TBL 4. Hafta | Medical Park Trabzonspor 69 - 73 Galatasaray CC

Re: TBL Medical Park Trabzon-GALATASARAY'IMIZ

Stres oldum resmen :) Daha kolay olabilirdi herşey ama şuan sadece galibiyete sevinmek istiyorum..

Varan1 ! Darısı futbolcuların başına..

Re: TBL Medical Park Trabzon: 69 - GALATASARAY'IMIZ: 73

Resmen maçı kaybetmek için herşeyi yaptık.Yinede kazanmak önemliydi.Özellikle Luksa Andricin son 2 haftadaki performansı sevindirici.

Şu maçı hatırlamak dahi istemiyorum.Son çeyreği de kenarda gülenleri de.Her şeyi uzun yolculuğa bağlamak istiyorum.Haftaya Efes karşısında artık adam akıllı oynamamızı istiyorum.Çok şey istemiyorum bence.Olması gerekenler zaten bunlar.

gene aynı muhabete geldik arkadaş. :)

Takım kaybetmek için herşeyi yaptı ama Andric buna izin vermedi.

Andric-Tutku-Melih'in iyi oyunları maçı bize getirdi.

Rancik'i hayretle izliyorum ve ne zaman gidip yerine iyi bir pota altı oyuncusu gelecek diye de beklemeye geçiyorum.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Evet hadi bakalım felaket tellallar çıksın ortaya.

Bu takımdan birşey olmaz vs. :)

Takımı en çok eleştirenleri sportif direktör yapacaklarmış şubeye.

Ben geldim:)) Buradayim) Yine huzunluyum.Degisen bir sey yok basketbol anlaminda.Bu sartlarda Galatasaray'i sampiyon,final adaylari arasinda goremeyecek olmanin huznunu yasiyorum.

Ama sevindigim noktalarda yok degil aslinda.Adnan Polat'a muhalefet yonetim icinde yavastan baski yapmaya baslamis gecende okudugum bir haberde.Bu iyiye isaret.Artik vizyonu genis,klubu Real,Barcelona'ya yakin bir seviyeye getirecek saglam yonetimler lazim.

Cafe Crown faciasi,3.sinif yabancilar oldugu surece 10 asirda gecse beklenen basarilarin gelmesi zor.Sezon basindaki tahminlerimde yanilmadim.Takimin bitirecegi lig siralamasi ya 5. ya 6. bana gore.

Re: TBL | MP Trabzonspor: 69 - GALATASARAY: 73

Hangi Andriç bu ? Hani baket topunu görünce bomba zanneden Andriç mi ? Basket'in B'sini bilmeyen Andriç mi ? Derhal gönderilsin ben çıksam daha iyi oynarım denen Andriç mi ?

Biz bu kafada olduğumuz sürece her maçı kazansak ne olacak.

ben basketboldan fazla anlamam sadece arma sevdalısıyım kimse yanlış anlamasın ama rakibimiz dediğimiz takımlar euroligte oynarken diğer rakiblermiz nba den oyuncu transfer ederken yani büyük düşünürken kendi felsefelerini karakterlerini oturturken bizim trabzonla çekişmemiş beni ilgilendirmiyor

Ben anlamıyorum ne kadar çok ahmet çakar ve erman toroğlu var forumda 1 maçla herkes yerden yere vuruluyor forumu takip etmeyi sırf bu yüzden bıraktım uzun aradan sonra tekrar girdim değişen bişey yok. Bu adam koçmu bu adam oyuncumu bu adam başkanmı? Peki taraftar taraftarmı o zaman? Her zaman şampiyon olan para içinde yüzen takımı desteklemek en kolayıdır. Taraftar olmaksa çok başka birşeydir.

A.Polat direkt koçla görüşmeli derken, transfer amaçlı demiştim yanlış anlaşılmasın. Cunku koç belli olmadan teknik kararlar alan yoneticiler, eger su an koçla çelişiyorlarsa bunu aksettirmek istemeyebilirler. İşin sadece idari kısmı değil, ciddi bir maddi kulfeti de var ne de olsa.

Arkadaş aksiyonu ne kadar çok seven bir takımız 17 sayı farktan adamları ortak ettik maça.

Sabırlı olmamız gerektiğini her maç bir oyuncumuz yüzümüze vuruyor, bugün de Andriç, ribaund aldı, sayı yaptı, blok, savunma, serbest atışlar her şeyi yaptı elimizle ikram ettiğimiz maçı vermedi.

Sorun Andric'in veya Rancik'in sorunu değil ki, bizim yapısal sorunumuz. Canlı yayın başlığında da yazdım, yarın da Rancik iyi oynayacak, Andric batıracak. İkisinden biri fazla bu takıma.

