TBL 3. Hafta | Banvit 86 - 95 Galatasaray CC

Re: TBL 3.HAFTA | Bandırma Banvit: 86 - Galatasaray: 95

ercan levent' Alıntı:
arkadaşlar bu maçın tekrarını gs tv verecekmi bilginiz varmı bu gs tv neden böle duyarsız bizim isteklerimize ben şimdi rizeden bu maça nasıl geliyim tek umudumuz gs tv iki akşamdır tekrarını verecek diye bekliyorum nerde bir anlamsız program varsa onları yayınlıyor pes dorusu

Tekrarını vermeleri çok zor.
Digitürk'ten almaları gerekir.

TBL'nin en zor deplasmanlarından birini kayıpsız geçmek çok önemliydi. Sezona büyük bir yatırımla giren Efes Pilsen'i ilk maçta mağlup eden Banvit karşısında üstün bir oyun oynadık. Oyuncularımızda, "onlar ne yaparsa yapsın, biz kazanacağız" gibi bir görüntü vardı ki, bu çok mühim... Bu sene takımımızdaki özgüven, geçen seneye kıyasla büyük ölçüde arttı.

Maça rahat başladık, savunmada yeterli gayreti gösteremedik fakat, skor bulmakta da zorlanmıyorduk. Gurovic'in ilk 12-13 dakikalık süreçte hücumda çok verimli olması ve ona Cüneyt'in destek vermesi ilk yarıda öne çıkan etmenlerdi. Banvit'te bilhassa ilk çeyreği harikulade oynayan Lamar Johnson'u ilerleyen dakikalarda durdurmamız önemliydi. Keza Banvit'in en önemli skor gücü Crispin'i de ilk yarıda çok iyi savunduk. Banvit ikinci periyotta daha etkili idi.

Üçüncü çeyrekte savunma sertliğini biraz arttırdık ve farkı açtık. Zizic, yeterince top aldığında ne denli etkili bir oyuncu olabildiğini gösterdi. Esasında bunu yıllardır gösteriyor... Onu her maç daha efektif kullanmamız lazım. Maç sonunda Crispin'i savunmakta zorlansakta, başta da belirttiğim gibi bu maçı her halükârda kazanacağız inancı vardı ve kazandık.

Maçın en kilit unsuru sanıyorum ribauntlar idi. Banvit'i ribauntlarda neredeyse iki katladık (21-40). Kadromuza baktığımızda sezon içinde diğer takımlara karşı ribaunt konusunda önemli bir üstünlük kurmamız olası... Bu son derece mühim.

Bu maçta Cüneyt'e ayrıca değinmek lazım. Cüneyt'in çok yetenekli bir oyuncu olduğu yadsınamaz. Ritmini bulduğunda çok iyi şutördür, top kontrolü çok iyidir, istediği zaman iyi paslar verir vs... Fakat Cüneyt bazen kontrolden çıkıyor ve asli görevi takımı oynatmak iken, takımı bırakıp kendi başına birşeyler yapmaya çalışıyor. Cüneyt aklını kullanarak oynadığında çok verimli olabilen bir oyuncu ama, kontrolden çıktığında takıma zarar verebiliyor. Bu maça iyi başlamış olmasına rağmen, ilerleyen dakikalarda olmayacak şutlar attı ve hücum ritmimiz sekteye uğradı. Cüneyt onbir kez üçlük denedi, yalnızca üçü isabetli oldu. Cüneyt'in yapması gereken bu değil! Cüneyt, 3/6, 2/5, yahut 2/4 gibi bir yüzdeyle oynayabilmeli ki verimi azami olsun. Haddizatında takımımzda skoru sürükleyebilecek çok oyuncu var. Cüneyt'in bu oyuncuları doğru yerde, doğru zamanda beslemesi lazım. Cüneyt'te bu görevi yapabilecek meziyet var...

Strickland'ı neredeyse hiç kullanmamız bazı soru işaretleri oluşturuyor. Bu oyuncudan maç içinde sadece 4-5 dakika faydalanacaksak zorlu maçlarda sıkıntı yaşayabiliriz. Ya Strickland'a güvenip daha fazla sorumluluk almasını sağlayacağız, ya da Cüneyt'le dönüşümlü oynayabilecek savunma yönü kuvvetli, ceza şutlarını sokabilecek, topu elinde fazla tutmadan takımı oynatabilecek bir oyun kurucu daha alacağız. Yeni bir yabancı almak 3+2 kuralından dolayı diğer yabancı oyuncularımızın verimi düşürür mü, o da ayrı bir konu!..

