TBL 24. Hafta | Galatasaray CC 76 - 72 Kepez Belediye

Re: GALATASARAY: 76 - Kepez Belediye: 72

Zor bir maç olacağı belliydi fakat aldığımız maçı vermeye uğraştık. Ama Kepez'de bunu değerlendiremedi. Sonuçta iki haftalık mağlubiyet serisine son verdik. Öyle ya da böyle kazandık. Sakatlıktan dönen iki oyuncumuz Tufan ve Dee'nin performansları umut verici. Owens özellikle ilk devre iyidi. Dikkat çeken husus Cenk ve Britton'ın süre dahi alamaması. Britton arzuluydu oyuna girmek için fakat Murat Hoca şans dahi vermedi. Eğer böyle olacaksa play-off lar gelmeden gönderip yeni adam almak lazım. Tufi'nin gelmesi ile Cenk'in sürelerinin azalacağını biliyorduk ama artık hiç süre alamamaya başladı. Gran Canaria maçında da yoktu. Cüneyt de yavaş yavaş kendine geliyor. Ancak takım artık mağlubiyete tahammülüz olmadığının bilincinde olmalı. Maçlar arasındaki motivasyon ve konsantrasyon farkı çok belli oluyor.
Dee de sakatlıktan çıktıktan sonra formunu yükseltmeye başladı. Gran Canaria maçında da fena değildi. Serbest atışları Gran Canaria maçında da atamamıştı. Zaten o maçta genellikle turnikelerle atmıştı sayıları. Bu maçta en azından 2 üçlük soktu. Şut ritminide zamanla bulacaktır...

Murat abi üçlükler süpermiş.).Barış ile az mı dalga geçtik:)son 30 saniyede ışıla tezahurat yaptık yaparken bir baktık maç gitti. Neyse sonunda aldık:)

Anlamadığım konu Dee 3'lük atamaz, Dee serbest atış atamaz..
Dee ne atar?
Koşturup boş turnikeleri atar..
Daha fazlasını bekliyoruz..

çok şükür bi kazaya uğramadan galip geldik.

maçın sonlarına doğru Işıl Alben'e tezahürat yapmakla uğraşırken, az kaldı maç gidiyordu yahu.

yalnız şu maça otobüsler kaldırılsın her maça doğrusu edirne kapııya gidemedik yürüyerek metroya gittik:(gecenin saaatinde:)

Tugay Aktepe' Alıntı:
Dee ne atar?
Abi her oyuncuyu yükselten ve değer yapan bir özelliği vardır. Örneğin Gaines niye şut atmıyor diyemeyiz çünkü ondan beklediğimiz mücadele ve ribaund. Gaines'i de Gaines yapan bu. Dee'yi de önemli yapan özellikle açık alanda bulunduğunda takımı iyi yönetmesi. Tek başına fast-break atması ve geçiş oyunlarını iyi bilmesi. Bunun yanında ise şutu istikrarsız bir maç 5 tane atar bir maç hiç atamaz... Zaten her özelliği mükemmel olsaydı NBA'de kalırdı. Dee'nin şut eksikliği demiyeyimde istikrarsızlığını biz de Cüneyt ile kapatıyoruz...

Tugay Aktepe' Alıntı:
Dee ne atar?

aynen katılıyorum hatta fazlasını ekliyorum. set hucumlarında rakibini ekarte ettiği yok , perde geliyor dee perdeden yararlanıp potaya doğru deil yanlamasına gidiyor herseferinde. nerdeyse bizim pota tarafına gidecek. dee yi cok fazla abartığımızı düşünüyorum insallah utanırım ama bazen ışılı erkek takımında mı oynatsak diye fikirler gecirmiyor değilim :p

kötü bir maçtı,genelde kötü oynadık ve savunmada çok yumuşak kaldık,adeta turnike kaçırma yarışı vardı ama naaptık ettik kazanmayı bildik ki önemli olan da buydu bu sıkışık zamanda. uzun zaman sonra tam takım olmak güzeldi,her ne kadar dönenler hala topallasa da...Tufan'a sakatlık yaramış valla,yeni Tufan'ın şutları daha iyi :) ... ama Murat Kaya'yı çok durgun gördüm,girdi,çok kötü oynadı ve çıktı.Tufan'ın dönüşüyle umutsuzluğa kapılmış gibi geldi bana... Owens hırslı başladı ama birkaç şutu girmeyince morali bozuldu ve Canaria maçındaki görüntüsünden epey uzaktı. Hüseyin'de hala problem var sanırım çünkü çok güçsüz ve yorgung görünüyor. savunmada elini kaldırmakta bile zorlandı dün. sezon başındaki haline dönmesi lazım artık,zira uleb ve ligde işler kızışıyor. Fatih epey süre aldı ve iyi de oynadı,hele o geri çekilerek attığı şut mest etti valla :? . Dee döndü ve ısınıyor yavaş yavaş playofflarda kıvama gelir ama serbest atışlar bir facia...

şimdi önümüzde tarihi bir maç bizi bekliyor. şimdiden salı gecesini beklemeye başladım ve zaman çok yavaş geçiyor sanki...

Onur UNCU' Alıntı:
Ayrıca maçı kimle izlesem bir ergenlik tripleri,kız mevzularına atık kafalar,maçla ilgilenmemeler vs.Bu ne yahu? :)
Ben,dahil değilim heralde Onur. :)
Maçla ilgili yeni yorum yapıyorum.Ligdeki iki maçlık kriz ardından gelen galibiyet sevindirici.Ancak rahat bir maç izlettiremedi,takım.Ne zaman rahat bir maç izleyeceğiz,diye sormuyor değilim kendime.Fark son dakikada azaldı aslında.Hakan'ın zor pozisyonda attığı bir üçlük vardı.Oyun ,kimseyi mutlu etmedi.Akıllar ,Canaria maçında olabilir.

Yiğit Pazar' Alıntı:
[quote="Onur UNCU":13envwaz]
Ayrıca maçı kimle izlesem bir ergenlik tripleri,kız mevzularına atık kafalar,maçla ilgilenmemeler vs.Bu ne yahu? :)
Ben,dahil değilim heralde Onur. :) [/quote:13envwaz]
Abi sen gayet iyiydin de şansımıza takım sezonun en kötü oyununu oynadı. :)