TBL 23. Hafta | Galatasaray CC 66 - 83 Beşiktaş Cola Turka

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasaray: 66 - Beşiktaş: 83

Benim için nnormal sezonun kacıncı bittiği önemli değil.Bu takımın kapasitesi belli.

Hep dedim Fener-Ülker'den finale kadar kaçarsak finale çıkmamız büyük olasılık.

Yoksa beni ne Bjk,ne Antalya,ne Telekom ne de Efes korkutuyor.

Herkes Galatasaray gibi tersini yapmıyor.Zaten ortada 2 senedir efesin istikrarsızlıgı vardı(+bana göre yetersiz kadrosu),turk telekomun kupa sarhoslugu,fenerbahce ülkerin sene basından beri istikrarsızlıgı(solomonun eline bakan duzenleri) vs. vs. ve begenmedıgımız karsıyaka ve özellikle beşiktasın cıkısı var ortada,yani sonuc olarak bence telekom,efes,fenerin arasından kendimizi atmalıydık yukarı olmadı

neyse daha fazla forum ahalisinin kafasını sısırmeyeyım kendı adıma
herkese ıyı aksamlar

Arkadaşlar ben herkesi biraz daha analitik düşünmeye çağırmak istiyorum.
Bjk,fülker ve galatasaray:
Bu takımların hepsi ülker sponsorluğunda yaşantısını devam ettiren şubeler.
Baştaki yanlış ülkerin fenerbahçeyi seçmesinden sonra yönetimin 2.liği kabullenip bu firmanın alt kollarından biri olan cafecrownla sponsorluk antlaşması imzalamasıydı.
fenerbahçeye çok daha iyi koşuular sunuldu ve yönetimimiz malesef fenerbahçeyle aynı klasta sayılmamayı kabullendi.
Geçiyorum bütçelere Bjk ve galatasaray hemen hemen aynı bütçelerle yola çıktılar aradaki farkı görüyoruz.Dün gördük bariz bi şekilde.Takımlar aynı bütçelerle yola çıkıyorlar,bizim türk oyuncu kadromuz kesinlikle beşiktaştan çok daha iyi olmasına rağmen lig sıralaması ve oynanan basketbol ortada.
Sonuç bence başarısızlıktır.Bunun sebepleri araştırılmalı
1Bütün branşlarımızda sakatlanan oyuncuların iyileşme süreci çok uzuyor iyileşen oyuncular da eski formlarına çok geç kavuşuyor bunun nedenini sağlık ekibine sormak gerekir.
2.ilk yarıyı lider kapattıktan sonra bu takımda ne değişti de bu kadar kötü oynuyoruz?
3.Teknik ekibimiz sizce maç içerisinde doğru hamlelerde bulunabiliyor mu?Rotasyon hücum ve savunma varyasyonları kurulabiliyor ve uygulamaya geçilebiliyor mu?
4.Bir yerde okumuştum eski Amerikan başkanı Clinton'a bir soru soruluyor ve çok kısa sürede cevaplaması isteniyor.O da diyor ki "Ben basketbol couch u değilim" yani basketbol antrenörlüğü hızlı düşünme ve karar verme yetisi isteyen bir meslektir.Sizce hocamız rakiplerin hamlelerine göre çabuk ve doğru kararlar verip anında uygulamay geçebiliyor mu?
5.Bi de kendimize soralım bu bütçe ve imkanlar Murat Özyer yerine Erman Kunter'e verilse neler değişebilirdi?(Sezon başındaki transfer politakasından başlayıp bu güne kadar)
6.İyi takımlar kötü oynarken de maç kazanabilmelidir.Bizim bu yıl en iyi yaptığımız şey mücadele etmek maçı sonuna kadar kovalamak hiç vazgeçmemek.Böyle bir takımda Solomon gibi bir winner oyuncu olsaydı neler değişebilirdi.Cüneyt'in Murat'ın Cenk'in Owens'ın takımın iyi işleyen parçaları olması zaman zaman ekstralar yaratarak takıma maç kazandırması düşünülebilir ama bizim şu anda içinden geçmekte olduğumuz kötü durumda da bu savaşma azmiyle birleşen tecrübeli bir skorer bence en azından ksk ve daçka maçlarını bize getirebilirdi.
Sadece sorunun kaynağını bulmaya çalışıyorum.Kimseyle bir derdim yok...