Maçın istatistikleri

banvitgs7.jpg

galatasarayjy4.jpg

takmld4.jpg

Not: Az evvel biten müsabakada, Mersin BŞB, kötü ötesi bir serbest atış yüzdesiyle (4/22 18%) maçı 4 sayı farkla kaybetti (73-69). Mersin, hayli dirençli oynadı, kazanabilirdi!..

Maç öncesi bilet konusunda her zamanki banvİT rezillikleri yaşandı. Ama neyse ki bi şekilde hallettik bilet mevzusunu... Maça gelince;
Güzel maç oldu. son dakikalarda biraz zorlansak da maçı almayı bildik... Polisler iyi ama Eyüp abiye yapılan bi terbiyesizlik oldu... Ona da çürük elma deyip geçelim. Gelen herkeze teşekkürler. Eyüp ve Cevdet abiye de ayrıca teşekkürler.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Bu arada Kerem yazmamışsın Banvitin zencilerinin Eyüp abiyle nasıl makara yaptıklarını :) .
İyiki çocuğum var değilmi :p

Her zaman söylerim !!kazanan haklıdır .Maçtan önceki yazımda belirttim Graves atmaktan çok attırmamayı düşünmeli diye !!netekim ilk 2 periyod bunu başarıyla yaptı .Yalnız üçüncü periyod da sazı eline alıp kendi çalıp söylemeye başlayınca crispn'e gün doğdu.Greves'ın faul problemi de eklenince maç bir ara kafa kafaya geldi bu arada banvit'in üst üste 3 hücumdan boş dönmesi maçı tekrar bize getirdi.

Yukarda dediğim gibi kazanan her zaman haklıdır!!!!!

Bir söz de !!! sevgili Eyüp dostuma ben Greves'ın iyi oyuncu olduğunu ama savunma yönünü eksik olduğunu yazdığımda bana kızıyordun .Bak graves kaç sayı atmış tuttuğu crispin kaç sayı atmış işte anlatmak istediğim bu savunma iyi olursa o zaman attığınız sayılar takımınız için iyi olur greves 17 sayı atmış tuttuğu adam da 17 sayı o zaman greves'ın attığı sayının takıma katkısı olmuyor.

Ben hala takımın yeterli derecede sert savunma yaptığını düşünmüyorum!!!!daha sert ve daha agresif bir oyun oynadığımız zaman işte bizim önümüzdeki engellerin kalkacağını düşünüyorum.

Maçın bana göre kopma noktası banvitin pivotunun sakatlanmasından sonraki geçen zaman oldu.Maçı kazanmamız güzel ama eksiklerimizi görmemiz lazım.

saygılarımla

M.DURAN

Mithat Bey; bir de şunu incelememiz lazım bence.. Crispin, Graves çıkana kadar kaç sayı atmış, 3. periyotta faul nedeniyle Graves kenara gelince kaç sayı atmış ?

Graves belki süper bir savunmacı değildir ama ben kötü savunması olduğuna inanmıyorum..

Mithat bey Crispin bundan önceki maçlarda Efese 35 Mutlu Aküye 27 satı atmıştır dikkatinizi çekerim. Onun karşısına NBA in en iyi savunmacısını bile koysanız 15-20 minimum atar zaten. Gravese bu konuda laf sokmak biraz mantıksız.

Mithat Abi kusura bakma da sen hangi maça baktın ? 3. periyotun sonuydu Crispin'in 3 sayısı vardı.
Graves 3 ledi kenara geldi onu sırayla Altay, Erdem ve Cücü tuttu.Sonuçta 7-8 dakika tüm topları kendisi kullanarak 17 sayıya ulaştıki bunların çoğu da faulden kaynaklanan sayılar.
Graves'in svunmasına laf etmek ayıp kaçar.Gerçekten çok sağlam bir guard.
Sağlam guard olduğunu anlamak için çok uzağa gitmemek lazım Daçka, Antalya ve Banvit maçlarında guardların performanslarına bakmanızı rica edeceğim.

