T.S.B Süper Lig 10. hafta | Beşiktaş - Galatasaray(79-96)

Maçla ilgili yazı yazarım eve yeni girdim hemende çıkmam gerekiyor ama Hakemler BJk'yi ezdi diyene ben sadece gülerim. Sadece şunu söylüyorum BJK kazansın diye herşeyi yaptı Hakemler bunları bi kaç örnek vererek söylerim ama gece :) .

Tebrikler ! Dershanem yüzümden bugünki maçları kaçırdım ama maçlara gelme ihtimalim olsaydı tercihimi bu maçtan yana kullanıp çıkışında voleybol maçına gidecektim.

Acaba yalnız başıma mı izleyeceğim derken bizim Gazanfer ve arkdaşları salona giriş yapınca baya bir rahatladım, maç ile ilgili bi şeyler karalamadan onların hakkını vermek istedim sağolsunlar 8 kişi geldiler birde ben 9 süper tribün yaptık :) . Gerçi Gstv nin yeni spikeri bizimle beraber takip etti maçın bir kısmını onu saymasak olmaz 10 kişi falandık işte.

Maça gelince maç tam da tahmin ettiğimiz gibi kıran kıran başladı, Filipski'yi de çok iyi kiletlediler e tabi ilk maçtan ağızları yanmıştı durum böyle olunca her ne kadar bir çekişme beklesekte bu kadarı bizede sürpriz oldu açıkçası. Zaman zaman 4-6 sayı öne geçtikleri oldu, işte tamda bu zamanlar İsmail Ar ve Fifi'nin (Fİlipski kendine böyle söylettiriyomuş arkadaşlarına) aldığı gerek hücüm olsun gerekse savunma ribaundları ile müsade etmedi BJK'nin galibiyete bir adım daha atmasına, oralarda BJK'ye dur diyen hep İsmail oldu.

Hazır İsmail'den bahsetmişken aldığı ribaundlar olsun, turnikeleri olsun zaten çok iyi yaptığı şeyler, kusursuz buralarda ama orta mesefe şutları falan atıyor artık, hani saha içindeki mücadelesini hiç söylemiyorum bile. Tamam bu takımın yıldızı tartışmasız Özgür ama İsmail bizim tekımın en önemli parçalarından birisi kesinlikle, hatta başlarda.

Özgür çok büyük oyuncu birde o inanılmaz hırsı ile birleşince vallahi seyrine doyum olmuyor, gelenler beni anlayacaktır.

Neyse maça dönelim, maç bu şekilde 6 sayı bize geçiyor 4 sayı bjk ye derken son periyota kafa kafaya girdik ama olan o son periyotta oldu. 4. çeyreği müthiş oynadık Özgür, Fifi, İsmail, Matt ve Tucek hepsi müthişti, Tucek zaten girince direk farkını ortaya koydu, boyalı alanı hem hücümda hem savunmada hakimiyetimiz altına aldık nu durum hali ile Savunmada çok iyi olmamızı beraberinde getirdi, bu sayede BJK'ye son çeyrekte kolay atış imkanı vermeyip bizim hücümda ki silahlarımız da gerekeni yapınca kopardık aldık maçı herkese, herşeye rağmen. Kaçınılmaz son :) . Neyse BJK belki Playoff larda umut fakirin ekmeği :) .

BJK inanılmaz hırslı hazırlanmış maça belliydi, zaten 11 oyuncusuda Milli takımda beraber çalıştılar, belliki ayrıca bu maç içinde hazırlanmışlar kampta hazır beraberken, zaten milli takımın başında da BJK'nin hocası var miss.

Mehmet hoca olsun, yedek oyuncular olsun, sponsorları olsun herkes inanılmaz itiraz ettiler anlamsızca, halbuki farkı açmamızı engelleyen hakemlerdi. Hayatımda görmediğim basket fauller, teknik fauller çalındı, Allah'tan baş hakem insaflıymış ve bu sporu gerçekten bilen biriymişte biraz olsun korudu bizi (korudu derken olmayanları vermedi tabiki ama bi kaç eksikle de olsa olnaları çalma cesaritini gösterebildi en azından)

Sedat hocamın son 15 saniyede aldığı koyduk molasıda (ilk maçta almamıştı hoca molayı ama rakip o kadar tahrik ettiki bizimkileri oyuncularımız istemiş bu molayı) çok iyi oldu bence çünkü bunu hakkettiler evlerine gelen misafirlere adam gibi davranmasını öğrenecekler hem taraftarlar hem yöneticiler hem de sponsor bozuntuları.

