TBL 6. Hafta | Galatasaray CC 85 - 76 Mersin BŞB

Re: Galatasaray - Mersin BŞB. (Canlı)

Alan savunmasıyla etkili oldular.Oktay Hoca da skor tehtidi olarak Shipp'i oyuna aldı.Bu arada 79-74 oldu,mola aldık.

Re: Galatasaray - Mersin BŞB. (Canlı)

Sonunda sonu rahat geçen bir maç da izlemiş olduk. Çok iyi oynamasak da önemli bir galibiyet aldık bizim için.Tebrikler:)

Re: TBL | GALATASARAY C.C.: 85 - Mersin BŞB.: 76

Güzel galibiyet oldu tebrikler... Kötü oynarken kazanmak da güzel. Daha doğrusu bugün kötü değildik ama tutuktuk bi türlü işler raya oturmadı. Olabilecek şeyler bunlar ve bunlar olurken kazanabilmek güzel

zor maç oldu ama kazanmayı bildik yine de bugün özellikle taylor andriç iyiydi baya ama bu taylor da ancak erdemir mersin gibi maçlarda iyi oynuyo şöyle adam akıllı bi maçta oynasında bizde hakkını teslim edelim...

Bugünkü oyundan pek memnun kalmadım. Herkes Rochestie iyiydi, Andric iyiydi diyor ama hep bu tür seviyemizde olmayan takımlara karşı iyi olduklarında şu iyiydi, bu iyiydi diye olağandışı bir şeymiş gibi mi göstereceğiz bilmiyorum. Karşı takımda pota altında Nedim Yücel ve Asım Pars ikilisi, guardda Hakan Köseoğlu var sonuçta. Ben en az 15 fark bekliyordum ama yine zorlandık maçın büyük bölümünde. Üstelik sahamızda. Sahamız derken taraftarın maçın içine etkisini de hiç beğenmedim. Maçın büyük bölümünde hakemlere doğru dürüst tepki verilmedi.

Taylor yüzünden maç bu kadar zor duruma girdi. Yaptığı istatistikler çok birşey ifade etmiyor bence. Adam akıllı hücüm edemedik bugün. Ama hata Taylor'da değil tabiki veya Taylor kötü oyuncu demekte değil. Sadece bizim takımda guard oynayamaz.

ben bu takımı anlayamayacağım sanırım...
3. çeyrekte ilk 4 dakika sayı bulama sonra git 1 dakikada 6-0 seri yap...
istikrar isikrar istikrar
en büyük sıkıntımız...

Hakemlere tepki verilmeme olayı uzun süredir var.

Daha doğrusu alkışla tepki verildiği sanılıyor ama etkisi sıfır. Gerginliği yükseltmemiz lazım bu durumlarda.

Maç için de söyleyebileceğim Mersin'in dış atıcılarının ekstra performansı maçı buraya getirdi.

Luksa'nın sayı-ribaund-asist-blok kısaca herşeyi yapması çok güzel gelişme.

Taylor da savunmada bayağı gayretliydi, birebirde çok geçilmedi, hücum ribaundunu alıp tiplediği pozisyona şaşırdım gerçekten, biraz özgüven lazım.

Sorunumuz yine aynı, bir uzun daha lazım takıma, İlkan diyorum ısrarla.

Edit: Tutku'nun oynamadığı bir gündü ayrıca. Artık rotasyon denilen şey takıma oturmaya başlıyor. Taylor Avrupa maçında 8 dakika oynarken, bu maçı full oynayabiliyor, bu da güzel bir gelişme.

Andric 2 ribaund aldığı maçta nasıl ribaundlarda etkili oluyor Gazanfer?

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Hakemlere tepki verilmeme olayı uzun süredir var.

Daha doğrusu alkışla tepki verildiği sanılıyor ama etkisi sıfır. Gerginliği yükseltmemiz lazım bu durumlarda.

Maç için de söyleyebileceğim Mersin'in dış atıcılarının ekstra performansı maçı buraya getirdi.

Luksa'nın sayı-ribaund-asist-blok kısaca herşeyi yapması çok güzel gelişme.

Taylor da savunmada bayağı gayretliydi, birebirde çok geçilmedi, hücum ribaundunu alıp tiplediği pozisyona şaşırdım gerçekten, biraz özgüven lazım.

Sorunumuz yine aynı, bir uzun daha lazım takıma, İlkan diyorum ısrarla.

