TBL 27.Hafta | Fenerbahçe Ülker 83 - 80 Galatasaray CC

olmadı, sağlık olsun
pota altı farkı Banvit maçından sonra bir kez daha ortaya çıktı 4 numarada Shumpert hücumu iyi ama savunma da madara oluyoruz kaç tane hücum reboundı verdik sayamadım...

Bence iyi oynadık. Jerry' ye yüklenmenin alemi yok. Gayet iyi bir maç oynadı bence, burdaki hata son topu Tutku'ya değil de Jerry'ye oynatmaktı. Tamam belki Jerry'nin eli daha sıcak diye düşnülebilinir ama yine de Tutku gibi bir tecrübeye emanet etmeliydik o topu.

Aslanlarımıza tebrikler.İyi mücadele ettik,özellikle uzun süreden sonra Evren ve Rancik'i formda görmek çok güzel play-off lar öncesinde.Bugünkü oyunumuz bana umut verdi,tabii daha iyi savunma yapmak şartıyla.

Bence bugün savunmayı iyi yapamadık,83 sayı da bunun göstergesi.Bizim için çok fazla.Ben bu takıma güveniyorum,her şeye rağmen finali göreceğimizi düşünüyorum.Final serisinde de hakemler normal bir maç yönetirse şampiyon da oluruz !

Sağlık olsun elinden geleni yaptılar ama kadro farkı ortaya çıktı.Aslında irdelenmesi gereken de bu herhangi bir branşta fenerbahçe ile oynarken artık maçın favorisi onlar biz ise arada galip gelen bir takım olmaya başladık adamlar her branşta kadın erkek şampiyonluğa oynarken biz ise Atletico laşmaya başladık bu yolun sonu Atletico-Real olayına dönecek gibi bir kaç sene de artık fener mağlubiyetlerine bile çok üzülmüyoruz :=( bu maç için her oyuncuyu tebrik ederim ama bu camiayı "underdog" yapanların iki yakası umarım bir araya gelmez tekrar söylüyorum bir şekilde sezon sonu şampiyonda olabiliriz ve bu potansiyelimiz yok da değil ama biraz daha genel baktığımızda fenerbahçe spor kulübü ile mantalite olarak fark açılmaya başladı

12 Aslan ve büyük koç Oktay Mahmuti'ye helal olsun bugün sahada gösterdikleri mücadele ve güzel oyun için.40 dakika maçın içindeydik kazanma şansını da yakaladık son topta kaybettik maalesef. Ben bu kadar sakin ve olgun bir oyun beklemiyordum açıkçası. Çok ümit verdi bugünkü oyunumuz bana. Evren ve Rancik'in bu şekilde oynasın şampiyonluğun en büyük adayı oluruz.
IN OKTAY WE TRUST!!!

Jerry'e kızamam eğer ayağı kaydıysa.
Geçen senede son toplarda Darius'un ayağı kaymıştı Fener maçında.
Son topu Rancikle oynasaydık keşke 5 faul aldı mı bilmiyorum maçı tam izlemedim.
Son olarak tüm takımı tebrik ederim.

hakemler nasildi? fulker teknik faullerle bizi yakmaya calisti diye agliyordu.. ama toplam faullerde bize cok daha fazla faul calmis. Yalniz 3-4 kez skoru yakalayacakken hep top kaybi yaptik ya da bos donduk. 3 gun arayla tek basketle deplasmanda yenilmemiz cok moral bozucu.. tek iyi kismi takimin genelde oyuna hep ortak olup fulkerin ayarinda oldugunu kanitlamasi oldu.

Sağlık olsun elinden geleni yaptılar ama kadro farkı ortaya çıktı.Aslında irdelenmesi gereken de bu herhangi bir branşta fenerbahçe ile oynarken artık maçın favorisi onlar biz ise arada galip gelen bir takım olmaya başladık adamlar her branşta kadın erkek şampiyonluğa oynarken biz ise Atletico laşmaya başladık bu yolun sonu Atletico-Real olayına dönecek gibi bir kaç sene de artık fener mağlubiyetlerine bile çok üzülmüyoruz :=( bu maç için her oyuncuyu tebrik ederim ama bu camiayı "underdog" yapanların iki yakası umarım bir araya gelmez tekrar söylüyorum bir şekilde sezon sonu şampiyonda olabiliriz ve bu potansiyelimiz yok da değil ama biraz daha genel baktığımızda fenerbahçe spor kulübü ile mantalite olarak fark açılmaya başladı

Katılıyorum size ama durum böyle maalesef,bizim elimizden ne gelirki.