Bizede sağlam küfür ettiler ara ara ama şaşırdıkmı tabiki Hayır Allahtan sahadaki aslan yürekliler bizim yerimize geçti daş...

Sedat hocaya ağıza alınmıcak hakaret etmeler falan gerçekten çok fazla terbiyesizleşti BJK, bu gün kendi sınırlarını bile aştı şahsen. Neyse bunun üstünde çok durmayalım hadi, seneye gelirler gene biz gösteririz misafirperverliğimizi Çarşı denen kah.. topluluğa! Nedense bizim evdeki maçlarda hep dostluk, hep dostluk, biz onlara gidince de 8 - 9 kişiyi dövmek için kapıda bekliyolar. Allah'tan Sedat hoca gibi bir insan var arkamızda da sahip çıkıyor, takımın arabasına aldı bizi.

Fazla uzatmaya gerek yok hepsini alınlarında öpüyorum ne desem boş, zaten ben bu oyuncuları övebilecek herhangi bir kelime, cümle bilmiyorum. Sadece şunu söylemek istiyorum "ayrımadık hiç birinizi öz kardeşimizden" çok seviyoruz sizi nasıl da yakışıyosunuz taşıdığınız Armaya bir bilseniz.

Fizyoterapist Barış Güven kardeşim bizi bir an olsun susuz bırakmadı onada çok teşekkür ediyorum, zaten işin görünmeyen kısmında Akın ile beraber inanılmaz emekleri var, hakları ödenmez ikisininde. Biz her şeyin farkındayız bilesiniz.

Şamil biz de seni, Gazanfer'i ve Beşiktaş kahpelerine (mutlaka bilinçli ve alçak gönüllüleri de vardır-bunu bütün iyi niyetimle söylüyorum- ama bugünkü olayları yapanlar da kahpenin önde gidenleridir) karşı sağlam duran ve tribün yapan tüm kardeşlerimizi alınlarınızdan öpüyoruz. Engelsiz Aslanlar'a da kocaman bir helal olsun!

Konu Beşiktaş olunca küfür, kahpelik, gereksiz itiraz, hakaret, çıkışta sıkıştırma, az kişiye çok kişi dalma vs vs bu liste biter mi sence? Hoca bile dolmuş Facebook'ta uzun uzun ileti yazmış. O mesaj gerekli yerlere gitmiştir zaten, zira Beşiktaş her maç koyduk molası alıyormuş. Bu ve bunun gibi terbiyesizlikleri kendi suratlarına çarpılınca tabii ki sindirmeleri zor olmuştur. Keşke Barış'ta suyun yanında soda da olsaymış, sıcağı sıcağına ikram ederdik.

Bu kadar güzel misafirperverliğin üstüne böyle şeyleri her sene yapıyorlar zaten. Şu anda bizi başka türlü yenmelerinin başka bir yolu yok. Anca pislik yapacaklar, dövecekler, hakemlere çaktırmadan indirecekler (ki çaktırmadan yapmalarına bile gerek yok aslında), sindirecekler, küfür edecekler ki bizi yensinler. Bunun yanı sıra bizim başarısız olmamız federasyon nezdinde uzunca bir zamandır isteniyor zaten. Bu yüzden her hafta dayak yiyoruz ama yine de farklı galibiyetlere imza atıyoruz. Bu da cidden büyük bir iş.

Ben Ferit'in maçtaki genel tavrını merak ediyorum, acaba o da çirkeflik yaptı mı? Kasıtlı yaptığı hareketler var mıydı? Yani sence ekmek yediği kaba pisledi mi?

Gümbür gümbür geliyoruz. Asıl hedef yeniden Avrupa Şampiyonluğu.

Can Ferit konusuna çok girmek istemiyorum ama Ferit beni ziyadesiyle üzmeye devam etti, Özgür ile aralarında ne var bilmiyorum ama ayıptır ya ekmeğini yediğin kulübe bir zamanlar terlettiğin formaya karşı bunları yapma be Ferit.

