TBL 23. Hafta | Galatasaray CC 63 - 74 CASA TED Kolejliler

Re: TBL | Galatasaray: 63 - Casa Ted Kolej: 74

sizin ikili diyaloglara girmeyi sevdiğinizi biliyorum, ama ben fazla uzatmak istemiyorum, siz burada insanların sanal kimliklerle yazdığını söylüyorsunuz, bende sizin koray hocaya yakınlığınızın bazı gerçekleri görmenizi engellediğini ve sizi etki altında bıraktığını düşünüyorum, murat hocamı yoksa koray hocamı daha iyi antrenör ben onun kararını veremem vermemde, ama murat hoca görevi bıraktığı günkü durumumuz ile takımın şu an ki durumu ortada.

murat hocamı yoksa koray hocamı daha iyi antrenör ben onun kararını veremem vermemde, ama murat hoca görevi bıraktığı günkü durumumuz ile takımın şu an ki durumu ortada.
ne mutlu kemal bey niye kızıyorsunuzki şimdi sevap kazanıyoruz. düşen takıma puan vererek hayatta herşey kazanmak değil iyiki MEŞHUR ABİLERİMİZ VAR YAŞASIN ONLAR

Kemal Aday' Alıntı:
11.Nisan da burada yazamayacagınız neyi soyleceksiniz.Benim sordugum cevabı kolay soru 9 sene ne gorev yaptınız ?Bunu cevabı için 3 haftaya ihtiyacınız varsa tamam.......

Kemal bey anladım ki siz gerçek değil,sanal bir isim kullanıyorsunuz.Ben size tamamen dostane bir yaklaşım sergilememe rağmen ufak hesaplar yapıyorsunuz.Buyrun sizin seçtiğiniz bir tarihte buluşalım.Ben 9 sene ne hizmet yaptığımı gün ve gün anlatırım.

Ama önce siz kendi gerçekliğinizi bana ispatlamak zorunda kalabilirsiniz.

Fevzi Genç' Alıntı:
murat hocamı yoksa koray hocamı daha iyi antrenör ben onun kararını veremem vermemde, ama murat hoca görevi bıraktığı günkü durumumuz ile takımın şu an ki durumu ortada.
ne mutlu kemal bey niye kızıyorsunuzki şimdi sevap kazanıyoruz. düşen takıma puan vererek hayatta herşey kazanmak değil iyiki MEŞHUR ABİLERİMİZ VAR YAŞASIN ONLAR

Fevzi bey tek bir soru? abilerin bu konularla ne ilgisi var bir izah etseniz.Bol kepçeden habire giydiriyorsunuz da!!!

Bu mağlubiyetin geleceği haftalar önce daha antalya maçında kendini belli etti.Maç yazısını bir okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Kemal Çetin' Alıntı:
sizin ikili diyaloglara girmeyi sevdiğinizi biliyorum, ama ben fazla uzatmak istemiyorum, siz burada insanların sanal kimliklerle yazdığını söylüyorsunuz, bende sizin koray hocaya yakınlığınızın bazı gerçekleri görmenizi engellediğini ve sizi etki altında bıraktığını düşünüyorum, murat hocamı yoksa koray hocamı daha iyi antrenör ben onun kararını veremem vermemde, ama murat hoca görevi bıraktığı günkü durumumuz ile takımın şu an ki durumu ortada.

Kemal bey ben size cevap verirken amacım sizi kırmak veya kavga çıkarmak değildi.

Sizin fikriniz doğrudur size göre saygı duyarım,ancak benim için isimlerin pek fazla önemi yoktur baki olan galatasaray menfaatleridir.

