TBL 9. Hafta | Darüşşafaka Cooper Tires 58 - 69 Galatasaray CC

Re: TBL 9.Hafta | Darüşşafaka - Galatasaray

69-58 Kazandık Rakibi 58 sayıda tutmak güzel.

Wilkinson 32 Dakika oyunda kalmış

8/12 2 Sayılık İsabeti
1/3 Üç Sayılık İsabeti
5/7 Serbest Atış İsabeti

24 Sayı,15 Ribaunt,1 Asist,1 T.Çalma,1 Blok ile oynamış.

Bence Skor Üretebilecek bir 2 numara'da lazım.Yerlilerden skor katkısı alamadığımıza göre,Skor üretebilen oyuncu sayımız çok az,sadece 4 yabancı oyuncumuz skor üretebiliyor yada şöyle diyelim çift haneli sayılara sadece yabancı oyuncularımız ulaşabiliyor.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
69-58 Kazandık Rakibi 58 sayıda tutmak güzel.

Wilkinson 32 Dakika oyunda kalmış

8/12 2 Sayılık İsabeti
1/3 Üç Sayılık İsabeti
5/7 Serbest Atış İsabeti

24 Sayı,15 Ribaunt,1 Asist,1 T.Çalma,1 Blok ile oynamış.

Rakibi 58 sayıda tutmadık 58 sayı atabildiler. Bundan önceki haftalarda 40-50 civarı birşeyler atıyorlardı. Tabi bu konuda ben takımda suç bulmuyorum, bulmayacağımda...

emrebarutcu' Alıntı:
hüseyin göksenin köksal neden hiç oynamıyor altyapıda fenere 38 sayı atmıştı ?

yorum yaparmısınz ?

Bence Skor Üretebilecek bir 2 numara'da lazım.Yerlilerden skor katkısı alamadığımıza göre,Skor üretebilen oyuncu sayımız çok az,sadece 4 yabancı oyuncumuz skor üretebiliyor yada şöyle diyelim çift haneli sayılara sadece yabancı oyuncularımız ulaşabiliyor.
Bayram, bir yancı pivot skor üretebilecek 2 numara Mustafa Abi.

Re: TBL 9.Hafta | Darüşşafaka: 58 - Galatasaray: 69

7/21 serbest atış yüzdeleri. 10 tane daha atsalar (ki mantıklı bir yüzde oluyor böylece) maç kafa kafaya gelecek. 44-32 (hücum 17-4) ribaundu söylemiyorum bile.

İyi güzel bu şubede ters giden bir şeyler var da, Daçka'ya da bir zahmet bu kadar ribaunt vermeyelim, bu kadar serbest atış çizgisine göndermeyelim. Bu adamlar basketbolcu sonuçta. Sahaya çıktıklarında çoğu şeyi saha dışında bırakıp mücadele etmeleri gerekiyor.

Allahtan Wilkinson var, hiç bir şeyi iplemeden işini yapıyor sadece aslan parçası.

Bu teşhisi çok uzun zaman önce dile getirmiştim seninde bunu görebilmen beni mutlu etti bu takıma mutlaka yabancı bir pivot ve alınabilirse skorer 2 numara alınmalı bu takımda sezon başından beri doğal skorer eksikliği olduğunu söylüyorum.En başından beri söylediğim bir diğer hususta eğer oyuncu gönderilecekse gönderilecek oyuncu kesinlikle Wilkinson değil Washington olmalıdır.

İstatikçi arkadaşlar yine konuşmaya başlamış :)
Bugün Wilkinson dışında maçı kolaya getiren iki oyuncu vardı, savunması ile douby'e nefes aldırmayan Evren ve kritik noktalarda devreye giren Polat, izlemeyen, kağıttan konuşan bilmez...
İkisinin özellikle savunmada verdiği katkılar 15'er sayı atmalarından daha değerliydi...
Maç için ise hücum ribaundu vermesek, maçı çok ,kolay alırdık...

Emrah Bakın' Alıntı:
İstatikçi arkadaşlar yine konuşmaya başlamış :)
Bugün Wilkinson dışında maçı kolaya getiren iki oyuncu vardı, savunması ile douby'e nefes aldırmayan Evren ve kritik noktalarda devreye giren Polat, izlemeyen, kağıttan konuşan bilmez...
İkisinin özellikle savunmada verdiği katkılar 15'er sayı atmalarından daha değerliydi...
Maç için ise hücum ribaundu vermesek, maçı çok ,kolay alırdık...
Aynen bunları yazıyordum ama tam gönderirken Emrah Abi'nin yazdığını gördüm. Şu maçı getiren varsa öncelikle Evren'dir. Douby'e öyle savunma yaptıki adam yoruldu ve maçtan koptu. Nitekim fark 8 sayı cıvarındayken 0/4 attı. Polat'ta çok krıtik 5 sayı bıraktı potaya. Savunmada da iyiydi oldukça.
Birde Jasa çok çarptı gözüme. Hücüm olsun savunma olsun herşeyini vermeye çalışıyor. Geçen haftalardaki şutlardaki istikrarsızlığıda atmış iyice.

dün cüneyt kepes de kadroda yoktu galiba bence hemen kadroya katmak gerek diğer yandan abd li kaliteli uzun şart modern basketbolda pota altını kapatan iyi ribaunt alan oyuncu olmazsa olmaz. Efes pilsen partizan maçında bile gördük pota altında rakibe bir önelme alamadılar ribaunt toplayamadılar maçı kaybettiler.
bizde benzer sorunlar var.

Cüneyt Erden dün rahatsızlığı nedeniyle kadroda yoktu Ali Bey, henüz ayrılmadı Kepez'den yani yanlış anlaşılma olmasın.. Bu arada; oyun, istatistik, sistem, kadro belki pek yeterli görünmüyor olabilir ama sonuç anlamında oldukça önemli bir galibiyet oldu Galatasaray adına. İlk etapta bakılması gereken konu bu fakat tabi görünen o ki daha çok işi var teknik ve idari kadronun..

Bugün çok iyi değildik biraz durgun gibiydik. Fatih'i bu maçla değerlendirmek yanlış olur. Yapacağı katkı belli sonuçta

Öncelikle maçı getiren kişi Dariustu. ikinci yarının ilk 5 dakikasında skor kitlenmişti, o andan sonra Dwashın hızlı oyunları sayesinde farkı açıp maçı lehimize çevirdil. Wilkinson zaten son maçlarda en formda oyuncumuz. Rancik ve Jasa önceki maçlar kadar skora katkı veremeseler de sahada olmaları güven veriyor.

Evren ikinci yarıda Douby iyi tuttu ama ilk yarıda birçok pozisyonda kaçırdı adamı. Ayrıca hücumda da gününde değildi. Topu bile düzgün tutup , dripling yapamadı. Tek maçık bir düşüş yaşadı sanırım.

Edit: Evren bütün hafta antremanlara katılmamış , salsabaskette okudum. bugünkü tutukluğunun nedeni olabilir.

Oyun olarak kötü olsakta kazanmak güzel birşey, artık bu saatten sonra iyi oyuna bakmıyorum şu kritik maçlarda. Galip gelelim yeter, birde tahkim'den istediğimiz sonuçta çıksa iyi olacak.

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum. Tufan ve Ali Türsan maçtaydı. Ayrı ayrı izlediler maçı.