TBL 26. Hafta | Oyak Renault 81 - 69 Galatasaray CC

Re: Oyak Renault-Galatasaray (Canlı)

koray hoca bize yaşattıkların için teşekkür ederiz, iyi bir galatasaraylıysan lütfen gereğini yap,

2902.jpg

Bizim amacımız şampiyonluksa haledA KESİNLİKLE hosley in gitmesi gerekiyo oyun kurucuya hiç bakmıyo adam alıyo ribaundu direk karşı potaya sağ sola bakmak pas atmak yok.kimse gelmeden atıyo hücüm ribaund u diye bişe olmuyoo.milojeviç de alıp hızlı çıkıyo ama sonunda pas verip kolay basket atmamızı sağlıyoo 17 nisan da bitecek transfer 5 gün içinde bulabilirsek hosley i gönderip iyi bir yabancı seneyi de düşünerek almamız gerek olmuyorsa transfer hakkı yoksa dışarda kalsın daga iyii...kimse kusura bakmasın maçı izlerken ağlıcaktım yaa ...acayip sinirlendimm

Re: TBL 26.Hafta | Oyak Renault - Galatasaray

Maç kaybederseniz telafisi vardır ama takım ruhunu kaybederseniz telafisi yoktur. Takım da ruhunu teslim etmiştir Hosley ve Toliver transferlerinin ardından.

Suçlu ayağa kalk!
Hayır Koray Hoca´m siz değil, gerçek suçlu/suçlular ayağa kalksın!

Re: TBL 26.Hafta | Oyak Renault: 81 - Galatasaray: 69

Maçı izlemedim dersane nedeniyle ama önceki maçları düşününce az çok nasıl oynadığımızı tahmin edebiliyorum.

Neyse artık bazı şeylerin düzelmeyeceği belli oluyor. Bu teknik kadro ile olmaz. Basketbolu iyi bilen bir koç, iyi bir ekip ile geleceği kurtaralım bari. Şimdiden gelecek senenin hazırlıklarına başlayalım.

Ben hala ısrarla sorunun Hosley ve Tolliver'la alakalı olmadığını düşünüyorum.. Parkedeki 5'tede olmasalar oyunumuz değişmiyor çünkü artık sabit bir yapımız var... topu al bulabiliyorsan üçlük at pozisyon bulamıyorsanda topla beraber pota altında git gerisi şansına kalmış.. Savunmamızdada keza öyle ne doğru dürüst alan savunması yapabiliyoruz nede birebir savunma uygulayabiliyoruz.. Yani kısacası ne hücüm setimiz var ne oyun yapımız var tamamen oyuncuların kendi performanslarıyla alakalı bir oyun oynamaya çalışıyoruz.. Bu teknik kadro olduğu müddetçede bu durum değişmeyecek..

tamamen oyuncuların maçlara motıve EDİLEMEMESİNDEN kaynaklanıyor bütün herşey böyle ruhsuz böyle isteksiz kimse oynamaz teknik yönetim bütün hafta uyuyor heralde nasıl bir zihniyetle maçlara hazırlıyorlar adamları cok şaşırıyor. Sadece Taktik stratejiyle maç kazanılmaz birazda motivasyon gerekir bunuda yapıcak olan teknik ekiptiir. Yapamıyorsanda bırakmayı bilmek gerekir.

Alen Hekimbas' Alıntı:
Ben hala ısrarla sorunun Hosley ve Tolliver'la alakalı olmadığını düşünüyorum.. Parkedeki 5'tede olmasalar oyunumuz değişmiyor çünkü artık sabit bir yapımız var... topu al bulabiliyorsan üçlük at pozisyon bulamıyorsanda topla beraber pota altında git gerisi şansına kalmış.. Savunmamızdada keza öyle ne doğru dürüst alan savunması yapabiliyoruz nede birebir savunma uygulayabiliyoruz.. Yani kısacası ne hücüm setimiz var ne oyun yapımız var tamamen oyuncuların kendi performanslarıyla alakalı bir oyun oynamaya çalışıyoruz.. Bu teknik kadro olduğu müddetçede bu durum değişmeyecek..

Ben de pek transferlerle alakalı olmadığını düşünüyorum. Eğer transferlerle alakalı olsa koç sürelerini kısar, yanında bekletir bir şeyler yapar. Bizim koç iyi oynayanları kenarı çekmeyi daha çok seviyor ama :)

Tolliver ve Hüseyin' i aynı anda oynatmamayı düşünmeli koç mesela. İkisi de dışarıya kaçıp şut kullanmayı seviyor. Ribaund alacak adam kalmıyor piyasada. Bir koç bunları göremiyorsa kimse kusura bakmasın ama ben istemem öyle koçu.

Ha birde Tolliver' a bu kadar çok dış şut kullanma diye tembihlese...

Suat her konuya yenilicez yazarsan birtanesi tutar mutlaka ve böylelikle birşey bilmiş olmazsın sen...

