TBL 27. Hafta | Türk Telekom 88 - 72 Galatasaray CC

Re: Türk Telekom - Galatasaray ? 5 Nisan Cumartesi Saat: 14.00

Fenerbahçe Ülker bu hafta Beşiktaş Cola Turka ile karşılaşıyor.3.lük için o kadar karamsar da olmayalım.Fenerbahçe Ülker ile aynı puanda olursak biz ilk maçtaki 11 sayılık farkla (yanılmıyorsam) Fenerbahçenin önünde ligi bitirebiliriz.Ayrıca Fenerbahçe ertelenmiş maçında Kepez Belediyesi ile oynuyacak.Kepez play-off için zorlayacaktır.Yalnız bu maçı kazanmamız lazım.Bu maçı alırsak Telekom karşısında play-offlarda 1-0 öne geçeriz.Ayrıca Telekom'un ligi 6. bitiriceğini tahmin ediyorum.Haydi aslanlar Hüseyin ve Tufansız bu maçı alıp ne kadar güçlü olduğumuzu ve şans eseri Fenere yenildiğimizi FeneriNTV ye kapak yapalım.

Bence sezonun en önemli maçı bu maçtır.Nedenleri belli.
Fülker'e 3. olma şansını vermek istemiyorsak bu maçı kazanmalıyız.(Fülkerin BJK ve Kepez maçlarından en az bir mağlubiyet ile çıkacağını düşünerekten..)
Telekom gibi bir takıma karşı 1-0'lık bir seri tabiri zor bir şekilde büyük bir avantajdır.Çünkü olası eşleşmede Telekom lig lideri BJK'a karşı seriye 1-0 önde başlayacak.Biz ise çekiştiğimiz hiçbir takıma karşı seride geriye düşmedik(Efes muamma).Bu da bizim ilginç ama bir o kadar da güzel bir özelliğimiz.Bu maçtan sonra play-off'larda kiminl karşılaşmamız bizim açımızdan daha iyi olur onuda öğrenmiş olacağız.Benim Play-off'larda istediğim takımlar sırası ile şöyle olabilir.
1.Fülker (Hüseyin ile veya ekstra bir Fatih ile :) )
2.KSK (görülecek bir Gaines hesabı var)
3.Telekom (5 Nisanı bekliyoruz.)
4.Efes (bize ters bir takım ki seride önde olamayacağız geride olma şansımız var)
5.BJK (finale kadar gelmesin mümkünse)

çok önemli bi maç olduğunu herkes yorumlarıyla belirtiyor inşallah galip geliriz

Bence 5. olmadığımız takdirde ilk turu zorlanmadan geçebiliriz. 3. olursak Karşıyaka veya Antalya ile oynarız ki nispeten kolay olur.. Saha avantajı bizde olacak ve seri berabere başlayacak.. Ama Telekomu yenerek 4. olursak da çok kötü değil..O zaman Telekom büyük ihtimalle 5. olur.. Telekoma kaşrı saha avantajı ve 1-0 ile başlarız.. Bence iki senaryoda çok kötü değil.. Ligin bu seneki hali ortada.. İlk turda daha kolayını almak için 1. olmak lazım. 2-7 eşleşmesi bile hiç kolay olmayacak bu sene..

Arkadaşlar,

Bu önemli maçta takımımız için taraftar desteği çok önemli olacak.Ben burdan kalkıp maça gidebiliyorsam, Ankara'daki taraftarların hiçbir mazereti olmamalı diye düşünüyorum :) Hite için de özel birşeyler hazırlanabilse çok güzel olur, son maçta morali sıfırdı.Bu konuda birşeyler yapılabilir mi?

