TBL 27. Hafta | Türk Telekom 87 - 74 Galatasaray CC

Re: TBL 27.Hafta | Türk Telekom 87 - GALATASARAY 74

Bu sezon avrupa maçları dahil hemen hemen bütün maçlarımızı izledim.Bu maçların içinde Rancik'in en kötü oynadığı maçtı.Maçı çok rahat götürürken gereksiz top kayıpları ve gereksiz atışlardan dolayı 7 sayı öndeyken 10 sayı geriye düştük.Ayrıca Cem hoca gereksiz yerde alan savunmasına geçti ve 3 tane araka arkaya üçlük yedik.Genelde maçın sonuna doğru Darius ile oynayıp maçı alıyoduk ama bugün Darius olmamasına rağmen aynı taktiği uygulamaya çalıştık olmadı.Zaten çook zorluklara rağmen buralara kadar geldik.Birsürü sorunlarla boğuştuk son 2 haftada da sakatlıklar gelince rotasyonda olmayınca yenilgi geldi.Sonuç ne olursa olsun playoff a kalamazsakda üzülmeyeceğim.Bu sezonda bunları yaşayacakmışız ne diyim.Oyuncularımıza ve teknik yönetimimize hakkımız helal olsun.

Helal olsun aslanlar!..Tribünler mükemmeldi..Bize bırakılan yerleri tamamen doldurduk..Ankara deplasman değil!..
D-Washın olmaması çok etkiledi deliciliğini çok aradık..
Bjk'yı yener sonraki 2 maçıda kazanır play off yaparız o inanç,ruh fazlasıyla var bu takımda!.

Salona gelen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum büyüklüğümüzü gösterdik..
Çok yorgunum yatıyorum iyi geceler forum halkı..

Sefa Kadakal' Alıntı:
Salona gelen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum büyüklüğümüzü gösterdik..
Çok yorgunum yatıyorum iyi geceler forum halkı..
Tamam Sefa sana iyi geceler.İnşallah Play-Off'a kalacağız ve değecek bu yorgunluğuna ;)

Ahmet Yıldırım' Alıntı:
Play off yalan oldu.
Galatasarayın olduğu yerde her zaman umut vardır lütfen bu takıma inanmayanlar bizim inancımızıda yok etmesinler bu Takım Bize Galatasaray Ruhunu gösterdi!

Sağlık olsun, hepsinin teker teker canı sağolsun.

Bundan sonra kalan 3 maçı kaybetseler bile önemi yok, bize Galatasaray Ruhu'nu gösterdikleri,hatırlattıkları ve birilerine hatırlatmamızı sağladıkları için...

Ahmet Yıldırım' Alıntı:
Play off yalan oldu.
Son 3 maçı aldığımız takdirde basketbol adına mucizeler olmazsa %90 Play-Off'a kalırız.İnanmak gerek, 3 maçıda kazanmak gerek, hepsinden önce salona gidip bu dev adamları ayakta alkışlamak gerek !

