TBL 11. Hafta | Galatasaray CC 68 - 67 Oyak Renault

Beko Basketbol Ligi'nde 11. haftanın programı belli oldu. Galatasaray Cafe Crown ile Oyak Renault arasındaki maç, 22 Aralık 2008 Pazartesi günü, saat 20:00'de yapılacak. Ayhan Şahenk Spor Salonu'ndaki maç, Spormax'ten naklen yayınlanacak.

2008-2009 Sezonu Kadrosu

Alex Gordon
Joseph Jones
Gregory Stiemsma
Ahmet Erdoğan
Alper Saruhan
Serhat Büker
Nedim Dal
Evren Büker
Tufan Önen
Oğuz Erdoğan
Uğur Yılmaz
Harun Erkök
Koç: Yücel Platin

Re: TBL | Galatasaray ? Oyak Renault (22/12/08)

Tugay Aktepe' Alıntı:
Beko Basketbol Ligi'nde 11. haftanın programı belli oldu. Galatasaray Cafe Crown ile Oyak Renault arasındaki maç, 22 Aralık 2008 Pazartesi günü, saat 20:00'de yapılacak. Ayhan Şahenk Spor Salonu'ndaki maç, Spormax'ten naklen yayınlanacak.

2008-2009 Sezonu Kadrosu

Alex Gordon
Joseph Jones
Gregory Stiemsma
Ahmet Erdoğan
Alper Saruhan
Serhat Büker
Nedim Dal
Evren Büker
Tufan Önen
Oğuz Erdoğan
Uğur Yılmaz
Harun Erkök
Koç: Yücel Platin

Topiği açan yine Tugay abi ve yine yenilmeyeceğimiz bir maç. :)

Tugay'a selam seriye devam:)

35-33 öne geçtik:)

Erdal Avcı' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":3j1p9flm]35-33 öne geçtik:)
yanlış yere yazdın abi :p .[/quote:3j1p9flm]Heyecandan abi :p

Şu maça asılalım salon dolsun artık!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Burak Barut":18yu0x3q]Bu tür gençleri Fener, Bjk, Telekom maçlarında görmek isteriz :p
Sanki yenmedik hiç onları 8)[/quote:18yu0x3q]

Aldın mı cevabını ukala aslan. :ehue

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Şu maça asılalım salon dolsun artık!

Biletler halen 5 YTL'mi? Eğer öyleyse şu maçta salonun dolmaması için hiçbir neden yok. Bu maçta tribün desteğiyle birlikte Galatasaray rahat bir galibiyete uzanır bana göre..

100-200 MÜ?

Güzel bir kalabalık olur kimse merak etmesin, 1000-1500 civarı.

Abi 1000 kişi gelir tamam da,koca GS taraftarının kaç temsilcisi vardır İstanbul'da,kaç yüzbin temsilcisi vardır,bin kişi;bilmiyorum ya... :oops:

Oyak'ı bir kez salonda, bir kez de televizyon başında izleme fırsatı bulabildim. Salonda izlediğim F.Bahçe Ülker maçında gözlemlediğim çok ama çok mücadele eden bir takım olduklarıydı ki, zaten Oyak'ın Yücel Platin ile birlikte bir klasik haline getirdiği bir şey bu. 4 galibiyet ve 6 mağlubiyet rakamları hiç fena değil Oyak için, son saniye basketleriyle 2-3 maç kaybettiler ayrıca, şu an ilk 8 içinde olmayı bu oynadıkları basketbol ile hak ediyorlar. Bireysel olarak bakıldığında TBL'nin en kötü kadro kalitelerinden birine sahipler. Yabancıları da sınırlı oyuncular. Mesela bir Reese, Neal, Hammonds (DŞ'de oynadığı zamanı kast ediyorum) gibi takımın sıkıştığı anda kaldırıp atabilecek oyuncuları yok. Geçen sene Woolridge çok iyi yapıyordu bunu, Gordon onun kadar iyi değil. Stiesma da belli bir katkı veriyor her maç ama patlayıcı bir oyuncu değil. Jones' dikkat etmek lazım, boyuna ve size'ına göre gayet iyi dış şutu var. Evren Büker de bu sezon fena değil. Zaten gözlemlediğim kadarıyla Evren ve Gordon ile birlikte 2 guardla oynuyorlar. Pota altında Serhat Büker savaşçı, iyi savunmacı, iyi ribauntçu ama hücum özellikleri inanılmaz kötü. Pota altındaki zaafımızı çok iyi işleyemeyebilirler, bu bölgedeki kapasite sıkıntıları nedeniyle.

Klasik olacak ama hakikaten zor maç. Oyak maçın başlarında oyuna tutunabildiği takdirde maçın sonuna kadar oyunda kalacaktır, kötü bir sürpriz olabilir açıkçası. Maçın İstanbul'da olması da önemli. Ayhan Şahenk'te çok iyi bir destek olacağından değil, Bursa'daki baskıyı yaşamayacağımızdan...