TBL 15. Hafta | Antalya BŞB 70 - 89 Galatasaray CC

Re: Antalya BŞB 70-89 GALATASARAY

Olin karşısında alınan süpriz yenilginin ardından, deplasman korkumuzu da dikkate alınca çekinmiyor değildim.

Galibiyetin geleceği ilk yarının bitiminde belli oldu aslında ama bazı maçlarda yaşadığımız sorunlar nedeniyle bir türlü bu iş bitti diyemedim. Maçın haricinde en çok merak edilen yeni transferimiz Jerry Johnson´ın başarımıydı mutlaka. Beni fazlasıyla tatmin etti ama net karar verebilmek için birkaç maç daha izlemek gerek.

Erdemir maçını da kazanıp çıkışa geçmemiz gerekiyor. Ne de olsa taraftarın tek tutunabileceği dal erkek takımımız.

Geçen hafta evimizde aldığımız mağlubiyet, fizik olarak fazla yıpratıcı olmasa da oldukça moral bozucuydu. Bunun etkilerini her ne kadar şimdi kötü günler geçirse de sezon başı fikstür avantajını iyi kullanan Antalya'ya karşı göstermemiz gayet güzel. Ayrıca bu moral faktörüne takımda kritik role sahip 3 oyuncumuzun yokluğu da eklenmişti. Maç sonrası genel tabloya baktığımda her ne kadar eksik olsak ta kadro kalitesi olarak üstün olduğumuz Antalya'ya karşı böyle rahat bir galibiyet beklemiyordum. Nasıl ki F.Ülker sezona muazzam başlayıp sonradan düşüşe keskin bir biçimde geçtilerse bizimde Beşiktaş maçı ile başlayan düşüşümüzün süreceğini tahmin ediyordum. Çok şükür ki beklediğim tablonun aksine hücumu oldukça verimli kullanan, savunmada son anlarda farkın da verdiği rahatlıkla fazla sayı yedik ancak vasat üstü performansımız vardı.

Maçta en dikkat çekici noktamız, kısa oyuncularımızdan aldığımız verim ve oyunu oldukça iyi yönetmeleri. Jerry - Taylor - Tutku - Göksenin dörtlüsünden tam 26 asist katkısı aldık. Zaten diğer oyuncularımızdan aldığımız asist sayısı 1. Evren - Shipp gibi kısa rotasyonunda aktif kullandığımız ikili yokken bu performans oldukça iyi bir başarı. Ayrıca attığımız 89 sayının 40'ını bu dörtlüden aldığımızı düşünürsek verdikleri katkı daha da ortaya çıkıyor. Kişi bazında değerlendireceğim iki oyuncu var burada, Jerry ve Taylor. Jerry'nin özelliklerinden zaten bahsedildi ve bu doneleri parke üzerinde çok net gördük. Sezonun neredeyse bütün maçlarında çektiğimiz penetre edecek oyuncunun eksikliğini tam manasıyla dolduracak bir oyuncu Jerry. Ayrıca bu penetre gücüne oldukça yerinde asistleri ile güç katıyor. Daha ilk maç olduğu için kesin konuşmaktan kaçıyorum ancak daha cuma günü takıma katılan bir oyuncunun performansından ziyade takım olgusuna katılmış hali beni fazlasıyla sevindirdi. Diğer isim elbette maçın yıldızı olarak gördüğüm Taylor. İstatistik kağıdında da parke üzerinde de gösterdiği etki muazzamdı gerçekten. Ben kendisinin oyununu beğenmeyen kısımda yer alıyorum ancak oldukça efektif bir maçı geride bıraktığını belirtmek gerekiyor.

Geçen hafta epey tahribatlı geçen 3. periyotun ardından Antalya karşısında 29-17'lik performansımız maçı koparttığımız bölüm olması dikkat çekiciydi. Herkesin hücumda verim verdiği, savunmada baskı unsurunu bir kademe daha fazla gösterdiğimiz anlarda ne kadar etkili olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Bu anlarda Ermal'in doğru yerlerde topla buluşturmamız hücumlarımızın verimini arttıran bir unsurdu kesinlikle.

Son 3 maçımızda sayı ortalamamız 68 civarıydı bu görüntüyü sadece istatistikle kalmayarak oyun olarak ta pozitife dönüştürmemiz sevindirici. Avrupa'da bir seviye yukarı çıktık ve işlerimiz daha da zorlaşıyor. Oyunumuzun efektifliğini arttıracak nokta, eksik oyuncularımızın takıma katılması olacaktır.

Takımımıza tebrikler..

Alperen Küçük' Alıntı:
[quote="Berkan Çatal":22b8va1w]Göksenin ve Sertaç'tan hiç umudum yok :oops:

Göksenin miss gibi oynuyo Sertaç'ta 2 dakika oynadı sadece ön yargılı yaklaşmayalım lütfen[/quote:22b8va1w]
Göksen'in biraz korkak oynuyor ama bence çok büyük yetenek bizim için. Sertaç konusunda ise benimde umutlarım bitme aşamasında .

Hafta sonunu Eskişehir'de geçirdiğim için maçı henüz izlemedim fakat maç öncesinde dikkat çektiğim kısa savunmasına karşı 17/23 gibi bir isabeti var Antalya'nın. Evren ve Shipp oynamamış, o da önemli. Maç koptuktan önce mi sonra mı, ona da bakmak lazım ayrıca ama bu nokta yolun devamında da anahtar noktalarımızdan biri bana kalırsa. Orayı sağlam tuttuğumuzda daha farklı bir takım hüviyetine kavuşuyoruz çünkü.

A.Çağlar Torun' Alıntı:
Hafta sonunu Eskişehir'de geçirdiğim için maçı henüz izlemedim fakat maç öncesinde dikkat çektiğim kısa savunmasına karşı 17/23 gibi bir isabeti var Antalya'nın. Evren ve Shipp oynamamış, o da önemli. Maç koptuktan önce mi sonra mı, ona da bakmak lazım ayrıca ama bu nokta yolun devamında da anahtar noktalarımızdan biri bana kalırsa. Orayı sağlam tuttuğumuzda daha farklı bir takım hüviyetine kavuşuyoruz çünkü.

Muratcan ve kısa Amerikalı oyuncuları ile ayakta durmaya çalıştılar. Diğer oyunculardan yardım gelmeyince maç koptu 3. çeyrekte.