TBL 30. Hafta | Galatasaray CC 92 - 76 Efes Pilsen

Re: GALATASARAYIMIZ 92 - 76 Efes Pilsen

Galibiyetin coşkusu gittikten sonra yazmak istedim daha mantıklı olabilmek adına, Efesi yenmemiz abartılacak bir durum olmayabilir ama bazı arkadaşların Alpellayı yenmişiz gibi davranması ilginç olmuş!!!
Aslında sevinmek lazım bu duruma Efesi bile rakip görmüyoruz artık ne güzel çağ atlamışız, Penn guard değil zaten hele Ender basketçimi acep bi Dee yi tutamadı!!! Dee de guard değil zaten pivot kendisi... Pardonnnn müzisyendi galiba...
Cenk'ide yollayalım sayı atıyor ama çok havalı one öyle. zaten salonda bayan taraftar sayısıda artmaya başladı iyice kıl oldum kendisine!!!
Başka neler söyleyeyim bilmiyorum ama gelmek isteyen varsa Telekom serisine gelsin, birazda oradan eleştirsin!!!
Murat Hoca olayı vardı birde.....
Offff ben uyuyayım biraz.....

Büyük maçlardaki galibiyetlerimiz oyuncuların başarısı ve Murat Hoca'ya rağmen denilmiş ya gerçekten büyük üzüntü içindeyim. Hocanın yerinde olsam burayı okusam istifa ederdim gerçekten.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Büyük maçlardaki galibiyetlerimiz oyuncuların başarısı ve Murat Hoca'ya rağmen denilmiş ya gerçekten büyük üzüntü içindeyim. Hocanın yerinde olsam burayı okusam istifa ederdim gerçekten.
Kerem boşver diyesim geliyor sana!
Neden okusunki burdaki ''nitelikli'' eleştrileri Murat hoca???
Forum şampırt oldu iyice hayt diye bağırasım geliyor!!!
Bende yukarıdaki gibi nitelikli teknik yorumlar yapacağım bundan sonra, nerde kalmıştım?

Alpella, Daçka vb takımlara yenilince bu takımlara yenilme lüksümüz yok diye (bu eleştirilerin elbette haklılık payı var) yerden yere vurulur teknik kadro ama büyük takımları yenince bir yandan rakibin o günkü sorunları ön plana çıkarılıp sonuç küçümsenir öte yandan oyuncular yüceltilir. Başarı varsa mimar oyuncular, başarısızlık varsa mimar teknik kadro! Düşünüyorum düşünüyorum içinden çıkamıyorum bu durumun, anılan tezin mantığını birileri açıklarsa memnun olurum.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Galibiyetin coşkusu gittikten sonra yazmak istedim daha mantıklı olabilmek adına, Efesi yenmemiz abartılacak bir durum olmayabilir ama bazı arkadaşların Alpellayı yenmişiz gibi davranması ilginç olmuş!!!
Aslında sevinmek lazım bu duruma Efesi bile rakip görmüyoruz artık ne güzel çağ atlamışız, Penn guard değil zaten hele Ender basketçimi acep bi Dee yi tutamadı!!! Dee de guard değil zaten pivot kendisi... Pardonnnn müzisyendi galiba...
Cenk'ide yollayalım sayı atıyor ama çok havalı one öyle. zaten salonda bayan taraftar sayısıda artmaya başladı iyice kıl oldum kendisine!!!
Başka neler söyleyeyim bilmiyorum ama gelmek isteyen varsa Telekom serisine gelsin, birazda oradan eleştirsin!!!
Anlayana tabi :)

Re: GALATASARAYIMIZ - Efes Pilsen 27.04. Pazar 14:00

Alp Levi' Alıntı:
efes her seyi garantilemiş.
yeni bir coachla her seyi play off oncesi oturtmaya calısıyorlar.
zaten bence oyuzden dackadan 100 sayı yediler.
bence biz maci cok rahat bir sekilde alicaz
+10 olur

mac oncesi tahminim tuttuguna cok sevindim.
play offlara sakatsız hastalıksız girersek telekomu geceriz.

Bazı genç arkadaşlar yorum yazarken saygılı olmayı unutmasın.Hayatını bu yola adamış insanlara cevap yazarken üsluplarına çok dikkat etsinler.

Çağlar Şentürk' Alıntı:
Bazı genç arkadaşlar yorum yazarken saygılı olmayı unutmasın.Hayatını bu yola adamış insanlara cevap yazarken üsluplarına çok dikkat etsinler.
Çağlar bey'e katılıyorum. lütfen yazmadan önce 5 dk. düşünelim

Galatasaray Efes Pilsen´i ikinci yarıdaki etkili oyunuyla 92-76 yenerken ilk yarıda taraftara saç baş yolduran Dee Brown ikinci yarıdaki oyunuyla göz kamaştırdı. Maçta ayrıca C. Owens ve Hüseyin Beşok etkili oyunuyla bu galibiyette büyük rol oynadı...

Düzeltme: Pardon, dalgınlığıma geldi ve yanlış konu başlığına yazdım.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

Efesi,Telekomu,fbyi yenmek veya yenilmek..Bunlar gunluk performanslarla ortaya cikiyor.Ben bu sayfada dedim mactan onceki yorumlarda Efes'te bu sene is yok diye...Inanin baskanlari ve tayfasi(Engin Ozerhun) yanlis politikalarla klubu bu hale getirdiler ve gidisat cok kotu benden demesi..Neyse konumuza gelirsek,Efesli oyuncularda ruh kalmamis,antrenorleri cag disi,oyuna katkisi resmen sifir.Boyle bir Efesi yenememezlik cok kotu olurdu adimiza...!!

