TBL 16. Hafta | Erdemir 75 - 74 Galatasaray CC

Re: TBL 16.Hafta | Erdemir 75-74 GALATASARAY

Rancik ve Andric'ten yeterince verim alamadığımızı düşünüyorum,en azından ben bu 2 oyuncudan memnun değilim.Ermal'den memnunum ama bu takımda daha iyi pota altı oyuncuları olması lazımdı,ribauntlarda sorun yaşıyoruz.Bugün erdemir 19 hücum ribaunt'u almış,biz 8 rakip eğer bizim 2 katımız hücum ribaunt'u alıyorsa neden yenildik diye çokta düşünmeye gerek yok,hep söyledik uzun transferi gerekli dedik ama nedense bizim takım 5 kısayla oynamaya gidiyor neredeyse,kısa ağırlıklı bir takım olmanın faydalarını görmüşüzdür elbet ama ben daha dengeli kadrolar kurulmasından yanayım.

Uzun diye aldığımız Andric 9 dakika süre alıyor.
Bir başka uzun Rancik 18 dakika süre alıyor.
Ermal 16 dakika süre alıyor.

Korkuyorum ileride maçlara 5 kısayla çıkacağız diye.

Bizim için çok kritik bir karşılaşmaydı. Kazansak hem Türkiye´de deplasman fobisini üzerimizden atacaktık hem de haftayı 2. sırada bitirmeyi garantileyecektik. Bir nevi aldığımız üst üste iki deplasman galibiyetiyle Olin maçındaki sonucu telafi etmiş olacaktık.

Eksiklerimiz vardı, zaman zaman takım kimliğimizi yansıtamadık sahaya vs. Jerry ve Haluk Yıldırım´ın başarımı bugün kazanmamıza yetmedi ama bir şeyi anladım ki TBL´de bizi ciddi bir tehlike olarak görenler var. Keşke yönetim elindeki gücün, temsil ettiği camianın farkında olsa da bu dış güçlere karşı takımın haklarını savunsa.

Turgay Demirel´e zamanında soktuğumuz kazık o kadar büyükmüş ki çıkar çıkar bitiremedi bir türlü!

Bu mağlubiyet ile 1.lik defterini kapatmış olduk bence. Hatta 2.lik de zor bana kalırsa, deplasmandaki Banvit maçına bakar olay bu konuda. Ensemizde de Efes var.. Umarım 2 yada 3 olabiliriz. 4 olursak üzücü olur bizim için..

Maça gelince, bence iyi bile direnmişiz. Zaten pota altımız sorunluydu. Bir de üstüne 4 tane kısa oyuncumuz oynamayınca doğal olarak her alanda eksik bir kadroyla çıkmış olduk maça. Ancak maçı hakem sayesinde kaybetmek de cidden üzücü, bu kadar eksiğe rağmen geliyordu maç bize ama ne yapalım sağlık olsun

Jerry Johnson geldiğinden beri oynadığı her maçta iyi katkı verdi, erkenden istikrarı yakalaması güzel. Ermal ve Andric'in rahatsızlıkları varmış maçta o yüzden iyi yada kötü yorum yapmıyorum onlar için. Haluk Yıldırım gene 10 sayılık katkısını verip üstüne düşeni fazlasıyla yapmış. Rochestie'de de Johnson'un gelişiyle ciddi toparlanma var... Ancak, Shumpert'da ciddi bir düşüş söz konusu.. Son 4 maçta 1 kez iyi performans verdi diye hatırlıyorum. Umarım kendisini toparlar, kritik maçlar yaklaşıyor çünkü

Bu kadar eksiğe ve böyle bir hakeme rağmen gösterdikleri mücadele için tüm takıma teşekkürler

Bizim bir adet Carl Antonio Granger'a ihtiyacımız var. Bu tanıma en çok uyanda Jasa idi aslında. Savunma, 3 numara eksikliği filan açısından demiyorum. Dış şut Schumpert'in üzerinde tamamen. Onun kadar istikrarlı atan birini daha bulursak iç-dış dengesini daha sağlıklı hale getirebiliriz. şimdi Jerry dış şutta sorumluluk alıyor ve alacak ama ne kadar olursa olsun bu yönden eksiğimiz olduğunu düşünüyorum.
Alan paylaşımı ve sağlıklı top dolaştırmayı yapamadığımız anda camı kırın kıvamında birine ihtiyaç var. Şuan kadroda bulunan yabancı sayısı veya 'hangi pozisyonda kim var'ı düşünce dışı bırakarak konuşuyorum.
Son zamanlarda yaptığım kaba bir gözlem ile +8 civarı dış şut isabeti bulduğumuz maçları daha rahat götürüyoruz.

