TBL 21. Hafta | Galatasaray CC 73 - 71 Erdemir

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBL | Galatasaray - Erdemir | Cumartesi 16:00

Hosley oyunu domine etmeye çalışacak büyük ihtimal.İnşallah potalara alışmıştır.

Bugün antremanda Cüneyt sadece ısınma hareketleri yapıyordu. Tufan ile Graves de koşu yaptılar sadece. Milo ile Gurovic hiç yoktu.

Ama Hosley, Tolliver, Atkins, Hüseyin gibi önemli adamlarımız hala kadroda. Zorlanacağız ama kazanacağız.

Ve buluşmamız yattı :).Bende gsbasket.org atkım ve 3 çubuklu formamla orada olacağım 8).Bilet bulurum demi Ayhan Şahenk'in orada değil mi ?

Ben ve bir arkadaşım daha orada olacağız . Galibiyet için zorlanacağımız kesin .

Kerem SEÇER' Alıntı:
Bugün antremanda Cüneyt sadece ısınma hareketleri yapıyordu. Tufan ile Graves de koşu yaptılar sadece. Milo ile Gurovic hiç yoktu.

Daha dün çok geniş bir rotasyonumuz vardı . Ne oldu bu takıma 2 - 3 günde böyle ?

Şimdi kalan oyuncular

Hüseyin
Polat
Tolliver
Hosley
Atkins
Murat
Cemal
Erdem

Gurovic'in de durumu maç saatinde belli olacağına göre sağlam 8 oyuncumuz kaldı . Şimdi asıl beni düşündüren nokta Erdem ve Cemal'in vereceği katkı . Cemal istikrarsızda olsa sinyal verebiliyor ama Erdem'de o bile yok . Bu durumda az da olsa katkı verecek 1 - 2 üçlük , 3 - 5 faul atacak oyuncuya ihtiyacımız var . Belki bana çok kızacaksınız ama Gurovic'in bu macta oynaması lazım .

Valla Hosley serbest atış çaılşması yaptı üst üste 15 tane falan kaçırmadan soktu. Şut çalışmasında Tolliver dikkatimi çekti benim köşelerden acayip sokuyodu şutları valla.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Valla Hosley serbest atış çaılşması yaptı üst üste 15 tane falan kaçırmadan soktu. Şut çalışmasında Tolliver dikkatimi çekti benim köşelerden acayip sokuyodu şutları valla.
Onlardan yarın 40 sayı civarı bekliyorum ;)

türkiye kupasındada eksiklerimiz vardı milo graves
şimdide eksiklerimiz var ama o maçtan farklı olarak hosley ve tolliver var saha avantajı , rövanş olarak görmemiz , yeni transferler gibi faktörleri dikkate alırsak rahat kazanırız bence...

Korkarim Graves'in sakatligi Dejan'nin kine benzeyecek. oda ayagini burkmustu ve döndü dönecek derken kac ay gecti maglum.

Şayet Erdemir maçında zorlanacağız diyeceksek finalden, şampiyonluktan bahsetmeyelim!

Şampiyonluk hedefleyen takım 3-5 oyuncusu eksik olsada, iyi savunma yapmak zorundadır. İyi savunma yapan ve şampiyonluğa oynayan bir takımın kendi sahasında kümede kalmayı hedefleyen bir takımı rahat yenmesi lazım.

Türkiye Kupası maçında kötü bir müdafaa vardı, şimdi kötü müdafaa yapma hakkımız kalmadı! Koray hoca savunma hünerlerini göstermeli...

takım 20 kişiden oluşsa 3-5 kişinin önemli olmadığı söylenebilir.erdemir'in küme düşme potasında olması ilkyarıda ki performansları ile ilgili. ilkyarıda ki erdemir yok şuan coachu değişmiş yeni transferler ile güçlenmiş ve ritimini bulmuş bir erdemir var.zor maç olacak umarım kazanırız.

Türkiye Kupası'nda elendiğimiz kadrodan yerliler hariç Hosley ve Tolliver farkı ile çıkıyoruz. Graves, Milojeviç ve Cüneyt yoktu, Guroviç'in sadece bedeni vardı :p

Çok hücum ribaundu vermiştik, şimdi durumlar farklı Tolliver ve Hosley oyunun iki yönünüde oynayabilen ribauntlara katkı veren oyuncular. Hücumda da o gün Hüseyin ve Murat vardı bugün alternatiflerimiz daha fazla.

