TBL 28. Hafta | Galatasaray CC 89 - 71 Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi

Re: Galatasaray C.C: 89 - M.A.Selçuk: 71

Bayan maçından sonra neredeyse salonun yarısı boşaldı.Taraftarlık böyle olmamalı.Takımın her zaman yanında olmalıyız.Bazıları maça gelmeyerek, ya da salona gelip te maçı izlemeden giderek, takımı protesto ediyorlar.Bunun bize ne kazancı olur merak ediyorum.Tabi herkes istediği gibi davranmakta özgür.Ama benim fikrim, bu davranışın yanlış olduğu.Efes maçında, tıklım tıklım bir salon görmek dileğiyle...

takımın şu an iyi yapıyor çok iyi set oynuyor diyecek bi yanı yok ki kimse boşuna eleştirmiyo eleştri her zaman iyidir.destek iyi yada kötü her zaman olucak, eleştride.Bn 5 senede 4 kez lig düşen takımın taraftarıyım bu süreçteki her maça gittim diyebilirm içerde dışarda ama aşk bu işte sevgi tutku.

Bu protesto meselesi nereden çıkıyor yahu kim kimi protesto ediyor ben çözemedim henüz. 1-2 kişiyi diyorsanız onlar beni ilgilendirmez. Orada takıma her zaman sahip çıkacak kişiler olacaktır ve ultrAslan takımı asla yalnız bırakmayacaktır. Bayan maçının sonundaki boşalmayı lütfen yanlış yerlere çekmeyelim hiçbir alakası yoktur çünkü.

elbette 50 sayı bile fark atabilirdik amaa ben yinede takımımızı beğendim gayet iyilerdi...aslında pek maç gibi değildee daha çok showduu...smaçlar ve güzel hareketler izledik...bence takımımızın adına güzel bir moral olduu...şimdi olduğu gibi herzaman arkalarındayızz...

of ya ne sıkıcı maçtı ben ilk yarının sonunda zor kaçtım salondan,galibiyet falan değildi bu ya selçuk bitirmiş ligi kafasında umut yunanistan biletini almış amerikalılar gece gidiyorlar öyle bi maçtı işte yani resmi maç ama hazırlık maçı hüviyetinde.
efes maçında gerçek takımı göreceğiz.seriyi eşitlersek play-offlarda handikapsız bi lig bitirmiş oluruz süpürülmeden bitiririz ligi..

murat hoca üç kere benchten ayağa kalkıp taraftarı selamlamasıda ayrıca bi hoştu

hai birde yan taraftaki minik aslanları unutmayalım

sarı kırmızı şampiyon cimbom

defence-defence :)

Pınar hanım bende sene başından itibaren maçlara geliyorum ve ne hocamızı ne de takımımızı protesto ettiğimizi hatırlamıyorum...Hatta her fırsatta dile getiriyoruz ve sağolsun Eyüp abi,Murat abi başta olmak üzere hazırlanmış olan bir pankartımız var "Hocamızın ve aslanlarımızın yanındayız" diye.Biz bu pankartı her maçta açıyor ve bağırıyoruz...Benim anlamadığım şey sizin neye gülmüş olmanız? Son derece başarılı olan Murat hocamıza yaptığımız tezahürata mı?

Unutmadan da hatırlatayım madem maçlara geliyorsunuz neden fark yediğimiz maçlarda soyunma odasına giden takımımızı içeriye çağırıp moral verdiğimiz maçları hatırlamıyorsunuz? Örnek istiyorsanız eğer çok sıcak bir örnek verim; çok kötü oynadığımız,kendi salonumuzda fark yediğimiz beşiktaş maçı...Akatlardaki beşiktaş maçından önceki maç,o maçı tam hatırlamıyorum uleb maçı olabilir...Şimdi siz de bana bir örnek verin hangi maçta protesto etmişiz?

Bu maçı aldığımız iyi oldu.Efes Pilsen maçı öncesi bu galibiyet moralleri düzeltti.İnşallah Efes'i de yenip Play-Off larda aldığımız bu yenilgileri telafi ederiz :)

