TBL 23. Hafta | Galatasaray CC 66 - 83 Beşiktaş Cola Turka

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasaray: 66 - Beşiktaş: 83

Pınar hanıma!!!

Buraya Dee ile ilgili olarak yazdıklarınız bence ne Dee ye bir şey kazandırır ne takıma nede bizlere, demişsinizki <<''Dee oynamayacağını antremanda anlamış''>> bu siteyi klüp çalışanları, oyuncular, yöneticiler, menejerimiz, rakiplerimiz, kısaca herkes takip ediyor vede böyle bir şey yazdığınız anda Hoca ile oyuncuyu direk karşı karşıya getirmiş oluyorsunuz M.Hoca ve Dee arasındaki özel bir konu diyalogla çözülecekken herkesin bilmesi ile beraber dahada çözümsüz hale geliyor.
Dee hocayı şikayet eden bir duruma geldi böylelikle ve yarın antremanda yüzyüze bakacaklar bence bunu Dee söylediyse bile sizde kalmalıydı!!!

M.Hoca ile Çarşamba günü kısa bir konuşma fırsatımız oldu Dee ile ilgili söylediklerini aynen aktarıyorum <<''DEE'Yİ OYNATMAK İSTİYORUM AMA HALA BİRAZ SEKİYOR SON DURUMUNA BAKACAĞIZ''>>
Bu cümlenin kendisi bile Dee nin neden az süre aldığını açıklıyor keza Dee gibi bir oyuncuyla M.Hocanın hiçi bir alıp veremediği olamaz!
Lütfen Pınar hanım Dee konusunda daha dikkatli yazarsanız hem oyuncumuz hemde hocamız açısından daha doğru olur, ama benim bu isteğim sadece bir ricadır sakın yanlış anlamayın keza siz böyle yazmaya devam etmekte özgürsünüz!!!
---------------------------------------------------------------------------------
Son olarak yabancı oyuncularımızın benche gelirken sürekli isyan etmelerinden çok rahatsız olmaya başladım, bize yakışmıyor bu davranışlar bu konu çözülmeli!!!

teknik konulara fazla girmeyeceğim.benden daha iyi yapabilecek abilerim var forumda ancak benim dikkat çekmek istediğim şey sayın murat özyer sene başından beri hiçbir zaman pes etmeyen rakip kim olursa olsun sonuna kadar rakibi ıssıran bir takım olacağımız yönünde açıklamaları vardı.takımımızda düne kadar bu işi o iyi yaptı ki(avrupa maçları da dahil).ama inanın dün ben tv yi açınca her zaman full konsantre maçı izlemeye çalışırım.bana bişeler soğuk gibi geldi.seyircisi olsun oyuncusu olsun bu maça ekran karşısında olan ben bile tam anlamıyla kendimi veremedim.taraftarımız bile farklı bir beklentideydi ki heralde 2000 kişi bile yoktu salonda.dışardan bile bazı sorunların olduğu belli oluyor.bana söyler misiniz bu takım kaç aydır birlikte çalışıyor ama dünkü daha doğru düzgün maçta 4-2 fast break i bir hafta birlikte bile oynayan takımlar böyle kötü kullanmazdı.1-2 mağlubiyet almış olabiliriz herkesin gözünde hedeflerimizden uzaklaştığı da olabilir ama biz eğer Galatasaray Spor Kulubu taraftarıysak ve basketçilerimizde o kutsal formayı taşıyorsa başımızın asla eğilmemesi gerektiğini, her zaman dik durması gerektiğini bilmeleri lazımdı.dün bunu ne taraftar ne de oyuncular yapamadı.önümüzde karamsar bir tablo mu var bence hayır.sadece ve sadece geçmişi hatırlasınlar yapamadıkları şeyleri istemiyoruz.bütün taraftarlar oyuncularımızın ne yapabileceklerini çok iyi biliyor ve aslında beni kahreden bu farklı yenilgi değil ruhsuz oyun tarzıydı.önümüzde çok kritik bir maç var gran canaria'yla oynayacağımız.işte bu maçta taraftar olarak takım olarak gerçek karakterimizi ve ne istediğimizi sahaya yansıtmalıyız ve geleceğin nasıl olacağını herkese göstermeliyiz.zaman ayrı düşüp takımdan soğumak zamanı değil, zaman bir olup bir yumruk gibi olup o koca yumruğu herkese gösterme zamanıdır.

