TBL 7. Hafta | Türk Telekom 69 - 97 Galatasaray CC

Re: Türk Telekom 69 - GALATASARAY 97

Burak Barut' Alıntı:
Tek söylemek istediğim şey FAruk Akagün'e ciddi şekilde üzüldüm.

İkinci olarak da söylemek istediğim şey maçı izlerken uyumuşum :)

Kanka vallahi billahi bende uyumuşum. :)

Telekomu, Rijkaard dönemindeki Galatasaraya benzettim... Kirli oyunlara basketbolcuların bulaştıkları kesin.

Bu arada bi eleştiri de Oktay Hoca'ya.

Göksenin'i son 3 dk oyuna alması ciddi şekilde sinir bozucu.Sahadaki oyuncuların yüzünde gram istek kalmamışken kenarda oynamayı merakla bekleyen Göksenin neden düşünülmez hayret verici.

Rasim'in maçtan sonra orası burası yine oynuyordu,Melih'in üçlüğünü Oktay hocaya şikayet ediyordu sanırım,kendisi çok ahlaklı bir adamdır,bu durumu kaldıramaması normal tabi!
O değilde ayıp ettik yahu...:D

Maça giden tayfadan birileri gelsede bir analiz yapsa maç öncesi ve sonrasını:) Onur Yavuz maça gitmemiş Ankaralı GS'lılar salona sokmamış Telekom galibiyeti görmek istiyoruz diyip. Aslını öğrenelim :)

her gecen gün daha iyiye gittigimiz yadsınamaz bir gercek. lakin bugünkü maç pek ölçü olmamalı. çünkü telekom her yönüyle dibe vurmuş bir takım görüntüsünde..
takımda herkes vazifesini gerektigince yapdı,yalnız maç cok erken kopdugu için gökseninin son 2 periyod ciddi süreler almasını bekliyordum,yanıldım

maçta bizim taraftarın karşılıklı telekom taraftarıyla faruk istifa demesi hoş olmadı. Ama yine telekom galibiyetin görmek güzeldi.Zaten maçla ilgili bir şey söylemeye gerek yok maça gittim ama genelde izlemedim :)

Muzaffer Bey güzel noktaya temas etmiş, ben bizimkiler söylemiyordur inşallah demişken bunu duymak acı verdi.

Acı veren 2 şey var; işte bu kadar bihaber herkes Faruk Akagün'ün kim olduğundan. ikincisi de bize ne Telekom'un hocasından.

Ayrıca futbol maçında mıydık, basket maçı mı onu da çözemedim.

Bjk'ye küfür etmenin ne anlamı vardı ben anlamadım...

Ayrıca Faruk AKAGÜN GALATASARAYLIDIR CANDIR...

Ankaralı Aslanlar'dan Selim abi susturmaya çalıştı hemen, tepeden 5-10 kişi bağırdı öyle ciddi bir karşılıklı durumu olmadı yani. Beşiktaş'a ise ciddi anlamda, mide bulandırıcı şekilde, karşılıklı tezahürat yapıldı.

Muzaffer Sert' Alıntı:
http://mixbasket.blogspot.com/2010/11/turk-telekom-69-97-gsaray-cafe-crown.html
burasının yazdığına göre Faruk Hocanın tazminatı çok yüksekmiş o yüzden istifaya zorluyolarmış.Basketbol'da böyle yüksek tazminatlar var mıydı ilk defa duyuyorum genelde bir rakam olu ama o da yüksek olmazdı ilginç Yakışmıyor hocaya yapılanlar!!!
Her sene boş boş para harcıyolar tazminatı da versinler çok istiyolarsa.

Telekomun hocası gerçekten çok başarısız bir hoca. Tamam telekom zaten harcamalarına göre hep looser bir takım olmuştur ama bu seneki gibi kötü bir telekom hiç görmedim . Bu yıl harcamaları biraz kıstılar ama bütçesi en yüksek 6-7 takımdan biridir hala . Şu anki durumlarıyla düşmemeye oynarlar.

Uzun yıllar sonra Ankara´da Telekom galibiyeti görmek anlatılmaz yaşanır. : )

Oyun hakkında söylenecek çok şey yok, zaten ince ayırtıları (nüans) yakalayacak bilgi de bende yok. : ) Bu skorda iyi oyunumuzun etkisi elbette var ama Telekom´un çok kötü olmasını da yadsımamak gerekir. Ankaralı bir basketbolsever olarak cidden üzülüyorum. Tamam bütçeyi küçülttüler ama Telekom´un bütçesine yakın paraya kurulan taş gibi takımlar var ligde.

Peki bu durumun tek sorumlusu Faruk Akagün mü, asla değil. Tabii taraftar n´apsın, her maça bedava bilet veren, gerektiğinde deplasmana otobüs kaldıran yönetimimi istifaya davet etsin! Gerçi onlara da tepki verdiler de, dostlar alışverişte görsün hesabı.

Oktay Hoca elbette Göksenin´e güveniyor, güvendiğini de daha önceki maçlarda gösterdi ama altyapı bir Galatasaraylı için candır Oktay Hoca´m. Ali Abi´yle beraber 3. periyottan itibaren bekledik Göksenin girsin diye, 4. periyodun başından itibaren de "hocam Göksenin" diye bağırdık. Tabii eğer skor aleyhte olsaydı hocaya söyleyeceğimiz sözler farklı olurdu! Yıllardır fedakarlık yapıp salona geliyoruz!

