TBL 13. Hafta | Beşiktaş Cola Turka 71 - 73 Galatasaray CC

Maçın buradan devam edelim.

Maç Pazar günü yani içinde bulunduğumuz gün 19:00'da.

Lider sahaya çıkıyor.

Rahat kazanacağımızı düşünüyorum.

Re: TBL | Beşiktaş-GALATASARAY

Chatman yok, çok iyi haber.

Para sıkıntıları yüzünden 2 sene önceki gibi ekstra hazırlanacaklar ama bu sefer Oktay Mahmuti ve savunmamız var, güveniyoruz kısaca takıma.

Ayrıca bu maçı kazanırsak muhtelemen en az 6-7 hafta daha liderliği kimselere bırakmayız. O yüzden de çok önemli bir maç.

Kişisel yorumum;

Ekstra üçlüklere izin vermezsek rahat kazanırız, izin verirsek zorlansak da kazanırız.

Bence bi aksilik olmazsa kazanırız. Chatman'ın yokluğunu baya hissetcekler. Acaba Cüneyt ve Likholitov oynayacak mı...

Can Kırımlıoğlu' Alıntı:
Bence bi aksilik olmazsa kazanırız. Chatman'ın yokluğunu baya hissetcekler. Acaba Cüneyt ve Likholitov oynayacak mı...

Bıyıktay, yetiştirmeye çalışıyoruz demişti.. Bence önemli olan Cevher.. Onunla iyi eşleşmemiz, yüzü dönük şutlarına, üçlüklerine el göstermemiz şart..

Beşiktaş'ın hedef maçı olacak çok dikkatli olmak lazım.

Ben rahat kazanacağımızı düşünmüyorum, tabi birde BJK taraftarının son zamanlarsa ziyadesi ile artan Galatasaray nefretiyle oluşturacakları atmosferde var.

Galatasaray'ıma güveniyorum bu maçı alacaklar bizde Olin maçına en az 8-9000 kişi ile gidip teşekkürümüzü edeceğiz.

Emre Yüksel' Alıntı:
[quote="Can Kırımlıoğlu":2d0wclkp]Bence bi aksilik olmazsa kazanırız. Chatman'ın yokluğunu baya hissetcekler. Acaba Cüneyt ve Likholitov oynayacak mı...

Bıyıktay, yetiştirmeye çalışıyoruz demişti.. Bence önemli olan Cevher.. Onunla iyi eşleşmemiz, yüzü dönük şutlarına, üçlüklerine el göstermemiz şart..[/quote:2d0wclkp]

Yeni savunma sistemizde uzunlara nefes aldırmıyoruz üçlük çizgisinin dışında. Cevher'in fazla üçlük bulacağını sanmıyorum.

Bana da Cevher dışarıdan çok sıkıntı yaratabilir geliyor açıkçası. Bazen çok uzaklardan isabet ritmi bulabiliyor ama Oktay hoca ellerindeki en değerli silah olarak Cevher'in kaldığını elbet düşünüp bi planlama yapmıştır..

Bir aksilik olmassa maçta olacağım, uslu durmak zor olcak ama bakalım artık başa gelen çekilir..

Nedense endiseliyim bu mactan biraz. Umarim biz Besiktas'i, Efes de Fener'i yener puan ve farkiyla liderligimizi sürdürürüz.

Sistemli bir şekilde dışarıdan oynasalar çözüm bulurduk ama sistemsiz oynadıkları için Cevher tehlike yaratabilir, herhangi biri de. Ama ben iyi yüzdelerle oynayacaklarına inanmadıklarım için rahat kazanırız dedim. Zaten bize daha önce de yaptıkları gibi yüzdeli oynarlarsa yeniliriz. Maçın anahtarı da bu. Tabi oynarsa Likholitov'a da dikkat etmek gerek. Oyuncularımıza faul aldırmasın da.

Ermal'in durumu nedir bu arada?