Yenildik. Bu olabilir fakat maçı istemedik. Bu aralar formsuz ve iyi oynamıyoruz. Fakat yeterli ölçüde maçı isteyip mücadele etmedik. Sonuçtada kaybettik. BJK'yi kutlamak gerekir iyi oynadılar. Artık biran önce toparlanıp ilk yarıdaki form durmumuza gelmemiz lazım. Yoksa bu ivme ile daha kötü durumlara gelebviliriz.
Herşeye rağmen Murat Hoca bu takımı toparlayacaktır...
NOT: Eyüp Abi'nin dediği gibi kenara gelirken olan yabancı oyuncu isyanları can sıkmaya başladı...

Eyüp Bey,

Ben hoca ile Dee'nin arasının bozulmasını tabiki istemem.Belki de bzilere de sakatlıklar konusunda daha detaylı bilgi verseler biz de oynayacak oynamadı gibi tartışmalar yaşamayız.Ayrıca Dee oynamayacağını antremanda anlamış derken de onu Dee'yi tanıyan birileri konuşurken duydum.Dee'nin taraftarlara takımı ya da hocayı şikayet edecek hali yok herhalde.Benim aslında onu söylerken amacım takımın kendi içinde iletişim problemi yaşadığına değinmekti.Biz bile biliyorduk kendisi bilmiyormuş yazmıştım.Kimin oynayacağı ne yapacağı herşey belirsiz gibi gözüküyor.Burada da yazıldığı gibi sanki oyuncular kafalarına göre oynuyor.Bu hiç te normal birşey değil.

Son olarak da burda yazılanlar takımı ne şampiyon yapar ne de sonuncu.Yani bu kadar tepki vermenizi anlayamadım.Zaten nerdeyse sezon bitiyor çok da birşey yazmasam olur herşey ortada.

İyi günler...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Yenildik. Bu olabilir fakat maçı istemedik. Bu aralar formsuz ve iyi oynamıyoruz. Fakat yeterli ölçüde maçı isteyip mücadele etmedik. Sonuçtada kaybettik. BJK'yi kutlamak gerekir iyi oynadılar. Artık biran önce toparlanıp ilk yarıdaki form durmumuza gelmemiz lazım. Yoksa bu ivme ile daha kötü durumlara gelebviliriz.
Herşeye rağmen Murat Hoca bu takımı toparlayacaktır...
NOT: Eyüp Abi'nin dediği gibi kenara gelirken olan yabancı oyuncu isyanları can sıkmaya başladı...

Bende çok iyi bir performans göstersem,takımımın en skoreri olsam ve benim mevkimde oynayan başka bir oyuncuyu alıp takıma dahil etseler aynı tepkiyi bende gösterirdim..
Britton'u alarak elimizdeki Owens'ı kaybettik arkadaşlar..
Onur Yavuz abimin deyimiyle ''Pişmiş aşa su kattık''
Şimdi kimse Owens öyleydi,böyleydi tartışmasına girmesin..

Pınar hanım!
Öncelikle büyük tepki gösterdiniz demişsiniz ama öyle bir şey yok, ben sadece Dee ile ilgili yazdıklarınızın Dee ye zarar verebileceğini anlatmak istedim.
Takımda sorunlar olduğu zaten aşikar bu konuda ben her şey güllük gülistanlık demiyorum bu konudaki eleştrilerinde normal olduğunu düşünüyorum.
Buraya yazı yazmanızdan rahatsız değilim hatta yazdıklarınızıda muhakkak okuyorum ama yazıp yazmamak konusunda tamamen özgürsünüz benim size bir müdahalem olamaz.

