TBL 30. Hafta | Türk Telekom 83 - 75 Galatasaray CC

Re: TBL | 30. Hafta Türk Telekom - Galatasaray

Bir durumun altını çizerek bazılarına ters gelebilecek bir yorum yapmak istiyorum. Sanırım yanılmıyorum hesaplarımda.

Ligi 2. bitirmemiz için Telekom'u yenmemiz ve Fener'in de kendi sahasında Karşıyaka'ya kaybetmesi gerekiyor. Bu durumda galibiyetler eşitlendiği için 3'lü averaj devreye girecek ve bizim 2.lik için 30 küsür (32 civarında) sayı fark atmamız gerekecek Ankara'da Telekom'a. Biz kaç sayı farkla yenersek yenelim, eğer Fenerbahçe Karşıyaka'yı yenerse ligi 2.bitirecek.
Eğer Telekom'u 17'den fazla 32'den az sayı farkla yenersek ve Fenerbahçe Karşıyaka'ya yenilirse yine Fenerbahçe'nin ekmeğine yağ sürmüş olacağız çünkü Telekom'un averajını düşürmüş olacağız. Bu durumda Fenerbahçe 2., Telekom 3. biz 4. tamamlayacağız ligi. Ya da biz 3. Telekom 4. olacak.

Şu durumda ligi 2. bitirebilme ihtimalimiz çok düşük. (Fener'in kendi sahasında yenilmesi ve bizim 30 küsür sayı fark atmamız Telekom'a) 3.bitirdiğimiz taktirdeyse yarıfinalde Fenerbahçe ile karşılaşacağız ama saha avantajı onlarda olacak. Oysa Telekom'la Fenerbahçe'nin puanları eşit olursa ikili averajda Telekom daha üstte, yani saha avantajı Telekom'da.
Sözün özü, Telekom'a yenilirsek lig ikincisi Telekom olacak ve yarıfinal eşleşmesinde Fenerbahçe'ye karşı saha avantajına sahip olacaklar. Oysa yenersek, 32 sayı fark atamadığımız taktirde Fenerbahçe'nin ekmeğine yağ sürmüş olacağız ve onların ligi 2.bitirmesini sağlayacağız. 17 sayıdan fazla farkla yenersek de 3.olacağız ama yarıfinalde Fenerbahçe'yle karşılaştığımızda saha avantajına Fenerbahçe sahip olmuş olacak.

Bütün bu hesapların dışında Telekom'u yenebilir miyiz? Bu savunmayla zor. O da ayrı bir konu :p

Aliağa maçı gibi topu alan dışırıdan sallarsa eğer tuttarsa yaşadık, tutmazsa fark olur. Pota altını etkin kullanmalıyız. Hüseyin, Cemal çok yük omuzlayacak. Tolliver de artık içeriden oynasın diye alındığını, takımda yeterince 3'lükçünün olduğunu anlaması gerekiyor.

Ya Takım kazansa da kazanmasa da tat ve ümit vermiyor malesef. Takımın kazanmasından çok,sete set şöyle güzel bir maç izletmesini istiyorum. Dışardan üçlükler üzerine kurulu bir oyun anlayışı ile istererse 120 sayı atsınlar umudumu arttırmaz malesef.

5. olarak çeyrek finale gelecek rakibimizi konuşmaya başlayabiliriz.

Sonra da Efes bizi yener bir sezon daha öyle biter...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
5.nasıl oluyoruz onu pek anlamadım ama neyse vardır bir bildiğin...

Ali Abi, arkadaşın dediği gibi 5. olarak gelecek rakibimizden bahsettim biz 4. oluyoruz.
Bunu nasıl anlamadığınızı anlayamadım.

Tufanı ısındırmamız lazım play-offlar öncesi hazırlık maçları oynayarak,aynı şey takım için de geçerli..Play-offlara bu savunmayla girersek gerçekten işimiz çok zor olacak.Bu takım zor durumlarda ayağa kalkmasını bildi.Birazcık hırs,motivasyon,istek gelirse durdurulması gerçekten zor bi takımız..Hani deriz ya,bi kıvılcıma ihtiyacımız var sadece..

Kaybedecek bişeyimiz yok,sezon boyunca çok kaybettik ama esas vakit geliyor..İnanıyorum arkadaşlar,bu takıma inanıyorum..Başarabiliriz,şimdi kenetlenme zamanı..

hadi Fener maçını atmosfere o günkü şartlra verelim..Aliağa maçını da ciddiye almadık diyelim

ama Telekom maçında sonucu geçtim en azından oynayacağımız oyun Play-offlar öncesi kesin bir durumu bize gösterecek

savunmasız maç bol üçlüklü geçicek 2 takımında en çok sevdiği şey 3lük dış atış ama bunu beceren diye bakılırsa telekom açık ara önce bizim bjk maçı yüzdemiz hariç tabi böyle oluncada çok 3lük atarlar boş şut imkanı verirsek bittik

Savunmamızın durumu iyi değil.Bu yüzden çok sıkıntı çekebiliriz.En az 16 sayılık fark gerekiyor.Bunu yapabileceğimizi sanmıyorum.Ama kazanırsak seriyi 0-0a getirmek iyi olur.O yüzden isterse 1 sayı farkla olsun ama bizim olsun.En azından playofflar öncesi biraz moral olur.

Burak Barut' Alıntı:
Ali Abi, arkadaşın dediği gibi 5. olarak gelecek rakibimizden bahsettim biz 4. oluyoruz.
Bunu nasıl anlamadığınızı anlayamadım.

Pardon Burak ben yanlış algılamışım...Sabahın ilk saatlerinde dikkatsiz bir bakış diyelim...

ilk beş çok önemli ilk 5 dkda savunma direncimizi gösterip telekomu moralmen çokertmemiz lazım..tufan gelince çok yumuşak atıyo ben ona güveniyorum telekeom maçında en az bi 15 dk oynamalı ona ihtıyacımız var graves le huseyıne hosleye bağlı herşey bide murat kayanın savunmasına..milo huseyınle aynı anda sahada olup dıştan graves murat hosley olduğu bölümlerde şanslıyız diyebilirim

19-20 sayı fark atar 3. olarak döneriz..

Geçen seneki Canaria maçı gibi bir seri ile başlayacağımız geliyor sürekli aklıma.

Bu arada şimdiden söyliyeyim gözlüğüm yok ki pembe olsun. :)
Sadece takımıma güveniyorum.