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Murat Gonyeli":3o5omi42] Bunun en kolay yolu sudur..Acin bir anket,Murat Ozyer bu takima yakisiyor mu degil mi diye,forumun uyeleri oylama yapsinlar,zaten kimin ne dusundugu belli olur..Anket yerini ben bulamadim..Bence fazla olumsuz veya olumlu yazidan cok,tek bir tusa basaraktan genel coachumuz hakkindaki dusunceyi gorebiliriz.
Murat Bey şu anda tabelaya endeksli bir nesile sahip olduğumuz için ilk yarının bitiminde bir anket yapılsaydı alınacak sonuç tahminimce %95 kalsın %5 gitsin yönünde olurdu. Şimdi ise tam tersi bir sonuçla karşılaşmak içten bile değil. Onun için şu anda açılacak anket takıma sadece zarar verir.

Özyer´e bavulunu toplayıp gitmesini öneren bir üyenin 28.1.2008 ve 8.3.2008 tarihli iki iletisi.
Ugur Ciftci' Alıntı:
Murat Özyer Türk basketbolunda henüz bir Oktay Mahmuti veya Ergin Ataman tecrübesinde değil ama basketbolu çok iyi takip eden her geçen gün kendini geliştiren bir coach...Galatasaray onunla uzun vadeli çalışırsa ve kadro istikrarı kurarsa büyük başarılara imza atar.
Ugur Ciftci' Alıntı:
Murat Özyer'in bu forumları okuyor olmasını umuyorum.Çünkü tamamen futbola kanalize olmuş bir yönetimiz olduğundan Murat Özyer'e gerekli uyarıların yapılmadığı kanaatindeyim.Ama istifa etmezse bizi çok da iyi günler beklemeyecek.Bu tartışmalar sürecek.Murat Özyer istifa et artık!.Takımı başarılı mı sanıyorsun?.Daha ne kadar dibe batmamızı bekliyorsun.Son 7 maçın 5'ini kaybettik.Son 7 maçta sadece 2 maç kazanabiliyorsak nasıl şampiyonluğa oynayacağız?.Bu 7 maç içerisinde kazandığımız Mersin maçında King son serbest atışı sayıya çevirseydi onu da kaybediyorduk.Bu nasıl başarılı takım?...Son 7 maçta Antalya,Alpella,Karşıyaka,Darüşşafaka ve Beşiktaş'a yenildik.Beşiktaş'ın haricinde hangisi şampiyonlukta iddialı?...İnanın kendimi çok zor tutuyorum.Yanlış birşey söylemekten korkuyorum ama bıçak kemiğe dayandı!.
Şu anda istifa söyleminde bulunan diğer eski üyelerin benzer iletilerini bulmak mümkün ama gerek yok...[/quote:3o5omi42]
Onur abi her zman oldğun gibi yine haklısın !!!Unutulmamalıki birgün değil ölümüne GS!!!!!

bu ne ya ben bu topiğe bakmamıştım hiç.

çekin gidin ulan 3 kurusluk adamlar. her galibiyette sampiyonluk nidaları atıp her maglubiyette istifa diye bagırıcaksanız çekin gidin yazmayın. takım başarısız olsun diye fırsat mı kolluyosunuz. 3 gün sonra avrupada tur atlarsak ne yazıcaksınız buraya? yada sene sonunda şampiyon olursak?

sizin gibi skor taraftarlarına ihtiyacı yok bu klübün. ulan nefret ettim sizin gibiler yüzünden herşeyden.

sezon sonuna kadar benden bu kadar. abuk sabuk herifler istifa yazmaya devam edebilirler. küfür edicem zor tutuyorum kendimi..

