Tina Krajisnik

Kulübümüz profesyonel basketbolcu Tina Krajisnik ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

12 Ocak 1991 doğumlu Sırp oyuncu uzun forvet pozisyonunda forma giyiyor.

Kariyerine Macaristan kulübü PEAC-Pecs'te başlayan oyuncu 2017'den beri Avrupa basketbolunun ekol takımlarından Sopron Basket'te forma giyiyordu. Tecrübeli uzun Sopron Basket ile EuroLeague Women'da iki kez Final Four'da oynama başarısı gösterdi. Geçtiğimiz sezon takımıyla Final Four'da mücadele ederken sezonu 11.8 sayı, 9.2 ribaund ortalamalarıyla tamamladı. Tina Krajisnik aynı zamanda Sırbistan Milli Takım forması da giyiyor.

Tina Krajisnik'e Galatasaray'a hoş geldin der, formamızla başarılı bir sezon geçirmesini temenni ederiz.

 
Her maçtan önce rakip oyuncularla bu ses tonu ve vurgulama ile konuşma yaparsa rakipte hırs falan kalmaz ,bir sükunet ve boşvermişlik çöker üstlerine :)
 
Sopron'da özellikle bize karşı oynadığı maçlardan çok etkilenmiş, transferinden sonra büyük bir beklentiye girmiştim. Beklediğimden de büyük fayda sağladı takıma, O'nu izlemek gerçekten büyük keyif. Umarım uzun yıllar bu formayla izleyebiliriz kendisini. Transferinde emeği geçenleri de ayrıca kutluyorum.
 
İyi bir oyuncu ama Anete'nin sakatlandığı dönemden itibaren bütün yük onun sırtına kaldı. Kalibresi o kadar yüksek bir oyuncu değil. Yabancı rotasyonuna uygun maaliyetle +1 olur.
 

Üst