Tek Bilek, Tek Yürek

Dursun Özbek: Basketbol bütçemiz bu sene 6 milyon dolar, önümüzdeki dönem 3 milyona düşüreceğiz!

Şimdi açıklasınlar: basketbol takipçisi (ve hatta kadın basketbolu takipçisi) bir taraftar olarak, 1 liraya bile mal edildiğine şüphe ettiğim ve 10 liraya satılan 2 bileklik alıp, futbol takımına sponsor olmamı mı bekliyorlar?

Photoshop'ta afiş yapmakla olmuyor.

Senede yaklaşık bin TL store'dan alışveriş yapan biri olarak almayacağım bileklik. Bundan sonra store'dan birşey de almayacağım artık. Çünkü bu insanların kulübü düzlüğe çıkaracağına inanmıyorum.

Kampanyanın adı da tek yürek. Yüreksizlere bak.
Hala salak yerine koyuyorlar, duygu sömürüsü yapıyorlar. Kampanyanız batsın sömürü zihniyetinde olanlar.

Ben aldım. Şudur budur düşünmedim aldım. Bu bileklikler filan bizi düzlüğe çıkartacak şeyler değil. Önemli olan gerçekten bir birlik sağlanması. Sadece bunun için aldım. Sonunda yine hayal kırıklığı olacak belki ama olsun. Yarın olsun yine alırım.

Oyunculardan indirim istemem ama taraftar bileklik alsın.
- Dursun Özbek.

(MEALİ):Oyunculara bişey olmasın taraftarın cebindeki son parayıda alalım.

Sabri, Semih, Emre Çolak, Umut Bulut leşleri trilyonlar kaldıracak Korkak Mustafa Denizli 4.5 Milyon Dolar alıp Atletico maçına çıkamayacak ve Hadi Denizli yeni geldi diyelim futbolcu başına 100 Bin Euro indirim yapsan 28 oyuncumuz var yapar sana 2.8 Milyon Euro. Çok basit bir işlemle Milyonlarca bileklik satmaktan kurtulursun.

Bileklik işinde amaç gelir değil birlik diyorsa Yönetimimiz ben SenKimsinHarun deyip TBL All star reklamı yapan, Şike, 8-0 açıklamalarından sonra geri vites yapıp dilim sürçtü diyen Aziz Yıldırıma dava açmayacağız şike bizim işimiz değil diyen kolpa yalancı yönetim ve yerli leş sürülerinin bulunduğu takımla birlik olmam. Gerekirse 1-2 sene şampiyon olmayalım daha güçlü geliriz. Ne zaman yiyicilerden kurtuluruz o zaman destek gelir.

Son yıllardaki en etkili tek yürek, tek bilek olma durumunu şike sürecinde FB tarafında gördük. Adamlar apaçık suçlu oldukları, sporda suçların en adisini işledikleri bir durumda bile kenetlenmeyi başardılar. "Kötü" de olsa takımlarının arkasındalar.
Ortada görünen net bir şey var. 2000'li yıllardan itibaren GS camiasında bir aidiyet sorunu var. Bu da aslında bence yönetimden kaynaklanıyor. Kulübü yönetenler - liseli zihniyet diye tabir edilen grup da dahil - , divancılar, camianın ileri gelenleri vs hepsinin derdi Galatasaray değil rantları. Çıkarlarını öncelikli amaç haline getirip kulübü ikinci plana atıp araç olarak görebilirler ama bu kişiler çıkarlarını tek amaç haline getirdiler.
Sonra ne oldu? Bu durum taraftar grubuna sirayet etti. Alpaslan Dikmen'i şahsen tanımasam da O'nun dönemindeki grupların tarzı daha farklıydı. Taraftar grupları da Galatasaray'ı ikinci plana atıp rantlarının, çıkarlarının peşinden koştular, işlerine gelirse yönetimleri eleştirdiler işlerine gelirse desteklediler.
Zamanla taraftar grubu dışındaki taraftar kitlesine de sirayet etti. Takım (futbol, basketbol) iyi oynarsa arkasında durdular, kötü oynarsa terk ettiler. Amaçları kendi keyifleriydi. Chelsea, Real Madrid, Schalke, Oly, CSKA, Real maçlarında selfie çektiler, sosyal medyada "tag" lendiler. Olaj, Akhisar, Astana maçları falan o kadar "like" almıyordu, zaten maçlarda keyifleri doruk noktasına çıkarmıyordu.
Yani öyle bileklikle birlik beraberlik, aidiyet hissi falan sağlanmaz. Tepeden başlayarak zihinlerimizin değişmesi lazım. Mevcut yapı olduğu sürece (olay sadece Özbek değil) tepede değişiklik olmayacak. Bu devran böyle gider. Arada keyifli 2-3 yıl geçiririz ama ortalama her 8-10 yılda bir bu muhabbetleri yaparız.