Kaldıki o günkü gibi Erdemir'in dışarıdan yüksek yüzde ile oynayacağını düşünmüyorum.

Çok rahat almamız gereken bir maç iyi savunma ile 2. periyotta koparabiliriz maçı.

ÖTESİ YOK ŞAMPİYONLUĞA YÜRÜYORUZ!

Müsait olan herkes bu maça gelmeli, artık şampiyonluğa yürüyoruz, 2. sırayı kaybetmemek finale kalma yolunda dev bir adım olacak bizim için!

Erdemir düşme hattında olabilir ama şuanki Erdemir gerçekten herkesi yenebilecek güçte bir takım, bunun üstüne Graves ve Cüneyt kesin oynamayacak olmalarını hatta ve hatta Milo ve Gurovic'inde oynama ihtimalinin zayıf olduğunu eklersek maçın ciddiyetini daha iyi kavrayabiliriz!

Şimdi gidip o salonu doldurmalıyız, armamızın hakkını hakemlere yedirmemeliyiz, oyuncularımıza şampiyon olacaklarını, onlara inandığımızı göstermeliyiz!

Bugün Gurovic oynamayacak sanırım. Bu durumda Hosley' nin 35 dakikadan faza süre alacağını düşünüyorum. Bugün Hosley' nin nasıl bir performans sergileyeceği bizim için çok öenmli. Karşıyaka zamanlarındaki performanslarınan birini bekliyorum bu maçta.

Nasıl bir beşle başlarız nasıl devam ederiz bunu da merak ediyorum açıkçası. Benim tahminim şöyle;
İlk 5;
Hüseyin
Tolliver
Hosley
Murat
Atkins

başlar maça. Büyük ihtimalle hepsi çok fazla süreler alır. Çünkü sağlam bir bench yok elimizde bu maç için. Erdem, Polat ve Cemal' i de ara ara kullanırız.

Ahmed abi normalde Erdemir bizi zorlayacak rakip değil ama transferlerle bazı dengeler değişti bazı dengeler pamuk ipliğine bağlı o yüzden zor maç olacak Erdemirden daha çok savaşmamız gereken bazı iç sorunlarımız var bu yüzdende taraftar bu gün gerçekten önemli, 2. lik demek yarı finalde saha avantajı demek birde taraftarı işin içine girdimi şampiyonluk neden olmasın.

bugün biletix bilet satışı yapıyo mu ? yoksa kapıdan mı alcaz biletleri?

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Ahmed abi normalde Erdemir bizi zorlayacak rakip değil ama transferlerle bazı dengeler değişti bazı dengeler pamuk ipliğine bağlı o yüzden zor maç olacak Erdemirden daha çok savaşmamız gereken bazı iç sorunlarımız var bu yüzdende taraftar bu gün gerçekten önemli, 2. lik demek yarı finalde saha avantajı demek birde taraftarı işin içine girdimi şampiyonluk neden olmasın.

Değerli Şamil,

Tüm transferlerden az-çok haberim var. Eksik oyuncularımız olduğunu da biliyorum. Ancak Erdemir abartıldığı kadar iyi bir takım değil kanaatindeyim. Bizim ligimizde biraz çıkışa geçen bir takımı hemen korkulası bir konuma sokuyorlar.

Erdemir kadrosuna bakalım, durduramayacağımız bir tane oyuncuları var mı? En skorer oyuncuları ikinci ligden aldıkları Antwain Barbour, çok savruk bir oyuncu. Penetre açılarını kapattığınızda ve rahat pozisyon vermediğinizde şutuyla ancak çember döver... Fenerbahçe Ülker'de kadroya giremeyen Hakan Demirel'den mi korkalım?! Sadece dış şutla oynayan Nate Funk ve Erdal Bibo'ya yakın savunma yapamayacak mıyız? En kuvvetli oldukları bölge pota altı... Orada James Thomas ile ribaunt üstünlüğü kurabiliyorlar. Ancak Thomas skor üretmekte sıkıntı yaşıyor. Hosley ve Tolliver gibi ribauntlarda etkili olabilecek iki oyuncu aldıktan sonra, üstelik kendi sahamızda pota altında mağlup olacaksak lig sonu için iddialı olmaya gerek yok!

Murat Kaya'nın 32 sayı attığı takımdan bahsediyoruz...

Kim kimden çekinmeli?! Biz mi, onlar mı?..