TBL 29. Hafta | Galatasaray CC 84 - 59 Aliağa Petkim

Re: TBL | 29. Hafta Galatasaray: 84 - Aliağa Petkim: 59

Play-off yarı finalini yabana atmayalım. Geçen sene lig sonuna dogru yaptıgımız hatalardan oturu, Telekom'la eşleşip yarı finali goremeden elenmiştik. Uleb 3.lugu sayesinde ozel izinle ve on eleme oynayarak eurocup'a katılabilmiştik. On eleme oynamanın bedelini fazlasıyla odedik. Zaten onumuzdeki sene için davetiye alabilecek bir Avrupa başarısı da elde edemedik. Bu şartlar altında play-off yarı finali, nerden bakılırsa bakılsın kazançtır. Eurocup biletidir.

Aylar sonra takımı izleme fırsatı buldum ama maçın kalitesi dusuktu. Konsantrasyon olmayınca ortaya dostluk maçından hallice, heyecansız bir maç çıktı. Bu durumda yorum yapmak dogru olmasa da Tolliver'ın boyalı alanda iyi bir bitirici olmadıgı konusunda kusku kalmadı artık. Milo ve Huseyin'in işlevini kısmen de olsa yapabilir diyemiyoruz. Tufan'ı gordugume cok sevindim.

Yerlilerden 4-5 oyuncu dısında degişime gidilse iyi olacak gibi. Takımdaki dagınıklık Beşiktaş maçlarına kadar duzelir umarım.

ligin en iii kadrosu efes fb telekomda arkadaşım...biz onlarla baş edemeyiz bunuda görücez play offlarda hatta haftaya telekom maçında...onun için bu sene yarı fnal büyük başarı olur ki bjk ile eşleşirsek oda çok zor

ee ne şimdi bu göz boyamamı.dün canlı statda erdemir -fb macını izledim.yazık dedim erdemir bile basa bas mucadele ediyo hatta son 1.30 dak kala mac kopuyo hatta mac içinde 7-8 sayı one geciyo.ama bizim mac aklıma geliyo hezimete uğruyoz.mac sonu hoca setler oturmadı diyo.haftaya telekom macı var.ne fark eder telekom bu haftada galip.yani 4.lük kesinlesti.allahtan 3-4 hafta daha yok.yoksa bjk bizi gececek nerdeyse ya.

tufanı parkelerin üstünde görmek herşeye rağmen güzeldi =)
takımın forması için savaşacak oyuncalara ihtiyacı var...

slm gsliler artık bende üyeyim gs baskete...bugün maçı sakin kafayla izledim çok ümit vaat etmedi ama tufan ersözün dönüşü ve murat kayanın kendine özgüveni beni umutlandırdı.ilk beşimiz graves huseyın murat hosley milojeviç olmalı

Yahu yabancısız bu takımıda yenemiyorsak yüzümüze tükürsünler. Gerçi maçı izlemedim, yorumlara bakılırsa kötü'de oynamışız ama ne olursa olsun biz bu kadro ile yenmemiz lazımdı ve öyle'de olmuş.

Daha fazlada birşey söylenmez herhalde maçla ilgili, tebrikler diyerek kaçalım.. :)

Timur Saglam' Alıntı:
Play-off yarı finalini yabana atmayalım. Geçen sene lig sonuna dogru yaptıgımız hatalardan oturu, Telekom'la eşleşip yarı finali goremeden elenmiştik. Uleb 3.lugu sayesinde ozel izinle ve on eleme oynayarak eurocup'a katılabilmiştik. On eleme oynamanın bedelini fazlasıyla odedik. Zaten onumuzdeki sene için davetiye alabilecek bir Avrupa başarısı da elde edemedik. Bu şartlar altında play-off yarı finali, nerden bakılırsa bakılsın kazançtır. Eurocup biletidir.

Aylar sonra takımı izleme fırsatı buldum ama maçın kalitesi dusuktu. Konsantrasyon olmayınca ortaya dostluk maçından hallice, heyecansız bir maç çıktı. Bu durumda yorum yapmak dogru olmasa da Tolliver'ın boyalı alanda iyi bir bitirici olmadıgı konusunda kusku kalmadı artık. Milo ve Huseyin'in işlevini kısmen de olsa yapabilir diyemiyoruz. Tufan'ı gordugume cok sevindim.