Maçı bugün işlerim dolayısıyla geldiğim Bursa'da canlı izledim, şimdi otel odasındayım ve az sonra gidicem...
Öncellikle bir saniye dahi susmayan güzel bir taraftar topluluğu vardı. Maçın sonlarına artık maç gitmişen atılan üçlükten sonra bile sanki maç başmış gibi bir tepki geldi...
Fakat taraftardan başka söylenebilecek fazla bir güzellik de yok.
Yanımda fark 10 sayıya indirdiğimizde arkadaşlarla konşuyorduk,galiba olacak diye, bir arkadaş hiç umutlayın dedi,üstelik de basketten fazla anlamayan bir arkadaş,şimdi yine topu şu siyahi oyuncuya verecekler o da yine kaçıracak, hatta gör dedi yine potaya değmeyecek :)
Top belki potaya değdi ama Tolliver yine kaçırdı, gene kaçırdı...
Tolliver kendini halen NBDL de zannediyor, ya bu adamda alışkanlık olmuş galiba,her top alışında potaya sallamak.Tolliver burası NBDL değil, burada maç kazanmak önemli, orada birşey demezler ama burası Avrupa...
Tolliver çok sıradan bir oyuncu.TR de CASA'da belki oynar yoksa ancak ikinci ligde.Hani bir arkadaş vardı, transfer dönemindeyken Joseph Jones GS'da diye şaka yapmıştı.Bugün hem Jones'u hem Tolliverı izledikten sonra keşke dedim, keşke şakası gerçek olsaymış.Ya Tolliver tamam hücumda kötü gününde ama savunmada da hiç yok.O girdiği zaman pota altı savunması diye birşey kalmıyor...
Olan Tolliver gelene ve Milo dönene kadar canla başla mücadele eden Polat'a oldu gibi.Ya Koray Hoca şu Tolliver'ı oynatacağına Polat'ı oynat.Tolliver da içeriden oynayamıyor Polat da, fakat Polat hem dışarıdan atıyor, hemde çok daha iyi savunma yapıyor.
Hosley bugün savunmada çok istekliydi iyiydi de fakat hücumda Hosley'e birşey olmuş.Daha ısınırken bile eyvah dedim, dünyanın şutunu kaçırdı.Fakat hala Hosley ile tek oyunumuz yok.Yazık gerçekten elimizde bu denli büyük bir silah var fakat onu ısrarla Gurovic gibi oynatmaya çalışıyoruz.Bu arada Gurovic demişken, gerçekten özledim onu.Şu sahada zorlamayan ne yaptığını bilerek oynayan bir oyuncuydu.Bir yıldız egosu yoktu onda.Savunmalar ona odaklanırken gerek Cemal ve Hüseyin içeride çok rahat pozizyonlar buluyordu.Fakat yok olmaz bizim taraftara TOLLİVER gibileri lazım,her topu aldığında mutlaka potaya sallasın.
Koray Hocanın formsuzluğu ise halen devam ediyor, bugün biz çatladık ama o Tolliver'a sonuna kadar dayandı hayret ettim.Birde PG'siz başlamak niye??
Bu bana bu taraftar forumunu okuyup Atkins'e güvenmediğin izlemini verdi.Atkins bugün senin tek direnen oyuncuydu.Elinden geleni yaptı,savunmada çok mücadele etti, hücumda da takımı başarıyla yönetti, ama 4-5 asistini başta Tolliver olmak üzere yedirdiler, olmadık bloklar yediler...Birde şut atabilen biri olmayınca....
Ha birde Tolliver'ın kestiği maça çok iyi başlayan sonra Jones'dan blok yiyince yerine hep Tolliver'ı tercih ettiği Milo var...
Biz çok kötü şut attık onlar ise çoğunu son saniyede buldukları zor üçlüklerle çok yüzdeli attılar, Fobbs ve Jones pota altını kararttı.Evren ve Alex alan savunmasıyla dalgasını geçti...
Sonuçta fırsat kaçtı...Böyle oynarsak haftaya dün izlediğim BJK'ı yenmemiz çok zor.Ya yine laf demeden geçemeyicem, Koray Hoca bu Tolliver'ı çok mu aradın ??
Keşke bir mucize olsa da Koray Hoca eski rotasyona dönse...

Lamar Tolliver 11 (2s:2/7, 3s:1/5, SA:4/5, 1 rb)
izlerken istatistiklerinde yanılmamışim...
Göze çarpması gereken şut yüzdesi değil, "1" ribaund...
Atkins'in bile 4 ribaundu var :)

artık koray hocanın oturup düşünmesi lazım takımda hiç maç kazanacak hava yok yaa

bu maçın yıldızı atkins bence ve en işe yaramayan oyuncusu tolliver ben böyle kötü şutu olan oyuncu görmedim sallamaktanda yılmıyo sanki güzel atıyomuş gibi bişeler yapılmalı!!!!!

ya nerden buluyoruz bu adamları.
gelde şimdi owens arama.

Önümüzdeki senenin planlamasına başlamalı bir an önce... Bence yabancı oyuncularımız fena değilde Türkler hiç katkı vermiyor. Keşke Kerem Tunçeri'yi alsaydık. Skor potansiyelimiz oldukça yüksekte oynatacak adam lazım. Atkins kötü değil bence. Bende asıl hayal kırıklığı yaratan oyuncu Cüneyt...

Bu arada hepsini geçtim her takımdan 80 sayı yiyoruz o ne olacak. Şutun girmez kaybedersin ama savasmadan takım olunmaz!