TBL 9. Hafta | Galatasaray CC 81 - 68 Kepez Belediye

Re: TBL 9. Hafta | Galatasaray Cafe Crown-Kepez Bld

Bir aksilik olmazsa salona gideceğim.Yorumlarınızada katılmıyorum.Biz armanın peşindeyiz.Takım kötü olabilir ama sonuçta Galatasaray basketbol takımıdır.Zaten maçta oyunculara onların bir önemi olmadığını önemli olanın sırtlarındaki forma olduğunu çok açık biçimde anlatırız.

Herkes galip gelmeyi istiyor,ama bizim istememizle olmuyor.Gidiyorsun Belçika'ya,Sırbistan'a seni sepetleyip geri yolluyorlar işte.
Çünkü Galatasaray ismini taşımayı hak etmeyenler var.Bunlar Galatasarayı temsil edemezler.Onların ruhsuz oyunu bu armaya ihanettir.İhanet karşılıksız kalmaz.Destek isteniyorsa ona uygun bir takım oluşturulmalı.
Ruhunu kaybetmiş bir takımı mezardan çıkarmak istiyorsunuz.Gerçekçi olalım.
Bize bu asaleti kazandıran gerçek sporcularımıza sevgiler,ama Galatasaray ismini küçülten bu oyuncular nerede olduklarının bilincini kazanmalılar.

Maça gitmeyenler arma sevdalısı değil mi...

Kesinlikle böyle düşüncelere kapılmayın arkadaşlar.Maça gidilmiyorsa,takımımızın maçı seyredilmiyorsa bunun sebebi; takımımız yense de yenilse de desteklenmediği için değil. Takımımızın formasını giren her oyuncu sahaya çıkıp aslanlar gibi canla,başla mücadele etmek zorundadır, keyfi değil! Eğer bizler gerçekten arma sevdamıza düşkün bireyler olarak; bu oyuncuları,takımın başındaki antrenörü ve yardımcılarını,basketbol şubesi sorumlu insanları protesto etmekle mecburuz taa ki takımımıza sahaya çıkıp canla,başla mücadele eden takımımızı en iyi şekilde temsil eden oyuncular ve antrenör gelene kadar. Bu takım sahip değil bunu herkes biliyor.Fakat bizler yeri geldiği zaman eleştireceğiz,protesto edeceğiz,tepkimizi belli edeceğiz.Bu takım bunları hak etmiyor, bir avrupa takımından 26 sayı fark yememeli,yiyorsa demek ki problemler var...

Valla lig benim için cokta önemli degil bu takımla playoff'ta ceyrek finalde telekom fener efes bizi süpürür.

Hadzic haric geri kalan teknik ekip istifa etmiş diye duydum.

Maçta görürüz artık doğru mudur değil midir?

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
Bu arada maçın hakemi Rüştü Nuran'mış... Vay vay vay...
Macın hakemi Rüştü Nuran'mı ?? :shock: .. Fikrimi değistirdim 10 kişi toplayıp geliyorum maca

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Faruk Tanrıyar":30vx9gg9]Bu arada maçın hakemi Rüştü Nuran'mış... Vay vay vay...
Macın hakemi Rüştü Nuran'mı ?? :shock: .. Fikrimi değistirdim 10 kişi toplayıp geliyorum maca[/quote:30vx9gg9]
Gelmeyi düşünmüyordum ama bunu duyduktan sonra geleceğim maça.Hayatımda hiç birşey yolunda gitmezken acısını Rüştüden cıkartacağım.

Burak Ceyhan' Alıntı:
Maça gitmeyenler arma sevdalısı değil mi...

Kesinlikle böyle düşüncelere kapılmayın arkadaşlar.Maça gidilmiyorsa,takımımızın maçı seyredilmiyorsa bunun sebebi; takımımız yense de yenilse de desteklenmediği için değil. Takımımızın formasını giren her oyuncu sahaya çıkıp aslanlar gibi canla,başla mücadele etmek zorundadır, keyfi değil! Eğer bizler gerçekten arma sevdamıza düşkün bireyler olarak; bu oyuncuları,takımın başındaki antrenörü ve yardımcılarını,basketbol şubesi sorumlu insanları protesto etmekle mecburuz taa ki takımımıza sahaya çıkıp canla,başla mücadele eden takımımızı en iyi şekilde temsil eden oyuncular ve antrenör gelene kadar. Bu takım sahip değil bunu herkes biliyor.Fakat bizler yeri geldiği zaman eleştireceğiz,protesto edeceğiz,tepkimizi belli edeceğiz.Bu takım bunları hak etmiyor, bir avrupa takımından 26 sayı fark yememeli,yiyorsa demek ki problemler var...

Maça gidemeyen insanlar en az senin benim kadar Galatasaraylı.Bu önce bir ayıralım.

Sürekli maça gidipte takım kötü bir dönemdeyken gitmiyorsan orda bir sorun var demektir.Sen sürekli tribünde olan bir insansan tepkini de tribünde verirsin , sevincinide tribünde yaşarsın.Kötü dönemde tribüne gitmemek bir nevi tepkisiz kalmaktır.Takım ne hali varsa görsün demektir , umursamazlıktır.Böyle bir durumda oyuncuların takımı umursamalarını bekleyemezsin.

