TBL 17. Hafta | Galatasaray CC 80 - 67 Pınar Karşıyaka

Re: TBL 17.Hafta | GALATASARAY 80-67 Karşıyaka

maçtan şimdi geldim....
maç beklediğimden daha düşük tempolu geçti
taraftarda beklediğimin altındaydın, anlaşılan kaybedilen maçlar etkilemiş taraftarı,
ilk yarı kötü, ikici yarı daha derlitoplu oynadık
haluk, ermal ve shumpert i beğendim
gökselin çok gayretliydi
jery çok şut kaçırdı ama kesinlikle taylor dan etkili
rancik ve taylor neden hiç oynamadı bilmiyorum
bu arada umarım gökselin in ciddi bir sorunu yoktur.

Gerçekten çok güzel bir gündü. İlk başlarda zorlandık ama iyi savunma yaptık ve kazanmayı bildik. Maça gelen herkese teşekkür ediyorum.

- Rancik, midesindeki sorundan dolayi hastahaneden gelmiş maça.. O yüzden süre almadi
- Rochestie niye yoktu bi bilgim yok..
- Caner ısınmaya çıktı ancak süre almadı
- Tutku zaten sakat malum
- Melih ve Sertaç da bu maç için yeterli olmadıklarından oynatılmamıştır kanımca

Güzel bir galibiyet oldu gsbasket ailesiyle
ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTİYİM RADO Midesini bozmuş hastanye gitmiş o yüzden ısınma hareketlerine katılamamştı o yüzden oynayamadı sanırım riskede edilmedi.
bu maçla tekrar yukarı çıkar inşallah ivmemiz

Maç öncesi sakat oyuncularımız; Radoslav Rancik(Gıda Zehirlenmesi), Tutku Açık, Caner Topaloğlu(kenarda oturdu) ve kıta kontenjanına takılan T.Rochestie idi.

Bugün Galatasaray'ımız maça tutuk başlasada ilk çeyreğin sonuna doğru savunma sertliğini artırıp rakibini yakaladı. İkinci çeyrekle birlikte ritmimizi bulup öne geçmesini bildik.

İkinci yarı rakibimiz yine maça iyi başladı. Özellikle Smith ve Emre'nin etkili oyunu bizi sıkıntıya soktu. Galatasaray'ımız her türlü olumsuzluğa rağmen çok iyi düzeyde savunma yapınca Pınar KSK'nın ritmi her geçen dakika bozuldu ve hücumda paniklemeye başladılar. Bunun neticesinde acele atışlar genç yıldızımız Göksenin Köksal'ın topu kapıp smacı vurmasıyla birlikte gelmeye başladı. Bu dakikadan sonra iyice rahatladık ve ilk maçta 11 sayı farkla yenildiğimiz rakibimizi rövanşta 13 sayı farkla yenip avantajı elimize aldık.

Hakemlere bir parantez açmak gerekirse bugün net şekilde yanlış kararlar çıktı. Bu her 2 takım adına da böyleydi.

Şimdi lige bir All-Star arası verilecek ve sakat oyuncularımız bu sürede takıma döneceklerdir. Birlikte yapılan her antreman bizim bir sonraki maça daha iyi çıkmamızı sağlayacaktır.

Son olarak renktaşlarımıza şunu söyleyelim. Bu takım art arda 10 maç kaybetsede formanın hakkını sonuna kadar veriyor. Takımımızın her zaman yanında olalım. Mümkün olduğunca maçlara gidip destekleyelim. Artık basketbolda tek rakibimiz Fenerbahçe Ülker olacak. Rakibimiz haftaiçi maçını 13.500 seyirciye oynarken biz 3000 bile olamıyoruz. Halbuki bu takım bunu haketmiyor. Her zaman desteğimizi verelim.

Tebrikler GALATASARAY !

Avrupa dışından 3 oyuncu oynatabiliyoruz; Shumpert, Shipp ve JJ varken haliyle Taylor oynamadı.

