Takımı topla mirsad(kendini topla turgay)

G

Guest

Misafir
Aziz bey?e mahcubum

Demirel, Fenerbahçe Ülker?in yıldızı Mirsad?ı telefonla arayarak, "Tanjevic konusunda Aziz Bey?e mahcubum. Hocanıza yardım edin, takımı ayağa kaldırın" isteğinde bulundu..

F.Bahçe Ülker geçen sezon kazanılan şampiyonluğun ardından geleceğe umutla bakarken, Aydın Örs?ün yerine milli takım antrenörü Bogdan Tanjevic?in takımın başına getirilmesi camiada taşları yerinden oynatmıştı. Bu transferde başrolde olduğu ileri sürülen isimlerden biri de Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel?di. Tanjevic?in yüksek maaşı nedeniyle sıkıntı yaşadığı ve F.Bahçe?nin başına geçmesi için yakın dostları olan Başkan Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu?ya teklifte bulunduğu iddiaları daha önce dile getirilmişti.

?BİR AN ÖNCE TAKIMI TOPARLA?
Ancak yaptığı transferlerden, oynattığı basketbola kadar sürekli eleştirilen Tanjevic yüzünden taraftarların basketbol takımını protesto etmesi ve alınan üst üste yenilgiler, sonunda Demirel?in bile sabrını taşırdı. Camiada dilden dile dolaşan son iddiaya göre, takımın tecrübeli isimlerinden Mirsad?ı Top 16 maçlarından önce arayan Turgay Demirel?in, "Aziz Bey?e Tanjevic?i önermiştim. Ama mahcup oldum. Senden hocanıza daha çok yardım etmenizi ve takımı bir an önce toparlamanızı istiyorum" dediği öne sürülüyor.

Tanjevic konusunda daha milli takımın Avrupa Şampiyonası?ndaki başarısızlığında şüpheye düşen Aziz Yıldırım, takımın kötü gidişatıyla Aydın Örs-Tanjevic değişikliğinde istediğini bulamadı. Yıldırım?ın yakın dostları aracılığı ile Örs?ün gönlünü almaya çalıştığı ve bu ikilinin 2 hafta önce bir yemekte bir araya geldiği de iddia edildi. Gelişmeler nasıl olur bilinmez ancak Tanjevic?in görevine son verilmesi durumunda F.Bahçe?nin yüklü bir tazminat ödemek zorunda kalacağı belirtiliyor.

Yayın tarihi: 25 Şubat 2008, Pazartesi

Kaynak: Sabah
---------------------------------------------------------------
Ligin adı Beko basketbol ligi(A.Koç Fb yöneticisi)
Ligin yayıncısı NTV(Ferit Şahenk fanatik fb li kongre üyesi vede 1907 derneği kurucusu)
Tanjevic(Aynı zamanda milli takım koçu)
Ülker(3 takımın sponsoru olmakla beraber esas oğlan fb dir)
Son olarak federasyon başkanı T.Demirelin Aziz Yıldırımla olan kirli ilişkiside eklenince ortaya çıkan manzara malesef hiç etik olmuyor.
Federasyonun çıkarları fenerin çıkarları ile kesişmiş hatta ve hatta aynı olmuştur, milli takım koçunun başarılı olması milli meseledir bu nedenle fenerbahçe en az geçen sene kadar başarılı olmak zorundadır.
Daha vahimi T.Demirel Tanjevici fenere öneren olduğunu için şuanki kötü durum karşısında vicdan dahi yapmıştır derhal fenerbahçe ve Tanjevic ayağa kalkmalıdır gerekirse kaldırılmalıdır.
Bunları yazarken bile içimi bir karamsarlık kapladı yeniden umarım Türk sporu bir gün onu kirleten bu güruhtan temizlenir.
Bütün basketbol camiasını, taraftarlarımızı, vede yöneticilerimizi bu kirli ilişkiler karşısında dikkatli olmaya ve buna karşı mücadele etmeye çağırıyorum.

DERİN FEDERASYON VE AZİZ YILDIRIM İTTİFAKINA KARŞI OMUZ OMUZA!!!

Re: Takımı topla mirsad..

