendi oynadı hem Sneijder'i oynattı hem de Burak'ı.Bu arada Sneijder ile ilgili yorum yapmak gerekirse 4-3-3 oynarsak efsane olur Xavi ve İniesta'dan sonra 4/3/3 sitemine en uygun oyuncu olabilir dünya üzerinde.

Maçla alakalı roman yazılır.Rakibin düşük profilli Anadolu takımlarıyla alakası yok.90 dakika kapanan,çirkin adamlardan kurulu takımlar son haftalarda abuk sabuk galibiyetlerle ligde kalır bu adamlar düşer.Türk futbolu için fazla iyi niyetliler.Övgü kısmı topun oyunda kaldığı kısımla alakalı tabi,son dönemde oynadığımız en kasap rakipti yoksa.Kalecileri de yetiştiği kulübü bas bas bağırıyor.
Takımınız istediği kadar iyi olsun,bu şekilde 3-4 maç kazanmadan şampiyon olunmuyor.Drogba'nın başlangıcı ve hissettirdikleri için kelimeler kifayetsiz.Yalnız Gekas'ı da es geçmemek lazım,normalde yapabildiği vuruşları yapabilse Çarşamba'ya kadar iptaldik.
Drogba'nın girişinden sonra Sneijder de akla kara gibi fark etti.Olabilecek en zorlu geçişlerden birini yaşıyoruz,pamuk ipliğine bağlıyız.Takımda oyuncu ayırmak hoşuma gitmiyor ama Selçuk-Dany-Semih-Riera-Muslera beşlisi iyi ki var.Buradan bir gelecek kuracaksak en büyük pay onların olacak.

Aslında ben bugün hüzünlüyüm.Drogba'yı geçen sene ya da daha önce alamadığımız için(biliyorum daha önce alamazdık zaten).40 yaşına kadar bizle kal KIRMIZI FİL.
Mourinho onun için az bile söylemiş. Her neyse maça gelicek olursak dakika 60'ta efkardan sigara yaktım hoca nasıl almazsın bu adamı diyerek ve sigaram bitmeden Drogba 1 gol 1 asist yapmıştı benim için en ilginç sigara deneyimim oldu hem efkar hem zevk sigarası olarak :)

Lig sonuncusuna karşı Drogba girene kadar oynadığımız futbol içler acısı. Bunun hesabını yapmamız lazım eğer daha başarılı olmak istiyorsak.

Saygılar.

Melo'yu sevsekte sevmesekte ona ihtiyacımız var orta sahada Akhisar bile aldı orta sahayı zaman zaman Yekta onun görevini tam anlamıyla yapamıyor çünkü ön libero değil.

Melo'yu sevsekte sevmesekte ona ihtiyacımız var orta sahada Akhisar bile aldı orta sahayı zaman zaman Yekta onun görevini tam anlamıyla yapamıyor çünkü ön libero değil.

Melo'yu biz seviyoruz da kuşlar ve onların temsilcisi olan kuş kurulu sevmiyor.
4 maç ceza verenler utansın diyeceğim de onlar utanma duygusunu çoktan kaybetmişler.
Drogba'nın yaptıkları ve yapacakları onlara diyelim..