Mümin Yavaş' Alıntı:
[quote="Burak Ceyhan":1qtm17zv]Maça gitmeyenler arma sevdalısı değil mi...

Maça gidemeyen insanlar en az senin benim kadar Galatasaraylı.Bu önce bir ayıralım.

Sürekli maça gidipte takım kötü bir dönemdeyken gitmiyorsan orda bir sorun var demektir.Sen sürekli tribünde olan bir insansan tepkini de tribünde verirsin , sevincinide tribünde yaşarsın.Kötü dönemde tribüne gitmemek bir nevi tepkisiz kalmaktır.Takım ne hali varsa görsün demektir , umursamazlıktır.Böyle bir durumda oyuncuların takımı umursamalarını bekleyemezsin.[/quote:1qtm17zv]

Mümin sorun şu ki insanların o tribüne gitmek istememsinin nedeni zaten o oyuncuların vurdumduymazlığı,ve umursamazlıkları(en azından benim) yani ortada bi paradoks var üstelik onlar profesyonel basketbolcu onların hiç birşeyi umursamama hakları yok ben ,biz gönül adamıyız yarın küser maçlara gelmeyiz ama onlar işçi çıkıcaklar ve umursuyacaklar biz gitmesekte.Galatasaray taraftarı oyuncusunu yenildiği zaman alkışlarla uğurlayan 40 sayı yediğinde bağrına basan taraftardır,yeterki bi ışık görsün,yenileceğimizi bile bile bi sürü maça gittim geçmişte,ama bu takımın kepezi yeneceğini bildiğim halde içimden tv den izlemek bile gelmiyor:(

Herkes kendince haklı tabiki ama benim zihniyetim şu ;

Sürekli tribündeysen bütün düşüncelerini tribünde yansıtırsın takıma.Oyuncular umursamaz hallerde ben gitmem bu maça gibi bir mantık yok benim kafamda ( Her maça giden imkanı el veren insanlar için ) .Daha doğrusu bence oyuncunun kötü oyunu, hocanın kötü yönetimi her neyse Galatasaray basketbol takımını boş tribünlere oynatma lüksü yok.Galatasaray'ın sahibi o takıma gönül veren insanlardır.Yani biz bu takımın sahibiysek onun yanında olacaz ki.Yeri geldimi bu takımı umursamayan insanlara hesap sorma hakkına sahip olacaz.

Ben geçen sene hep tribündeydim, geçen sene de takım maç seçiyordu. Bu sene ise genel olarak mücadele yok. Ayrıca taraftarın görevi falan değil maça gitmek. Bu işten para kazanan oyunculardır, stafftır.Yıllarca bu ligde şampiyon olan Efes'in çok mu fazla taraftarı var. Takım böyle kötübir performans gösterirse, mücadele etmezse, elbette insanlar paralarını, tatil günlerini maç için harcamayacak.

Beni aslında maça götüren şey sadece armada değil ben bunu farkettim yani ben güzel basketbol izlemek istiyorum 2 saat trafikte boğuştuktan sonra açıkçası tek başına armada bişey ifade etmiyor bana Mümin bilmem anlatabildimmi!Senin yazdıkların çok doğru ve yapılması gereken şeyler ama inan bu takım insanların içindeki o son umut zerrelerinide yok etti,tıp kı bi sevgili gibi düşün ,galatasaray bu sene bize yanlış yaptı ve tekrar kalbimizi kazanması için bişeyler başarması lazım,kısa bi ayrılık aşkı öldürmez belki senin değerini anlamısını ve kendine sormasını sağlar ben ne yaptım diye?

Bunlar duygusal şeyler.İnsanın her olaya vereceği tepki ayrıdır.Bunu genel bir doğrusu yok.Herkezin düşüncesi vereceği tepki ayrıdır.Ben kendi düşündüklerimi söyledim sadece.

Eser Atalay daha iyi ifade etmiş, olay kazanmaktan geçmiyor, geçen sene izlediğim bazı altyapı maçlarından aldığım keyfi çok az maçtan almışımdır. Kaybetsek de , kazansak da. Sahada amatörce mücadele eden oyuncular vardı çünkü.

Anlaşıldı Eser abinin neden Golden Stateli olduğu : )
4 kısalı bir hızlı basketbol kim sevmez ki : )
Yensen de Yenilsen de ...:)

Burak Barut' Alıntı:
Anlaşıldı Eser abinin neden Golden Stateli olduğu : )
4 kısalı bir hızlı basketbol kim sevmez ki : )
Yensen de Yenilsen de ...:)

hauahu yok Burak biz Yenilsende tarafındayız işin son 7 maçı kaybettik son 15 günde ortalama 125 yiyoruz,ben önümüzdeki iki teksas deplasmanından birinde uzatmalı falan bi 150 bekliyorum,şaşırmam.Galatasaray dan çok bişey istemiyoruz Emre nin dediği gibi 3. çeyrekte havlu atan takım istemiyoruz!

Barış derken abi : )
O dün gitti Burak verelim : )
Ooo Abi Golden State oyuncularına güzel bir yazı hazırlasak mı :)