TBL 21. Hafta | Galatasaray CC 73 - 68 Mersin BŞB

Re: GALATASARAY 73-68 Mersin BŞB.

Hakan Türk' Alıntı:
ben dünkü maçı tv den izlerken hakemlerden çok maçı anlatan ve yanındaki yorumcu müsveddesine saydırdım.özellikle bu yorumcu arkadaş Galatasaray lehine hakem hatası olursa başlıyor atıp tutmaya hakemi eleştirmeye.ama dünkü maçta iki defa top mersinli oyunculardan çıktığı halde,özellikle ikinci pozisyonda tekrar gösterimde çok net şekilde görüldü topun mersinli oyuncudan çıktığı.maçı anlatan osman sakallıoğlu istemeye istemeye hakemin yanlış karar verdiğini söyledi ama yanındaki arkadaş tek kelime etmedi pozisyonla ilgili.maç bitene kadar bu eski bjk koçuna demediğim kalmadı. :oops: :p
aaa olur mu hiç ölür o galatasarayın haklı olduğunu belirtirse :)

Belki kötü bir hakem triosu sahadaydı ancak ne olursa olsun görülen oydu ki, Galatasaray ortalama oyunu ve iyi bir kenar yönetimi ile bu maçı çok rahat kazanırdı.

Murat Hocamı anlayamıyorum. Hüseyin'in sakatlık döneminde, ilk beş başlayan ve en çok süre alan uzun Cemal Nalga şimdi hiç süre almıyor, Fatih rotasyona dahil anca edildi. Demiyorum ki Cemal oynasın aksine hep kenarda dursun ama hocam bu çocuğa Hüseyin'in yokluğunda neden bu kadar süre tanıdı? Anlayamıyorum. Erdem neden hala bu takımda sürekli süre alamıyor? Johnsen takıma adapte edilmeye çalışılıyor ancak o takıma ısınacak diye de maç kaybedemeyiz. Chris Owens neden dakikalarca kenarda kalıyor ki son oyuna girerken kendisinin de bir tepkisi oldu. Murat Kaya özgüveni yerine gelmiş, takımın tecrübeli ismi gibi oynuyor top taşıyor oyun kurmaya çalışıyor, tempo ayarlıyor, savunmasını yapıyor ancak biz Murat'ın skor opsiyonu olduğu bir rol ile sahada olmasını istemiyor muyuz? Murat bunun için alınmadı mı? Johnsen takıma adapte edilecek diye uğraşılacağına bu takıma ruh kazandıracak Tufan en kısa zamanda takımda yerini almalı. Cenk de böyle isteksiz devam edecekse Efes'e tez zamanda geri dönsün. Cenk sanki Efes'in vazgeçilmeziydi de Galatasaray'da ara ara süre almasına tavır koyuyor. Cenk kaliteli bir gençti ancak üstüne gram koymadı, fazla şişirmemek lazım.

Hocamızın kötü kenar yönetimi devam ediyor; geride olduğumuz maçta, rakip takımda çok ciddi bir skor gücü ile oynamazken sırf savunmacı beşler ile sahada olmayı anlayamıyorum. Hocamızın ve aslanlarımızın arkasındayız ancak hocamız bu takımı yüksek hedeflere götürecek bir kalite göstermiyor bizlere. Bu konuda Efes, Telekom ve BJK'nın arkasındayız.