Ben sizden mukayese yapmanızı istemedim zaten,size göre Murat hocadır,bana göre Koray hocadır bu tamamen kişisel bir görüştür.Ancak Galatasarayın menfaatleri her şeyin üstündedir,sanırım sizinde,benimde ortak görüşümüz budur.

benim murat hoca ve koray hoca ile hiçbir diyaloğum olmadı, kendilerini kişisel olarak tanımıyorum, benimde tek mutluluğum galatasarayın başarısıdır, hepimiz bunu istiyoruz, sizi de tanımıyorum ama tanımak isterim,
koray hoca geldikten sonra takımda beklenilen başarının gelmemesi ligdeki düşüşümüz, avrupada elenmemiz, türkiye kupasında elenmemiz ve en son lige veda etmiş birtakıma bu şekilde yenilmemiz beni çok üzdü, murat özyer başarısız diye gönderilip yerine gelen koray hocanın birşeyler yapamamış olması ve hatta geçmişten daha başarısız bir durumda olmamız bana bunları yazdırdı,
umarım herşey düzelir ve burada başarıları alkışlayan yazılar yazarız,
ayrıca sizi de kırdıysam veya rencide ettiysem çok özür dilerim.

Kemal Çetin' Alıntı:
benim murat hoca ve koray hoca ile hiçbir diyaloğum olmadı, kendilerini kişisel olarak tanımıyorum, benimde tek mutluluğum galatasarayın başarısıdır, hepimiz bunu istiyoruz, sizi de tanımıyorum ama tanımak isterim,
koray hoca geldikten sonra takımda beklenilen başarının gelmemesi ligdeki düşüşümüz, avrupada elenmemiz, türkiye kupasında elenmemiz ve en son lige veda etmiş birtakıma bu şekilde yenilmemiz beni çok üzdü, murat özyer başarısız diye gönderilip yerine gelen koray hocanın birşeyler yapamamış olması ve hatta geçmişten daha başarısız bir durumda olmamız bana bunları yazdırdı,
umarım herşey düzelir ve burada başarıları alkışlayan yazılar yazarız,
ayrıca sizi de kırdıysam veya rencide ettiysem çok özür dilerim.

Seve seve tanışalım bir,birimize anlatacak çok hikayemiz olacağını umuyorum.Kesinlikle kırılmadım,bazı konularda kendimi yanlış lanse ettiğimi bende biliyorum.

dün bende maçdaydım. bütün olumsuzlukları bi tarafa bırakın ama benim affedemeyeceğim birşey var.dün ilk 2 periodda 3 defa 24 saniyeyi kullanamayıp top kaybı yapdık ve ben benchin arkasında oturuyordum. ne yazıkki benchde coach dahil hiçkimseden 24 saniyenin biteceğine dair bir uyarı gelmediğini net bi şekilde gördüm..bunun üstüne maça dair daha fazla yorum yapmaya gerek yok herhalde...

Bu mağlubiyetin altında iki sebep var,o kadar kızmaya gerek yok takıma.

1-)Casa Ted bu maçı kaybetseydi yabancılar gönderilecekt ve bunun için elinden gelenin fazlasını verdiler.
2-)Biz Ted'i küçümsedik,yukarıda bahsettiğimiz durum olmasaydı yine rahat kazanırdık ama o motivasyon yüzünden kaybettik.

Bir de rakibi yakaladıktan sonra nasıl veririz maçı deniliyor,25 sayı farkı kapatmak kolay değil.O eforu harcadıktan sonra zor oluyor işler.

Mesele bu kadar basit,haa Koray Hoca'yı beğeniyor muyum;beğenmiyorum. Takımda kalmalı mı,kalmalı... Bu kadar basit işte.

Ziya Darende' Alıntı:
dün bende maçdaydım. bütün olumsuzlukları bi tarafa bırakın ama benim affedemeyeceğim birşey var.dün ilk 2 periodda 3 defa 24 saniyeyi kullanamayıp top kaybı yapdık ve ben benchin arkasında oturuyordum. ne yazıkki benchde coach dahil hiçkimseden 24 saniyenin biteceğine dair bir uyarı gelmediğini net bi şekilde gördüm..bunun üstüne maça dair daha fazla yorum yapmaya gerek yok herhalde...