Ne biçim derbi bu ya.Ben ,normal lig maçlarını takip ederken,büyük bir heyecan duyarım;ama dün derbi olmasına rağmen,hiç mi heyecan duyamayıp, maçtan da zevk alamadım.Dün maçı izlerken,oyuncuların çok isteksiz olduğunu sezdim.Aksine Beşiktaş da çok istekliydi,haklı bir galibiyet aldılar.Bu mağlubiyet,benden çok şey aldı götürdü.
Ligin ikinci yarısına kötü bir başlangıç yaptık.Bundan sonra toparlanma zamanı,diye düşünüyorum.
Charles Gaines,müthiş bir savaşçı.Tek o mücadele etti.O'na teşekkürlerimizi sunmamız lazım.
Takımda sakatlar çok,onlar da iyileştiği zaman bu krizden çıkabiliriz.Kepez maçı ile birlikte ligin geri kalan kısmında mağlubiyet kredimiz,bir maç.İki mağlubiyet,bile bizi hiç istemediğimiz yerlere atabilir.

Dün Hite'ta oyundan alındıgında Murah hoca dönüp neden diye sordu bagırarak Murat hoca görmemezlikten geldi sonra koltugu tekmeledi.

Volkan Kiziltas' Alıntı:
Dün Hite'ta oyundan alındıgında Murah hoca dönüp neden diye sordu bagırarak Murat hoca görmemezlikten geldi sonra koltugu tekmeledi.

Hite'ın bu tarz tepkileri geldiği günden beri hemen her maç var malesef 40 dk sahada kalmak ister gibi bir hali var ve kötü oynadığında dahi kenara alımdığında tepki gösteriyor

Dün ki gibi bir mağbuliyetten sonra her zaman ki gibi bir gün bekledim foruma girmek için.
Yazabileceğim acı çektiğim çok konu var. Kabullenemediğim bir çok şey de.
Açıklama beklediğim tek birşey var ama.
Dün oyuncular neredeydi ? Kafaları nerdeydi ve neler oluyor.
İkinci yarı Beşiktaş tek bir pozisyonda zorlanmadan sayı buldu. Bizse çaresizdik. Çare sizsiniz demek isterdim ama diyemedim bile. Bu arada farka bakarak Beşiktaş süper oynadı filan sanılmasın. Ekstra hiç birşey yapmadılar. İdman havasında bir o sahaya bir bu sahaya gidip geldiler sadece.
Bir şeyler oluyor ama hayırlısı.

yenılebılır ama ısteksız oynamamz cok sasırttı benı oncelıkle salonda derbı atmosferı denılen bısıy yoktu oyuncuların ruhsuz oyunu murat hocanında hataları eklenınce yenılgı ortaya cıktı ılk 3e gırebılmemız mucıze olur artık ıns murat hoca playofflara kadar az bıraz topalar bu takımı ama ben hıc sanmıorum bu sene malesef lıgde kaybolduk ıns avrupada ılerlerız

ben bu takıma sonuna kadar İNANIYORUM BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KLUBÜNE yenilmiş olabiliriz ama önümüzdeki maçlara yorumum şudur ki
CANARİA----bence eleriz zorlanırız ama ispanyol takımlarının bu seneki performansı iyi değil
kepez---playoff için can çekişen kepezi bence rahat yeneriz
fenerbahçe---- şahenkte denize döktük bidaha niye olmasın
beykoz---20 sayı olur
telekom----bir başka ilk yarı yendiğimiz takım üstelik wright da yok. banvit 125 attı ise bizde atarız
selçuk----rahat bi galibiyet
oyak----nispeten kolay bi maç bursada kupa intikamı için!!!
efes-----asıl intikam maçımız ocak ayını unutmadık...şahenkten çıkış yok efese
saygılar

İki takıma baktığımız zaman aralarında pek fark yok.Ama maçın sonucu niye böyle farklı oldu derseniz Koç farkı derim.Murat Özyer bavulunu hazırlamalı...Bir an önce hemde...

