TBL 21. Hafta | Galatasaray CC 73 - 71 Erdemir

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBL | Galatasaray - Erdemir | 73 - 71

Şampiyonluk istiyoruz, şampiyonluk hayal ediyoruz ama sahadaki oyun hiç de öyle söylemiyor.
Son 18 saniyede hoca mola alıyor.Sonra ki top çıkarmaya bakalım.
Son saniyede gene maç uzatmaya gidebilirdi.
Bu sene Erdemir maçları oldukça stres yarattı bir daha onlarla oynamayacağımız için mutluyum.
Fast Break yapacaz diye abuk subuk hucumlar yapmasaydık herşey daha kolay olurdu.

Avrupa maçları haricinde, ligde oynanan en kötü oyunu gördük.

İlk yarıda hem hücumda, hem savunmada akılalmaz hatalar vardı. İlk periyodun altı buçuk dakikasında sadece 5 sayı üretebildik. Şut yüzdesi kötü ötesiydi. Set akışı yoktu, topu her eline alan sağına soluna bakmadan ya potaya yükleniyor ya da şut kullanıyordu. İkinci yarı savunma biraz hareketlenir gibi olsada, basit hatalar devam etti. Bomboş hızlı hücumlar ziyan oldu. Erdemir ekseriyetle oyunu önde götürdü, hatta bir ara sekiz sayı öne geçtiler. Şayet Erdemir değil de, daha sağlam bir takımla karşılaşsaydık o noktadan sonra maç kaybedilirdi. İç sahada oynanan Erdemir maçının son topa kalması kötü işaret!..

Altı çizilesi iki husus...

- Takımda ciddi bir dalgalanma ve disiplinsizlik var. Oyuncular başına buyruk hareket ediyor. Top içeriye çok nadir iniyor. Yarı sahayı geçen tek pas vermeden üçlük "sallıyor"!
- Maalesef bu maçta şampiyonluğu kovalayan bir takım havası veremediler. Beş sayı öne geçince, dinlenmeye başlıyorlar ve üstünlüğümüz çok kısa sürüyor. Üst düzey bir takımın yapmayacağı hatalar yapılıyor.

Artık sadece lig kaldı. Bu tür maçların kazanılıp kaybedilmesi bu denli ince bir çizgiden geçmemeli.

Atkins geldiginden beri böle oynuyor sürekli oyununu zorluyor hucum süresini 17-18 saniyesi topu elinde tutuyor ilk zamanlarda sayı attıgından çok göze batmıyordu ama artık sayı da atamadıgından çok göze batıyor bizim takım için yetersiz oldugu çok net ortada ama şu durum da onu kadrodan çıkartmak çok yanlış , Cüneyt in çok sık sakatlandıgın düşünürsek ve maçlarda 25 dakikayı geçtigi zamanlarda performansı çok düşüyor bu yüzden Atkins kadroda kalmalı .

Formda bir rakibe karşı galibiyet almamız sevindirici.Ama son saniyelere bakınca Galatasaray gibi bir takımın vermeyeği fırsatları rakibimize verdik.James Thomas boş smacı kaçırdı.Onu geçtim.Son saniyede o faulun sayıya çevrilmeyeceği belliydi.Oyuncularımız adeta birbirlerine baktılar.Thomas yine kaçırdı.Şans yanımızdaydı diyorum.Ama gelecek haftalarda takımımız artık tek kulvarda mücadele ettiği için lige ağırlığını koyar.Fikstürümüzün zorlaşması bizim için dezavantaj.Telekom fülker ve Bjk maçları çok büyük önem taşıyor.Mersin'de yabana atılmayacak bir takım.

Cemal'de yine sorun çıkmış galiba, karşılaşmanın tamamını takip edemedim ama bir haber sitesinde rastladım bu detaya..

Yeni transferler yapıldı hepimiz çok sevindik doğal olarak ama takıma uyumları henüz gerçekleşmedi tam manasıyla ve belliki bu transferler yerli ve yabancı oyuncularımızda biraz kafa olarak çöküş yaşatmış kendilerini yeterince verdiklerini düşünmüyorum açıkçası tabi bu önemli sorun ama bunu halletmek de Hocanın işi inşallah başarılı olacaktır, Çok zor maçtı erdemir çok yüksek yüzde ile oynadı çok 3 lük attılar gerçi rebo lardada daha iyilerdi ama bir şekilde kazandık maçı iyi olacak inşallah ben ümitliyim.
Atkins çok fazla top tuttu gene elinde kenardan ne kadar da müdahale gelsede çıkarmıyor elinden.