Rochestie'ye de artık yol verilmesi gerekiyor. Bizim yabancılarımızın her maça ekstra katkı vermesi gerekiyor. Adı üstünde yabancı oyuncu, farkı olmalı, fark yaratmalı.

Suana kadar oynadigimiz tek vasat takima karsi yenildik. Yendigimiz takimlar vasatin da altinda olan takimlardi. Bugün de en kötü takimlardan birini 4 sayiyla yendik. Haftaya hersey ortaya cikacaktir, bosuna tartismaya girmeyecegim bugün.

Genel için yazıyorum, basketbola bakış açısı, niye bu kadar rakip temelli yapılıyor inanın anlamıyorum. Oyunun kendi zevki, parametreleri, felsefesi yok mu? Bu kadar mı çağdaş dışı ve/veya ümitsiz bir takımız? Bence hayır. Iverson ya da Fbükler'in EL'de oynaması benim temel motivasyonum değil açıkcası.

Her sene yabancılarımız iyi olurdu yerlilerimiz kötü olurdu bu sene yerliler iyi yabancılar kötü arkadaşlar yabancı oyuncular her zaman bulunur şimdiye kadar kaç tane başlık açıldı o gitmesin bu gitmesin diye sonuçta hepsi gitti yeni gelenlerede hep açıldı.Yerli kadro otursun bakalım en kolay iş yabancı oyuncu almak neden bu kadar takıyorsunuzki bu duruma.Maça gelecek olursak izlemedim burdan yazılanları okudum.

Andric-Tutku-Melihin performansları sevindirici.

Andric-Tutku-Melihmi yoksa Shumpert-Rancik-Shippmi iyi olsa daha iyi olurdu?

Ben yerlilerin performansının artmasına seviniyorum.Yabancılar bi noktadan sonra beklenilen düzeye gelecektir.

07112010trabzonspor.jpg

Takımımızı bence küçümsemeye gerek yok. Andric Rancik Ermal üçlüsünden en az biri zaten bi maç kötü oynayacak bu maç 2si kötü oynadı. Melih'ten ekstra bi katkı geldi Shumpert'ın sahne almasına gerek kalmadı. Her oyuncudan 10 küsür sayı beklemenin alemi yok bence. Öyle olsa zatwn her maç 100 atar namağlup şampiyon oluruz. Göze batan bir tek nokta, Rochestie. Bana göre 2-3 maç sonra yol verilir kendisine. Yerli transferi bitti mi bilmiyorum ama Ender'in belki bi alınma ihtimali olabilir, yeni koç kendisine pek süre vermiyor açıkçası. Yabancı olarak da uzun alınabilir. Gidecek oyuncu senaryosunda en önde olan Rochestie gidi duruyor.
Rancik için de 2 sene üst üste oynayan bi yabancımız oldu. Sevdiğimiz de bir isim. O yüzden kendisi için hiçbir zaman gitsin demeyeceğim kötü oynara bile. Bi yabancı gidecekse umarım bu Rochestie olur..

Kerem Seçer' Alıntı:
Sorun Andric'in veya Rancik'in sorunu değil ki, bizim yapısal sorunumuz. Canlı yayın başlığında da yazdım, yarın da Rancik iyi oynayacak, Andric batıracak. İkisinden biri fazla bu takıma.

Rochestie'ye de artık yol verilmesi gerekiyor. Bizim yabancılarımızın her maça ekstra katkı vermesi gerekiyor. Adı üstünde yabancı oyuncu, farkı olmalı, fark yaratmalı.

Rancik ve Andric için söylediklerine katılıyorum. 2si birden fazla. Geçen sene de Rancik ve Wilkinson olayı mesela. Andric daha genç, savunmada daha dirençli ve daha doğru işler yapıyor. Rancik geçen sene de zorlamayı seviyordu ama o seneki oyun yapımız ona uyuyordu ve o da etkili oluyordu. Bu sene öyle değil. Boş atışları da kaçırmaya başladı. Andric'in yanına daha sert, daha zıpzıp daha dominant bir uzun lazım kesinlikle.

Taylor yerine zaten bir oyun kurucu mecburiyetini haftalardır söylüyoruz. Oktay Hoca da yavaştan Taylor'dan umudu kesmiş gibi görünüyor yada ben öyle görmesini istediğimden böyle söylüyorum.

Bugün kazandık ama Trabzon gerçekten çok kötü bir takım. Bu kadar zorlanmamız, farkın kapanmasına izin vermemiz düşündürücü.