Uzun süredir forumu takip eden biri olarak üye olmaya karar verdim. Asıl amacım foruma girip ASVEL topiğinde yazmaktı ancak bu topiği görünce dikkatimi çekti ve gerçeklerin yazılması hoşuma gitti. Peki neye yarar ? Şu anda bununla kim ilgilenir ? Mali Genel Kurul sonrası Özhan Canaydın'ın başkan olmayacağını açıklamasından sonra Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır'ın kendi koltuğunu düşünerek "Özhan Canaydın bırakırsa Galatasaray 5 sene geri gider" demesi cidden çok yazık. Buralarda söz konusu Galatasaray mı ? Yoksa kendi koltuğumuz mu ? Şimdi bu başlığı okuyorum içeriğine bakıyorum ? Peki ne değişecek? Değiştirecek güç kim ? Bu güç biz değiliz.

Özhan Canaydın ılımlı politikaları ile yönetimide ılımlı bıraktı. Bu durumda böyle şeyler alenen dahi yapılsa çözüm yok. Karşıyaka maçında yaşananlar hepimizin malumu buna rağmen KSK nın aldığı ceza ortada bizim yönetim ılımlı olduğu müddetçe vuran çok olacaktır.

Eşek olursan semer vuran çok olur bu kadar basit.

FB nin toparlanması için gerekirse oyuncu verelim.

fbli basın bunu nasıl yazmış anlamış değilim demekki doğruluğu kesin yoksa bu basın fbye bişi yapmaz kafkaf ve mersin maçlarında bu çok belli oluyor artık yeter

AhmetBilgin' Alıntı:

Söylenecek son söz bu olur fb ülkere oyuncu verelim toparlansınlar ve şampiyon olsunlar yoksa turgay demirel mahcup olurmuş haydi arkadaşlar bir işin ucundan da biz tutalım ki tüm TÜRKİYE görsün bunların ne kadar kişiliksiz , haysiyetsiz insanlar olduğunu işte bizde böyle bir ligde basketbol oynamaya basketbolu Türkiye'ye sevdirmeye Aslanlar gibi Galatasaray seyircisi olmaya calısırız !!

Ayhan Şahenk Spor Salonunda oynadığımız bir maçta bu beyfendi teşrif edecek diye polis memrlarının itiş kakışlarına uğramıştık. Bu esnada dahi bize sahip çıkmayan şubenin takıma sahip çıkmasıda bana uzak geliyor.

Eyüp abi pankart yapalım ne yazcağımızı biliyorsun ama polisler onu salona sokar mı bilmem ;)

süper bir rica..çok duygulandım,ayrıca play offlarda olacak rezilliklere şimdiden hazırlıklı olalım

Aynen bende okurken büyük bir karamsallık içine düştüm.Bakalım neler olucak.Ama herşeye rağmen şampiyon olacağımıza yürekten inanıyorum.

arkadaşlar böyle KİRLENMİŞ BİR LİGDE alınan şampiyonluklara olan inancım bu yazılarla tamamen azalıyor...arkadaşlar fazlada şaşırmamak lazım fb nin yapmadığı şey değil herkesle iş birliği içinde olmak(hakemlerden tutun,federasyon başkanlarına:))bu tür durumlara inat ne hakemlere ne federasyon başkanlarına kalmadan sadece taraftarıyla oyunuyla bu sene başarıyı yakalayanın biz olacağını düşünüyorum..herkese karşı tek yüreğiz,bu sene şampiyon biziz...

Yalanlarken bile doğrulamışlar yazıklar olsun!!!
Önce federasyonun açıklaması
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, bugün SABAH Gazetesi?nde Deniz DERİNSU ve TAKVİM Gazetesi?ndeVolkan ÜSTÜYILDIZ imzasıyla yayınlanan sözde özel haberlerdeki iddiaların ?Hayal Mahsulü? olduğunu ve ?Bogdan Tanjevic? hakkındaki düşüncelerinin herkes tarafından çok net olarak bilindiğini açıkladı.

Demirel, ?Dediği öne sürülüyor, iddia ediliyor, belirtiliyor?? şeklinde sonuçlandırılan cümlelerden, asılsız bilgilerden ve hiçbir dayanağı olmayan iddialardan oluşan haberlerde yer alan hususlarla ilgili olarak şu açıklamaları yapmıştır:

1- Sayın Tanjevic?in Türkiye Basketbol Federasyonu ile 2004 yılında yapmış olduğu ve süresi sonradan uzatılan sözleşmesinde yer alan ?birinci yıldan sonra kulüp takımı çalıştırabilir? maddesi doğrultusunda ve Fenerbahçe Spor Kulübü?nün teklifi üzerine kendileri ile bu sezon başında anlaşmaya varmış ve Federasyonumuzu bu konuda bilgilendirmiştir.

