TBL 10. Hafta | Mersin BŞB 70 - 75 Galatasaray CC

Re: TBL | Mersin BŞB. - Galatasaray 70-75

Beşiktaşın ikisi nerede ise sezon başında olmak üzere en önemli 4 oyuncusundan 3'ü maddi sebepler yüüznden gitti. Sadece Austin değil yani Stanojevic ve Faison da takımdan ayrıldı kaldı ki Ziziç olayı daha yeni Beşiktaş sezonun başlaması ile birlikte yaşamaya başladıı sorunlaru. Sezon başından kalan tek oyuncu Chatman'de gitmenin eşiğinden döndü. Sezona bizim gibi 5 yabancı ile değil 4 yabacı ile başladıklarını düşünürsek %75'i takımdan ayrıldı. Yine maddi sorunlar yüzünden İspanya 5. liginden gelen bir oyuncuyu oynattılar bir ara şimdi de geçen sezon Yeşilyurt'da oynayan ve Türk statüsünde oynayabilmesi için beklettikleri Mims'i yabacı statüsünde oynatmak zorunda kaldılar.Şu an 3 yabancı ile devam ediyorlar yola ve kullanabilecekleri tek bir yabacı transferi hakları kaldı.

Yani problemlerin niteliği oldukça niceliği tamamı ile farklı.

OKAN DEMIRBAS' Alıntı:
oh be kazanmışız sevindim gerçekten.fbülker maçını seyrettim de fener müthiş bi takım olmuş bence yine şampiyonluğun en büyük adayı fb dir.maalesef :oops:

F.Ülker iyi takım ama abarttığın kadar iyi değil.Bu maç yanıltmasın bugn şutları girdi,Antalya ise berbat bir savunma yaptı,zaten sene başından beri geçen seneki Antalya ortada yok...Datçka,Alba,Aliağa maçları F.Ülkerin çok fazla zahafı olduğunu ortaya koyuyor.Dışarısı kapatıldı mı içeriden sayı için tek umutları var o da Oğuz...
Biz iyimiyiz dersen hayır,bu galibiyet güzel oldu ama eksiklerimizi örtmez.Türk takımlarının bu sene hepsi kötü,4 takım haricinde büyük bir kalite farkı var.O kaliteli 4 ekipten süpriz sayılmayacak şekilde galibiyet alabilecek bir-iki takımdan biri içeride Mersindi.Mersin'de Lofton'ın olmaması onların kalbini durdurdu.Tabi maç içinde bizim de uzunumuz kalmamış.Galibiyet güzel umarım ligde böyle devam eder.Atkins daha iyi olacaktır.Ama lütfen artık Gurovic için hazırlanan oyunlar görelim...

Kutay Çamcı' Alıntı:
Beşiktaşın ikisi nerede ise sezon başında olmak üzere en önemli 4 oyuncusundan 3'ü maddi sebepler yüüznden gitti. Sadece Austin değil yani Stanojevic ve Faison da takımdan ayrıldı kaldı ki Ziziç olayı daha yeni Beşiktaş sezonun başlaması ile birlikte yaşamaya başladıı sorunlaru. Sezon başından kalan tek oyuncu Chatman'de gitmenin eşiğinden döndü. Sezona bizim gibi 5 yabancı ile değil 4 yabacı ile başladıklarını düşünürsek %75'i takımdan ayrıldı. Yine maddi sorunlar yüzünden İspanya 5. liginden gelen bir oyuncuyu oynattılar bir ara şimdi de geçen sezon Yeşilyurt'da oynayan ve Türk statüsünde oynayabilmesi için beklettikleri Mims'i yabacı statüsünde oynatmak zorunda kaldılar.Şu an 3 yabancı ile devam ediyorlar yola ve kullanabilecekleri tek bir yabacı transferi hakları kaldı.

varmı bize uygun oyuncu ispanya 5.liginde

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":qqqkee4t]Beşiktaşın ikisi nerede ise sezon başında olmak üzere en önemli 4 oyuncusundan 3'ü maddi sebepler yüüznden gitti. Sadece Austin değil yani Stanojevic ve Faison da takımdan ayrıldı kaldı ki Ziziç olayı daha yeni Beşiktaş sezonun başlaması ile birlikte yaşamaya başladıı sorunlaru. Sezon başından kalan tek oyuncu Chatman'de gitmenin eşiğinden döndü. Sezona bizim gibi 5 yabancı ile değil 4 yabacı ile başladıklarını düşünürsek %75'i takımdan ayrıldı. Yine maddi sorunlar yüzünden İspanya 5. liginden gelen bir oyuncuyu oynattılar bir ara şimdi de geçen sezon Yeşilyurt'da oynayan ve Türk statüsünde oynayabilmesi için beklettikleri Mims'i yabacı statüsünde oynatmak zorunda kaldılar.Şu an 3 yabancı ile devam ediyorlar yola ve kullanabilecekleri tek bir yabacı transferi hakları kaldı.

varmı bize uygun oyuncu ispanya 5.liginde[/quote:qqqkee4t]

Yok gerek de yok çok şükür biz Beşiktaş gibi Mali problemler yaşamadığımız için onlar gibi 3 oyuncumuz gitmediği için daha üst düzey liglerden bakabiliriz .Onların sorunları farklı olduğu için mecbur kaldılar .