Ayni seyi ben de gordum, hatta ikinci defa 24 saniye dolmak uzere iken hepimiz ayagi kalktik, ben de bench'in arkasinda idim, teknik heyet ve oyunculardan cit cikmadi.. Maca baslarken de lakayit bir sekilde ciktilar, takimda, tekmik heyet ve yonetimde bir takim problemler oldugu belli.. Play-off'larda toparlanirlar umarim..

Koray Hoca ya kimse laf söylemesin bu görev kendisine zorla kabul ettirildi, Orhun ENE görevi kabul etse bu görevde olmayacaktı zaten kendiside bunu düşünmediğini 100 kere söyledi.

Bu arada abiler stresi ile yaşayan arkadaşlar.. Murat ÖZYER in sözleşmesi devam ettiğine göre bu tür safsatalardan vazgeçin..

Ayrıca Murat Hocanız seneye şubeye G.Koordinatör olacak diye rivayetler dolaşıyor.. İnşallah olurda sizlerde mutlu olursunuz.. Bizlerde harcanan nice 20 milyon dolarlar, danışıklı sponsorluk ilişkileri, güzel kahvaltılar, giden gelen hersene değişen kadrolar görürüz..

Eskiden Fenerbahçe de gruplar vardı, şimdi kulübümüzde böyle şeyler görüyorum, insanların büyüttüğü abiler denen grup ( Bence fikirlerini doğru, yanlış direkt söyleyen ender kişiler ), liseliler ( aman bizimkiler görevde olsun diyenler ), sponsor ( Parayı biz veriyoruz, düdüğüde tabiki çalarız diyenler ) , yönetimde etkin olmak isteyen taraftar grupları ( Yaa şube süper ya bizede birşey çıkarmı yada Murat ÖZYER yakın tanıdığımdır diyenler ) vs...

3 sene geçti ne değişti C.Crown ile ? Bir tek staff, personel ve oyuncu paraları zamanında ödeniyor.. Bunun avantajını bile lige yansıtamadı bu şube..

Fenerbahçe 3 senede nerelere geldi ? Kaç kupa aldı, euroleague de ne durumdalar, salon inşaatı başlıyormu.. Türk oyuncu iskeletini nasıl kurdular.. Bu sırada biz ne yapıyorduk ?

Koray Hocaya laf edenler, Murat ÖZYER maç kaybederken nerelerdeydi buda benim merakım ? Oyuncuların kenarda unutlduğu, takım kimyasının bir türlü oluşturulamadığı günleri görmeyen kişilere sesleniyorum.. 3 sene 20 milyon euro bu rakam GS tarihimizde görülmedi.. Sn. Kılıçdaroğlunu şubemize davet ediyorum. Neyse herkeze saygılar ve sevgiler..

Evet Casa ted yenildik ,cuvalda ki mızrakları cıkartmak için ozel birgun.
Ama bu tip sonuclar basketbolde var bunu kabul edelim.
Ama takım ve hatta kulup içinde ki dalgalanmaların kontrolsuzlugu beni umutsuzluga itiyor.Hersey basına yansıması krizi iyi idare edemedigimizi gosteriyor.
Gelelim 22 milyon euro'ya bunu detaylandırın bakalım.
2008*09 sezonu --------- Euro
2007-08 sezonu --------- Euro
2006-07 sezonu --------- Euro
2005-06 sezonu --------- Euro

Toplam : --------- Euro
Bildigim kadarı ile Cafe Crown un 1 sezon daha anlasması var.Bunu da yazın bilelim.Rakamlar havada ucusmasın.
Gelelim once ki kume dusmeden donulen doneme ,bu kulubun tarihinde kara lekeye , hocanın kardesinin bas antrenor oldugu takım dusmeye oynarken GS takımı bu takıma bir sezonda nasıl 2 mac kaybetti ?Rakamlardan vaktiniz kaldıgında bir kafa yorun bakalım.
Haberler sizde...............