Hakem tarafından biçiliyoruz, F. Ülker olsa Nedim Karakaş çıkar bık bık bık konuşur bizde maşallah ağzını açan bir allahın kulu yok. Bu kadar eksikle aslanlar gibi mücadele verelim, hala hakemler tarafından yolumuz tıkansın, hala E. Kennerman atansın.

Aferin yönetim, böyle devam. Oylar T. Demirel'e...

Gerçektende bizim yöneticiler uyuyor mu neden kulübün haklarını savunmuyorlar bu engin kenerman bas baya biizm takımın düşmanı gibi maç yönetti. Birileri bu hakem müsvettesinnden hesap sormayacak mı yahu öyle fauler çaldıki maçı anlatanlar ve yorumlayanlar bile şaşırdı nerede ful var diye. yeter artık be yeter. şurada 3 kuruş bütçeyle birşeyler yapmaya çalışan bir takım var bari bu konularda destek çıkın. Yoksada defoup gidin.

Medyası ve federasyonuyla Aziz yıldırım'ın elinde olan basketbolda bugüne kadar hiç final düşü kurmadım bile. Geçmişte Efes'in elindeydi lig, bugün Ülker'in. Güç dengesine göre aralarında paslaşıyorlar. Bizimkiler euroleague tecrübesi kazanmadan mücadele edemez play off'ta bunlarla. Bir tek şansımız vardı. Bu sezon normal sezonu birinci bitirip Fener ile Efes'i 2-3 yapsaydık, final yolu açılacaktı. Bu tarz yenilgiler almamamız gerekiyordu. İnşallah bir mucize olurda yenidem liderlik şansı yakalarız. Hakem hatasına gelince bunu Fener-Ülker'e yapamazlar, başlarına yıkarlar. Bizim öyle bir etkinliğimiz yok.

Bu seneki en kötü maçlarımızdan biriydi, ama buna rağmen kazanabilirdik. Bugün gördük ki hakemlerlede mücadele etmemiz gerekiyor. Federasyon da yavaş yavaş rengini belli ediyor (nerdeyse her maça kenerman veriliyor) . Efes ve Ülker dışında ki bir takımı finalde görmek istemiyorlar.
Bu hafta en kritik maçlara çıkacağız, salı günü Uleb te C.tesi de ligte zirve mücadelesinde tamam mı devam mı maçlarına çıkacağız. 2 maçta İpekçide de. Desteğe devam etmeliyiz.

Son 35-40 saniye arası kalmış.Ya içeri gir,ya da Ermal'e ver(ki son dakikalrda bizi o taşıyordu) öne geçelim,geçemeyeceksekte son hücumun bize kalması için hızlı kullan şu topu.Yani maçın son topu düşünülerek hücum yapılması gerekirken niye topu dışarda oyalayıp,son topu Erdemir'e verdik ki.Takımın en iyi oyuncusu Jerry'nin son dakikayı iyi oynatmadığını düşünüyorum.
Diğer taraftan faul pozisyonu faciaydı.ama bizim oralara bırakmamız gerekirdi.Andriç ve Rancik zaten genel olarak kötüler,Shumpert'da bumlara katılınca beklenmedik bir yenilgi aldık.Yarı finalde Banvit'le eşlecek bir sıra bulmalıyız.

Bu arada Erdemir'deki maça giden Galatasaraylı taraftarlara da teşekkür etmek gerekiyor. Maçın sonuna kadar gayet iyi desteklediler takımımızı.

Basketbolda yaptığımız atılım, resmi sitenin de basketbola geçtiğimiz yıllara nazaran daha ilgili olması sadece İstanbul'daki değil, tüm taraftarlarımızın basketbol takımımıza kanalize olmasını sağladı.

Şuan nereye gidersek gidelim, deplasman tarafını dolduracak taraftarımız var.

4 oyuncumuz oynamadı. Ermal ve Andric sakat sakat oynamış. Şu durumda maçı kaybetmemiz çok üzmüyor insanı.