Kerem Seçer' Alıntı:
Sistemli bir şekilde dışarıdan oynasalar çözüm bulurduk ama sistemsiz oynadıkları için Cevher tehlike yaratabilir, herhangi biri de. Ama ben iyi yüzdelerle oynayacaklarına inanmadıklarım için rahat kazanırız dedim. Zaten bize daha önce de yaptıkları gibi yüzdeli oynarlarsa yeniliriz. Maçın anahtarı da bu. Tabi oynarsa Likholitov'a da dikkat etmek gerek. Oyuncularımıza faul aldırmasın da.

Sabah nerde okudum bilmiyorum ama Canerin oynayamacağı ancak Ermalın bu maçta oynayabileceği yazıyordu.

Kerem Seçer' Alıntı:

Şöyle birşey okumuştum

Galatasaray Cafe Crown Menajeri Ali Tursan, Fenerbahçe Ülker maçında sakatlanan oyunculardan Caner Topaloğlu'nun elinde kırık tespit edildiğini ve bu oyuncunun Beşiktaş Cola Turka karşısında forma giyemeyeceğini belirtirken, ayak tırnağı düşen Ermal'ın ise karşılaşmada oynayabileceğini söyledi

Likolitov oynasa bile fazla süre alacak-pek verimli olacak durumda değil sanıyorum.

Endişeliyim.Beşiktaşta malum sıkıntılar olmasa daha rahat olurdum.Zaten dengesiz bir takımlar,şimdi oyunlarını kestirmek hepten imkansızlaştı.Likholitov umarım oynamaz.Zira faul problemi yaşamaya müsait bir pota altımız var.Beşiktaş sistemli bir şekilde kullanamasa da eli yüzü düzgün bir uzun.Düdükler önemli olacak.Savunma sertliğimiz baltalanmamalı.
Maçı son anlara bırakırsak Karşıyaka'daki tablo oluşabilir.Absürd dış şut isabetleri bulabilirler.Mağlubiyet fazlasıyla can sıkar.Kazanıp Olin maçına gün saymaya başlarız umarım.

Onur Karakuzu' Alıntı:
biletlere ilgi yoğunmuş anlamıyorum 20 tl normal maçlar içinde olan fiyattı çok yüksek değil mi ?

İlgi çok da yoğun sayılmaz salonun kapasitesi 3500 civarı ve 20 civarı bloktan 12 tanesinde hala satış var.

İverson geldikten sonra bilet fiyatlarını katladılar 1-2 maç doldu salon sonra takım kötü gidince boş kaldı.Mecburen düşürdüler tekrar.

FB maçına nazaran oldukça ucuz bizim maç , o maçta en düşük bilet 20 idi 100'e kadar çıkıyordu.Bizim maçta 20 olan yerler .(protokol ve bench arkasını saymıyorum)

Sert savunmamızı yaparsak çok rahat yeneceğimizi düşünüyorum :)

Beşiktaş'ın gardları yok. Mustafa Abi, Iverson, Ahmet Buğrahan Tuncer var sadece gard olarak. Bunlar da ne kadar oyun kurabilir? Yarı saha baskımıza ne kadar yanıt verebilir, merak ediyorum. Sadece dış şuta dayalı bir oyun oynayacaklar gibi görünüyor. Antalya'daki gibi imkânsız şutlar girmezse rahat kazanırız. Ben 60 sayının altında (ya da çok az üstünde) tutacağımızı düşünüyorum Beşiktaş'ı. Biz de 70'in üzerine çıkarız.

Son zamanlarda Beşiktaş maçları hep şöyle geçti.Ya BJK kapasitesinin üzerinde oynuyarak çok yüzdeli oynadı başabaş giden maçı BJK aldı.Ya da biz çok rahat kazandık.Umarım 2. seçenek olucak bu akşam.Chatman'in yokluğunda guardlara baskı yaparsak daha rahat kazanıcağımızı düşünüyorum.

Beşiktaşın sokak basketbolu oynama çabası bu maçta bizim savunmamızla sona erer ve rahat bir şekilde maçı alırız.