TKBL 18. Hafta | Tarsus Belediye 68 - Galatasaray 62

Bayanlarda diyelim ki Fb lider oldu o zaman saha avantajı bizde mi olacak onlarda mı?

Fbyi final serisindeki maclarda 3 kez yenmez cok zordur. isimiz cok zor

Yakıştımı şimdi bu mağlubiyet? 20 top kaybı yapmışız nedir bu konsantrasyon kaybı? Kabul edilebilir gibi değil. Demekki bu takım Tamikasız olmayacak. Hala herşey bizim elimizden ve yönetim artık kırmızı halımı serer amerika yoluna bilmiyorum ama tamikayı hemen getirmeliyiz.

Feneri eze eze yendiğimiz maç sonrası forumda online olanların sayısı bugünkü sayının yaklaşık 2 katı derecede azdı.

Bu herşeyi anlatıyor.Biz bize yeteriz.. Final serisinde,yine omuz omuza feneri abdi ipekçi'ye gömeriz..

Sadece bir maç kaybettik , soğukkanlılıkla yolumuza devam etmeliyiz. 4 maç sayıca çok değil ki 3 tanesi de istanbulda. Ben sezonu lider bitireceğimize inanıyorum.

Fbnin besiktas ve mersin deplasmanlari var. Belki takilabilirler. Gelecek üc maci almamiz lazim normal sartlar altinda son kayseri macinada tamika gelmis olur insalla.

Fenerbahçe'nin fikstürü daha zor ama bizim oyunumuz çok istikrarsız. Fowles ve Augustus dışında biraz kıpırdanan olsa bu maçı almıştık. Ben şuna kızıyorum: Bizde hiç bir iş profesyonelce yapılmıyor. Seneye yine Avrupa'da Euroleague'e 4. torbadan gireceğiz. Oysa sezon başında daha geniş bir kadro kurulsaydı en azından daha ileriye gidebilirdik. Seneye daha üst torbadan girebilirdik. Fenerbahçe bonservisli oyuncu alırken biz Tamika'yı bekledik aylarca. Sonra onu bir maç oynatıp yeniden yolladık. Çok muhteşem oynarsın sezon başından beri, aldığın oyuncuyu oynatmama lüksün olur ama bugüne kadar toplasak 2-3 maçı geçer mi iyi oynadığımız maç sayısı? Böyle bir durumda 2 gün önce aldığımız oyuncuyu gönderme lüksü nasıl var! Madem böyle bir durum var başka oyunculara yönel. Çok amatörüz çok. Bu mantık olduğu sürece, Taurasi bize gelse de bir numara olmaz bizden.

Fenerbahçe'nin fikstürü daha zor ama bizim oyunumuz çok istikrarsız. Fowles ve Augustus dışında biraz kıpırdanan olsa bu maçı almıştık. Ben şuna kızıyorum: Bizde hiç bir iş profesyonelce yapılmıyor. Seneye yine Avrupa'da Euroleague'e 4. torbadan gireceğiz. Oysa sezon başında daha geniş bir kadro kurulsaydı en azından daha ileriye gidebilirdik. Seneye daha üst torbadan girebilirdik. Fenerbahçe bonservisli oyuncu alırken biz Tamika'yı bekledik aylarca. Sonra onu bir maç oynatıp yeniden yolladık. Çok muhteşem oynarsın sezon başından beri, aldığın oyuncuyu oynatmama lüksün olur ama bugüne kadar toplasak 2-3 maçı geçer mi iyi oynadığımız maç sayısı? Böyle bir durumda 2 gün önce aldığımız oyuncuyu gönderme lüksü nasıl var! Madem böyle bir durum var başka oyunculara yönel. Çok amatörüz çok. Bu mantık olduğu sürece, Taurasi bize gelse de bir numara olmaz bizden.

Sanırım Tamika normalde de Mart başında gelecekti ama sırf Fenerbahçe maçı için erkenden getirildi.

Maçı izleyemedim maalesef dersim vardı çıkınca da yetişedim. Sonuç şaşırttı yani ama bence rehavet falan olmuştur bir "mağlubiyet hakkımız var" gibisinden yada geçen haftaki şaşalı galibiyetin rehaveti. Ceyhan maçı dışındakileri pek zorlanmadan geçeriz, Ceyhan maçı tehlikeli biraz ama güveniyorum ben takıma elimize böyle bir fırsat geçirmişken bunu kaçırmayacaklardır.

Tamika maç için özel olarak getirtildi, kendisi fedakarlık yaparak geldi. Canı sıkıldı diye falan bir maç sonra gönderilmedi ..(!)

Fener'î hesaba lüzum yok. İlk yarıda Fener hariç kimseye maç vermedik. Demekki gene yapabiliriz. Kaldı ki Kayseri maçı dışında iç-dış saha dengesiyle bakarsak 3te 3 yaparız. O maça da Tamikan yetişir bir aksilik olmassa, o maçı da bir güzel alırız.

Aslında kesinlikle kabul edilecebilecek bir skor değil ama toparlanmak takılmamak lazım. Hala avantaj bizde, önümüzdeki 3 maç istanbulda ve son maçıda Tamikanın katılmıyla Kayseride alacağız inşallah. Dediğim gibi yazacak kızacak çok şeey var ama artık bunları bırakıp sonuna kadar takımın yanında olmalıyız.Sezon sonunda zaten konuşacak çok şey olacaktır.