Strickland'ı hala niye göndermiyoruz ?
Zizic işi bizim canımızı sıktığı kadar teknik ekibin canını sıkmıyor mu ?
İkisini gönderip takımdaki çürükleri bir temizleyelim.

Zizic'in yerine kaliteli bir uzun alalım.Papadaoulos'u istiyorum :)

Milo ile ilgili yok mudur bir gelişme sakatlığı ne kadar ciddi. Birde Polat oynayabilecek durum da mı acaba ?

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Strickland'ı hala niye göndermiyoruz ?
Zizic işi bizim canımızı sıktığı kadar teknik ekibin canını sıkmıyor mu ?
İkisini gönderip takımdaki çürükleri bir temizleyelim.

Zizic'in yerine kaliteli bir uzun alalım.Papadaoulos'u istiyorum :)
Hemen gondermek istersek, tek taraflı fesh etmemiz gerekir sozlesmeleri, Strickland'la sanırım 1 yıllık 280bin$ lık anlaşmamız var. Bu parayı odemek zorunda kalırız. Kulup bulursa, sadece şimdiye kadar hak ettigi parayı veya biraz daha fazlasını alır.

Zizic'i bonservissiz gonderirsek, 1dk duracagını sanmam ama R.Atkins'e bonservis odenirken, Zizic kalitesinde birini bonservissiz vermek pek akıllıca gelmiyor. Badalona ve Zizic oynuyor.

Aslında Zizic ve Badalona'yı zora sokacak bir hamle yapabiliriz. Strickland'ı bir sekilde biraz zararı goze alarak elden cıkarıp, uzun bir oyuncu alırsak, fiilen Zizic'e ihtiyacımız kalmaz. Boylece bloften vazgecebilirler.

Uzun sıkıntısı ve Cemal'in faul problemine karsın ribaund istatistiklerinde ustunlugumuz goze carpıyor ama guclu bir pota altına sahip bir takımla karsılasınca ne kadar idare edebilecegiz muamma. Huseyin iyi oynamakla birlikte, yine zaaflarıyla birlikte bildigimiz Huseyin, birçok basit pozisyonu bitiremedi ve top kayıpları fazlaydı. Bunu durduk yere galip geldigimiz bir maçtan sonra Huseyin'i eleştirmek için yazmıyorum. Bazı acıklar pek ortaya cıkmadan kazanabildigimizi anlatmak için yazıyorum. İçeri verilen topları Cemal, Huseyin ve Milo kullanacagına gore, Cemal'in hucum gucunu gozonune alırsak, ortaya cıkan istatistikler aslında normal. Zizic ve Polat'ın yoklugunda, diger iç oyuncuların rolunun artması normal.

Geniş kadrolu rakiplerle oynamadan su uzun işini çozmeliyiz. Zizic'i beklemeden Strickland'ı gonderip(Daçka'ya kiralanabilir belki kontenjan ve Hammonds sonrası acık olabilir.) uzun alınabilir.

Uzun oyuncu transferi umarım çok geç olmadan gerçekleşir..Önümüzdeki hafta zorlu Zagreb maçı avrupa kupasındaki durumumuzu ortaya koyacak. Ondan sonra evimizde Oyak ile oynayacağız. Sanırım yayıncı kuruluştan dolayı p.tesi gözüküyor ama yönetim ne yapıp etmeli maçı haftasonuna aldırmalı. Çünkü zorlu ( Beşiktaş, Fener, Aliağa, Telekom, arada avrupa kupası) maçlar başlıyor.. Bu maçlar öncesi kayıpsız girmeliyiz ve seyirci desteği olmalı. Geçen seneki Oyak maçı seyirci olarak süperdi ancak şansız sakatlıklar yaşamış ve ondan sonra düşüşe geçmiştik..Ligdeki durumumuz açısından ve play off açısından da oldukça önemli maçlar yapacağız. Bu şekilde ben pota altında çoook zorlanacağımıza inanıyorum. Guard konusunda da işler yoluna girdiğine göre artık top yönetimde. Haydi transfer diyoruz:) Keşke Ziziç'in eşi ve kendisi ikna olsada oynasada bunada gerek kalmasa..

