TBL 17. Hafta | Galatasaray CC 78 - 64 Kepez Belediye

Re: TBL 17.Hafta | Galatasaray - Kepez

Maç seyirci açısından berbattı hayır anlamıyorum bu takım daha ne yapması gerekiyor yanlız kalmamak için akıl sır erdiremiyorum ya bu ülkede gerçekten basketbol kültürü yok ya !

Bugün maça Galatasaray'ımız baskılı savunması ile başladı. Hücumda ise rakip Kepez'e oranla her dakika daha iyi olduğumuzu gösterdik. Genel olarak bütün takım gerçekten çok iyi oynadı. Özellikle bazı arkadaşlarımızın bir türlü kabullenmek istemediği bir Murat Kaya gerçeğini bu maçta bir kez daha görmüş olduk. Hem attırdı, hem attı, hem de yönetti. Murat Kaya maçın yıldızıydı kesinlikle. Bu galibiyet güzel oldu ama sanırım ilk yarıda hükmen 20-0 kaybettiğimiz maç sonrasında aldığımız 14 sayı farklı galibiyet bizi rakibin üzerine çıkaramadı. Maçın son saniyelerinde rakibe çok top kullandırdık ve bu nedenle 25 sayı civarındaki fark bir anda 14'e indi. Her şeye rağmen galip gelmek güzel tebrikler yürekli Aslanlar !!!

Bu sözüme çok itiraz eden olacak ama sonuna kadar arkasındayım...
Bu taraftarla bu lig gitmez.Yıllardır da böyle.Adnan Polat salon malon yapmayı boşversin, takımı başka bir şehire taşısın.GS zaten İstanbul'un değil, Türkiye'nin takımıdır.Mesela Telekomla birleşilirse Ankara olabilir...O zaman tribünde adım atacak yer olmaz, kombineler aylar öncesinden tükenir...Bu takım, bu kadro, bu mücadele yalnızlığı haketmiyor...
Avrupadaki en önemli maç salon bomboş, ligdeki en önemli maç salon yine boş...İstanbul da basketbol seyircisi filan yok, bu artık görülüyor...

Maça gelince; rakip çok kötüydü bizde iyi mücadele ettik, farklı kazandık...
Eğer Cem Akdağ Fatih'i rotasyonda kullanmayacaksa acilen bir yabancı uzun gelmeli.Rancik ve Mike ile tüm sezon gitmez...

Re: TBL 17.Hafta | Galatasaray 78 - 64 Kepez

İlk üç çeyrek çok iyiydik. İyi mücadele ettik. Son çeyrekte maç falan yok gibiydi zaten. İstanbul'da olan insanların artık gitmesi lazım bu maçlara.

Emrah Bakın' Alıntı:
Bu sözüme çok itiraz eden olacak ama sonuna kadar arkasındayım...
Bu taraftarla bu lig gitmez.Yıllardır da böyle.Adnan Polat salon malon yapmayı boşversin, takımı başka bir şehire taşısın.GS zaten İstanbul'un değil, Türkiye'nin takımıdır.Mesela Telekomla birleşilirse Ankara olabilir...O zaman tribünde adım atacak yer olmaz, kombineler aylar öncesinden tükenir...Bu takım, bu kadro, bu mücadele yalnızlığı haketmiyor...
Avrupadaki en önemli maç salon bomboş, ligdeki en önemli maç salon yine boş...İstanbul da basketbol seyircisi filan yok, bu artık görülüyor...

Maça gelince; rakip çok kötüydü bizde iyi mücadele ettik, farklı kazandık...
Eğer Cem Akdağ Fatih'i rotasyonda kullanmayacaksa acilen bir yabancı uzun gelmeli.Rancik ve Mike ile tüm sezon gitmez...

Ankara maçlarının dolu salona oynayacağı kesin :) Ankara'da yeni salon yapılıyor ve sanırım Abdi İpekçi büyüklüğünde olacak. Ulaşımın kolaylığı ve seyircinin basketbola açlığı salonu daha da doldurabilir. Yine de Galatasaray İstanbul'dur tabii ki. Taraftarımızın hem basketbola hem de voleybola daha fazla ilgi göstermesi lazım.

