TBL 7. Hafta | Galatasaray CC 71 - 55 Pınar Karşıyaka

Re: TBL 7. Hafta | Galatasaray - P.Karşıyaka (22.11.08/14:00)

Yeni bir amigo kazandık :)

Savas Abimizin oğlu Barış :D

Barış ortaya 3lü cektir tayfaya :D

Arda kardeşim vallahi Savaş Eskigülek abimizin oğluydu o Barış allah nazarlardan saklasın Voleybol maçında 3 lü çektirmemişti utnmıştı bu maça çektirdi..
Maç'a gelince bence kötü oynadık ama kazandık güzel oldu şu oyuncularımızın durumu belli olsun bi iki böyle galibiyetten sonra toparlayıp bizi heyecanlandıracak basketbolu oynayacaktır, çok konuşlacak bişey yok maçla ilgili.

Bu arada sakarya kız yetiştirme yurdundan misafirlerimiz vadı onlarda bizimle olmaktan çok mutlu oldular aramızda biraz para toparlayıp onlara sosisli ısmarladık Mert Uyguç abi çok destek oldu kendisine teşekkürü borç bilirim sağol Mert abi, Murat hocamızda kimsesiz kardeşlerimize şapka ve akı hediye etti, çocuklar çok mutlu oldular. maçtan sonrada Hüseyin kaptan Cüneyt kapta Erdem Cemal gelip çocuklarla fotoğraf çektirdi ve imza dağıttı onlarada çok teekkür ederiz, yani maçı yenmemiz dışında böyle güzel olaylarda oldu aslında. Eyüp abi de çok çabaladı ama alnımızın akıyla çıktık üzel oldu sanada çok sağol Eyüp YILDIZ.

Günün en iyi ismi bana kalırsa Cemal?di..
Yaptığı double-double bunun kanıtı olsa gerek.
Geçen senelerde Cemal?den adam olmaz deniliyordu ama unutuldu Cemal?in daha 21 yaşında olduğu.. Yavaş yavaş pişiyor ve bence kendisini göstermeye başladı. Geçen sene çok kavgalar etmiştim, çok tartışmıştım kişilerle falan ama yanılmadığımı gösterdi.

İlk geldiği günlerde röportajında şöyle bir şey demişti ;

" Daha çok gencim önümde zaman var ama başaracağıma inanıyorum "

Bende ve benim gibi düşünenlerde sana inanıyor Cemal..
Yolun açık olsun.. Her geçen gün kendini dahada geliştiriyor..
Allah nazarlardan saklasın..

Ama birisine bu konuda teşekkür etmek gerekiyor. Peki kim bu isim ? Tabiiki de sezon başında 2009 Polonya Avrupa Elemeleri Grup Maçlarında onu A Milli Takımda kadroya alarak hemen hemen her maç oynatan vede pişmesini sağlayıp, tecrübe kazanmasına yardımcı olan kurt hoca olan Bogdan Tanjevic..

o değilde kimsenin ERDEM TÜRETKEN'in adını anmamasını gerçekten anlayamıyorum. Adam nerede ortada top olsa ilk o atlıyor, cok top kazandırıyor, cok hata yaptırıyor, rib. alıyor, sayı atıyor, asist yapıyor. Benche geliyor sayı attığımızda kendi atsa bu kadar hırslı ve mutlu olur bir insan.
şu takımdaki en sevdiğim oyuncu Erdem, böyle adamlar her zaman benim yıldızımdır. Devam Türetken, sakın durma.

Strickland; Sadece 2 cümle söyleyeceğim. Hayatımda bugüne kadar tanıdığım en kötü guardsın. N'olur git artık
Burak biz neler gördük.Oriene Greene'ler,Mardy Collins'ler,Jason Hart'lar,Kevin Olie'ler,Blake Ahearn'lar[kendisi geçen yıl Türkiye 2. liginde denenip beğenilmedi]vs.vs. Onları gördükten sonra Marshall Strickland, Aaron Brooks gibi kalıyor.

Cemal'in performansı gerçekten sevindirici. Ayrıca bu tip maçları kayıpsız geçmemizde güzel...