Aksine böyle bir deplasmanda 7 kişilik rotasyonla oynamak yerine, Göksenin ve Sertaç gibi genç oyuncularımıza güvenmemiz de çok sevindirici. O yüzden de Oktay Hoca'ya teşekkür ediyorum.

Sene sonu finale giden en kolay yol yarı finalde Banvit ile eşleşmekten geçiyor. Fb Ülker'in ligi lider bitireceğini düşünürsek, Efes Pilsen'i 4. sırada bırakmak anahtar nokta şuan.

Hedef maç içerideki Efes Pilsen maçı, sakatlık olmazsa o maçı kazanacağımızı düşünüyorum.

jerry in yaptıgı amacsız atıslar ve son salıse amator bır oyuncunun bıle yapmayacagı bır faul yuzunden macı kaybettık. jerry´e hala sıcak degılım bence yerınde bır transfer degıl, tamam sayı atıyor mu atıyor e baska, bız o gelmeden de sayı atabılıyorduk, buyrun bakabilır herkes sonuclara. ama kac mactır savunma çöktü yedıgımız sayılar 75 80, ermal sure alamıyor rancık sure alamıyor luksa sure alamıyor,e kım yapacak savunmayı.. oktay hoca yeterınce sure vermıyorsa eger bır bıldıgı vardır dıyecegim ve pota altına sert ve ve daha skorer bır uzun alacagı görüşündeyim. selamlar

Savunmamızın düşmesinin sebebi Evren,Caner ve Shipp'teki sakatlık sorunları.Daha önceki maçlarda uzun süreler sayı atamadığımız oluyordu.Jerry bu sorunu kısmen çözdü.Ama kendisine diğer oyunculardan destek gelmiyor.Takımın yıldızı olarak gördüğüm Shumpert'ın şutuna bile güveniyorum.Neyse sakatlıklar şimdi olsun,önemli olan playy off lara sağlıklı girebilmek.O zaman takım eski sertliğini yine kazanacaktır.

Serkan Dursun' Alıntı:
Savunmamızın düşmesinin sebebi Evren,Caner ve Shipp'teki sakatlık sorunları.Daha önceki maçlarda uzun süreler sayı atamadığımız oluyordu.Jerry bu sorunu kısmen çözdü.Ama kendisine diğer oyunculardan destek gelmiyor.Takımın yıldızı olarak gördüğüm Shumpert'ın şutuna bile güveniyorum.Neyse sakatlıklar şimdi olsun,önemli olan playy off lara sağlıklı girebilmek.O zaman takım eski sertliğini yine kazanacaktır.
evet haklısın oda dogru bıraz ayak uydurmakta gec kalıyorlar,yada ne bılım hızına yetısemıyorlar,umarım zamanla duzelır,ama bır transfer daha sart gıbı

Aytac Hersek' Alıntı:
jerry in yaptıgı amacsız atıslar ve son salıse amator bır oyuncunun bıle yapmayacagı bır faul yuzunden macı kaybettık.
Jerry´nin son pozisyonda faul yaptığını düşünen ikinci kişisin sanırım, faul kararını veren hakemden sonra.

Pozisyon çok net faulmuş. Bugun Spormax'te çok net faul, kafalarda soru işareti kalmasın dediler. Yalnız şunu da belirttiler ki Thomson hucum rebaundunu alırken nt hucum faul yapıyor Ermal'e. Çok fena iki eliyle itiyor. Yani önce topun bize geçmesi gerekiyordu.

Benim kafamda hala soru işareti var spormax onu ne yapacakmış...Kafalarda soru işareti kalmamalıymış....

Thompson hucum ribauntu sırasında ermale faul yapıyorsa, o zaman son saniyede ermalin 2 serbest atış kullanması gerekiyordu. yani çok çok büyük bir ihtimalle maç uzatmaya bile kalmayacakdı...

Verdikleri açıdan son derece ucuz duruyor karar.Hani doğru açıyı bulup da faulü kanıtlarsın eyvallah.Geyik ortamında işkembeden sallayarak olmuyor bu işler.Hakan Demirel güzel oynamış.Önden Thomas Ermal'a,sonra Ermal ikinci atışı sırasında Thomas'a faul yapıyor.Bunları es geçip o pozisyona faul çalanlara ne desek az.
Bu akşam unutalım şu maçı.Kafamı kemiriyor halen daha.