Bu arada dejan varken neden erdemi oyuna aldığına ben çok şaşırdım sanırım bir sakatlık geçirdi diye düşünüyorum ve avrupa maçı önceside riske edilmek istenmedi konu hakkında bilgisi olan varmı?

Ciddi olmasa hoca kesin alırdı ki Erdem'i de almayı düşünmüyordu anladığım kadarıyla. Bana salondan gelen mesajda ayak bileğinin burkulduğu yazıyordu.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Ciddi olmasa hoca kesin alırdı ki Erdem'i de almayı düşünmüyordu anladığım kadarıyla. Bana salondan gelen mesajda ayak bileğinin burkulduğu yazıyordu.

Teşekkürler, umarım zagrep'teki maçta forma giyebilir yoksa orada iki uzunla işimiz çok zor olacak..

Tunca TURAL' Alıntı:
Bugün, inanç kOÇ yaptığı şaklabanlıklarla maça damgasını vurdu aslında :)
Tunca gittin mi sen maça. Gittiysen nelr yaptı bu herif. Gurovic'le neler yaşandı anlatır mısın?

Benim açtığım maç topiğinde takım kaybedecek değil ya. =)

Değil mi Burakcım ? 8)

Tugay başkası açmadan aç yenisini. :) Sen hakkaten uğurlusun. Kaybedince kapı önüne koyarız ama :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Tugay başkası açmadan aç yenisini. :) Sen hakkaten uğurlusun. Kaybedince kapı önüne koyarız ama :)

Valla abi sen bunları yazarken ben Eurochallenge maçımızın konusunu açıyordum. =) Hızlı davrandım.

Benim uğurlu olduğumu herkes düşünüyor da söz Burak Barut'a geldiğinde kolay maçların konularını açtığımı söylüyor.Sen söyle Kerem Abi Mersin deplasmanı kolay mıdır ? :) Tabii kendisi Kadıköy'deki Fener maçından sonra konu açmaya tövbeli. Aman zaten açmasın... =D

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Tunca TURAL":14wt5po1]Bugün, inanç kOÇ yaptığı şaklabanlıklarla maça damgasını vurdu aslında :)
Tunca gittin mi sen maça. Gittiysen nelr yaptı bu herif. Gurovic'le neler yaşandı anlatır mısın?[/quote:14wt5po1]

gittim kardeşim. biz sahaya yakın kesimdeydik topu mersinli oyuncular alınca ıslıklayıp isimleri falan söyleyip yuhluyorduk. her basket maçında yaşanan olaylar yani.. bizim taraftan maç başı sadece bir 3 lük atıldı zaten.. sonra bu inanç kOÇ çıldırdı bir ara. sayı atamıyor falan.. bizim ıslıklamalarımızı kaldıramadı ve karşı taraftan 3 lük salladı bize doğru dönüp hareket yaptı.. Mersinli arkadaşlar o sırada zaten takımımızı destekliyor. biz 5 kişi yan yana idik Adanadan arkadaşlarla. bize bu hareketi yapınca bizde elbet karşılık verdik.. böyle böyle son sete kadar devam etti atışmalarımız.. sonra yine kudurdu maç durdu salon ufak çaplı karıştı.. hakem saha görevlileri basketçiler fln gelip yatıştırdılar bizi. bizde takımımıza zarar vermemek için soğuk kanlı davrandık.. bu inanç kOÇ tahriklere devam etti tabi.. hakeme bizi şikayet ediyor ama kendi küfür ediyor amacı bizi salondan attırmak 8) hakem ben bişey yapamam diyor ona.. neyse sonuç olarak kudurdu çıldırdı giren çıkan inanca girdi maçta :) kanı bozuk şerefsiz.. zaten olayı gören arkadaşlarda vardır burda. bi ara resmen maçı bıraktı adam karşılıklı küfürleşiyorduk.. hakemde bizleri izliyordu güzelce.. oda ilginç zaten ! devamını İstanbulda uygulayacaz kendisine kısmetse :) Kimse Galatasaray taraftarından büyük değildir..!! inançta bunu görmüştür. ve görecektir !

Maç ile ilgili pek birşey yazmıyacam herkes izlemiş yorum yapmış.

İnanç Koça Ayhan Şahenki dar etmeyen tüm dostlarıma Galatasaraylılığımı helal etmem.Ana avrat küfür eden parmağımızı kıvırıp bir yerimize sokan İnanca...2000 bin taraftarı üstümüze salan polisle yüz göz eden takım arkadaşlarının arkasına kaçan İnança orayı dar eden.