TBL 6. Hafta | Erdemir 53 - 63 Galatasaray CC

Beko Basketbol Ligi'nde altıncı haftanın programı belli oldu. Galatasaray Cafe Crown, 19 Kasım 2008 Çarşamba günü saat 18:00'de Zonguldak deplasmanında Erdemir'e konuk oluyor.

Erdemirspor 2008-2009 Sezonu Kadrosu

Nate Funk
James Thomas
Mithat Demirel
Emre Ekim
Erdal Bibo
Alper Yılmaz
Özgür Bıyık
Sean Colson
Caner Şentürk
Chris Burgess
Sasa Cuic
Serhan Kavut

Erdemirspor Beko Basketbol Ligi'nde geride kalan 5 maçta 4 mağlubiyet 1 galibiyet ile 13. sırada yer alıyor.

Re: TBL 6. Hafta | Erdemir?Galatasaray CC. (19/11/08 18:00)

Hem sıralamadaki yerimizi yukarı taşımak, hem de moral kazanmak için mutlaka kazanılması gereken bir maç... Erdemir kendi sahasında agresif ve tehlikeli olabilecek bir takım. Murat Kaya ve Polat'ın yokluğu, tam kadro iken bile sıkıntılı olan yerli rotasyonunu çok etkiledi. Onların yokluğunda bu tip maçları kazanmak daha da mühim.

Re: TBL 6. Hafta | Erdemir?Galatasaray CC. (19/11/08 18:00)

Ahmed Salih' Alıntı:
Hem sıralamadaki yerimizi yukarı taşımak, hem de moral kazanmak için mutlaka kazanılması gereken bir maç... Erdemir kendi sahasında agresif ve tehlikeli olabilecek bir takım. Murat Kaya ve Polat'ın yokluğu, tam kadro iken bile sıkıntılı olan yerli rotasyonunu çok etkiledi. Onların yokluğunda bu tip maçları kazanmak daha da mühim.

polat ve murat kayanın nezaman maçlara çıkabilecek bi bilginiz varmı?

Re: TBL 6. Hafta | Erdemir ? Galatasaray (19/11/08 18:00)

Erdemir'in aldığı sonuçlar kimseyi yanıltmasın çok tecrübeli oyunculardan kurulu ve kendilerine bir çıkış maçı arıyorlar ve en yakın maç bizimkisi.

İnşallah bunun farkına teknik heyette varır ve ona göre önlemlerini alırlar çünkü bir yenilgiyi daha kaldıracak sabır kimsede yok!!!

Merak etmeyin maç konusunu ben açtım.
O yüzden galibiyet hiç de uzakta değil... =)

Erdemiri adanada gecen sezon izlemiştim diri bir takımları vardı şimdi transferde yapmıslar gecen sezona bakılarak ama bu macı alırız diye düşünüyorum karsı taraftan korkutugum tek isim Arda abininde söyledigi gibi Alper yılmaz gercekten efes'de oynadıgı bölümde cok sevdigim bir basketbolcu ama inşallah Gs karsısında eli tutmaz :p

Bana göre eşleşmede sorun yaşanabilecek tek isim Chris Burgess'tir. Gününde olursa çok iş açar uzunların başına. Maçın favorisi tabiki Galatasaray'dır, Erdemir için pek olumlu şeyler söylemek mümkün değil. Mithat, Alper, Erdal, Emre Ekim gibi ligin tecrübeli isimleri var kadroda ama bu oyuncularda eski çizgilerinden oldukça uzaktalar artık. Yabancı oyuncuların performansıda önemli, Milo ve Gurovic'ten yüksek skor muhtemel bence bu maçta..

Sakatlandığında Polat en az 1 ay yok demiştim ama bazı arkadaşlarımız ısrar etmişti 10 gün sonra sahada diye :)

Geçmiş senelerde Chris Burgess tan az çekmedik beykoz maçlarında.Dikkat edilmesi gereken bir oyuncu.Rakibi ciddiye almazsak kazanamayız.Diri ve hırslılar.İnşallah güzel bir galibiyet alıp sıralamadaki yerimizi yukarı taşırız.

erdemir geçen sezonun beykozu diyebilriz.Bütün takımı değiştirmekle başarının geleceğine inanan bir mantığa sahipler.Chris burgess çok iyi şutör bir uzun ayrıca alper yılmazı anlatmaya gerek yok.Bir kaç şeyde nate funk'a söyleyeyim.Ligin en skorer guardlarından birisi ve çok tehlikeli bir oyuncui,sıkı savunmak lazım.Diğer amerikalılarını izlemedim fakat kolay maç olmayacak.Erdemirin ligdeki konumuna bakıp aldanmamak lazım.Geçen sezon biz az çekmedik düşmememye oynayan takımlardan.

Zor mac olacagi asikar . Sonucta galatasaray gibi büyük bi takimi evde yenmek isteyecektir Erdemir . Ama bizde Galatasarayiz bu tip maclari kaybetme luksumuz yok .

Kazanacagiz.

Alper Yılmaz,Mithat Demirel,Erdal Bibo,Burgess bu takımın etkili isimleri. Burgess'i pota altında durdurmak o kadar zor olmaz.Alper Yılmaz çok tecrübeli bir isim her ne kadar şuan sesi soluğu çıkmasa da takımımıza karşı her zaman etkili olmuş bir isimdir. Erdal Bibo'da aynı şekilde takımımıza karşı çok etkili olan isimlerden birisi.Erdal Bibo ve Alper Yılmaz konusunda gereken önlemleri almalıyız.Mithat Demirel neler yapacak? bunun cevabını gerçekten bende çok merak ediyorum.Her ne kadar zayıf bir rakip grafiği gösterse de Erdemir her an patlama yapabilecek durumda olan bir takım. Umarım her şey istediğimiz gibi olur.

14-11 erdemir onde