TBL 24. Hafta | Galatasaray CC 89 - 82 Darüşşafaka Cooper Tires

Re: TBL 24.Hafta | GALATASARAY - Darüşşafaka (Canlı)

Teşekkürler Aslanlar.Sırada ki Gelsin !

Re: TBL | Galatasaray: 89 - Darüşşafaka: 82

64-73 den 89-82 kazanmayı bildik.

D Washington:28 Sayı 5 Ribaund

Radoslav Rancik:29 Sayı 8 Ribaund

Evren Büker 13 Sayı

Simas Jasaitis 10 Sayı

Mike Wılkınson 8 Sayı

Murat Kaya 1 Sayı

Kazandığımız için Aslan Yürekli Basketbolcularımızı Tebrikediyorum. Çok iyi gidiyoruz seri galibiyetlere devam ederiz. Bugün yerli oyuncularımız Evren 13 sayı, Murat 1 sayı ile katkı yaptılar. İnşallah haftaya yerli oyuncularımızda çoşar.

kaybetseydik düşme tehlikesi bile doğuyordu.. çok ama çok önemli bir maç aldık

Aykut Ogut' Alıntı:
kaybetseydik düşme tehlikesi bile doğuyordu.. çok ama çok önemli bir maç aldık
Dediklerine katılıyorum, bu maç bıçak sırtıydı. Kaybetseydik sadece bir maç kaybetmiyorduk. Herşeyi kaybedebilirdik. Kazandık ama çok anlamlı bir galibiyet oldu.

Bir ara kazandık psikolojisiyle kayıp mı ediyoruz yoksa derken, oyuncularımız ve teknik kadro erken davrandı.

Maçı TBL sitesinden takip edebildim ancak. Darius´un başarımı göz kamaştırıcı görünüyor ama bazen istatistikler yalan söyler. İstatistikler bugün neyi gösteriyordu merak ettim.

washıngton son maclarda ınanılmaz etkılı oynuyor. hele kı son dakıkalarda sureye oynayarak son anda attıgı basketlerle takımı ayakta tuttuyo ve macları kazandırıyor. Rancık e de verılen anlamsız faulden sonra kendıne geldı ve macı 6 sayı gerıden cevırmemıze buyuk yardımcı oldu. Tebrıkler aslanlar bu lıgde herkesı yenecek gucte ve ınanctayız harıka savunma yapıyoruz. Bı ara ne sallasalar gırdı ona yapacak hıc bır sey yok ama genelde herkesın takdırını kazanıyoruz. ınsallah play offa kalıcaz

Heyecan yaşamamıştık uzun zamandır, iyi geldi. :)

Salladılar, salladılar girdi. Biz atamadık bir ara fark kapandı ve 9 sayı öne geçtiler. Sonra gerçek seyrine döndü maç ve olağan şekilde kazandık.

Sorun yok, devam...

Tebrikler aslanlar. Maçı kesin kazandık gözü ile bakarken bir ara elden gidiyordu ciddi ciddi. O sırada karakterimizi koyduk ve maçı kazandık. Washington bugün iyiydi ama maçın adamı Rancic'ti. Maç elimizden giderken "ben bu maçı vermem" diyen adamdı. Seneye kalmasını çok istiyorum.

Bu maçla birlikte sezon başında aldığımız hükmen mağlübiyetlerle averajımız çok kötüydü. Şimdi 1600 sayı atmışız. 1592 sayı yemişiz. Basketbol Panoramada oynadığımız basketbol için tiyatro eseri diyorlar. Gerçektende Aslan Yürekliler Tiyatro Eseri sergiliyorlar.

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
sıralama nasıl oldu arkadaşlar?
7-Erdemir 35 Puan
8-Bornova Belediye 35 puan
9-Antalya B.Belediye 35 Puan
10-Tofaş 34 puan
11-Aliağa Belediye 33 Puan
12-Mersin B.Belediye 32 Puan
13-Galatasaray 32 Puan
14-Oyak Renault 32 Puan
15-Kepez Belediye 31 Puan
16-Darüşşafaka 29 puan

Onur Yavuz' Alıntı:
Bir ara kazandık psikolojisiyle kayıp mı ediyoruz yoksa derken, oyuncularımız ve teknik kadro erken davrandı.

Maçı TBL sitesinden takip edebildim ancak. Darius´un başarımı göz kamaştırıcı görünüyor ama bazen istatistikler yalan söyler. İstatistikler bugün neyi gösteriyordu merak ettim.

Rakip yorulduğu anda kenardan gelerek enerjisiyle vurup geçmesi iyi düşünülmüş bir hamle gerçekten. Cem Akdağ'ın bayan takımından alışık olduğumuz stratejik hamleleri bunlar. Son dört maçı bu şekilde aldık, evet takım mücadele ediyor ama son üç maçtır öldürücü darbeyi vuran isim Washington oluyor. Ve böylece dizginlemiş de oluyoruz aslında malum sahada bazen delirebiliyor Washington.

Son çeyrekte üretilen 27 sayı var, 24'ü Rancik - Washington ikilisinden. Diğer üç sayı serbest atışlardan zaten. 54-27'lik bir seri yedik, 37-19'un ardından ki nasıl anlatılsa hep bir yanı eksik kalır yani. : ) Ama 73-64'den dönmek de bu koşulda her takımın harcı değil. O yüzden bu seneki takım çok çok farklı diyoruz zaten. Ne yalan söyleyeyim, en başından beri inanıyorum ben play-off'a. Ki girersek de fark yaratacağımızı düşünüyorum öyle süpürülme falan olmaz. Bakalım haftaya çok çok kritik bir maça çıkacağız, alırsak eğer işler çok değişir. Ve belki biz de Ankara'da bir Telekom galibiyeti görebiliriz. Gerçi hayal meyal hatırlıyorum bir galibiyet ama..: )