İlk yarıda sürekli yakalamaya çalışan takım konumundaydık, savunmamız da iyi değildi ama ikinci yarı toparlanıp öne geçmesini de bildik.

Oyunun son bölümünde daha az hata yapan rakibimiz kazandı. Eğer kazansak ligdeki sıralamayı değiştiremesek de seriye 1-0 önde başlama avantajını elde edecektik ama olmadı. Kazansak takım kazanacaktı, kaybettik demek ki takım olarak kaybettik. Suçu tek bir kişiye yüklemenin bir anlamı yok. Kadınlar finalini yöneten hakemlere oranla çok daha iyi niyetli bir hakem üçlüsü vardı.

En önemli maç oynayacağımız ilk maçtır ama şu andan itibaren Olin ile deplasmanda oynayacağımız maç çok kritik bir hal aldı.

Çok iyi mücadele ettik. Shipp, Ermal, Shumpert gibi skor yükünü çekmesini beklediğimiz oyunculardan neredeyse verim alamadık buna rağmen maçı son ana kadar kazanma noktasına getirdik. Son topta Jerry drive ederken hangimiz "aha gitti kaptıracak" demedik acaba? O kadar bariz belliydi ki pozisyonu harcayacağı, nitekim de öyle oldu. Sağlık olsun. En başından beri topu zor anlarda eline vereceğimiz bir lider eksikliğinden yakınıyorduk, bu maçta onun eksikliğini hissettik yine. Herşeye rağmen potanın aslanlarını gösterdikleri mücadeleden ötürü tebrik ederim, helal olsun...

Hücumda belkide sezonun en iyi maçını oynadık.Evrenin içerde bitirdiği bomboş toplardaki nefis hucüğm setleri, rancik'in inanılmaz oyunu,andriç yine pota altında çok iyiydi.Maç boyu iyi bir deplasman maçı çıkardık 4-5 sayılarda gezdi maç ,8-10a çıkınca hemen reaksiyon gösterip durumu eşitledik. Son topa kadar getirdik yine oyunu ama olmadı. Son periyotta kaçan serbest atışlarda çok önemliydi. oktay hoca çok iyiydi ama birşeyi ben anlamadım.

Neden rancikle maçı bitirmedik.Takımın en skorer oyuncusuydu ,sezonun en iyi maçını oynadı. Bence maçı bitirmeyi fazlasıyla haketmişti .

şu an ikinciyiz. böyle bitirirsek fb ile anca finalde karşılaşırız orada zaten seri 0-0 başlıyor diye biliyorum. çok bişey farketmedi bence

Bence kadro farkı ortaya çıkmadı. 82-80ken son hücumu değerlendiremedik. Ben Fener'in bugünkü kadrosuyla aramızda kadro farkı denecek boyutta bi fark olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Jerry'nin orada ayağı kaymasa en azından uzatmaya gidebilirdi maç. Ama sağlık olsun iyi mücadele etti takım. Kazandıklarımıza bakmakta fayda var. Geçen hafta kıpırdanan Rancik'i bugün tamamiyle kazandık belkide, özellikle hücum anlamında. Evren de önceki maçlarına oranla gayet iyiydi.. Ben bugün Shipp ve Ermal'ı beğenmedim. Shipp günün kaybolan ismiydi. Ermal da sakatlandı mı bilmiyorum ama uzun süre girmedi oyuna... Tüm takımı tebrik ediyorum...

Maç aslında beklentilerin çok dışında oldu.2 takımda kötü savunma yaptı.Tempolu,seyir zevki olan bir maçtı ama böle bir fener ve derbi için sönük bir atmosfer bulup kaybetmek kötü oldu.Yinede bu sezon formda olmayan Rancik ve Evren'in iyi performans vermesi ileri için olumlu.Luksa kaptığı topu bitirebilseydi uzun süre sonra buradan galip çıkacaktık artık Bjk ve Olin'i yenerek 2.liği vermemek lazım.Belki bu maç çok ölçü olmasada final serisi için Sinan Erdem'den maç alabiliceğimizi düşünüyorum bir daha bize kolay kolay 83 atamazlar.