Telekom serisi Efes serisinden 20 kat daha zorlu gececektir..En cok dikkatimi ceken husus ise Murat Kayanin yine eski gunlerine donmeye baslamasiydi..Acaba karsimizdaki takim herhaliyle kotu bir takim olmasindan dolayi mi one cikti Dee gibi,bu sorunun cevabını Telekom serisinde gorecegiz.

O sabah yataktan kalktığımda oldukça gergin ve huzursuz olduğumu fark etmiştim. Nedeni ise malumdu; koca bir sezonun sonuna yaklaşırken, aşık olduğumuz renkler bir nevi final maçlarına çıkacaklardı o gün ve bu maçların heyecanı ve gerginliği daha uykudayken hakim olmuştu bünyeye. Hafif bir kahvaltı ve ılık bir duşla biraz rahatlayan bünye bu zor ve yorucu güne hazırdı artık.

İlk savaş parkedeydi?belki de son 15-20 yılın en iyi ve en şanssız sezonunu geçirdiğimiz basketbol takımımız normal sezonun son maçına çıkıyordu. Rüya gibi başlayan ve ilk devresini lider kapattığımız sezonun 2.yarısında işler tersine dönmüş ve başta sakatlıklar olmak üzere muhtelif sebeplerden dolayı aldığımız aptalca mağlubiyetlerle zirveden oldukça uzaklaşmış ve playofflarda saha avantajı yakalama şansımızı kaybetmiş bir şekilde normal sezonun sonuna gelmiştik. Bu durum ve daha 1 hafta önce gelen oyak mağlubiyeti forum ahalisinde coşku kaybına,ciddi tartışmalara ve hatta bazı arkadaşların ?bu takım benim için bitmiştr?e kadar varan isyanlarına yol açmıştı. Bütün bunlara karşın salonun durumunu gördüğümüzde taraftarın bu takıma olan inancının henüz bitmediğini anlıyorduk ki,maç neredeyse sabah saatindeydi ve üstelik birkaç saat sonrada futbol takımımız ASY de şampiyonluk maçına çıkacaktı. Ama belli ki taraftar, parkedeki Aslanlar?ına hem her şeye rağmen bu sezon yaşattıkları büyük mutluluklar ve zaferler için teşekkür etmek,hem desteğe devam mesajı vermek,hem de o Pazar gününü bir sarı-kırmızı bayramına döndürmek için kararlıydı ve ne yapması gerektiğinin de bilincindeydi.
Birkaç çeşit playoff hesabı ve rakip kim olsa daha iyi olur,yenip telekomlamı,yoksa yenilip fb ile mi eşleşmek daha hayırlı olur düşünceleri salondaki coşkuyu görünce tamamen dağılıp gitmiş,tek hedef kalmıştı artık; normal sezonu efes galibiyetiyle kaparken,bu ?Zafer Pazar?ının? açılışını yapmak.

Maç 2 perdelik bir film gibiydi adeta?ilk perdede sıkıntı,gerilim ve kasvet vardı. Yaşadığı büyük düşüşün ardından ne zaman patlayacağı merakla beklenen Dee?nin bu maçta da patlamaya pek niyeti yok gibiydi. 4 s 1 a 5 tk ile filmin ilk yarısını kabusa çevirmişti. Diğer yandan da Owens ondan aşağı kalmayıp,4 tane bomboş pota dibi kaçırıp 1/7?le oynayınca,2.çeyreğin başında 15 sayı geri düşüvermiştik. Ancak başta tribündekiler olmak üzere o günün bir zafer günü olmasını engelletmeye kimsenin niyeti yoktu. Taraftarın başlattığı direnişi parkeye ilk indiren Owens oldu. Kısa sürede diğerleri de ona katılınca daha ilk yarı bitmeden farkı erittik.

2.perdede ise aşk,coşku,inanç ve saldırganlık hakimdi?başrolde ise sezon başından beri beklentileri tam karşılamamasına rağmen bir şekilde taraftarın sevgilisi olmayı başarmış tek gözlü bir adam vardı. Attığı bir üçlük sonrası tribünlerden gelen Dee Dee Dee sesleriyle iyice coşan Brown,beklenen patlamayı efes e yapmış ve kendisine neden ?one man fast break ve Dee for three? dendiğini bu sezon ilk kez bu kadar net kanıtlamış oluyordu. Yan rollerdekilerde en az başroldeki kadar parlaktı. Uzun zamandır ilk kez rahat sıçrayabildiği görülen Hüseyin..Kolej?deki şutlarını hatırlatan ve yapamaz denilen savunmasıyla rakip kısaları canından bezdiren Murat..ve Cenk ve Cüneyt ve Gaines?takım halinde yapılan savunma ve hücumla rakibi adeta parçaladık ve lige çok heybetli bir kükreyişle noktayı koyarken Ankara?ya ciddi bir korku salmış oluyorduk.

Parkedeki zaferin coşkusuyla döndüğümüz ASY?den de galibiyet çıkınca sabah düşündüğümüz ve dilediğimiz çifte zafer gerçekleşmiş ve 27 Nisan 2008 Pazar günü, tarihe sarı-kırmızı bayram olarak geçmişti.

Ya birgun renoya yenılırz bir gün efesi yeneriz ligin ilkyarısı 3 maglubiyet ikinci yarısı 8 maglubiyet böle iyi takım olmazsın bi standartın olması lazım bakalım. Bir bakmısınız telekomu 3 1 yeneriz bı bakmısınız efese 3 1 yenılmısız nedesek suan bos cunku takımın sagı solu bellı degil !!!1