Semih Ural' Alıntı:

çekin gidin ulan 3 kurusluk adamlar. her galibiyette sampiyonluk nidaları atıp her maglubiyette istifa diye bagırıcaksanız çekin gidin yazmayın. takım başarısız olsun diye fırsat mı kolluyosunuz. 3 gün sonra avrupada tur atlarsak ne yazıcaksınız buraya? yada sene sonunda şampiyon olursak?

sizin gibi skor taraftarlarına ihtiyacı yok bu klübün. ulan nefret ettim sizin gibiler yüzünden herşeyden.

sezon sonuna kadar benden bu kadar. abuk sabuk herifler istifa yazmaya devam edebilirler. küfür edicem zor tutuyorum kendimi..

Arkadasim yazan yazssin,sen cevap vermessin olur biter..Kufur edicem mantigi GS forumuna hic yakismaz..Herkes istedigini yazmakta serbesttir,agir laf etmemek kaydi ile..

Burada herkez takımımızın daha iyi olması için eleştiri yapıyor.Bu kadar mağlubiyeti bünyemiz kaldıramıyor.Haklı olarakta bazı tepkiler veriliyor.Kimsenin birbirinin G.Saray'lılığını sorgulamasına gerek yok.

Biz yine salonlarda olucaz kimse merak etmesin.Biz bu ARMAYA gönül verdik kişilere değil..

Arkadaşlar hepimiz tabiki Galatasaraylıyız ve takımımız için çaba sarfediyoruz.. Ama anlamadığim ve benim ilk günden beri savunduğum bi olay var, Ülker Gruplarının kulüplere yaptığı sponsorluk anlaşmasında nasıl örneklendireyim bilmiyorum ama bize herhalde tabakta kalan artıklar verildi. Çünkü yaptığım araştırmada bu sene ki basketbol bütçesinin 9.7 trilyon olduğunu duydum.. O zaman geçen sene takım 4. oldu ki ezeli rakibimiz Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu ligde... Başarımıdır ? Olabilir. Geçmiş sezonlarda takım oyuncuları paralarını zamanında alıp hedeflere konsantre olabilselerdi bu sonuç yine gerçekleşebilirdi.. Ve halen savunuyorum Erman KUNTER 800 milyarlık bütçeyle ligi 3.bitirdi. Bu sene paralar yükseldi, daha pahalı oyuncular alındı.. Koçumuzun ilk sezonu da değil, kendi yaptığı planlar ve programlar çerçevesinde 2sezonunu yaşıyor.. Tek merak ettiğim o zaman bu istikrarsızlığın ve yerinde saymamızın sebebi ne?

Play-Off da eğer iyi işler yapmak istiyorsak saha avantajına sahip olmamız gerekir bu da ilk 2 de olmaktan geçer.Heleki 5.veya 6. bitirirsek o zaman M.ÖZYER hocamız başarısız olmuş olur geçen sezonu bitirdiğimiz yer ile kıyaslandığında Avrupa Dışı oluruz.Ama Y.Final ya da Final oynarsak o zaman bakış açısı değişir ama Avrupa'ya gitme hedefi gerçekleşmediğinden soru işaretleri oluşur kafalarda.

Semih Ural' Alıntı:

sonuna kadar haklısın Semih.
hemofarm,fenerbahce,asvel maçından sonra aslanlarımız diye tabir eden insanlar şimdi neler diyor neler.
bu birazda bu insanların karakteriyle ilgili bir sorun.

İsim belirtmeden sadece insiyaki olarak küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum diyen bir arkadaşa bu verilen cevaplar hiç doğru değil!!!
Tabi Semih te daha sakin olmalı!
Şimdi... evet takım kötü oynuyor, mağlubiyetler peşi sıra geliyor, M.Hocanında muhakkak hataları var iyide şu pozisyonda ne yapmalı M.Hoca istifamı etmeli???
Arkadaşlar bu takım asıl performansını play ofllarda gösterecek o zaman başarılı olursa bugün hocayı linç edenler o zaman utanmayacaklarmı!
Son olarak sezon sonu bir başarısızlık söz konusu olduğunda M.Hoca ve Yönetim gerekeni yapacaktır ama önce bir başarısızlık söz konusu olmalı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...