Şimdi galibiyete sevineceğim birisi çıkıp sevinmeyin diyecek diye korkuyorum.
Bence yarından itibaran ilk yarıyı tamamen kapatalım, gidecekler gitsin gelecekler gelsin sakatlar iyileşsin sağlam kadro oluşsun bu takımın oturması 6-7 hafta alsın ikinci yarı başlasın silindir gibi gidelim en kötü 4'ten play-off'a gireriz ondan sonra ezip geçelim.
Hayalim bu.

Maç boyunca bana mesaj atıp skoru bildiren Volkan Kızıltaş'a çok teşekkür ediyorum.

İlk yarı çok kötü mücadele ettik.2,yarıyı izleyemedim dedem saolsun...Fener maçını aç kıracam yoksa televizyonu diye tehdit etti de :p Neyse kazanmak önemli idi kazandık.

Hakemler maçı katletme çabalarında başarılı olamadı ve önemli bi galibiyet aldık..
Ultraslan & Karşıyaka taraftarınada bi alkış lazım bence..

Bide maçtan sonra üçlü çektiren küçük amigoya :) :)

Küçük amigonun 'şiiiiişşştt' yapmasına hasta oldum ya :p :p her maç orada olsun yeminlen taraftar sayısı artar ;)

Geçenlerde birisi Alpaslan Abinin vefatında sitelerine bir yazı yazmıştı.

'Acınız acımız değildir, zaten acı bizim acımız...'

Ksk taraftarlarına bunu iletmek istiyorum öncelikle.
Güzel ve sıcak bir ortam olduğu ancak küçük amigo da maça çok büyük renk katmış olduğu söyleniyor.

Strickland; Sadece 2 cümle söyleyeceğim. Hayatımda bugüne kadar tanıdığım en kötü guardsın. N'olur git artık
Burak biz neler gördük.Oriene Greene'ler,Mardy Collins'ler,Jason Hart'lar,Kevin Olie'ler,Blake Ahearn'lar[kendisi geçen yıl Türkiye 2. liginde denenip beğenilmedi]vs.vs. Onları gördükten sonra Marshall Strickland, Aaron Brooks gibi kalıyor.

Sen neymişsin be.Nerede gördün bu kardeşleri sorması ayıp ben cahil olduğum için göremedim de...

Eren Aydın' Alıntı:
Küçük amigonun 'şiiiiişşştt' yapmasına hasta oldum ya :p :p her maç orada olsun yeminlen taraftar sayısı artar ;)
Gsvoleybol.org un sahibi Savaş Eskigüleğin oğludur kendisi ( Barış Eskigülek ) Voleybol maçlarına gelmeyenler belli oluyor :) Barış her voleybol maçında salondadır. :)

erdem de cemal da aslinda gecen sene neyseler simdi de aynilar. farkli gorunmelerinin sebebi aldiklari sure, takim icindeki sorumluluklari ve bizim beklentilerimizin degismesidir.

erdem ve nalga gecen sene az sure alirken, sadece istatistiklere bakan bizler sayi+ribaund+asist hanelerinde dusuk rakamlar gordugumuz icin elestirdik onlari. parca parca alinmis toplam 10 dakikada pek goremedik bu sene yaptiklarini, simdi duzenli surelerde katkilarini goruyoruz, savasan yapilarina hayran kaliyoruz. (zaten o ikisinden baska sahada savasan pek goremiyoruz ya..) unutmayalim ki, onlar bizim icin hala sadece iyi bir bench oyuncusudur, abartmayalim! yarin bugun bos sutlari kacirdiklarinda protestoya baslanir yine...

is aslinda biraz da bizim beklentimizde ve onyargilarimizda bitiyor. bugun sirf topu calabilmek icin kendini yere atmis iki oyuncu vardi ; erdem ve strickland ! marshall'i gormeyiz. cunku o pis,kaka oyuncu. sartlandirdik kendimizi. oysa ki gurovic'in saha icindeki tek isabetli sutunu da marshall'a borcluyuz. pota altinda, herhalde bu trafikte eve nasil gidecegini dusunen mactan kopuk etrafina bos gozlerle bakan gurovic'e bos alani gosterip onu zorla oraya gonderip gurovic'in adamina perde yapan marshall'di. kisisel olarak ms'dan beklentim; cuneyt kenarda dinlendiginde topu tasisin (cunku graves yapamiyor), gerektiginde guard'i savunsun(cunku ayaklari en hizli on alan oyuncumuz), ceza sutlarini soksun(cunku alpella'da iyi yapiyordu) ve penetre ile savunmayi yarsin ki uzun ya da forvetler bosta kalarak sut imkani yakalasin (ki yaptigi mac basina 2-4 asist de boyledir). bana derseniz ki zor degil soylediklerin, bunu yapmasi icin ms ile yabanci kontenjani mi doldurulur, buna cevabi ben veremem. bence de hatadir, orasi ayri.