Eser Atalay' Alıntı:
ben bu takıma sonuna kadar İNANIYORUM BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KLUBÜNE yenilmiş olabiliriz ama önümüzdeki maçlara yorumum şudur ki
CANARİA----bence eleriz zorlanırız ama ispanyol takımlarının bu seneki performansı iyi değil
kepez---playoff için can çekişen kepezi bence rahat yeneriz
fenerbahçe---- şahenkte denize döktük bidaha niye olmasın
beykoz---20 sayı olur
telekom----bir başka ilk yarı yendiğimiz takım üstelik wright da yok. banvit 125 attı ise bizde atarız
selçuk----rahat bi galibiyet
oyak----nispeten kolay bi maç bursada kupa intikamı için!!!
efes-----asıl intikam maçımız ocak ayını unutmadık...şahenkten çıkış yok efese
saygılar
bazı yerlere katılıyorum ama rahat yeneriz diye bidaha demiyelim bence . görüşüne saygı duyuyorum

Ugur Ciftci' Alıntı:
İki takıma baktığımız zaman aralarında pek fark yok.Ama maçın sonucu niye böyle farklı oldu derseniz Koç farkı derim.Murat Özyer bavulunu hazırlamalı...Bir an önce hemde...

Simdi su duruma soyle bakalim..

Galatasaray Cafe Crown'un Turk oyunculari....

Cuneyt Erden:Ulker ile sampiyonluk,Efes Pilsen ile finaller,Euroleague top-16 vs..
Tufan Ersoz:Efes Pilsen'deyken Turkiye ligi sampiyonlugu
Huseyin Besok:Anlatmaya degmez,Basarilarin en buyuklerini yasamis bir oyuncu.
Cenk Akyol:Efes ile,Milli takim ile yasadigi sampiyonluklar,basarilar,Euroleague tecrubesi
Fatih Solak:Ulkerde yasadigi Sampiyonluklar,Turkiye'de finaller,Milli Takimda Dunya Kupasinda Oynama
Murat Kaya:Kolej'de sayi krali,en iyi 3'luk atanlar lsitesinde 1. 2003-04 sezonu...
Cemal Nalga:Genc Milli Takim,Umit Milli Takimda gelecegin yildiz adayi,bir cok turnuvalar..

Besiktas Cafe Crownun Turk Oyunculari...

Kaya Peker:Efes,Milli Takim basarilar,finaller,sampiyonluklar,Avrupa deneyimi
Mehmet Yagmur:Umit Milli Takim,avrupa sampiyonasi vs...

Ya digerleri...........?

Erkan Veyseloglu,Sinan Guler,Cevher,Arin bunlar cok mu iyi???????

Bence en buyuk fark Ergin Ataman-Murat Ozyer arasindadir..

Ergin Ataman

Her hafta uyguladığı değişik hücum ve savunma opsiyonlarıyla rakipleri tarafından incelenemez bir hale geldiler.Geçen hafta Shumpert'i kullanmaayarak Kaya ve Nicevic ile Efes'i devirdiler.Bu hafta Shumpert üzerinden oynayıp bizi devirdiler.Koç budur işte!

Murat Özyer

Hiçbir zaman büyük takım koçu olamayacağını gösterdi.Dünkü maçta koçları değiştirin maçı kazanan Galatasaray olurdu.Takımın doğru dürüst hücum organizasyonu yok.Cüneyt'in ve Murat'ın 8 metreden attığı üçlüklerle ayakta kalmaya çalışıyoruz.İstifa et Murat Özyer...

