TBL 17. Hafta | Galatasaray CC 78 - 64 Kepez Belediye

Re: TBL 17.Hafta | Galatasaray 78 - 64 Kepez

Eksiğin var Burak. Eğer dediğin öğrenciler lise yıllarında maça gitmemişlerse, tatil için döndüklerinde tabiki basketbol maçlarına gitmezler. İşin aslı İstanbul'da uzun yıldan beri ikamet etsin etmesin çoğu insan üniversiteler sayesinde gidiyor basketbol maçına. Bir nevi bu kültür orada veriliyor. Benim kasdettiklerim bu kültürü alanlar ama şuanda İstanbul'da olmayanlar. O yüzden senin dediklerinle benim dediklerimin sayısı denk değil.

Ritmimizi bulunca bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok. Böyle giderse play-off larıda görürüz. Saha içindeki mücadele gerçekten zevk veriyor. Yeneriz, yeniliriz ama hep böyle oynasınlar yeter.

Seyirci sayısına çok takılıyorsunuz arkadaşlar, şu anda ligde ortalama olarak en fazla seyirciye bizim oynadığımızı rahatlıkla söyleyebilirim ve bu sayı her geçen maçta artıyor. Fener bile bu konuda bizim yanımıza yaklaşamaz. Onlar Eurolegue Barcelona maçını 500 kişiye oynarken biz Eurocup maçımızı 2000 kişiye oynuyoruz örneğin.

Dün bir molada üşenmedim protokolün yanını tek tek saydım 650 civarında insan vardı. Karşı tribünü söylemeye gerek yok. Toplamda 1500-2000 arası insan vardı salonda. Kepez gibi bir maç için hiçte beklemediğim bir rakam bu. Tabi 12 bin kişilik salon 2000 kişiyi bile yutuyor maalesef.

Kepez maçında Ersin Görkem'i hangi oyuncumuz tuttu tebrik ediyorum onu Ersin gibi bir oyuncuyu 4 sayıda tuttuk bu sezonun en düşük istatisliğini yaptı.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Kepez maçında Ersin Görkem'i hangi oyuncumuz tuttu tebrik ediyorum onu Ersin gibi bir oyuncuyu 4 sayıda tuttuk bu sezonun en düşük istatisliğini yaptı.
Yanlış hatırlamıyorsam çoğunlukla Simas tuttu .

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Seyirci sayısına çok takılıyorsunuz arkadaşlar, şu anda ligde ortalama olarak en fazla seyirciye bizim oynadığımızı rahatlıkla söyleyebilirim ve bu sayı her geçen maçta artıyor. Fener bile bu konuda bizim yanımıza yaklaşamaz. Onlar Eurolegue Barcelona maçını 500 kişiye oynarken biz Eurocup maçımızı 2000 kişiye oynuyoruz örneğin.

Önder abi şu an ligimizin en yüksek seyirci ortalamasıyla oynayan takımı Karşıyaka.Biz değiliz maalesef.

Karşıyakada sadece önemli maçlarda doluyor salon. Yoksa bizden bir farkları yok 1500-2000 kişiye oynuyolar en fazla.

Arkadaşlar eğer TV çekimlerine bakarak salondaki taraftarı yorumluyorsanız fena yanılıyosunuz çünkü bu sene ipekçide kameralar taraftarın olduğu bölgeden çekim yapıyorlar!

Dün salonda uA nın alt gurupları yoktu ve şahsı olarak gelenler vardı.Gelmeyen o kardeşlerimizinde haklı mazeretlerı vardı..Fakat dün salonda basketbolun seven takip eden 2000 e yakın bir taraftar vardı!

Ve çoğunluğunu aileler oluşturuyodu!!!

Yorum yaparken bazı şeyleri ıskalıyoruz..

Galatasaray camiası nın basketbol kültürü vardır ve daima olacaktır! Dünde bu salona yansımıştır..

Dün salona gelen kitle bence maçtan çok daha önemliydi.

son olarak playoff yolunda emın adımlarla ilerlerken Aslanlarımız, izleyenlerede keyıf vermeye devam ediyor..

3 büyüklerin 3 ayrı derdi var aslında.
Bizim ki malum.
Fenerbahçe Tanjevic derdinden, Beşiktaşlılar yeter demekten.

Bu sponsorlukların iyice yarardan çok zarar getirdiğini düşünmeye başladım. Umarım bir rakip çıkarda düzene girer bu durum.

Murat Abi güzel yazmış. Yıllarca şu şubeye reva görülen yönetim şekline rağmen bu kadar seyircinin gelmesi şaşırtıcı aslında.

Yaşadığımız şehir İstanbul. Anadoludaki şehirlerdeki ulaşımı, aktivitelerin azlığını geçtim, ne Ankara'yla ne de İzmir'le karşılaştıramazsınız. Durum o kadar da vahim değil. Yeterli mi, o da değil; ama hep aynı muhabbeti çevirmeyi gerektirecek kadar kötü değil durum. Kendi salonumuz olur, uygarca güzel bir maç izleme ortamı yaratılırsa seyirci gelir.

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Ritmimizi bulunca bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok. Böyle giderse play-off larıda görürüz. Saha içindeki mücadele gerçekten zevk veriyor. Yeneriz, yeniliriz ama hep böyle oynasınlar yeter.

Dün bir molada üşenmedim protokolün yanını tek tek saydım 650 civarında insan vardı. Karşı tribünü söylemeye gerek yok. Toplamda 1500-2000 arası insan vardı salonda. Kepez gibi bir maç için hiçte beklemediğim bir rakam bu. Tabi 12 bin kişilik salon 2000 kişiyi bile yutuyor maalesef.
Bu mesajın önünde eğilip 3 kere öperek başımın üzerine koyuyorum :)

Çoğu insan salona gelen kimse yok diye şikayet etmiş salonda en az 1000 1500 kişi vardı. Ayrıca ne Ömer Abi vardı ne de İkizler. Onların olmayışına rağmen iyi bir rakam vardı. Gerçi tribün kalitesi de ona göre azdı. Adamlara karşı takım hücum ederken ıslıklayın diyorum adamlar bana beste söyleyemeyiz ki o zaman diyorlar. Umarım bir daha ki maçlara salonlarda olurlar.