TBL 24. Hafta | Galatasaray CC 89 - 80 Aliağa Petkim

BEKO BASKETBOL LİGİ
24. HAFTA MAÇI
GALATASARAY CAFE CROWN
ALİAĞA PETKİM
Hakem
Tarih 03.04.2011 13:00
Yer ABDİ İPEKÇİ SPOR SALONU

Galibiyet serisine bu maçla başlıcağımızı düşünüyorum kim bilir belki de lig bitimine kadar sürecek bir seri olur.

Rahat rahat eze eze rahat bir galibiyet bekliyorum. +20 falan olabilir. Nispeten diğer rakiplere göre kolay sayılan bir fikstürümüz var.3 maçı alıp F.Ülker'in olası bir mağlubiyetiyle Sinan Erdem'e liderlik için çıkalım.

eskiden ( 15-20 yıl önce ) şehirlerarası otobüslerde bilet yanında kahvaltı fişleri de olurdu..gece yolculuğu yapılacaksa, atıyorum bilet 10 lira ise 10.5 lira verilirdi, o kahvaltı fişi bilete zımbalanırdı..yolculuk sabahı, kahvaltı için mola verildiğinde ayrıca para ödenmezdi..

şimdi biz bu maçı pazar 13 te oynuyormuşuz ya, bilete kahvaltı fişi zımbalanacak mı , yoksa biz ayrıca cebimizden vererek mi kahvaltı yapacağız ?

bu saatte maç mı olur adam gibi uyuduğumuz tek günde diyeceğim ama cevap belli.. kesin premier league'de pazar 15.00 de önemli maç vardır, spormax canlı yayınlayacaktır.. türkiyedeki basketbol maçlarının gün ve saatleri, ingilteredeki futbol maçlarının gün ve saatlerine göre belirleniyor..

Banvit bu hafta Efes'le oynuyor galiba ben mi yanlış hatırlıyorum? Bu maçı eze eze kazanalım, piliçlerin umutlanmasına izin vermeyelim. Banvit'ten bie yenilgi bekliyorum bu hafta.

eskiden ( 15-20 yıl önce ) şehirlerarası otobüslerde bilet yanında kahvaltı fişleri de olurdu..gece yolculuğu yapılacaksa, atıyorum bilet 10 lira ise 10.5 lira verilirdi, o kahvaltı fişi bilete zımbalanırdı..yolculuk sabahı, kahvaltı için mola verildiğinde ayrıca para ödenmezdi..

şimdi biz bu maçı pazar 13 te oynuyormuşuz ya, bilete kahvaltı fişi zımbalanacak mı , yoksa biz ayrıca cebimizden vererek mi kahvaltı yapacağız ?

İletiyi okumaya başlayınca yüzümde bir tebessüm oluştu, o günleri anımsayıp. Sonra bu satırları hangi başlığa yazmış Emre diye merak ettim, Aliağa Petkim adını görünce şaşırdım. Şaşkınlığım maç saatini hatırlamamla geçti...

Hakan Üstünberk ile yapılan röportajda maç saatlerini kendilerinin böyle istediğini, taraftarın talebi farklıysa bunu dikkate alacaklarını söylemişti. Akabinde maçlarımızın oynandığı saatler normale döndü.

Maçın saatine bir an önce müdahil olmalı yönetim, yoksa maça gelmeye niyetli taraftar sayısında hatırı sayılır bir azalma olacağı aşikar.

Kesinlikle yayıncı kuruluş karışıyor maç saatlerine.. Adım gibi eminim.. Efes maçını da 16.45 de mi ne oynamıştık.. İki premier league maçının arasında..

Kesinlikle yayıncı kuruluş karışıyor maç saatlerine.. Adım gibi eminim.. Efes maçını da 16.45 de mi ne oynamıştık.. İki premier league maçının arasında..

Bunda zaten herkes hemfikir Emre abi.Yayıncı kuruluşun yayın akışına göre boş buldukları yere sıkıştırıyorlar basketbol ligi maçlarını.Ne yazık ki aldıkları organizasyonun hakkını veren yok.

Spormax: Abuk subuk saatlerde basketbol maçlarını yayınlar.
TRT: Almanya ligini veriyor.Bütün hafta boyunca maçın reklamını yaparlar maç saati geldiğinde açarsın TBMM'yi görürsün.Sezonun en önemli maçı Ruhr derbisi yayınlanmaz vs vs
Star: ŞL maçlarını veriyorlar sözde ama her salı akşamı millet maç beklerken Papatyam'ı izlemek zorunda kalıyor.Barcelona-Arsenal vb maçları izleyemedik bu sebeple.
Kanal A:Fransa maçlarını veriyor kafasına göre gerçi bu sene maç verdiklerini görmedim.Belki bu sene için yayın hakkı yoktur ama geçmiş senelerde Marsilya-PSG maçı dahil bir çok önemli maçı vermediler.

Bir tek TV8 işte adam akıllı maç veriyor.Pek izleyemedim orada maç ama onu da muhtemelen Fikret Engin mahvediyodur :)

Hakkını vermicekseniz bu işe girmeyin arkadaş ama nerdeeeeeee.

Daha önce de yazmıştım,bu daracık kısacık nonscorabl uzun!!! rotasyonumuzla playoff da hiçbir takımı kolay kolay
yenemeyiz.Bir Goluboviç bizde olsaydı Banvit maçını kim kazanırdı?

Daha önce de yazmıştım,bu daracık kısacık nonscorabl uzun!!! rotasyonumuzla playoff da hiçbir takımı kolay kolay
yenemeyiz.Bir Goluboviç bizde olsaydı Banvit maçını kim kazanırdı?

Peki Turgay abi, bu daracık, kısacık nonscorabl uzun!!! rotasyonumuzla, 23 maç sonunda nasıl ikinci sırada oluyoruz, nasıl oluyor da Türkiye'de bu sene yenmemiş takım bırakmıyoruz?

Bu takımın sene başında Türkiye odaklı kurulduğunu neden aklımızdan çıkarıyoruz anlayamıyorum, über bir kadro mu bekleniyordu acaba?

Ben deplasmanda büyük maç kazanma ihtimalimizin pek olduğunu düşünmüyorum. O yüzden mutlaka 2.liği almalıyız. Bu maçı rahat kazanırız diye düşünüyorum, fazla bir seyirci olmaz kanımca. Bu maç kadar Efes-Banvit maçı da önemli. O maçı Efes alırsa, biz de Olin'i deplasmanda devirirsek 2.lik sürpriz yenilgi olmadığı takdirde bizim olur. Umarım yanılırım da şu maça ilgi fazla olur. Şimdiden başarılar takımımıza

Bazı arkadaşları anlamak güç, yok 2 bin oluruz, yok az kişi oluruz vs... yazıyorlar, ben anlamıyorum bu yorumların amacı nedir?

Bu takımın taraftarı, takımına TBL şartlarında 10 numara sahip çıkıyor, o gün salonda bayada kalabalık olacağız bundan da eminim, ama gel görki şu forumda o tarz yazıları okusam salona gitmek istemezdim!

O gün salonda güzel bir kalabalık olur her zamanki gibi başka bir lafım yok!