Salonda 2000 civarı taraftar varmış, bence Kepez maçı için fena bir rakam değil, daha fazla olabilirdik şayet bu cezalar ile sarsılmamış olsaydık.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Salonda 2000 civarı taraftar varmış, bence Kepez maçı için fena bir rakam değil, daha fazla olabilirdik şayet bu cezalar ile sarsılmamış olsaydık.
Bende salondaydım Eyüp abi.2000 değilde, 1110 kişiydik.Ama tribünde Shabani Nonda adına tezahurat yapıldıktan sonra kaç kişi olduğunun bir önemi yok! :? :(

Salonun boş olmasında hem bazı ünilerde final veya vize döneminin olması hemde bazı ünilerin sınavları bitirip şubat tatiline girmiş olmasıda var. 1100 kişi varsa salonda 2000 olurdu mesela. Sayı açısından çok farketmezdi belki ama nitelik açısından farkederdi.
Birde Can Akın'ı tanıyamadım bugün. İlk şutunu sokunca acaba dedim ama pas bile veremedi ilk dakikadan sonra.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

Abdi İpekçi'nin tam kapasitesi kaç, bilen var mı? Salonda 500'den fazla seyirci görünmüyordu.

Play-Off'lara katılabilirsek bu takım ile tribünlerin daha iyi olacağına inanıyorum. Cezalar takımdan çok taraftarı sarstı. Her ne olursa olsun son 9 maçının 8'ini kazanan takım desteği kat kat hakediyor. Ama dediğimiz gibi cezalar öyle bir geldi ki taraftarı basketbola soğuttu...

Sezai Saçak' Alıntı:
Biz kepezi geçtikmi şimdi ne oldu bilgi verebilirmisiniz?
Sağolun.

Aslında bunlar çok önemli değil çünkü Kepez bizim rakibimiz sayılmaz. Ancak, şu anda bir aksilik olmazsa hem Kepez'in hem de Mersin'in üstüne çıktık çünkü Mersin, Telekom karşısında 20 sayı geride ve 3 takımın da puanı 21 olduğu için üçlü averaj devreye girecek. Üçlü averajda Kepez'le bizim puanımız 4, Mersin'in 3, averajlarsa Kepez'in -7 bizim -4. Yani Mersin bugün Telekom'a yenilirse 13.lüğe yükseliyoruz. Bu da en azından iyi bir motivasyon olur. :)

Kurtuluş Yazıcı' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":272gvv6u]Salonda 2000 civarı taraftar varmış, bence Kepez maçı için fena bir rakam değil, daha fazla olabilirdik şayet bu cezalar ile sarsılmamış olsaydık.

Abdi İpekçi'nin tam kapasitesi kaç, bilen var mı? Salonda 500'den fazla seyirci görünmüyordu.[/quote:272gvv6u]
yanılmıyorsam 12.000 kişilik abdi ipekçi spor salonu.

Skor'u daha yeni gördüm,Nasıl oynadık bilmiyorum ama kazanmak güzel,tebrik ediyorum takımımızı.

Eren Aydın' Alıntı:
Salonun boş olmasında hem bazı ünilerde final veya vize döneminin olması hemde bazı ünilerin sınavları bitirip şubat tatiline girmiş olmasıda var. 1100 kişi varsa salonda 2000 olurdu mesela. Sayı açısından çok farketmezdi belki ama nitelik açısından farkederdi.
Birde Can Akın'ı tanıyamadım bugün. İlk şutunu sokunca acaba dedim ama pas bile veremedi ilk dakikadan sonra.

Bide terstten bakalım.
İstanbul'da yaşayan ancak öğretimlerini başka illerde olan öğrencilerin çoğu da İstanbul'a geri döndü.
Ancak onları da göremiyoruz.
İstanbul'da Galatasaray Taraftarının Basketbol Kültürü yok.
Yok öyleydi yok böyleydi demenin manası da yok.
Kabul edelim ki eksikliklerimiz çok bu yönde.

Salonda 2000 kişi olduğunu hiç sanmıyorum 1000 kişi civarıydı bana kalırsada. Bugün tribün liderleri olduğu için tek seslilik pek sağlanmadı.Destek diğer maçlar kadar etkili değildi.

Takım genel anlamda iyi idi Mike çok iyi idi.

D-Was aynı tas aynı hamam bugün dağınıklığına birde bencillik eklendi maç erken koptuğunda mıdır nedir bilmiyorum sürekli kendi istatistiğine oynadı . Nitekim takımın en skorer iki oyuncusundan biri oldu.

Son çeyrekti sanıyorum maçı zaten aldığımız belli heyecan yapıcakta birşey yok hani öyle olsa maçı çok istedi kendini kaybetti diyeceğim. Cem hoca mola aldı uzun uzun D-Was ile konuştu sokak basketbolu oynama dedi açık açık. Mola sonrası top bizde idi D-Was yine tak başına hücüm etti.