Ferit'in yaptıkları çok üzücü gerçekten. Beşiktaş onu da bozmuş, ne diyelim.

Acaba Milli Takım'da hocanın yüzüne nasıl bakacak?

Acaba yalnız başıma mı izleyeceğim derken bizim Gazanfer ve arkdaşları salona giriş yapınca baya bir rahatladım, maç ile ilgili bi şeyler karalamadan onların hakkını vermek istedim sağolsunlar 8 kişi geldiler birde ben 9 süper tribün yaptık. Gerçi Gstv nin yeni spikeri bizimle beraber takip etti maçın bir kısmını onu saymasak olmaz 10 kişi falandık işte.

Maça gelince maç tam da tahmin ettiğimiz gibi kıran kıran başladı, Filipski'yi de çok iyi kiletlediler e tabi ilk maçtan ağızları yanmıştı durum böyle olunca her ne kadar bir çekişme beklesekte bu kadarı bizede sürpriz oldu açıkçası. Zaman zaman 4-6 sayı öne geçtikleri oldu, işte tamda bu zamanlar İsmail Ar ve Fifi'nin (Fİlipski kendine böyle söylettiriyomuş arkadaşlarına) aldığı gerek hücüm olsun gerekse savunma ribaundları ile müsade etmedi BJK'nin galibiyete bir adım daha atmasına, oralarda BJK'ye dur diyen hep İsmail oldu.

Hazır İsmail'den bahsetmişken aldığı ribaundlar olsun, turnikeleri olsun zaten çok iyi yaptığı şeyler, kusursuz buralarda ama orta mesefe şutları falan atıyor artık, hani saha içindeki mücadelesini hiç söylemiyorum bile. Tamam bu takımın yıldızı tartışmasız Özgür ama İsmail bizim tekımın en önemli parçalarından birisi kesinlikle, hatta başlarda.

Özgür çok büyük oyuncu birde o inanılmaz hırsı ile birleşince vallahi seyrine doyum olmuyor, gelenler beni anlayacaktır.

Neyse maça dönelim, maç bu şekilde 6 sayı bize geçiyor 4 sayı bjk ye derken son periyota kafa kafaya girdik ama olan o son periyotta oldu. 4. çeyreği müthiş oynadık Özgür, Fifi, İsmail, Matt ve Tucek hepsi müthişti, Tucek zaten girince direk farkını ortaya koydu, boyalı alanı hem hücümda hem savunmada hakimiyetimiz altına aldık nu durum hali ile Savunmada çok iyi olmamızı beraberinde getirdi, bu sayede BJK'ye son çeyrekte kolay atış imkanı vermeyip bizim hücümda ki silahlarımız da gerekeni yapınca kopardık aldık maçı herkese, herşeye rağmen. Kaçınılmaz son. Neyse BJK belki Playoff larda umut fakirin ekmeği.

BJK inanılmaz hırslı hazırlanmış maça belliydi, zaten 11 oyuncusuda Milli takımda beraber çalıştılar, belliki ayrıca bu maç içinde hazırlanmışlar kampta hazır beraberken, zaten milli takımın başında da BJK'nin hocası var miss.

Mehmet hoca olsun, yedek oyuncular olsun, sponsorları olsun herkes inanılmaz itiraz ettiler anlamsızca, halbuki farkı açmamızı engelleyen hakemlerdi. Hayatımda görmediğim basket fauller, teknik fauller çalındı, Allah'tan baş hakem insaflıymış ve bu sporu gerçekten bilen biriymişte biraz olsun korudu bizi (korudu derken olmayanları vermedi tabiki ama bi kaç eksikle de olsa olnaları çalma cesaritini gösterebildi en azından)

Sedat hocamın son 15 saniyede aldığı koyduk molasıda (ilk maçta almamıştı hoca molayı ama rakip o kadar tahrik ettiki bizimkileri oyuncularımız istemiş bu molayı) çok iyi oldu bence çünkü bunu hakkettiler evlerine gelen misafirlere adam gibi davranmasını öğrenecekler hem taraftarlar hem yöneticiler hem de sponsor bozuntuları.

Bizede sağlam küfür ettiler ara ara ama şaşırdıkmı tabiki Hayır Allahtan sahadaki aslan yürekliler bizim yerimize geçti daş...