Pınar Anidjar' Alıntı:
Arkadaşlar,

Bu önemli maçta takımımız için taraftar desteği çok önemli olacak.Ben burdan kalkıp maça gidebiliyorsam, Ankara'daki taraftarların hiçbir mazereti olmamalı diye düşünüyorum :) Hite için de özel birşeyler hazırlanabilse çok güzel olur, son maçta morali sıfırdı.Bu konuda birşeyler yapılabilir mi?
O zaman Ankaralı Aslanlar salonu HAYT HAYT diye inletsinler derim ben, keza Hite bizim için çok önemli bir oyuncu küstürmemiz lazım!

slm mactan 3 ssaat once cıkıp spor salonuna gıdecegım ama bılet bulabılırmıyım beyler

Beko Basketbol Ligi | Türk Telekom - Galatasaray Cafe Crown

Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi?nin 27. haftasında 5 Nisan Cumartesi günü saat 14:00?da Ankara Atatürk Spor Salonu?nda Türk Telekom ile karşılaşacak.

Maç Info
Maç: Beko Basketbol Ligi / 27. hafta
Salon: Ankara Atatürk
Tarih: 5 Nisan 2008 Cumartesi / 14:00
Hakemler: Rüştü Nuran, Alper Özgök, Mehmet Serdar Ünal

Galatasaray Cafe Crown
Beko Basketbol Ligi'nde oynadığı 26 maçta 17 galibiyet, 9 mağlubiyet alan Galatasaray Cafe Crown ligde 3. sırada. Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi?nin ilk yarısında Türk Telekom?u 72-70 mağlup etmişti. Maç başına 76.4 sayı ortalaması ile oynayan Galatasaray Cafe Crown?da en skorer oyuncu maç başına 13.1 sayı ile oynayan Charles Gaines. Takımın asist lider ise 4.8 asist ile oynayan Dee Brown. Charles Gaines ayrıca maç başına 8.4 ribaunt alarak takımın bu alandaki lideri konumunda.

Son 5 Maç
Galatasaray Cafe Crown 83-77 TTNET Beykoz (BBL)
Fenerbahçe Ülker 76-72 Galatasaray Cafe Crown (BBL)
Gran Canaria 88-79 Galatasaray Cafe Crown (ULEB Kupası)
Galatasaray Cafe Crown 76-72 Kepez Belediye (BBL)
Galatasaray Cafe Crown 99-74 Gran Canaria (ULEB Kupası)

Türk Telekom
Beko Basketbol Ligi'nde oynadığı 26 maçta 16 galibiyet, 10 mağlubiyet alan Türk Telekom ligin 5. sırasında. Türk Telekom, maç başına 89.4 sayı ile ligin en skorer takımı konumunda. Telekom, potasında ise maç başına ortalama 81.7 sayı gördü. Türk Telekom?da, 25 maçta forma giyen Khalid El Amin, maç başına 17.2 sayı ortalaması ile oynadı. Takımın bir diğer skorer ismi ise ortalama 14.1 sayı ile oynayan Christopher Williams.

Son 5 Maç
Darüşşafaka 86-82 Türk Telekom (BBL)
Türk Telekom 82-85 Mersin Büyükşehir Bld. (BBL)
Pınar Karşıyaka 93-96 Türk Telekom (BBL)
Türk Telekom 71-73 Casa TED A. Kolejliler (BBL)
Alpella 79-94 Türk Telekom (BBL)

Kaynak : http://www.galatasaray.org

Çok önemli bir maç olacak kazanırsak hem 3. lük hem de 1-0 önde başlamak gibi bir avantajımız olabilir olsaı bir durumda. Son maçlarda Dee kendine gelmeye başladı. rakip formda değil. Williams da sene başındaki gibi değil. Telekom eski o akıcı hücumunu iyi savunmalara karşı kaybediyor. Yapacağımız iyi savunma ile bu maçı alacağımızı düşünüyorum...