Maçtaydım. Basın ve protokol tribününde bile Galatasaraylılar vardı. Hatta yanımdaki arkadaş biz burada alkışlamıyoruz diye uyardı bile beni :) Ben de bir yana geçtim.
Maça gelince. 2.Periyod dışında kötü oynadık. 2. periyodda yaptığımız savunma ve ardından genelde Jasaitis'ten gelen sayılar, bir anda bizi öne geçirdi. İlk yarı bittiğinde skor tabelasında Jasaitis'in ve savunmanın damgası vardı. İkinci yarı roller değişti. Telekom çok sert savunmayla başladı. Muhtemelen hocaları devre arasında şöyle demiştir: 'Jasaitis'i tutun, diğerleri iyi değil'. Gerçekten de Jasaitis susunca takım da sustu. Böyle durumlarda oyun kurucu ortaya çıkıp alternatifler üretecek. Oysa oyun kurucumuz Murat'tı... Hiç bir hücum organizasyonu gerçekleştiremedik. Bunu fırsat bilen Ricky Davis ve diğer Telekomlular da maçı kopardı.
Taraftar hem salonu doldurarak, hem tezahüratlarıyla hem de maçtan sonra hem kendi takımını alkışlayıp, hem de Telekom'a lehte tezahürat yaparak büyüklüğünü gösterdi. Skor değil, spor taraftarı olduğumuz Ankara'da bir kez daha görülmüş oldu.
Beğenmediğimiz Darius'un yokluğu çok hissedildi. Can Akın erken faul problemine girdi ki bunlardan birisini hak etmemişti. Gördüğüm kadarıyla Fatih, Polat da oynamadı. İçeride Rancik ve Wilkinson çok sönük kaldılar. Tufan, sanki tatilden dönmüş gibi. Oyunla hiç ilgisi yok. Murat'a gelince. Sanki başka alemlerde. İlk yarının sonlarında iyi sayılar buldu, oyunu güzel kurdu ama ikinci yarıda olumlu bir hareketini bile görmedim. Üstelik iki kez topu ayağına dolaştırdı.
Cihansever Hoca sürekli kenardan destek veriyor Cem Hoca'ya. BU durum çok hoşuma gitti. Cem Hoca'nın sevmediğim bir özelliği var. 7 sayı öndeyken 5 sayı geriye düşmüşüz. Takım sayı atamıyor, hala mola almıyor. Oyuncuları kendine getirmesi lazım. Ama bunu yapmıyor. Daha önce de mola almakta geciktiği bir iki maçı biliyorum. Zamanında mola almayınca, maçın sonlarına doğru sahip olduğunuz mola hakkının hiç bir anlamı kalmıyor.
Her şeye rağmen takımın hala play-off şansının sürdüğüne inanıyorum. Bir maç kaybetme lüksümüz vardı. O bitti. Şimdi bir maç daha kaybedersek kendimizi yine düşme potasında bulacağız.

Millet yabancılarını Türk yapıp devre arasında yeni yabancılarla takviye yapar, biz her sene toptan değiştiririz yabancı kadrosunu. Yabancıları yenilesen n'olcak, kafalar aynı kaldıktan sonra?

Maç içinde Jasaitis'ten 2. yarı hiç yararlanamadık.Yönetim duy artık sesimizi artık burada uzun vadeli oynayabilecek yabancılar getir şu camiaya.(bu seneki yabancıların hepsi kalmalı)

Sercan Yavaş' Alıntı:
Maç içinde Jasaitis'ten 2. yarı hiç yararlanamadık.Yönetim duy artık sesimizi artık burada uzun vadeli oynayabilecek yabancılar getir şu camiaya.(bu seneki yabancıların hepsi kalmalı)

Hem hepsi kalsın , hem de yenilerini getirsinler.Kaç yabancı ile oynayacağız? 10 tanemi?:)

Yenilgi için kredimiz vardı.Bunu da bu maçta kullandık.3'te 3 yaparsak arkamıza bakmadan play-off'lara kalırız.

Arkadaşlar selamlar,

Yıllar sonra ilk kez bu foruma mesaj atıyorum:) Eskiler beni tanır ama yeni olanlar büyük ihtimal tanımıyordur.

Bu akşam biz de takımımızın yanındaydık. Biliyorsunuz çok çalkantılı ve hatırlamak istemediğimiz zamanlar oldu takımımızın. Sonra acaba küme de kalabilecekmiyiz diye sorduk. Şimdi ise "play-off" kümesine girebilecekmiyiz diye soruyoruz. İnanılmaz bir ivme yakaladı takımımız.

İlk yarı çok iyi savunma yaptık. Herşey çok iyi gidiyordu ama ikinci yarı istediğimiz gibi gitmedi. Telekom da dış atışlarda sayılar bulunca durduramadık. Her çıkışın bir inişi vardır. Play-off'a kalamasalar bile bu takım alkışlanmalı. Dipten gelip playoff'u konuşuyoruz şimdi. Bunu bize yaşattıkları için teşekkür etmeli oyunculara.

Bu arada adaşım Barış Şişman ve Yağız(soyadını bilemediğim için yazamadım. Ondan özür diliyorum) arkadaşlarla tanıştığıma çok sevindim. Bir dahaki maçlarda görüşmek üzere. Forumlara yavaş yavaş dönüyorum adaşım söz:))))