2- Sayın Tanjevic?in söz konusu ?kulüp takımı çalıştırma hakkını? bu sezondan itibaren kullanıyor olması Türkiye Basketbol Federasyonu ile olan sözleşmesindeki hiçbir maddeyi değiştirmeyi gerektirmemiştir.

3- Türkiye Basketbol Federasyonu?nun ?yüksek maaş? veya herhangi başka bir nedenle maddi sıkıntı yaşadığı düşüncesi ve yorumu tamamen yanlıştır. Federasyonumuzun gelir ve gider tabloları Mali Genel Kurul?da tüm detaylarıyla açıklanmakta ve mali konularda hiçbir sorunu bulunmamaktadır.

4-Türk Basketbolu?na uzun yıllar büyük hizmet vermiş olan ve vermeye de devam eden Fenerbahçe?nin Milli basketbolcusu Mirsad Türkcan ile her zaman görüştüklerini, bu görüşmelerde yazıda belirtilen konuların hiçbir suretle bahse konu olmadığını, ancak bu oyuncunun sağlık durumu hakkında bilgi aldığını belirtmiştir.
5- Yazıda ve başlıkta ?öne sürülen? Fenerbahçe basketbol takımına antrenör seçimi konusunda ?başrolde olduğu? ve sonrasında alınan sonuçlarla ilgili olarak Fenerbahçe Başkanı Sn. Aziz Yıldırım?a ?mahçup olduğu? ifadeleri tamamen hayal ürünü ve gerçek dışıdır.

Kamuoyunun ve basketbol camiasının bilgilerine sunulur.

Saygılarımızla,
Türkiye Basketbol Federasyonu
-----------------------------------------------
Şimdi fenerbahçenin açıklaması!
Bugün tarihli Sabah Gazetesi'nde Deniz Derinsu imzasıyla yayınlanan ve Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız oyuncusu Mirsad Türkcan'ın Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Turgay Demirel tarafından arandığı ve Sayın Demirel'in kendisine "Aziz Bey'e mahcubum. Ona Tanjeviç'i ben önermiştim " şeklinde sözler sarf ettiği iddia edilen haber ile ilgili oyuncumuz açıklamalarda bulundu. Mirsad yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Haberi görünce çok şaşırdım. Beni Turgay Demirel aramadı. Haberde geçen diyalogların tamamı uydurma ve yalan. Zaten haberi kaleme alan Deniz Derinsu'yu aradığımda da bu haberi duyumlar üzerine yazdığını söyledi. Bir gazetecinin kalkıp sadece duyumlar üzerine bu şekilde ciddi ithamlar içeren bir haber yazmasını anlayamıyorum. Bu gazeteciliğe yakışmayan bir davranış. Beni arayıp duyumlarını sorma ihtiyacı bile duymuyor. Sadece duyumlarla takımımıza ve kulübümüze zarar vermeyi amaçlayan bu tür haberleri ve yapanların gerçek niyetini kamuoyunun takdirine bırakıyorum."

Fenerbahçe Spor Kulübü söz konusu haber ile ilgili gerekli hukuki girişimlerde de bulunacaktır.
--------------------------------------
Demirel aradığını ama sadece hal hatır sorduğunu söylüyor, mirsad ise hiç aranmadığını söylüyor bir nevii suç ifşaa olmuş bence.
Ayrıca hangi açıklamayı yaparlarsa yapsınlar ortada olan bir gerçek var Tanjevic,Aziz Yıldırım vede T.Demirel kader birliği yapmışlardır!!
Farzedelim fb bu sezonu 6. bitirdi ve ilk turdada elendi Tanjevicin milli takımı çalıştırması zorlaşmazmı T.Demirelin koltuğu böyle bir başarısız hocayla devam etmesi durumun sarsılmazmıı??? Kısaca Tanjevic dolayısıyla fenerbahce başarılı olmalı hem Aziz Yıldırıma mahçup düşmemek için hemde koltuğu kaybetmemek için!