Arkadaslar bencede bu macta ntv'ye ve fedarasyona tepkımızı gostermelıyız ozellıkde maca gıdenler bıze yakışacak sekilde protesto etmeli.En azından bizim yönetim kadar duyarsız olmadıgımızın nelerın dondugunu gostermek acısından.

p.s. Robert Hite icinde bi tezaruhat yapılırsa moralinin yerine gelmesi bakımından hic fena olmaz
biraz ihtiyacı var gibi gözüküyor :p

Evet feNerasyona tepki göstermenin tam zamanı.Robert hite ve Chris owens a tezaruhat yapalım.Çünkü ikisinin de morali yerinde olunca süper oynuyorlar.Hatırlarsanız son beykoz maçında owens iyi oynuyordu,çok dandik faul çaldılar,owens ı maçtan soğuttular,moralini bozdular bi daha da oynayamadı zaten:)

3000 liralık dava değil bu ..sonuna kadar ..gittiği yere kadar NTV DIŞARI!!!
unutma unutturma çünkü amaçları olayları soğutup tepkiyi kırıp sonra aynı muameleyi ısıtıp tekrar bize sunmak uyan ey tribün kendine gel silkelen bu oyunu anca sen bozabilirsin..yoksa başkalarının planlarında piyon olursun..ankaradaki renkdaşlar protestoya devam..

Suat Bozkurt' Alıntı:
slm mactan 3 ssaat once cıkıp spor salonuna gıdecegım ama bılet bulabılırmıyım beyler
Maçtan 3 saat önce nereden çıkacaksın? Eğer Yozgat´tan çıkacaksan zaten maça yetişmen mucize. Galatasaray tarafının biletleri erken bitebilir ancak Telekom tribününe girmeyi göze alan kişiler için bilet sorun olmaz.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Suat Bozkurt":26iy24va]slm mactan 3 ssaat once cıkıp spor salonuna gıdecegım ama bılet bulabılırmıyım beyler
Maçtan 3 saat önce nereden çıkacaksın? Eğer Yozgat´tan çıkacaksan zaten yetişmen mucize. Galatasaray tarafının biletleri erken bitebilir ancak Telekom tribününe girmeyi göze alan kişiler için bilet sorun olmaz.[/quote:26iy24va]
Göze almak derken girmeylim mi :) Abi Ankara'nın neyi meşhur ne yedirecen bize orada. :p

Pardon pardon sen bir iş adamıydın meşgulsündür. :) ;)

Yarın Ankaradayız! İlk deplasmanın il dışında ki çok heyecanlıyım. 8)

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Onur Yavuz":2vd2tv3n]Maçtan 3 saat önce nereden çıkacaksın? Eğer Yozgat´tan çıkacaksan zaten yetişmen mucize. Galatasaray tarafının biletleri erken bitebilir ancak Telekom tribününe girmeyi göze alan kişiler için bilet sorun olmaz.
Göze almak derken girmeylim mi :) Abi Ankara'nın neyi meşhur ne yedirecen bize orada. :p

Pardon pardon sen bir iş adamıydın meşgulsündür. :) ;)

Yarın Ankaradayız! İlk deplasmanın il dışında ki çok heyecanlıyım. 8)[/quote:2vd2tv3n]
Gökçe ilk deplasmanın olduğu belli. Hangi tribünde oturacağını dahi bilmiyorsun : ) Bizim benchin arkasına oturmanı tavsiye etmem. Hem evsahibine ayrılmış bölüm hem de orada İsmet fanları var. Sonra niye uyarmadın deme ;)

Ankara´nın simidi ile armudu meşhur. Simitin yanında ayran da ısmarlarsam bu kıyağımı unutma : )

Onur abi bu arkadaşa birşey ısmarlamanı tavsiye etmem..Dünyaları yiyor kendisi :)

Maddi durumları ayarlasaydım futbol maçından önce gelirdim bu maçı da izlerdim ama olmadı malesef..Play-Off'ta eşlesirsek gelirim inşallah :)

içimden bi ses bu maçı en az 10 sayı farkla alcaz dio ama hadi hayırlısı

El-Amin e dikkat etmemiz şart adam bi açılınca daha durmuyor :)