Ahmed Salih' Alıntı:
Bu maçta Cüneyt'e ayrıca değinmek lazım. Cüneyt'in çok yetenekli bir oyuncu olduğu yadsınamaz. Ritmini bulduğunda çok iyi şutördür, top kontrolü çok iyidir, istediği zaman iyi paslar verir vs... Fakat Cüneyt bazen kontrolden çıkıyor ve asli görevi takımı oynatmak iken, takımı bırakıp kendi başına birşeyler yapmaya çalışıyor. Cüneyt aklını kullanarak oynadığında çok verimli olabilen bir oyuncu ama, kontrolden çıktığında takıma zarar verebiliyor. Bu maça iyi başlamış olmasına rağmen, ilerleyen dakikalarda olmayacak şutlar attı ve hücum ritmimiz sekteye uğradı. Cüneyt onbir kez üçlük denedi, yalnızca üçü isabetli oldu. Cüneyt'in yapması gereken bu değil! Cüneyt, 3/6, 2/5, yahut 2/4 gibi bir yüzdeyle oynayabilmeli ki verimi azami olsun. Haddizatında takımımzda skoru sürükleyebilecek çok oyuncu var. Cüneyt'in bu oyuncuları doğru yerde, doğru zamanda beslemesi lazım. Cüneyt'te bu görevi yapabilecek meziyet var...

Çok önemli bir nokta. Evet Cüneyt eli tutunca iyi sokuyor ama bazende gereksiz bir şut çabası içine giriyor. Oynamaktan çok oynatmalı ve birinin topu potaya fırlatması gerekiyorsa bu kişinin Gurovic olması çok daha yararlı olacaktır.

Graveste Crispini gayet iyi savunmuştur ayrıca örneklerini yazmış zaten herkes.

Zaten Kaptanın istaistiği herşeyi gösteriyor 11 de 3 yüzde 27, bir iki maçtır çok gereksiz top kullanmıyordu daha çok asisiti düşünüyordu sevinmiştik bu maçta kaptan biraz yüzdeli atsa zaten maç son periot başlamadan 20 li farklarda olacaktı.

Toptan bir cevap vereyim !!sizde gereksiz ve anlamadan cevap vermeyin.

Ben Graves savunma yapmıyor demedim!!!hücüm gücü ön plana çıktığı zamanlarda savunma dozajı düşüyor dedim .Bu maç içinse yine söylüyorum atmaktan çok attırmamayı düşünmeli dedim.Şimdi bazı genç arkadaşlar konuya tam vakıf olmadan hemen cevap yazmışlar graves'ı savunmak için bir arkadaş yazmış.Crispin ilk yarı 3 sayı attı diye peki graves kaç sayı attı o periyod da onu niye yazmadınız ?

Ne zaman graves hücüm yönünü kullandı.Sayılar atmaya başladı,hatta hücumu kendi başlatıp kendi bitirdi.Bakın ondan sonra neler oldu aşırı yorgunluk onun savunma gücünü zayıflattı,asıl önemlisi onu faul problemine soktu.

Şimdi benim ne demek istediğimi anladınız mı ?Arkadaşlar !!!! basketbol oynamak kolaydır ama basketbolun felsefesini anlamak işte bu zaman ve tecrübe ister.

saygılarımla

M.DURAN

Re: TBL 3.Hafta | Bandırma Banvit: 86 - Galatasaray: 95

ya beyler bandırma ve erdekten hiç söz etmemişsiniz bandırma uA çok büyük destek verdi.salondaki sayıya göre sıralayayım.ultrAslan bandırma,çanakkale,18mart üni,erdek,balıkesir wardı.çok sağlam bağırdık müthiş kareografide bütün salon bizim fotograflarımızı çekti.sık sık videolar çektiler.banvite adeta deplasmanda deplasmanı yaşattık.NE KADAR ÖVÜNSEK AZ,BANVİT DEPLASMAN SAYILMAZ.uA bAndırma.BANDIRMA GALATASARAYIMIZIN KALESİDİR.

Re: TBL 3.Hafta | Bandırma Banvit: 86 - Galatasaray: 95

Burak ÖZKARACA' Alıntı:
ya beyler bandırma ve erdekten hiç söz etmemişsiniz bandırma uA çok büyük destek verdi.salondaki sayıya göre sıralayayım.ultrAslan bandırma,çanakkale,18mart üni,erdek,balıkesir wardı.çok sağlam bağırdık müthiş kareografide bütün salon bizim fotograflarımızı çekti.sık sık videolar çektiler.banvite adeta deplasmanda deplasmanı yaşattık.NE KADAR ÖVÜNSEK AZ,BANVİT DEPLASMAN SAYILMAZ.uA bAndırma.BANDIRMA GALATASARAYIMIZIN KALESİDİR.
Bahsettik ben şahsen bahsettim cidden süperdiniz.Tekrar tebrikler