Normal bir galibiyet, Karsıyaka bizim rakibimiz olamaz.

Maçtan sonra VIP tribun önünde birşeyler oldu, biri Karşıyakalıların üstüne yürüdü galiba,ne oldugunu bilen varmı?

Takımımızı galibiyetten ötürü kutlarım.
Bunca futbol rezilliğinin içinde,övgüyü hakeden ve gerçekten mücadele eden yegane övünç kaynağımız onlardır..

Shumpert'in skorer oyununa rağmen,ben kendi içinde bir güven eksikliği yaşadığını düşünüyorum..Girmeyen şutların ardından çok kızıyor çünkü kendine.

Ve bugün skorer oynamasına rağmen,şut ritmi bozuk hala.
Haluk Yıldırım'a hakkını vermek gerek,bu yaşta bu mücadele hayranlık verici.
Hele Evren'e yaptığı asist beni mest etti..
Son olarak Göksenin'e değinmek lazım.
Diri olduğu bölümlerde muazzam bir savunma gayreti var.
Eksikleri olsa da gayretini alkışlamak gerekir.
1-2 sene içinde aranılan türk oyuncuları arasına gireceğini düşünüyorum,eğer bu mantalitesini sürdürebilirse..

yenf.jpg

Gsbasket :)

Mücadele anlamında iyi bir maç çıkardık.Ama ben Göksenin'den bahsetmek istiyorum öncelikle.Bence en önemli kısmı ona ayırmak gerek.

Göksenin artık gerçekten bu takımın bir parçası oldu.Önemli bir parçası.Bugün maç zor geçerken ortaya koyduğu savunma azmi bizim için çok önemliydi.Maç içerisinde Çetin Yılmaz, 'Genç oyuncular kendilerini göstermek için şut atarlar, Göksenin ise olayı anlamış savunmada gayret gösteriyor.' dedi.Gerçekten de Göksenin işin bilincinde.Alt yaş kategorilerinde sayı ortalamalarını dağıtarak gelen bir oyuncunun savunmanın bilincine varması mükemmel.Çoğu genç gibi kendini hücumda göstermeye çalışmıyor, Melih Mahmutoğlu örneğinde olduğu gibi.Çok iyi bir genç kazandık, alt yapıdan.Çok şey ifade ediyor bu.Şansı veren Oktay hocaya da sonsuz teşekkürler.

Bir de maç içinde dikkatimi çeken şey, Evren'in 1 numaraya kayıp Jerry'nin dışarıda olduğu dakikalarda hem savunmada hem hücumda daha iyi göründük.Bu da önemli bir ayrıntı bana kalırsa.

bugün futbol takımı yenildi maçtan sonra ayhan volkan şenle geyik yapıyor.
birde erkek basketbol takımımızın yenildikten snra yüzlerindeki görüntü geliyor aklıma

Güzel bi gündü, ortamımızda güzeldi ve galibiyetle süsledik en güzeli oldu :)

Her maçta böyle ortamımız olması dileğiyle :)

Mert Demirtepe' Alıntı:
Normal bir galibiyet, Karsıyaka bizim rakibimiz olamaz.

Maçtan sonra VIP tribun önünde birşeyler oldu, biri Karşıyakalıların üstüne yürüdü galiba,ne oldugunu bilen varmı?

laf attılar deplasman tribununden sinirlenip yürüdü üstlerine önder abi.durum bundan ibaret.kendisi gelince detaylı anlatır.

Ferhat Karakoç' Alıntı:
[quote="Uğur Güven":369oeij4]
yenf.jpg

Gsbasket :)
her maça geliyorum ama tanışamadık nerede buluşuyorsunuz genelde?[/quote:369oeij4]
Ya bench arkası ya da tribünün benchin arkasındaki tarafı...

Ya bench arkası ya da tribünün benchin arkasındaki tarafı...[/quote]
saha içi mi yoksa tribün mü normal?

İkisinde de belli arkadaşlar , abiler var. Ama genelde tribünde büyük bi bölüm