Unutmadan bir parantezde Alican'a açalım çok iyiydi sayı attı, çok kritik bir rebo var aklımda kalan bence Koray hoca biraz daha çok tutmalıydı onu oyunda bravo Alican hep böyle.

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Cemal'de yine sorun çıkmış galiba, karşılaşmanın tamamını takip edemedim ama bir haber sitesinde rastladım bu detaya..
Ben görmedim ama Koray hoca oyuna gir dediğinde girmek istememiş öyle duydum inşallah doğru değildir.

Birde haberimiz olmadan oyun kurallarımı değişti nedir Ahmet çakı hiç yerinde takip etmedi sürekli çizgissini geçti maç boyunca, hakemlerde sesini çıkarmadılar.

takımı begendim benim görüşüm alicanın katkı yapması güzel kimsenin yeri garanti degil su görünümde biraz süre lazım tufan graves cücü döndügü zaman rotasyon bollugu olacak takımda smac görmeyeli bayagı olmuş heycanlandırıyor 8)

Anlamıyorum ben Milo nasıl sakatlandı ?
Guroviç'e ne oldu ? Graves nereye gitti ? Cücü'^ye ne oluyor.

Futbol takımından beterler.

Ahmet Yenilmez' Alıntı:
takımı begendim benim görüşüm alicanın katkı yapması güzel kimsenin yeri garanti degil su görünümde biraz süre lazım tufan graves cücü döndügü zaman rotasyon bollugu olacak takımda smac görmeyeli bayagı olmuş heycanlandırıyor 8)
Cüneyt tekrar mı sakatlandı?

Atkins son bölümde öyle bir blok yaptıki jeneriklik! Ama çoğumuzun Atkins'in maç içinde bir de Hüseyin'e indirdiği 1 top dışında pek olumlu yanlarını söyleyebileceğini sanmıyorum. Kaldıki yorumlardan da bu anlaşılıyor.

Cemal öyle bir küstahlık yapacağını sanmıyorum bir yandan oyun içi yanlarını geliştirirken(hâlâ smaç, potaaltı kaçırıyor ama...) saygı yönünde eksilmeler yaşıyorsa buradaki macerası fazla sürmez...

Bugün kötü oynadık, maçın en güzel anları Hosley'in smaçlarıydı.

Gerisi koca bir soru işareti? Bu guard'lar ile şampiyon olabilir miyiz? Sadece Hüseyin, Murat + bonus olarak Alican yerlilerinden oluşan yerli katkısı ile nereye kadar gidebiliriz? Erdem, Cemal, Polat(3'lük denemeleri çok fazla, o cüsseyle içeride olması gerekir artık Tolliver da var) bu oyunculardan anlaşılan özellike Erdem bir kadro derinliği yaratmaktan öte kadroyu tamamlamak için buradalar, hissim gün geçtikçe kuvvetleniyor.

Maçın sonunda hoca Cemal'e baktı sonra Erdem'e bakıp onu oyuna aldı. Bir sorun olduğu belli.

Herkese merhaba,

Bence cok kotu bir mac oldu. Eksiklere ragmen mac kazanmak guzel ancak Koray Hocanin takima bir disiplin getirmesini beklerken tam tersi bir izlenim edinmeye basladim. Takimda hucum ederken yada savunma yaparken kimse ne yapacagini bilmiyor.

Bence bu mactaki en buyuk kazanc Alican Guney in takima katkisidir. Cok iyi mucadele etti. Oynadikca kendisine guveni gelecektir ve cok daha iyi yerlere gelecektir. Cuneytin kendisine verdigi destekde ortada. Ben kupa macinda o kadar eksik varkende bu genc oyuncunun degerlendirilmesini beklerdim ancak kismet buguneymis.

Cemali bu gun oyundan cok kopuk gordum. Bir ara oyuna girdi ve hoca kendisini hemen cikarinca bayagi bir tepki gosterdi ondan sonrada oyunla hic ilgilenmedi. Hoca ile arasinin pek iyi olmadigi belli. Bence hocanin Cemali kazanmasi gerekiyor. Pota alti savunmasinda kendisine ihtiyacimiz var.

Dikkatimi ceken bir noktada bizimle oynayan takimlarin ucluk rekoru kirmasi. Istatistikleri inceleyemedim ama rakip nerdeyse tum sayilarini uclukten atti. Bulduklari hicbir ucluk denemeside zorlama degildi. Bu da bizim takim savunmamizin zaafindan kaynaklaniyor diye dusunuyorum. Umarim eksik oyuncularimiz takima dondugunde bu acigimizi kapatiriz.