simdi goruyorum ki ayni tutumu genc oyunculara da gosteriyoruz. aldiklari birkac saniyeyi oyuna isinamadan geciren alican+alpay+teoman'i hatalarinda homurtuyla karsiliyoruz. bu onlari hic motive etmiyor. zaten ya fark yedigimizde ya da fark attigimizda oyuna giriyorlar, ki bu bolum takimimizin basketbol oynamadigi bolum oluyor. disiplinsiz takimda kendilerini gosteremiyorlar. artik ileriki senelerde sureleri artinca ovmeye baslariz onlari ne kadar gelistiler diye..

sanirim en iyisi murat hoca'yla yapilacak ilk roportajda takimdaki bireylere hangi sorumluluklari yukledigini sormak olacak. oyunculari one gore degerlendirip gereksiz ovgu ile haksiz elestiri durumundan kacinmis oluruz.

Maça damgasını vuranlardandı küçük amigomuz :p Maç sonunda 3' lü çektirirken şşşşştttt yapışı beni bitirdi zaten :p

Graves'i beğeniyoruz tamam da.. O kadar atletik bi oyuncu, hiç fast-break atamadı nerdeyse.. Geçen senenin aksine fast-breakde hiç etkili değiliz, belki de eurocup'tan elenme sebebimiz de bu.. Alan savunması - fast break ikilisini iyi uygulayamıyoruz ne yazıkki..

Milojevic takımın iyilerinden her zaman, değişik bi stili var.. Savaşıyor, yaratıyor, her takıma lazım bi adam..

Cemal Nalga bu performansının üstüne bi orta mesafe şut, ya da ne bileyim etkili post oyunu falan eklerse seneye ilk 5 oynar, Hüseyin'in yerine adam aramamıza gerek kalmaz bence.. Fizik olarak çok güçlü, Allah sakatlık vermesin..

Gurovic de etkili olmuyor olabilir, ama şunu unutmalayım, biz Gurovic'i büyük maçlar için aldık.. Playofflarda, derbilerde falan insiyatif alacaktır bence.. Ama sorumluluk alabileceğini göstermesi lazım.. Öyle boş şutumu atarım kalanında asiste oynarım diyerek Gurovic olmadı kendisi.. Topu alıp arada ne bileyim post oynaması falan gerekli.. Ya da Murat Özyer'in perdelerle falan Gurovic'e boş şut yaratacak setler yaratması lazım..

Zizic ile MS'nin gideceğini varsayarak ben yerine yapacağımız transferler + sağlam bir Murat Kaya ile birlikte, fenerbahçe maçına kadar iyi bi form yakalayabileceğimizi düşünüyorum.. Özellikle Hüseyin'in bu maça hazır olması lazım.. Tanjevic ile hesaplaşmanın 2. randevusunu sabırsızlıkla bekliyorum şahsen :D

SKYTÜRK'ün yayın akışında maçın saati 17.00 olarak belirtilmişti o yüzden maalesef son çeyrekte yakaladım maçı. önemli olan kazanmaktı tebrik ederim oyuncularımızı.
Ayrıca maçtan sonraki görüntüler çok hoştu Hem bizim taraftarımız hemde Karşıyaka taraftarı tebriki hak ediyor bence.

grnt039wh5.jpg

İşte maç sonumuzun kahramanı Savaş Eskigülek abmizin oğlu Barış, Allah bağışlasın nazarlardan saklasın maşallah çok tatlı çok güzel bi çocuk Barış.

Evet abi pembe koltukları tamamen kaldırmışlar r, s, t bloklar diye birşey yok artık beni ancak Levent Topsakalın koltuğu susturabilir yoksa kombinemi iade ediyorum.