6 tane guardı 3 tane kısa forveti olan takımın
2 uzun forveti 1 pivotu var şaka gibi...

Kerem Seçer' Alıntı:
Andric 2 ribaund aldığı maçta nasıl ribaundlarda etkili oluyor Gazanfer?

Kerem Abi maçı izledim ama bu yorumları istatistiklere bakmadan yapmıştım.

2 ribaund almasına şaşırdım, çünkü ribaund mücadelelerinin hep içindeydi.

Şöyle söyleyeyim, Taylor bir maçta 6 ribaund alıyorsa bunda uzunların rakip oyunculara box out yapmasının rolü büyüktür.

İstatistik önemli değil bence o kadar. Bugün rakipten 10 fazla ribaund almışız, uzunlar ribaund almasın gerekirse ama yeterki rakip oyuncuları uzak tutsunlar potadan.

Rakipten 10 ribaund almamız gayet normal keza rakibin uzunları Nedim ve Asım Pars. Yani bu maçta Asım ve Nedim gibi oyuncuları engellemek yerine Rancik gibi ribaundlarda etkili olması gerekiyordu Andric'in.

Açıkçası ben sezon başında çok umutluydum ama takımımızı Banvit'in çok gerisinde, Beşiktaş'ın gerisinde, Karşıyaka ve Olin gibi takımlarla da aynı seviyede görüyorum. Hayal kırıklığım feci derecede devam ediyor.

Kerem Abi şuan beklediğimiz kadar iyi oynamıyor olabiliriz ama hep demiyor muyuz geleceğin takımı kuruluyor, bu sene final oynamasak yarı finale çıksak da yeter diye.

Bir de Tutku'nun rolü büyük bizim için, mesela Efes'te Kerem Tunçeri oynamayınca Kerem yoktu oluyor, bizde Tutku olmayınca nedense eksik değil gibi oluyoruz.

Ayrıca dikkatimi çeken asıl konu Göksenin 2 kritik hata yapmasına rağmen Oktay Hoca'nın onu oyunda tutmasıydı, kenara alsa fark biraz daha açılabilirdi belki ama onun yerine Göksenin'i kazanmayı tercih etti.

Gelecek seneyi düşünüyorum da;

Tutku-Evren-Göksenin-Melih-Caner-Shumpert-İlkan-Ermal Türk rotasyonu lig için çok iyi.

Bir de evimizde kayıpsız gitmemiz önemli. Kimseye yenilmeyelim içeride, ligde en kötü 5.liği alırız.

Kerem Seçer' Alıntı:
Rakipten 10 ribaund almamız gayet normal keza rakibin uzunları Nedim ve Asım Pars. Yani bu maçta Asım ve Nedim gibi oyuncuları engellemek yerine Rancik gibi ribaundlarda etkili olması gerekiyordu Andric'in.

Açıkçası ben sezon başında çok umutluydum ama takımımızı Banvit'in çok gerisinde, Beşiktaş'ın gerisinde, Karşıyaka ve Olin gibi takımlarla da aynı seviyede görüyorum. Hayal kırıklığım feci derecede devam ediyor.

İmza...
Kötü oynuyoruz...
Taylor istatistik ve mücadele olarak aslında iyi maç çıkardı, ancak takımı organize edemedi...Kapasitesi üst sınıf takımlarda bu kadar... Mersin gibi takımlarda oynarsa takımın büyük yıldızı olur ama bizim takım ona göre değil...
Başta Andric olmak üzere uzunları bu maçta değerlendirmek büyük hata olur. Rakibin uzunlarından 35'e merdiven dayayan Asım ve fizikman yetersiz Nedim'ekarşı ribaundlarda ezilmemek ve pota altında üstünlük kurmak asla başarı sayılmamalı, olağan bir durum sadece...
Shipp bu takımın bu sene en iyisi. Oktay Hoca ondan harika bir takım oyuncusu yaratıyor. Her maçta bunu biraz daha görmek güzel...
Göksenin de iniş çıkışlar olacaktır.Melih bu tür maçlarda daha çok süre almalı. Ben onda Ufuk Sarıca'ya yakın bir potansiyel görüyorum. Potansiyeli kullanıp kullanmamak ona kalmış...
Son olarak "acil uzun lazım". Yakında Fatih Solak'a bile razı olacağım...