Yerlilerden 4-5 oyuncu dısında degişime gidilse iyi olacak gibi. Takımdaki dagınıklık Beşiktaş maçlarına kadar duzelir umarım.
Play-off'a bakmıyorlar avrupa kupaları için, lig sırasına bakıyorlar öncelikle.

bizim takım kendini Play-offlara saklıyor

(en azından ben kendimi böyle avutuyorum)

tek güzelliği tufanın geri dönmesi maçta sayı ve ribaund alamadı ama o da sakatlığına verilir sayı atmasını çok istedim ama olmadı

Bugünkü maçta 7 kişilik rakibimize karşı yine çok kötü oynadığımızı düşünüyorum.Koray hocanın gelişiyle beraber başlayan savunma yapma set oyunu oynama ve eline gelen topu potaya fırlat anlayışının sürdüğünü gördüm. Takımımız disiplinsizce oynuyor özellikle Hosley bugün çok gereksiz zorlamalar yaptı.Mağlubiyeti kabullenmiş Aliağa karşısında topu hiçbir zaman içeri indirmeyi düşünmedik ayrıca defansiv anlamda yine sınıfta kaldığımızı düşünüyorum önümüzdeki hafta Telekom bu Galatasaray'ı Ankara'dan çıkarmaz.Ayrıca bugün yayıncı kuruluşun spikeri çok güzel bir cümle kurdu.İçerden atsın diye alınan Tolliver'ın baktığımız zaman dışardan attığı sayılar içerdekinin en az 2 katı fazladır.Özenle, takımın kimyasını bozmayacak oyuncu arıyoruz diyen Dedehayır ve Mincinozlu'nun acaba bahsettikleri oyuncular bunlar mıydı? çok merak ediyorum.

Şu oyunu gördükten sonra gerçekten utandım başka bir şey söylemeye gerek yok , her sene hasretimiz bir basamak daha yukarı çıkıyor.

Şu sezon bir an önce biter umarım hatta mucize olsada play off dışı kalsak bu çile çekilir cinsten değil , bu kadar karakter yoksunu bir basketbol oynamaya kimsenin hakkı yok , gerçekten. büyük bir hayalkırıklığı içindeyim

Saçma sapan bir oyun...Pota altı hücumu yok,defans denilen olayın d'si yok...Sete set hücumlarda 7 kişilik,k.bakılmasın ama nerdeyse bir lise takımı düzeyindeki Aliağa karşısında sıkıntıya giriyoruz...Eline alan 5 saniyede üçlük sallıyor...Tüm oyuncularımızın yüzünde saçma sapan bir gülümseme...Falan filan işte...Ne denilebilir bilmiyorum sadece gelen gideni aratırmış diyeyim...

Maça gidip fotoğraf çekebilen varmı?Özellikle Işıl'ın son halini merak ediyorum.

Sanırım alınan skor oynan oyunun karşılığı değil.

Daha önce yazdığım gibi şiman kadının sahneye çıkmasını bekliyorum!!!

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Maça gidip fotoğraf çekebilen varmı?Özellikle Işıl'ın son halini merak ediyorum.
Işılı kantinin orada görmüştüm sosisli yerken :).Benim gibi 1 saat öncesinden gelmişti.Ama maçın saatini bilmiyorduki maç kaçta diyip duruyordu :).Ama garibim değneklerle gelmişti zar zor ayakta duruyordu acıdım valla :roll: .

Gazanfer Tosun' Alıntı:

Maça gittik ama fotoğraf çekilmedik hiç.
Işıl ise koltuk değnekleri ile geldiği maçı pota arkasından takip etti.
Salonu saymaya kalksak yaklaşık 5-10 dakikada sayardık, bir avuç insan vardı.
Zaten maç koptuktan sonra kafamıza göre tezahurat yaptık.
Fatih Solak'ı da unutmadık tabi...

Maç hakkında elle tutulur ne var bilmiyorum pek ama Eren ile beraber dikkatimizi 13 numaralı Aliağa oyuncusu çekti. Formasında Beyaz yazıyordu ki Eren kendisinin adaşı olduğunu söyledi bana. :) Şimdi Cemal varken Eren'e ne gerek var diyenler olabilir fakat iyi bir oyuncu görüntüsü verdi bana. E tabi takımda smaç kaçırmaya adam şart. :p Şaka bir yana Eren Beyaz 1985 doğumlu, Beşiktaş Altyapılı 2,08 uzunluğunda bir pivot.

İsimde Eren varsa bi keramet vardır Tugay :) Şaka bir yana Cemal ya oyuna konsantre değil yada sallamıyor maçları. Basket faul olacak topu tek elle smaçladı :shock: Biraz dikkat sadece...

Eren Beyaz fizik olarak iyi bir 5 numara olabilir ama ciddi bir fundemental eksikliği var kendisinde. Bundan sonra zamanla kendini geliştirir mi bilmiyorum ama jenerasyonunun bir hayli gerisinde kaldığı kesin. Büyük bir aşama kaydetmezse tıpkı Volkan Çetintahra gibi az süre alan bir görev adamı olarak sürdürecek kariyerini tahminen..