Burak Bey,

Salondo kalıp maçı izlediyseniz zaten bu da protesto etmediğinizi gösterir.Benim amacım taraftarları birbirine düşürmek, guruplaşma oluşturmak değil.Sadece salonun boşalması, hoş bir durum değildi.Ben de seyircinin gitmesi bir nevi protesto etmek olabilir diye, düşüncemi belirttim.Fakat daha sonra bazı arkadaşlar konuştuğumda, bayan maçına gelen bir kısım izleyicinin sadece Beşiktaş aleyhine tezahurat yapmak için gelmiş olabileceği ihtimalinden bahsettik.Böyle birşey olmuş olabilir, çünkü ben Daçka maçında, bir taraftarın sadece salona yine kendi taraftarımızdan birini bıçaklamak için ( malesef bu konuşmaya bizzat şahit oldum) geldiğini, aslında basketle hiç işi olmayacağını sırf bu yüzden maça geldiğini söylediğini duydum.Bu tarz olaylar yaşanmamalı.İnsanlar sadece, içlerini boşaltmak için adam dövmek için maçlara geliyorlarsa, gelmesinler.Kimse çocuğunu maça getirirken acaba bir kavga çıkar mı diye endişe etmemeli.Tekrar söylüyorum benim amacım insanları kışkırtmak falan değil, bu kadar ayrıntılı açıklamayı yapmak zorunda hissettim.Çünkü yazılan şeyler her yöne çekilebiliyor.Bu forumu takip eden arkadaşlara hiçbir sözüm yok, çünkü biliyorum ki maça geldiklerinde sadece düşündükleri takıma destek olmak.

Pınar Hanım,
İsterseniz tek tek insanlara soralım neden maça geliyorsunuz diye. Yüzlerce, binlerce kişinin olduğu bir ortamda 2-3 örnek vererek konuşmak toplumsal bir olgu da tamamen yanlış bir yaklaşım, ki bunu en iyi siz bilmelisiniz. Bu sene maçlara geldiğiniz, İstanbul dışında ki maçlara gittiğiniz ve takıma kendi bildiiğiniz doğrular ışığında destek olmanız gelip Galatasaray'ın özellikle basketbol maçlarında ki taraftar kimliğini sorgulama ve bundan da ötesi suçlama hakkı tanımıyor kimseye.
Galatasaray en kötü en zor zamanlarında bile en azından bu şubede destek görmüştür. Futbolculara toplu olarak küfür edilirken küme düşmemeye oynayan takım her zaman desteklenmiştir.
Her şeyi geçtim insanları aptal yerine koyan yönetimlerle, parasını verdiği kombine kartın hakkını alamasalar da, her maçta kendi salonununda tabiri caizse işkence çeken bir taraftarı yargılamak, kusura bakmayın ama sizin hakkınız değildir. Hele de biraz tribünü,taraftarı bilmeden protesto gibi laflar ortaya atmak hiç hakkınız değil.
Umarım yazdıklarımın amacını anlarsınız.

Pınar Anidjar' Alıntı:
Burak Bey,

Salondo kalıp maçı izlediyseniz zaten bu da protesto etmediğinizi gösterir.Benim amacım taraftarları birbirine düşürmek, guruplaşma oluşturmak değil.Sadece salonun boşalması, hoş bir durum değildi.Ben de seyircinin gitmesi bir nevi protesto etmek olabilir diye, düşüncemi belirttim.Fakat daha sonra bazı arkadaşlar konuştuğumda, bayan maçına gelen bir kısım izleyicinin sadece Beşiktaş aleyhine tezahurat yapmak için gelmiş olabileceği ihtimalinden bahsettik.Böyle birşey olmuş olabilir, çünkü ben Daçka maçında, bir taraftarın sadece salona yine kendi taraftarımızdan birini bıçaklamak için ( malesef bu konuşmaya bizzat şahit oldum) geldiğini, aslında basketle hiç işi olmayacağını sırf bu yüzden maça geldiğini söylediğini duydum.Bu tarz olaylar yaşanmamalı.İnsanlar sadece, içlerini boşaltmak için adam dövmek için maçlara geliyorlarsa, gelmesinler.Kimse çocuğunu maça getirirken acaba bir kavga çıkar mı diye endişe etmemeli.Tekrar söylüyorum benim amacım insanları kışkırtmak falan değil, bu kadar ayrıntılı açıklamayı yapmak zorunda hissettim.Çünkü yazılan şeyler her yöne çekilebiliyor.Bu forumu takip eden arkadaşlara hiçbir sözüm yok, çünkü biliyorum ki maça geldiklerinde sadece düşündükleri takıma destek olmak.[/quote]

Hiç konuşmayalım mı? İnsanların neden foruma artık yazmadıklarını anlayabiliyorum.Çünkü sürekli bir atışmanın içinde buluveriyor insan kendini.Ben yukarıda yazdıklarımla birçok şeyi çok güzel açıkladığıma inanıyorum.Ama siz yine de son sözü ben koyarım diyorsanız.Buyrun bir cevap yazın.Başka söyleyecek söz bulamıyorum.