Sorun var mı bilmiyorum ancak Cemal'le ilgili bir çok kez benzer şeyleri duyduk ve duymaya devam ediyoruz.
Üstündekinin Galatasaray Forması olduğunu hatırlatır, hayatının geri kalanında başarılar dilerim.

Not: Koray Hoca tahminimce kolay kolay bunu affetmez.

net atkinsle olmaz...graves,murat ve cücü ile 1 numarayı kotarmalıyız..ayrıca yeni oyuncularımızın mücadelesi iyi..tolliver sınırlı yeteneğine rağmen yüreğiyle oynayan biri..hosley de zamanla daha iyi olacak..tam gaz devam...2.olursak finale kadar gideriz..gerisini bilmem..

Zar zor bir maç aldık. Bu performansın geçici olduğunu düşünüyorum. Hem sakatlıklar,hem rotasyon azlığı bugün ki maçın açıklaması. Hosley ve Tolliver'in gelişi takıma çok şey katmış bugün maçta bunu daha iyi gördüm. Erdem'in bu düşüşünün sebebini bir türlü anlamış değilim ama bir önce toparlanır yoksa sezon sonunda gitmesi için hiçbir sebep olmaz. Polat Kocaoğlu pivot oynayabilecek boya sahipsin ama daha ben bu sezon bir kere olsun içerden birebir oynayıp sayı attığını görmedim yanlış mıyım, bilmiyorum! Atkins'in garip bir oyun tarzı var, 24 saniyelik hücum süresince 15-16 saniye top Atkins'te ve karşı takımın oyuncularıyla sürekli oynuyor crossover atıyor, topu elinde tutuyor, çok asist yapıyor ama sayı olarak hiçbir katkısı yok denilebilir. Bence Atkins topu elinde çok tutmak yerine zamanında doğru pasları vermeli bir nebze de olsa sayı olarak katkı yapması gerekir,ayrıca Atkins'e takımın ihtiyacı var, sezon sonuna kadar kalması kanaatindeyim.Koray hocayı da bugün takdir etmek gerekir. Alican'a epeyce süre vermesi,Alican'ı takıma tekrardan kazandırması iyiye işaret.Alican'da saha da kaldığı süre içerisince Koray hoca istediği verimi aldı.Alican'ın da kendine güveninin geldiğine inanarak diğer maçlarda da takıma önemli katkılar yapacağına inanıyorum! Hüseyin,Murat,Hosley'e zaten söyleyecek bir şey bulamıyorum. Murat Kaya'nın sürekli artış gösteren performans göstermesi beni çok mutlu ediyor ama söylemeden geçemeyeceğim nadir de olsa gereksiz şut atıyor dikkat etmesi lazım.

Takımımızı destekleyen taraftarımıza,yönetime ve oyunculara teşekkür ederim.

Mücadele bakımından süper bir maç oldu kazandığı için takımımızı tebrik ediyorum. Çok stresli bir maçtı bana bu kadar heyecan iyi değil. :) Diğer maçlarımızı daha iyi oynayıp daha rahat kazanırız inşallah. Erdemir takımınıda tebrik ediyorum sonuna kadar mücadele ettiler umarım ligde kalırlar düşmeyi asla haketmiyorlar. Erdemir'de Serhat neden süre almıyor bir sakatlığı filanmı var acaba bilen varmı? Yoksa Ahmet Hocanın kastımı var Serhat'a ona yoksa bile kesin bana var. :)

Ayrıca Mr. SEÇER Beyaz gömleği ve muhteşem atkısıyla ekranlarda bayağı göründü bugün. :)

Vasat bir oyun,güzel bir galibiyet...Birşeyleri düzeltmezsek belirlediğimiz hedeflere ulaşmamız güç...Belki yeni gelen oyuncularımızla birlikte yeni düzen arayışındayız,ancak bunu bir an önce oturtmamız lazım...Ayrıca Cemal hakkında söylenenler doğru ise sadece bu duruma gülüyorum...Cemal sen kimsinki böyle tavırlar koyuyorsun diye sorarlar adama...Cin olmadan adam çarpmada nerden çıktı...Ayrıca bence böyle şeyler yapıyorsa tez elden gitsin,kendisine tahammül edebilecek başka bir takım bulsun anadolu civarından...Bu armayı bu formayı bu yetenekteki bir adama biz çok görmüyoruzda kendi bizimi az buluyor...Tabiki bu dediklerim olay gerçek ise söylenmesi gerekenlerdir,yoksa öylesine söylediğim hayali konuşmalardır...