AhmetBilgin' Alıntı:
Mali Genel Kurul sonrası Özhan Canaydın'ın başkan olmayacağını açıklamasından sonra Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır'ın kendi koltuğunu düşünerek "Özhan Canaydın bırakırsa Galatasaray 5 sene geri gider" demesi cidden çok yazık. Buralarda söz konusu Galatasaray mı ? Yoksa kendi koltuğumuz mu ? Şimdi bu başlığı okuyorum içeriğine bakıyorum ? Peki ne değişecek? Değiştirecek güç kim ? Bu güç biz değiliz.

Özhan Canaydın ılımlı politikaları ile yönetimide ılımlı bıraktı. Bu durumda böyle şeyler alenen dahi yapılsa çözüm yok. Karşıyaka maçında yaşananlar hepimizin malumu buna rağmen KSK nın aldığı ceza ortada bizim yönetim ılımlı olduğu müddetçe vuran çok olacaktır.

Eşek olursan semer vuran çok olur bu kadar basit.

daha önce defalarca yazdım, bir kez daha yazıyorum: ahmet dedehayır bu sene takımı şampiyon yapıp tarihe geçecektir. onda bu vizyonu ve girişimci ruhu gördük.

amma velakin taraftar ve pazarlama politikalarında, tek bir dee brown tişörtü bile satamayarak (!) sınıfta kalmıştır. bu, sayın dedehayır'ın mevcut özhan canaydın zihniyetinden ne kadar etkilendiğinin işaretiydi.

hele olağan mali kurul'da yaptığı açıklama, kendisini bence tamamen bitirmiştir. özhan canaydın'la geçen kara bile diyemiyorum, sarı - lacivert yılları savunmak, bugüne dek bir tek fenerbahçeliler'de görülmüş, galatasaray vicdanına sığmayacak bir özelliktir.

artık bu ismi bir daha anmak istemediğimi belirtirken, mart ayında her kim seçilecekse, bu fener hegemonyasına, utanmazlığa varan kulis faaliyetlerine karşı dimdik duracağına eminim.

canaydın dönemi bitti, artık fenerliler düşünsün........

teşekkürler eyüp abi bilgiler için...olaya bakın yaaa biri evet aradım hal hatır sordum diyor diğeri yok ben aranmadım diyor bari açıklama yapmadan önce görüşünde ortak akıl alın değil mi be akıllılarr..... :)

abiler bırakın kendi kendilerini yesinler bize de çerezlik malzeme işte pislikler yavaş yavaş çıkıyor işte .Ülker grubunun 1.35 milyon $ lık yardımı bile unutuldu daha napalım adamlar için 1.35 milyon $ verilen takım uleb cup da 15 sayı fark yiyip güzel bir başlangıç yaptı :p Türk Telekom zaten şuurunu iyice kaybetti böyle bir durumu değerlendirmek Erman Kunter den sonra en iyi sezonumuzu yaşamak bizim elimizde . :) başarıcağız ve onlar yine aynı kalıcak belki şampiyon olsak eurolig e bile gidemeyeceğiz ama nolursa olsun artık bunları da görmezden gelirlerse artık onların kör olduğu bariz kalacak..

:) :) :) :) hepsi bakirköylük bunların yalan söylemeyi bile beceremiyorlar :kop

:p ...organize yalan söyleyememe örgütü...halbuki trecrübelilerdir bu konularda

milliyet.com.tr, ligtv gibi doğru dürüst ve tarafsız basın antu sitesinin salak saçma uydurma düzme haberlerine yer verirken bu şekildeki bir olayda sessiz kalmaları Fenerbahçe camiasından ne kadar korktuğunun kanıtıdır. Milliyet ve Ligtv eğerki tarafsız ise bu konuyada değinirler ...

uşak ve medya

takımımızın moarlini bozmayalım iyi oynarsak sahada mücadele edersek beyler bence hiç bir şey olmaz.biz müssese veya ilçe takımı deiliz GALATASARAYIZ bu ülkede en son haksızlığa uğratılacak kluü galatasaray dır merak etmeyin..ayrıca ksk mersin olayları hakemler yönünden şanssızlık veya formsuzluk olabilir bu bizim takımdada oluyor..biri kesin 2 ortada topu mersine verdiler zararı yok büyütmeyelim
bu takım play-off larda bi şahlansın ne turgay kalır ne ülker galatasaray hepsinden büyüktür