Murat İnal' Alıntı:
Pınar Hanım,
İsterseniz tek tek insanlara soralım neden maça geliyorsunuz diye. Yüzlerce, binlerce kişinin olduğu bir ortamda 2-3 örnek vererek konuşmak toplumsal bir olgu da tamamen yanlış bir yaklaşım, ki bunu en iyi siz bilmelisiniz. Bu sene maçlara geldiğiniz, İstanbul dışında ki maçlara gittiğiniz ve takıma kendi bildiiğiniz doğrular ışığında destek olmanız gelip Galatasaray'ın özellikle basketbol maçlarında ki taraftar kimliğini sorgulama ve bundan da ötesi suçlama hakkı tanımıyor kimseye.
Galatasaray en kötü en zor zamanlarında bile en azından bu şubede destek görmüştür. Futbolculara toplu olarak küfür edilirken küme düşmemeye oynayan takım her zaman desteklenmiştir.
Her şeyi geçtim insanları aptal yerine koyan yönetimlerle, parasını verdiği kombine kartın hakkını alamasalar da, her maçta kendi salonununda tabiri caizse işkence çeken bir taraftarı yargılamak, kusura bakmayın ama sizin hakkınız değildir. Hele de biraz tribünü,taraftarı bilmeden protesto gibi laflar ortaya atmak hiç hakkınız değil.
Umarım yazdıklarımın amacını anlarsınız.
Emeklilik yaramış :)

Özlemişiz rahat maç izlemeyi.Selçuk düşmemeyi garantileyince kafada bitirmiş sezonu.
Bu arada maça gelip sıkılanlar keşke benchteki Farley'i izleseymiş son çeyrek.Bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum yakın zamanda. :)
Bu arada Kaan Kural-Eyüp Yıldız diyaloğunun içeriğini merak ediyor insan. :p

fark atabileceğimiz maçlarda bile daha azıyla yetiniyoruz biraz daha büyük düşünelim en büyük biziz mantığı ile oynayalım biz hocamıza güveniyoruz

Kaan Kural : Fenerbahçe takım değil.. Tamam belki jeneriklik görsel show oyuncuları varlar ama hiç bir zaman basketbol takımı olmadılar..
Bir Kaç Arkadaş ; Solomon'a kurulu herşey zaten..
Kaan Kural : Kesinlikle öyle..Tanjevic'i oyuncular istemiyor.. Bakmayın yalanlama açıklaması yaptıklarına..
Bir Kaç Arkadaş ; Nasıl yani ?
Kaan Kural : Ufacık bir şey Feneri karıştırıyor farkındamısınız ? Çünkü takım değiller.. Galatasaray, Efes veya Beşiktaş öyle değil ama.. Efes o kadar şey yaşadı hala en tepede..
Bir Kaç Arkadaş ; İhsan B. ve Osman S. neden gelmiyor maçlara, Fenerbahçe maçından beri yoklar.. Göremiyoruz kendilerini.. ?
Kaan Kural : Fenerbahçe veya Beşiktaş taraftarlarını / sempatizanlarını gidip onların maçına vereceksin.Herhalde gidip taraflı anlatırlar.. Onlardan ne bekliyorsunki başka ? Galatasaray'ın maçına neden veriyorsun ki ? Yönetim hatalıydı ama tepki gelince beni yolladılar :) Benimde Galatasaray taraftarı olduğumu bilirsiniz..

Barış Çamur' Alıntı:
Kaan Kural : Fenerbahçe takım değil.. Tamam belki jeneriklik görsel show oyuncuları varlar ama hiç bir zaman basketbol takımı olmadılar..
Bir Kaç Arkadaş ; Solomon'a kurulu herşey zaten..
Kaan Kural : Kesinlikle öyle..Tanjevic'i oyuncular istemiyor.. Bakmayın yalanlama açıklaması yaptıklarına..
Bir Kaç Arkadaş ; Nasıl yani ?
Kaan Kural : Ufacık bir şey Feneri karıştırıyor farkındamısınız ? Çünkü takım değiller.. Galatasaray, Efes veya Beşiktaş öyle değil ama.. Efes o kadar şey yaşadı hala en tepede..
Bir Kaç Arkadaş ; İhsan B. ve Osman S. neden gelmiyor maçlara, Fenerbahçe maçından beri yoklar.. Göremiyoruz kendilerini.. ?
Kaan Kural : Fenerbahçe veya Beşiktaş taraftarlarını / sempatizanlarını gidip onların maçına vereceksin.Herhalde gidip taraflı anlatırlar.. Onlardan ne bekliyorsunki başka ? Galatasaray'ın maçına neden veriyorsun ki ? Yönetim hatalıydı ama tepki gelince beni yolladılar :) Benimde Galatasaray taraftarı olduğumu bilirsiniz..

Yalnız kaan abi i. (adını yazmıcam) onu tanıdığını ve yanlış anlaşıldığını falan da söyledi.
"Zaten o da sizin protestonuzdan gereken cevabı aldı diye düşünüyorum" dedi ;)