çok zor bir maç oldu ben bu maçı deplasmanda kazanabileceğimizi düşünmüyorum.Taraftarın son periyotta ön safhalara gelmesi maçın sonucunu %100 etkiledi.Gerçekten çok zor bir maç oldu,buralara geleceğini tahmin etmezdim doğrusu.fb ve tt nin puan kayebttiği bir haftada zorda olsa kazandık...

ben ahmet dedehayıra yakıştırmadım açıkcası çünkü biz burda galatasaray durşu diyoruz bunun için murat hocayı takdir ediyoruz ama ona hiç yakışmadı.Ne olursa olsun böyle konuşmamalıydı.Bunu söyleyecğine geçen hafta yaptığı basın toplantısında daha sert açıklamalr yapabilrdi,belki şimdi ceza alabilir,bu laflardan sonra hakemlerin düzelmesi de ayrı bi konu tabi önce insanları çıldırtıyolar sonra normale dönüyorlar

Çok sıkıntılı bir maç olduğunu söylemek lazım öncelikle. Tv nin karşısında 45 dk boyunca çok huzursuz ve asık bir yüzle izledim maçı,eminim herkes benim gibi izlemiştir çünkü cidden kötü basketbol oynuyorduk ve rakiplerimizin kaybettiği bir haftada bu fırsatı tepeceğimizi düşünmek büyük sıkıntı yaratıyordu bünyede,zira bu sıkıntı son saniyedeki King?in serbest atışları esnasında ızdıraba dönüştü ama neyse ki şans bu kez bize güldü ve kaçırdı. Tabi o anda,forum ahalisince kaçırması için edilen dualarında etkisi olmuş olabilir. :)

Artık zirvedeki sıralamanın yavaş yavaş şekillenmeye başlayacağı bu dönemde kaybetme lüksümüz maalesef kalmadı,hele de bu hafta ve bu maç için hiç yoktu.sonuçta ıkına sıkınada olsa kazandık ve 1 galibiyetle 6 puan aldık adeta.

Maçta en çok dikkatimi çeken şey hücumdaki temposuzluğumuzdu. Murat hoca kenardan move move diye bağırmaktan bi hal oldu. Bunun sebebi yorgunluk mu bilmiyorum ama oyuncular ayaklarını sürüyorlardı sanki sahada,dolayısıyla da set esnasındaki en basit perdelemeleri bile düzgün yapamadık. Dış şutlar ise tam bir faciaydı,kısalarımız resmen çember dövdü,bir kere bile pickn roll denemediler,yani dış katkısı asgaride kaldı ama neyse ki Hüseyin vardı. Tv başındaki ben de dahil olmak üzere salondakiler içinde umutsuzluğa kapılmayan tek kişi o?ydu. Mersin?in bütün uzunlarını faul problemine soktu,adeta savaştı,ligin en atletik uzunlarından biri olan Fobbs?u sahadan sildi,çok yoruldu kenara geldi ama yine oturmadı hep ayaktaydı. Zaman zaman kaybediyoruz galiba psikolojisine giren takımını parkeyi tokatlayarak uyandırdı ve sonuçta Mersin?e doğru gitmekte olan galibiyeti söküp aldı.

Hite bu aralar iyi durumda,Asvel maçının yıldızıydı,bu maçta da Hüseyin?in en büyük yardımcısıydı. İş ahlakı üst seviyede olan,her maçta aynı ciddiyetle ve yürekten oynayan bir oyuncu. Bana göre en önemli transferlerimizden biri,belki de 1.si.

Britton için iyi bir fırsattı Gaines?in yokluğu ama değerlendiremedi. Doğal olarak takıma çok yabancı ama asıl yapabildikleri şeyleri de yapamaması kafalarda soru işaretleri yaratmaya başladı ama ben sokacağı bir üçlükle açılacağını düşünüyorum.

Son olarak söylemek istediğim şey: takım Dee Dee diye alarm vermeye başladı artık. O olmadan oynadığımız son 2 maçta 70 sayıyı göremedik ve asist rakamlarımız yerlerde sürünüyor. 2 maç Murat ve sakat sakat oynayan Cüneyt?le idare ettik ama Salı akşamı kesinlikle 17 numarayı parkede görmek istiyorum.

Ben de ne zaman gelecek diyordum,ceza için.Ahmet Dedehayır'a 30 gün hak mahrumiyeti,3bin YTL para cezası verildi.