İşin kötüsü Can da hiç verimli değil.

Uzun rotasyonu ise Mike ve Rado'ya bakıyor sadece gerçi öyle yada böyle eğer 4-5 numaray yabancı almayacaksak Fatih bu takımda süre alacak bazı maçlar oldukça verimli de oynuyor . Bugün sadece 4 dakika sahada kaldı tamam kötü idi ama eğer transfer yapmıcaksak Fatih'den yararlanmamız gerekiyor.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":k40r1xc7]Salonun boş olmasında hem bazı ünilerde final veya vize döneminin olması hemde bazı ünilerin sınavları bitirip şubat tatiline girmiş olmasıda var. 1100 kişi varsa salonda 2000 olurdu mesela. Sayı açısından çok farketmezdi belki ama nitelik açısından farkederdi.

Bide terstten bakalım.
İstanbul'da yaşayan ancak öğretimlerini başka illerde olan öğrencilerin çoğu da İstanbul'a geri döndü.
Ancak onları da göremiyoruz.
İstanbul'da Galatasaray Taraftarının Basketbol Kültürü yok.
Yok öyleydi yok böyleydi demenin manası da yok.
Kabul edelim ki eksikliklerimiz çok bu yönde.[/quote:k40r1xc7]

Gönül isterki buradan gidenler gibi gelen birçok kişi olsun ama yadsınamaz bir gerçek var ki, bu ülkede futbol basketbolun çok daha önünde ve popüler.

Bence böyle kalması da gayet güzel.Olur da futboldaki deplasman tarzında, Tayfa'ların gidip gelmesi başlarsa, kavga dövüş olaylarını fazlaca yaşarız.

Basketbol'a gereken önemi kulüpler de versin ki en azından hatrı sayılır bir kitleyi basketbolu da takip etmeye çekebilsinler.

Ki unutmadan eklemek gerekir ki, bunun nedenlerinin başlıcası da yıllardır göçebe gibi dolaşmamız, belli bir yerde belli bir grubun atıl kalamaması.

Zamanında Ahmet Cömert'e alıştığımız vakitlerde, bırakın dışarıdan gelenleri sadece Bakırköy olarak salon doldurduğumuz zaman bile oldu.Ayhan Şahenk'e geçtikten sonra ise ne yazık ki, basketbola gelip gitmekten ayağını çeken çok oldu.

Bu sorun çözülebilirmi? Tabii ki...

Burak Doğru Demiş İstanbul'da Galatasaray Taraftarı'nın Basketbol Kültürü yok derken,Ama sadece Galatasaray Taraftarı'nın değil 3 Büyüklerin Taraftarlarının Basketbol Kültürü Yok,Bazen derbilerde gelenler'de Futbol taraftarı özünde,Salona gelip olay çıkartıyorlar ve Basketbol kültürü olan normal vatandaşıda salonlardan soğutuyorlar.

Bana göre holiganizm Basketbol'dan uzak durmalıdır,Mümkün olduğunca ultrAslan,Çarşı,Gençfb'liler gibi taraftar grupları salonlardan uzak dursunlar,İlla her branşta trübünlerde amigoluk yapıp bağırmak gerekmiyor,salon sporları biraz farklıdır,show işidir,eğlence işidir,salon sporlarına kavga yakışmaz,salon'a gelipte rakip takım için küfürlü tezahuratlar yapmak tuhaftır,salon'a gelipte 1000 kişi ayakta stadyum'da maç izliyormuş gibi tepinmek tuhaftır,ama bu demek değildi salon'a gelen taraftar sus pus otursun takımına destek vermesin,tabiki takımına destek verecek,ama stadyumlardaki destek biçimiyle salonlardaki destek biçimi daha farklı olmalıdır,yoksa futbol taraftarını salonlara çekersen gerçek basketbol seyircisini salonlardan uzaklaştırırsın,zaten o salonlara gelen futbol seyirciside sadece derbilerde salona gelir derbi maçı olmadığı zamanda işte böyle salonlar boş kalır.

Birşey diyeceğimde kimse kızmasın. Eğer yenilseydik bu başlığın sayfa sayısı daha yüksek olurdu.

Tebrikler Aslanlar.

Bu arada herkes salon salon diyor da.Bjk'nin salonu olmasına rağmen boş.
Yani bu bir kültür işi.Derbilerde dolar, takım çok başarılıysa da dolar.Onun dışında ise 2000 kişi olursa mutluluk doğar.