Ugur Ciftci' Alıntı:
Ergin Ataman

Her hafta uyguladığı değişik hücum ve savunma opsiyonlarıyla rakipleri tarafından incelenemez bir hale geldiler.Geçen hafta Shumpert'i kullanmaayarak Kaya ve Nicevic ile Efes'i devirdiler.Bu hafta Shumpert üzerinden oynayıp bizi devirdiler.Koç budur işte!

Murat Özyer

Hiçbir zaman büyük takım koçu olamayacağını gösterdi.Dünkü maçta koçları değiştirin maçı kazanan Galatasaray olurdu.Takımın doğru dürüst hücum organizasyonu yok.Cüneyt'in ve Murat'ın 8 metreden attığı üçlüklerle ayakta kalmaya çalışıyoruz.İstifa et Murat Özyer...
murat özyer sabrımızı cok tasırdı , bende artık murat özyerin gitmesini istiyorum . asist programında kaan diye bi arkadaş var (hepiniz bilirsiniz) murat özyer karşıtıyım dıyordu , bende hadi canım sende diyodum ama cocuk haklıymıs
murat özyer in büyük bi koc olmadığını bu mactada gördük . büyük takımın kocu dediğin takımını derbi yada diğer büyük maclara adam gibi hazırlar , oyuncuları motive eder vede güven verir . sonucunda adam gibi eze eze kazanırsın . ama murat özyerde böle bi anlayış yok . yeni yönetime basketbol takımımıza avrupa deneyimi yaşamış , takımını maca iyi hazırlayan , büyük bi koc lazım . (ama bu saatten sonra nerden bulacam , oda üzücü bi durum)

Ugur Ciftci' Alıntı:
Ergin Ataman

Murat Özyer

Yorumuna katiliyorum,benimde yaklasik 3,5 aydir anlatmak istedigimde bu,bu forumda...+ 10 puan..

Taraftar 2000 kişiymiş !

Hadi nedenini bulalım ister misiniz ??? Bir mantığa dayandıralım bunu !

Cuma günü diye mi ? Hayır bence hiç ilgisi yok.

Geçen sene bu takım puan durumunda bugünkünden daha iyi bir durumda mıydı ?

Cevap : Hayır

Geçen sene bu takım bugünkünden daha derin bir kadroya mı sahipti ?

Bu sene bu takımdan geçen seneye oranla daha fazlası mı bekleniyor ?

Cevap : Evet

Bu takım bu sene bilmem kaç yıl sonra ilk defa liderliği eline aldı mı ?

Geçen sene bu takım Ahmet Cömert'te bütün derbi maçlarını full tribünlere oynadı mı ?

1-2 aptal mağlubiyet 1000 kişinin salona gelmemesinde etkili olabilir mi ?

Sorun ne ?

Sorun Ayhan Şahenk spor Salonu. Sorun Ayhan Şahenk spor salonunun konumu. Sorun bu salonun dağın başında oluşu. Sorun bu salonun ortasında dev gibi Darüşşafaka yazışı tribünlerindeki yeşilliklerin sarı kırmızı hiçbir materyalle kapatılamaması ! Sorun yönetimin pasifliği.

ve sonuç ; Taraftarın Beşiktaş derbisinde bu salonun 4 te birini boş bırakması.

Bence Ayhan Şahenk'te rakibi baskı altına alabilecek bir atmosfer sağlanması çok çok zor. Dün zaten canlı olarak bunun örneğini hep beraber gördük. Zaten Adnan Polat salona geldiğinde Telekom maçında da bağırdığımız gibi taraftarımızın isteği ;

''Ahmet Cömert oleey..''

Ayhan Şahenk'in berbat bir ulaşımının olmasının yanında 20 ytl'ye satılan 4 maçlık kombine kepazeliği tek maça gelmek isteyen arkadaşların bazılarına ayrıca engel olmuştur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...