Sedat hocaya ağıza alınmıcak hakaret etmeler falan gerçekten çok fazla terbiyesizleşti BJK, bu gün kendi sınırlarını bile aştı şahsen. Neyse bunun üstünde çok durmayalım hadi, seneye gelirler gene biz gösteririz misafirperverliğimizi Çarşı denen kah.. topluluğa! Nedense bizim evdeki maçlarda hep dostluk, hep dostluk, biz onlara gidince de 8 - 9 kişiyi dövmek için kapıda bekliyolar. Allah'tan Sedat hoca gibi bir insan var arkamızda da sahip çıkıyor, takımın arabasına aldı bizi.

Fazla uzatmaya gerek yok hepsini alınlarında öpüyorum ne desem boş, zaten ben bu oyuncuları övebilecek herhangi bir kelime, cümle bilmiyorum. Sadece şunu söylemek istiyorum "ayrımadık hiç birinizi öz kardeşimizden" çok seviyoruz sizi nasıl da yakışıyosunuz taşıdığınız Armaya bir bilseniz.

Şamil Abi öncelikle kendim ve tüm arkadaşlarım adına ben de sana teşekkür ederim.

Bu maçın oynanacağını ilk duyduğumuzda aynı saatte olan bir Fenerbahçe derbisi vardı. Kendi adıma konuşmam gerekirse, Euroleague maçlarında yenilmelerinden öte, formalarını ıslattıklarına, mücadele ettiklerine hiç inanmadığım için düşünmeden bu maçı tercih ettim, kızlar iyi olsa bile muhtemelen yine bu maçı tercih ederdim senin gibi :)

Geçen senelerde yaşanan tatsızlıkları duymuştum. 2 sene önce 8 kişiyi dövmek için dışarıda beklemeleri, geçen sene gelen taraftarı geri göndermeleri... Takımdan oyuncularla konuştuğumuzda bu sene taraftarımızın alınabileceğini söylediler.

Salonun önüne geldiğimizde 200 Beşiktaşlı'yı bizi bekler şekilde görünce şaşırdık aslında. Maça girerken de tinerci tipli bazı genç Beşiktaşlı taraftarlar biraz sıkıntı yaratmaya çalışsa da 1-2 sağduyulu Beşiktaşlı taraftarın çıkmasıyla rahatça salona girdik. Şimdiye kadar 100 civarı maça gitmişimdir, sanırım tribün anlamında en keyif aldığım maçtı :) 10 kişi maç boyunca hiç susmadan onlarca farklı beste söylemek, GS TV'nin bayan spikerinin bile ara ara tezahüratlarımıza katılması, oyunculara tek tek bağırmamız, maçın çoğu bölümünde maçı izleyen insanlara evimizde oynuyoruz hissi verecek kadar sesimizin gür ve baskın çıkması, Seyran Abla'yı tekrar formamızla görmek, Bayan Basketbol maçından sürekli aldığımız güzel haberler...

Maç sonunda da Sedat Hoca'nın jesti sayesinde takım otobüsünün yanına gittik, Akın Abi'ye yardım edip zaman geçirdik, daha sonra da zaten futbol maçını izlemek üzere Nevizade'nin yolunu tuttuk.

Yalnız bu maç Ahmet Cömert'te kendi oyuncumuz diye ağırladığımız, sevgi gösterdiğimiz bazı insanların ne kadar iki yüzlü olduklarını anladım. Ferit Gümüş'ün Özgür ile aralarında ne olursa olsun bunu maça sıçratması gerekmezdi. Gereksiz yere maçı gerdi, şu branşta saha içinde gördüğüm ilk kavgayı başlatan isimdi. Ferit Gümüş'ün başlattığı gerginlik diğer oyunculara, antrenörlere, teknik ekibe, tribüne sıçradı. Bu gerginlik sonucunda Beşiktaşlı taraftarlar oyuncularımıza ve Sedat Hoca'ya küfür etti, oyuncularımıza birbirinden sert sportmenlik dışı fauller yapıldı, sadece 1'i çalındı, neyse ki oyuncularımız pek takmadı Beşiktaşlı oyuncuların bu tavırlarını, hatta Filipski bir ara sandalyesinden inip sahaya bile oturdu teknik faul alma pahasına, Beşiktaş'ın bu pisliklerine oyuncularımız güldüler geçtiler kısaca.