Galatasaray yıllar sonra Ankara´da Telekom´u yeniyor ve ben ağırlıklı olarak Ankara temsilcisini değerlendiriyorum, uzun süre sonra gelen galibiyetin sarhoşluğu olsa gerek...

Şunu ciddi ciddi düşünmeye başladım; tribünlerden Göksenin'i oyuna al diye bağırılınca ben tribünün ağzıyla iş yapmam diye düşünüp daha da mı inadı tutuyor acaba kendisinin.

Onur Yavuz uğursuzmuş. Olaya el koydum. Maça gittim. Sonuç ortada :)
Ben Melih'i çok beğendim. Savunmada da hücumda da gayretliydi. Ayrıca Caner geçen yıla göre çok geliştirmiş kendini. İyi ki gitmemiş. Takım çok iyi oynadı ama Telekom da çok kötüydü. Rasim Başak'taki moral bozukluğunu görmek anlatılmaz yaşanır.
Taraftar iyiydi. Ancak, o beşiktaş için yapılan anlamsız, seviyesiz, ne olduğu belirsiz küfür(tezahurat falan değil) hemen tribünden kazınmalı. En çok üzen de bazı kadınların bu şeye katılmasını görmek oldu.
Nevizade söylemek de güzeldi tabi.

Kardeşim kaç zaman sonra Telekom'u Ankara'da ezmişiz, adamların iç sorunlarını tartışıyoruz bu sefer de. Ağız tadıyla bir yenemedik şu adamları.

Ekleme: Bağdat Hanım Rasim'in o aptal suratını görmek bana da çok mutluluk verdi. Son saniyedeki Melih'in üçlüğünde bile ortalığı karıştırmaya çalıştı şeref yoksunu. Tabii yanında ikinci şeref yoksunu kankası Mirsad olmadığı için fazla ileri gidemedi.

Bence hocanın ilk düşündüğü, takıma vermek istediği sistemin oturmaya çalışmasına çalışmak. Bu yüzden maç koptu kalk gidelim edebiyatı yapmıyor. Göksenin'in bu kadar süre alamamasının sebebi budur. Göksenin'e de mesaj oluyor böylelikle. Tabi bu anlamda Yardımcı hocalarından daha fazla oyunun içinde olması gerekiyor. Hocaya bu anlamda önerilerde bulunabilirler. Sonuçta Hocanın aklından uçmuşda olabilir maça konsantre olup.

Oktay Hoca bence bizi çok şımartmış yorumları görünce Göksenin daha 19 yaşında daha basketbol için daha genç yaşta Futbol da bile 19 yaşında kaç oyuncu oynuyor ki baskette daha zor oynaması. Oktay Hoca güvenin çünkü bakın efes'e yıllardır en iyi altyapı onlarda olmasına rağmen türk oyuncu çıkarmıyolar hep Oktay hocanın çıkardıkları var :)

Maçtan çok beni sevindiren son saniyelerdi.

Rasim şikayet etmeye çalışıyordu. Mahmuti sallamadı bile...
Rasimi böyle görmek beni çok mutlu etti.

Onur Yavuz' Alıntı:
Uzun yıllar sonra Ankara´da Telekom galibiyeti görmek anlatılmaz yaşanır. : )

Oyun hakkında söylenecek çok şey yok, zaten ince ayırtıları (nüans) yakalayacak bilgi de bende yok. : ) Bu skorda iyi oyunumuzun etkisi elbette var ama Telekom´un çok kötü olmasını da yadsımamak gerekir. Ankaralı bir basketbolsever olarak cidden üzülüyorum. Tamam bütçeyi küçülttüler ama Telekom´un bütçesine yakın paraya kurulan taş gibi takımlar var ligde.

Peki bu durumun tek sorumlusu Faruk Akagün mü, asla değil. Tabii taraftar n´apsın, her maça bedava bilet veren, gerektiğinde deplasmana otobüs kaldıran yönetimimi istifaya davet etsin! Gerçi onlara da tepki verdiler de, dostlar alışverişte görsün hesabı.

Oktay Hoca elbette Göksenin´e güveniyor, güvendiğini de daha önceki maçlarda gösterdi ama altyapı bir Galatasaraylı için candır Oktay Hoca´m. Ali Abi´yle beraber 3. periyottan itibaren bekledik Göksenin girsin diye, 4. periyodun başından itibaren de "hocam Göksenin" diye bağırdık. Tabii eğer skor aleyhte olsaydı hocaya söyleyeceğimiz sözler farklı olurdu! Yıllardır fedakarlık yapıp salona geliyoruz!

Galatasaray yıllar sonra Ankara´da Telekom´u yeniyor ve ben ağırlıklı olarak Ankara temsilcisini değerlendiriyorum, uzun süre sonra gelen galibiyetin sarhoşluğu olsa gerek...

Nice zaferlere abi :)

Andiric 10 dk'da 5 faul yapmış zaten dar uzun rotasyonu ya birna önce güçlensin yada savunmada daha kontrollü olsun