Kulübe kızdığım çok zamanlar oldu. Daha doğrusu yöneticilere, sporcularımıza, hatta kulübü el altından yöneten, yönlendiren abilere...

Oyuncular bugün var, yarın yok. Yöneticiler bugün var, yarın yok ama biz hep burada olacağız. Tribünde söylerken ayrı bir heyecan duyduğumuz "Herkes gider, biz kalırız..." tezahüratında olduğu gibi.

Ben aldım 15 tane, kimine göre vefalı kimine göre geri zekalı...

Kıvanç Tatlıtuğ Kerem Bürsin Kenan İmirzalıoğlu totalde 150 bin bileklik almış, 465 binin üçte biri burdan. Vallaha adamlara helal olsun. Kulüpteki ağır abilerin görüp utanması lazım

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kıvanç Tatlıtuğ Kerem Bürsin Kenan İmirzalıoğlu totalde 150 bin bileklik almış, 465 binin üçte biri burdan. Vallaha adamlara helal olsun. Kulüpteki ağır abilerin görüp utanması lazım

İlk divanda Kenan'ın üyeliği iptal edilir. Cebinden para harcayan Galatasaray kongre üyesi.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Bilekliklerin işe yaradığı nasılda belli. Biraz daha yüklenelim Umut, Semih ve Emre Çolak'ta eksik kalmasın.

ImageUploadedByTapatalk1455788589.282115.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Emre, taraftar bileklik alsa da almasa da Sabri sözleşmesinde yazan rakamı alır. Bu durum Umut için de Semih için de geçerli. Mesele o rakamlara sözleşme yapmamak, yaptırmamak.

Abi bende farkındayım ama taraftar tepki koysa o leş ordusundan indirim istemek zorunda kalırlardı.

Hocam taraftar da ciddi anlamda "leş" leşmedi mi? Önemli bir kısmı "Leş ordusu" değil mi?
Galatasaray'daki yozlaşma 3-5 futbolcu ile sınırlı değil.

Yıllardır Abdi İpekçi'nin en güzel yerleri kamu satışına çıkmıyor, birilerine peşkeş çekiliyor. Genelde boş kalıyor, 3-5 maçta pişkin pişkin gelip mısır yiyorlar. O peşkeşi alanlar da verenler de "Leş" sizin tabirinizle. Ki bu sadece basketboldaki koltuk örneği. Yani en basiti. Ada'da ucuza çay içeceğiz diyen "Leş" ler. Semih-Emre-Umut-Sabri'yi savunmuyorum ama tüm ihaleyi bunlara yıkmak haksızlık olur.

Hocam taraftar da ciddi anlamda "leş" leşmedi mi? Önemli bir kısmı "Leş ordusu" değil mi?
Galatasaray'daki yozlaşma 3-5 futbolcu ile sınırlı değil.

Yıllardır Abdi İpekçi'nin en güzel yerleri kamu satışına çıkmıyor, birilerine peşkeş çekiliyor. Genelde boş kalıyor, 3-5 maçta pişkin pişkin gelip mısır yiyorlar. O peşkeşi alanlar da verenler de "Leş" sizin tabirinizle. Ki bu sadece basketboldaki koltuk örneği. Yani en basiti. Ada'da ucuza çay içeceğiz diyen "Leş" ler. Semih-Emre-Umut-Sabri'yi savunmuyorum ama tüm ihaleyi bunlara yıkmak haksızlık olur.

Haklısın. O konuları dökersek zaten çıkamayız da göz önündekileri bile çözemiyoruz burda herkes ekmeğinden kesiyor bazı hoşaflar BMW almakta sınır tanımıyor gücüme giden bu. Dursun Özbek çıkıp canlı yayında futbolcudan indirim istemem taraftar bileklik almalı dediği anda bu proje bitti benim için. Taraftarı soyma mantığındalar.

Taraftar tepkisi olmasa bu bileklik kaç milyon satılırdı belli değil. Yani şu futbolculardan indirim isteseler her gün bileklik alalım ama sadece taraftardan bişey beklemek, işine geldiğinde de taraftarı "mal" yerine koymak hiç olmuyor yakışmıyor. Tüm bunlara rağmen gidip bileklik alıyoruz -kendi adıma- o ayrı