Ferit Gümüş, zamanında en güzel başarıları kazandığı takıma ihanet etti.

Bir söz de Beşiktaş'ın o antrenörüne. Bu adama kalsa maç boyu Beşiktaşlı oyuncular tek faul yapmıyor, bizim her hareketimiz faul. Bir maçta bu kadar itiraz edilir, bu kadar hakemlerin üzerine oynanır, helal olsun, kendisine yakışan da bu zaten. Soyunma odasında da Sedat Hoca'nın arkasından bağırmakla olmuyor. Sonuç olarak "İmparator" her zaman Sedat Hoca ;)

Bir de 15 saniye kala aldığımız molada takım-tribün birlikte CİMBOMBOM diye salonu inletmemiz de çok güzeldi :)

Uzun sözün kısası hayatımın en unutamayacağım günlerinden birini geçirdim her anlamda. Bu takımın peşinden her yere gidilir, siz bu branşta var oldukça biz de hep var olacağız.

Son olarak da günün tezahüratı;

10 kişi kalsak da bağırırız yine, ölüm olsa bile geliriz senle !

Bu arada skor anlamında bize yardımcı olan Şamil ve Can'a teşekkür edelim. Diğer maçlarda da bu bilgilerin çoğalmasını diliyorum. Ayrıca erkek ve kadın maçları da dahil olmak üzere salondan bilgileri, fotoğrafları daha sık paylaşmalıyız. Teknolojiyi kullanalım lütfen, TV'lere kalırsak işimiz zor her yer şifreli. :)

Allahım, ne kadar komik, basit ve çocukça bir yazı. Tam Beşiktaşlıların seviyesinde, ona yakışan biçimde. Hiç şaşırmadım.

Ferit de allahından bulsun ne diyelim.

Ahmet Cömert'e de geleceksiniz!

Anlaşılan Beşiktaş'a bu yenilgi fazla gelmiş ;

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=19785

Resmi sitenin maç yazısında bile hakem hatalarından bahsedilmiş falan. Neyse artık, aslanlarımız ellerine, tribüne giden herkesin ayağına sağlık.

Takımın yanında gidip destekleyen tüm kardeşlerime çok teşekkür ederim. 10 kişi bile olsa bu takımın hakkını verenlerin olduğunu bilmek çok güzel. Skor hiç yabancı gelmedi, başka birşey olması zaten mümkün değil gibi.

Bjk o kadar ilgili ki resmi sitelerindeki haber konusuna bile Ahmet Cömertte çekilmiş ve bizim taraftarımızın olduğu resmi koymuşlar. Edilen küfürleri ve sıkıntıları tahmin edebiliyorum. Aralarında istisnalar olmak kaydıyle, en pislik taraftar grubu onlar. Fazla takılmamak lazım bu konuya çünkü herkes zaten onların ne olduğunu gayet iyi biliyor. Tekrar söylüyorum mutlaka aralarında iyi örnek teşkil edecek istisnalarda vardır.

Saygılar.

Ferit´in davranışına üzüldüm... Daha geçen yıl Saran´da oynayan, bizden büyük tepki toplayan Özgür´ün yanlışları hiç mi aklına gelmedi acaba?

Gerçi o da haklı kendine göre. Ben her türlü davranışı sergilerim, bu Galatasaray´da tekrar forma giymem için engel teşkil etmez düşüncesini oyuncuların aklına kazıyan bir yönetime sahibiz.

Ferit'in yaptıklarına gerçekten çok üzüldüm. Böyle bir üzüntüyü Bülent Gençlerbirliği'ni çalıştırırken bize karşı kazandığı bir maç sonrası verdiği demeçleri duyduğumda yaşamıştım.

Feritin yaptıklarını duyunca üzüldüm doğrusu. Serdar gibi bir adam bile Bjk ye gol atınca sevinemiyor.
Bjk taraftarının ettiği küfürleri ise gayet normal karşılıyorum. Onların karakteri bu.Eskiden saygı duyardım ama artık saygıda duymuyorum.En azından şu branşta adam olmasını bilebilselerdi keşke.