Gelelim Koray Hoca ya ; takımın basına geldigi 3 gun oynanan FB macından sonra ki zafer demecinde ben geldikten sonra savunma ve ribaunt konusunda yaptıgımız degisikler sonuca iyi etki yaptı ,gibi iyi gun demecleri istemeden gelen birinin yapacagı bir soylem degil.Hicbir guc istemeyen bir insanı oraya getiremez.
Galatasaray'da Dogan Hakyemez den Sube Baskanı olarak da Faruk Suren den baska kaliteli bir yonetici olmadı esas sorun burada.Denye yanıla bu ogrenilecek.Kac sene gecer bilmem.

Faruk SÜREN in şube sorumluluğuda, başkanlığıda 10 numara olmuştur. Doğan HAKYEMEZ tam bir fiyaskodur...

Antrenörün kardeşi ne demek ? Sedat ÖZYER denmi bahsediyorsunuz..

2005-06 da harcanan paranın büyük bir bölümü futbola gitti.. 3.5 milyon USD bu paranın 1.5 milyonu Basketbola harcandı kalan para futbola gitti fena da olmadı futbol takımı şampiyon oldu.

2006-07 3.5 milyon
2007-08 5.5 milyon
2008-2009 10 milyon

rakamlar 3 aşağı 5 yukarı böyle...

Saygılarımla,

GS - Beykoz ve Beykoz - GS maclarını ve Behcet UNER - Halil Uner den soz ediyorum.
Ben de arastırdım asagı yukarı soylenen rakamlar dogru ama amerikan doları olarak arada biraz fak oluyor.
2005-06 sezonu 600.000 doların nerede oldugu konusldugunu o seneler kulube yakın kaynaklardan duymustum.Dolayısıyla Beykoz ve mali sahibeler coktu.
Eger benim de cok takdir ettigim iyi GS lı olan Ergin Ataman bile ilk Akatlar deplasmanına Efes ile gittiginde yuhalanıyor ve pankartla protesto ediliyorsa ,buna karsılık AŞ. te olmadıgı bir gun Murat Hoca tezahuratı yapılıyorsa bu iste benim yeni anlamaya basladıgım bir sıcaklık var demektir.

Behçet ÜNER'e kaybedilen 2 maç bravo iyi tespit.. Halil ÜNER i başımıza bela eden Sn. Ali KAZAZ a bende bunu sormak isterim.. Erman KUNTER ile iyi biten sezonun sonunda, ayak kaydırıp Halil ÜNER i getirmişti. Seçim politikası sonuç vermişti. Halil ÜNER de kulübümüzün yetkili merciileri ile yakınlık kurup 3 sezon takımın başında kalmayı başardı.. Beğenmediğiniz abilerin Halil ÜNER e karşı çıkmasına rağmen...

2002 de amatör şubelerin açılıp kapanmasından sonra sezonun başlamasına 1.5 ay kala kurulan ve TRT den gelen 800 milyar ilede Ligi 3.bitiren Erman KUNTER i unutmayın.. Her sene adı geçip, takımın başına gelmesi engellenen.. 45.000 Euro luk tazminatı çok görülen. 225.000 Euroluk sezonluk kontrat çok görülen.. Çok para istiyor, alkolik bu denilen..

Sonra da 700.000 YTL ye eski koçla devam kararı alan şube... Şaka ama gerçek...

Dolayısıyla bu subeye koc olan herkes bir tanıdıgın karet viziti ile geliyor gibi bir gozlem olusmus.Eski yoneticiler ve yonetime yakın olanlar hem de bu formu okuyanlar bunu engelliyemiyor mu?9 sene bosa kurak ceken yoneticiler de var antrenorlerin yanında .........
Ayrıca 2 .soru su bu kulube neden Oktay Mahmudi ve Aydın Ors teklifleri geri cevirerek gelmek istemiyor?
duydugum kadarı ile 700.000 ytl 2 senelik kontrat rakamı ,,
225.000+ 45.000 euro+ 2 ayrı menacere komisyon (bir sezon icin )= 324.000 euro= 585.000 ytl eder bir sezon icin...............