TBL 13. Hafta | Beşiktaş Cola Turka 86 - 97 Galatasaray CC

Re: TBL 13.Hafta | Beşiktaş: 86 - Galatasaray: 97

Çok güzel bir maç oldu, baştan sona kadar iki takımda iyi oynadı ve sonucunda biz galip geldik.. Oyun hırsı gösteriyor ki biz ne olursa olsun düşmeyeceğiz..!

Beşiktaş biraz savunmada iyi oynasa belki 3. periyottaki oyunu çeviremezdik ama güzel bir oyunla iyi galibiyet aldık, tebrikler aslan yürekli'ler..

Bütün oyuncular ve Cem Hoca'yı tek tek tebrik ediyorum. Bu arada Başkan ve yönetim tam tekmil oradaydı, bu da inancın bir göstergesiydi..

Eskiden bu takımda yıllardan beri süre gelen winner guard sıkıntısı vardı. Bu sene de winner bir guardımız olduğu söylenemez ama winner bir oyuncu var; Radoslav Rancik. Bugün de son dakikalarda oyuna girdi ve çok değerli 5 sayı ile maçı çok büyük oranda bitiren oyuncu oldu. Gerisinide zaten Wilkinson getirdi.

Son olarak bizimde artık Galatasaray versiyonlu ''big three''miz var :) . Hem de onlar için taraftarların yönetimden yeni sözleşme beklediği.

Gerçekten güzel bir maç oldu. Baştan sona üstün olduğumuz bir maçı izlemenin yanı sıra ciddi şekilde galibiyetten emin bir ruh halinin buna eşlik etmesi benim açımdan baya eğlenceli ve tatmin edici oldu.

Takımla ilgili şu gerçek varki Cem Akdağ lige ve erkek takımına iyi uyum sağlamış durumda üstelik geldiğinde fazlaca eleştiri olsada Fatih Solak'ın takıma katılması özellikle pota altı oyuncularımızı daha verimli kullanmamız açısından oldukça yararlı olmuş durumda.Zira Fatih bugün çok etkili olmasada uzun süredir bu paylaşımın rahatlığını yaşayan Rancik ve Wilkinson oyuna dahil olduklarında fazlaca diriydiler.Neyse fazla söze gerek yok galibiyetin tadını çıkaralım.

Takımı ve tebrik heyeti ve oyuncularımızı yalnız bırakmayan yönetimimizi tebrik ediyorum...

b88ccd0384fde7dfa07d9d3f.jpg

ASLAN YÜREKLİLER...

Cezalar olmasaydı ilk 3'de idik.

Takımımız kenardan iyi yönetilip çok iyi motive ediliyor. Oyuncularımızda her geçen gün bi o kadar akıllı ve yürekli oynuyorlar. Kazanmaya her geçen gün daha çok alışıyoruz. ALLAH her zaman yardımcımız olsun. Bütün herkesin emeğine sağlık.

TRÜBÜNLERLE COŞACAKSIIN KUPALARII ALACAKSINN
SEN ŞAMPİYON OLACAKSIIIINN SENİ SEVMEYEN ÖLSÜN ÖLSÜÜN SENİ SEVMEYEN ÖLSÜNN !!!

Efes maçı o olaylardan hemen sonraya değil de, bir hafta sonrasına falan denk gelseydi iddia ediyorum o maçı da kazanırdık.

Şimdi Erdemir deplasmanına kadar önümüzdeki dört maçı (Aliağa, Bornova (d), Oyak (d) ve Kepez) kayıpsız geçmeliyiz.

Maçı salondan izleyen biri olarak şunu söyleyebilirim oyunun momentum unu hiçbir zaman bırakmadık.Oyunun en etkili oyuncusu kesinlikle jasaitis idi. KaptığI toplarda ve kazandığı ribaundlarda çok ustaydı.Fast break basketbolu bize çok yakışıyor.Maçın başından sonuna kadar bizi kümeye yollayacaklarını çemkiren Bjk lilerin maç sonundaki hallerini görmeliydiniz.Yanlımıyorsam maçı baya bir taraftarımız seyretti.Çünkü maçın başından sonuna kadar hiç tepki vermeden izmaçı izleyen en az bir yüz kişi vardı.Alışılmış olduğu üzere bjk ın statlarında ve salonlarında bilet alanlar oturamazlar.Bugünde öyle oldu.3000 kisilik salonda 5000 kişi vardı.Ama inanın müthiş bir enerjisi vardı takımımızın.Geri düştüğümüzde bile maçı alacağımız çok belliydi.Bence maçın özeti kendi basketbolunu oynayan Gs maçı rahat aldı olmalıdır.Teşekkürler yerlisiyle yabancısıyla tüm aslanlar....

Edilmesi gereken ve duygularımızın bizi söylemek zorunda bıraktığı sözleri abilerimiz kardeşlerimiz söylemişler tabii kelimelerle söylenecek kadar kısmını o yüzden daha fazla üstünde yazıp karalamak çizmek istemiyorum ama bu takımı izlerken ayrı bir zevk keyif alıyorum yaşımdan dolayı olsa izleyebildiğim en zevkli basketbol takımlarımızdan biri o yüzden kendimi ufak çapta şanslı hissediyorum neyse çok konuşmayalım nazar değmesin istikrar her şeyden önemlidir sonuçta..

Ben ilk evimizdeki maçın kiminle ve ne zaman olduğunu soracaktım ?...

Ne denebilir ki,gurur verici,adlarına yakışır şekilde,aslan gibi mücadele ediyorlar.

Sevgili arkadaslar,

ultrAslan forumuna su an erisim olmadigi icin önemli mesaji buraya birakiyorum. Bu gece yarisi saat 00:30'da bu macin tekrarini her iki TV'mizden izleyebilirsiniz (uA TV, Kanal Ali Sami Yen - GS TV - GalataSaray.com).

Saygilarimla
Süleyman DEMIRTAS

Maçı almamızda söylediğim gibi 3'lük yüzdemiz etkili oldu.Rancik, Simas ile yarışacak derecede iyi 3'lük konusunda :) Murat tam bir ''deli''çok kritik noktalarda top kayıpları yapıyor ama bunlardan korkmadan en kritik yerlerde sallıyor üçlük'leri =)Fatih bugün vasattı ancak görünmeyen katkılarıda yok değildi.Simas,Wilkinson Evren ve diğerleri hepsi üst düzey mücadele etti Aslanlar Gibi kazandık!

Son olarak İnleyen nağmeler dedik ama Bjk'liler Yıldırım'dan vazgeçmediler...
Yeterrrrr.

Alison Sudol' Alıntı:
Ben ilk evimizdeki maçın kiminle ve ne zaman olduğunu soracaktım ?...

Eğer lig için soruyorsan Aliağa maçı kardeşim,konu kilitli olsa da mevcut.Ondan Önce de Teramo maçı var içerde yine.

Hepsinin ellerine yüreklerine sağlık.Maçta fark ortaya koyan isim Murat Kayaydı.Zaten diğerleri yine günündeydi.Tebrikler Aslanlar..
Ya seve seve yada seve seve(!)Kalacağız 1.ligde.
Sırada Azovmash