TBL 24. Hafta | Galatasaray CC 89 - 82 Darüşşafaka Cooper Tires

Re: TBL | Galatasaray: 89 - Darüşşafaka: 82

Son 6dkda 9sayı geriye düştükten sonra Taraftarın baskısıyla iyi seri yakaldık.Ve kazanmasını bildik.
Helal olsun tüm oyunculara.
Bugun macın yıldızı:Darius Washington

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Bu maçla birlikte sezon başında aldığımız hükmen mağlübiyetlerle averajımız çok kötüydü. Şimdi 1600 sayı atmışız. 1592 sayı yemişiz. Basketbol Panoramada oynadığımız basketbol için tiyatro eseri diyorlar. Gerçektende Aslan Yürekliler Tiyatro Eseri sergiliyorlar.

İlk 5 maçta -20 avarajla 100 sayı yapıyor onuda eklesek!

ümraniyede oturan,
3 vasıtayla salona giden,
2 çocuk babası,
bazı maçlarda(saate göre)işrerinden izin alan,
evimde spormax göstermesine rağmen,
diğer maçlar gibi bu maçada giden arma sevdalısı kendimi ve beni salona çeken yürekli oyuncularımızı tebrik ediyorum.

Yaren BATİN' Alıntı:
ümraniyede oturan,
3 vasıtayla salona giden,
2 çocuk babası,
bazı maçlarda(saate göre)işrerinden izin alan,
evimde spormax göstermesine rağmen,
diğer maçlar gibi bu maçada giden arma sevdalısı kendimi ve beni salona çeken yürekli oyuncularımızı tebrik ediyorum.

Bu takıma inancın en güzel örneği. Pazartesi günü saat 7 deki bir maça 1500 kişi gelebiliyor.

Play off yaparsak şampiyon oluruz. Artık bu kadar iddialı konuşuyorum. Ama ligde kalmamız kesinleşince gevşemeden aynı şekilde mücadele etmeye devam etmeliyiz. Zira bugün fark açıldığında oluşan konsantrasyon eksikliği Daçkayı birden öne attı. Seyircininde desteğiyle tam vaktinde uyandı takım yoksa şimdi kabus görüyor olabilirdik.

Oyuncularımıza ve teknik kadroya teşekkürler. Ve tabi böyle saçma bir saatte takımı yalnız bırakmayan herkese...

İnanılmaz bir atmosfer vardı.Gelen herkese helal olsun.Ses mes kalmadı bende ama feda olsun..

Bu takım yanlız bırakılmamalı.Helal olsun aslanlar..

Doyurucu açıklama için teşekkürler Çağlar. Detaylı değerlendirmenin yanında biraz kuru kalır ama...

A.Çağlar TORUN' Alıntı:
Ve belki biz de Ankara'da bir Telekom galibiyeti görebiliriz. Gerçi hayal meyal hatırlıyorum bir galibiyet ama..: )
Bu takımdan her şey beklenir, Ankara´da Telekom galibiyeti bile. : )

Maçın bugün olduğunu unuttum izleyemediğim için çok üzüldüm ama kazanmak çok önemliydi.

Bazen susmak ve başkalarını dinlemek gerekir.

Sahadaki Aslanlar konuşuyor artık.

Tebrikler Aslanlar.

Onur Yavuz' Alıntı:
Doyurucu açıklama için teşekkürler Çağlar. Detaylı değerlendirmenin yanında biraz kuru kalır ama...

[quote="A.Çağlar TORUN":fz28k4ai]Ve belki biz de Ankara'da bir Telekom galibiyeti görebiliriz. Gerçi hayal meyal hatırlıyorum bir galibiyet ama..: )
Bu takımdan her şey beklenir, Ankara´da Telekom galibiyeti bile. : )[/quote:fz28k4ai]

hakikaten özellikle ligin 2.yarısında gösterilen büyük mücadele sebebiyle bu takım büyük bir övgüyü hakediyor. 4 yabancının hepsi de gerçekten birbirinden değerli oyuncularmış. Jasaitis ve Rancik ile ilgili zaten hiçbir şüphem yoktu ama Washington ile Wilkinson hakikaten de bana göre hiç beklenmedik bir performans gösterdiler. bunun dışında Evren Büker'de yüzümü kara çıkarmayan oyunculardan biri ve Oyak'da oynadığı basketbolun çok üstüne çıktı. Milli takım için de çok önemli bir kazanç olacaktır.

gönül yabancıların hepsinin kalmasını arzu ediyor ama seneye Avrupa'da oynayamayacak bir takım için bu kadar değerli oyuncuları elde tutmak oldukça zor olsa gerek...

playoff çok zor bir ihtimal ama bu takım olur da playyoffa kalırsa belli ki çok can yakacak.

bu arada uzun seneler sonra Ankara'da bir Telekom galibiyeti olasılığı oldukça yüksek gibi :) özlemle bu maçı bekliyorum...

Çok çekişmeli ve bir o kadar da heyecan dolu bir maç oldu. Bir ara farkı açtığımız vakit konsantrasyon kaybı yaşamasaydık çok erken koparıp büyük bir farka koşacaktık ancak bir anlık rehavette Daçka'nın nasıl geldiğinide gördük.

Bundan sonra rehavete kapılmamak gerek, bunun yüzünden az daha yeniliyorduk. Bize yaşattıkları dünkü sevinç için teşekkürler aslanlar, umarız play-off'a kalır ve orada da gerekli oyunu oynayarak kimsenin beklemediği bir başarı elde ederiz.