TBL 10. Hafta | Galatasaray CC 84 - 72 Bornova Belediye

Re: TBL | GALATASARAY: 84 - Bornova Belediye: 72

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Valla o kadar afilli cümleler kurmuşsun ki anlamakta güçlük çektim benim de anlayışda sıkıntılarım var sanırım.

Neyse diyeceğim o ki Karşıdan bakıp gördüğünden de farklı bana sorarsan, bir maçlık tribünde izle maçı daha iyi kıyaslama yaparsın yada idrak edersin abi her ne ise işte. Zira ben saha içindede izliyorum tribünde de o yüzden oradan bakınca çok net bi sonuç çıkaramaman bence doğal, o sıkışıklığı o soluna sağına bile dönememe hissini yaşamıyorsun Tabi bu yorumları kendi ölçümlerimin doğruluğunu varsayarak yapıyorum

Hımmm bazen çok içerden bakmak yanıltıcı sonuçlar doğurabilir nesnel sonuça biraz dışardan bakılarak ulaşılır diyorum bende neyse ikimizin tahminleri aslında birbirine görece yakın zaten ben 2500-3000 diyorum, sen 3500

Sen 2500-3000 mi diyosun Kutay abi, desene ya ben 2000 falan diyosun sanıyodum. Fena değilmiş abi tahminin karşıdan bakan biri için sen bi maç ortadan izlesen 5000 dersin abi :) :) . İşin şakası bir yana ben Bench arkasında bunalıyorum sıkışıklıktan orta duranlar en az iki kat daha fazla sıkışıyorlar inan abi.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Sen 2500-3000 mi diyosun Kutay abi, desene ya ben 2000 falan diyosun sanıyodum. Fena değilmiş abi tahminin karşıdan bakan biri için sen bi maç ortadan izlesen 5000 dersin abi :) :) . İşin şakası bir yana ben Bench arkasında bunalıyorum sıkışıklıktan orta duranlar en az iki kat daha fazla sıkışıyorlar inan abi.

İyi o zaman söyleyelim dağalsınlar rakip takım oyuncularına daha kalabalık gözükürler

Ben bin defa söyledim başlarında duranlara ama o grubun dağılması her birinin bir sandalyede durması neredeyse imkansız. Birde sen şansını dene istersen.

Verilen rakamlardan yaptığım değerlendirmeler, kendi ampirik gözlemlerim ve standart sapma değerlerini de göz önüne aldığımda son maçta 3150 seyirci sayısına ulaşmış bulunuyorum hayırlı olsun :))

Aslında maça kötü başlamadık.Ama yaptığımız top kayıpları ve rakibin fazlasıyla iyi şut yüzdesi nedeniyle farkı ilk periyot yakalayamadık.2. periyodun başından son 2 dakikasına kadar zaten iyi olan savunmamızın kusursuzlaşmasıyla rakip darmadağan oldu.Nedense farkı açtığımız zaman takımımız oyunu rölantiye alıyor.Rakip zayıf olduğu için maçı kazandık.Ancak alınan molalar ve oyuncu değişikliklerine rağmen takımın o sertliği tekrar gösterememesi,eksi puan bizim adımıza.Böyle duraksamalarla zayıf rakiplere karşı farkı koruyabiliriz ancak Efes maçında gördüğümüz gibi ligin iyi takımları öne geçmeyi başarabilir.Bu sertliği tamam 40 dakikaya yayamayız ama maçtan koptuğumuz dakikaları en aza indirmeliyiz.
Bornova ise Roll gibi oyuncuları elinde tuttuğu sürece küçük takım olmaya devam edecektir.Böyle her eline aldığını potaya yollayan oyuncuyla daha çok maç kaybederler.Ümit Sonkol çok iyiydi.Biz Murat Kaya'nın 4 sene kendini geliştirmesini beklemiştik,onlarında böyle bir planı varsa görülüyor ki daha çok beklerler.