TKBL 4. Hafta | Samsun Basket 63 - Galatasaray MP 88

Takımımıza tebrikler, şu maçı izleyememenin hiç bir izahı yok, o yüzden pek kasmamak lazım. Bu düzenin oluşmasını sağlayanlara da tebrikler.

Basketbol yonetimimiz yok diyorduk bir kaniti daha.Ben neden bu maci canli skor takibinden izledim.Artik elestirmek bile icimden gelmiyor.

Şu maçın yayınlanmamasının bir numaralı sorumlusu Basketbol Federasyonudur. Bu ligin yayın hakkı kimde? Erkekleri Digitürk'e pazarla peki kadınlarda yayıncı kim?

Şu maçın yayınlanmamasının bir numaralı sorumlusu Basketbol Federasyonudur. Bu ligin yayın hakkı kimde? Erkekleri Digitürk'e pazarla peki kadınlarda yayıncı kim?

Kurtulus Hocam,

En onemli nokta bu ancak acikcasi bizi ilgilendiren kismi Galatasaray'imizin televizyonu olmasina ragmen deplasman maclarini hala daha canli olarak izleyemememiz. Maliyeti nedir, ne degildir iyi arastirip ona gore konusmak lazim gelir ancak yine de yayin haklari federasyonlar tarafindan havuz sistemi ile bir kuruma satilmamis olan branslarin mucadelelerini kendi televizyonumuzdan izlememiz gerekir. Yoksa bu televizyon baska ne ise yarar? Bant yayinlara mi?

Kurtulus Hocam,

En onemli nokta bu ancak acikcasi bizi ilgilendiren kismi Galatasaray'imizin televizyonu olmasina ragmen deplasman maclarini hala daha canli olarak izleyemememiz. Maliyeti nedir, ne degildir iyi arastirip ona gore konusmak lazim gelir ancak yine de yayin haklari federasyonlar tarafindan havuz sistemi ile bir kuruma satilmamis olan branslarin mucadelelerini kendi televizyonumuzdan izlememiz gerekir. Yoksa bu televizyon baska ne ise yarar? Bant yayinlara mi?

Ernoyan,
Canlı yayın için illa ki canlı yayın aracı olmasına gerek yok. Maliyeti beklenen de daha düşüktür canlı yayının. Ancak; ortada şöyle bir durum var. Öncelikle Galatasaray TV'nin yetkili yayıncı olması lazım. Samsun'da taraftarların kamerayı salona sokmadığını düşün. (Ya da kamerayı kırdıklarını, kablo kestiklerini falan) Bunu yapabilirler. Eğer, federasyon, 'hayır bu maçı Galatasaray TV yayınlayacak' demezse taraftar ve oradaki yetkililer yayınlatmayabilir. Bizim salonumuzda bu sorun olmuyor çünkü ne taraftar ne de rakip takım bizim tv'nin yayınlamasına ses çıkarmıyor, ama deplasmanda bu olabilir. Ha, yönetim şunu yapabilir. Federasyona der ki, 'benim imkanlarım var, ben kendi maçlarımı içeride dışarıda yayınlayacağım bana yetki ver'. O zaman resmileşir ve tv'nin bu maçı yayınlamamasını daha haklı bir şekilde eleştirebiliriz o zaman. Şu durumda benim de çok eleştirdiğim Galatasaray TV'ye bir şey diyemeyiz. Yönetim-federasyonla çözecek bu işi.

Yonetimin Samsun Basket macini yayinlayalim diye en ufak bir girisimi olmamistir.Kazanla Euroleague maci oynuyoruz VIP tribunler bombos.Kazan macinda senin VIP tribunun bombossa basketbol yoneticiligi yoktur o klupte.

Çok şey bekliyoruz galiba. Ağırlık tamamen erkek takımına verilmiş ki buna rağmen oradaki eksikleri de (taraftar için) ilgili bölümde konusuyoruz zaten. Erkekler deplasmanlara özel uçakla giderken kızlar sabahın köründe alanlarda sürünüyor. O yüzden çok fazla birşey beklemeyin çünkü bizim kadar önemsenmiyor ne yazık ki bayan takımı.

Ligin başlarında hatta başlamadan buraya gelip sallayan bir dolu insan vardı. Çoğu aklımda ve haftalardır görünmüyor hiçbiri ortalıkta. Takım iyi giderken bir teşekkürü bile çok gören bu insanlar, açık bir şekilde söylüyorum ilk mağlubiyette yada zorlandığımız maçta buraya damlarlarsa bir daha bu forumun yüzünü göremeyecekler.

Maç için ise görünen o ki Ribauntlar hala sıkıntı.

Futbolda kıytırık bir Benfica hazırlık maçı bile GSTV'den yayınlanırken ligde oynadığımız önemli deplasmanlardan birinde ne olup bittiğini göremiyoruz. Elinde Taurasi-Alba-Tina gibi yıldızların var ama izletmiyorsun. Söylenecek birşey yok.

Çok şey bekliyoruz galiba. Ağırlık tamamen erkek takımına verilmiş ki buna rağmen oradaki eksikleri de (taraftar için) ilgili bölümde konusuyoruz zaten. Erkekler deplasmanlara özel uçakla giderken kızlar sabahın köründe alanlarda sürünüyor. O yüzden çok fazla birşey beklemeyin çünkü bizim kadar önemsenmiyor ne yazık ki bayan takımı.

Ligin başlarında hatta başlamadan buraya gelip sallayan bir dolu insan vardı. Çoğu aklımda ve haftalardır görünmüyor hiçbiri ortalıkta. Takım iyi giderken bir teşekkürü bile çok gören bu insanlar, açık bir şekilde söylüyorum ilk mağlubiyette yada zorlandığımız maçta buraya damlarlarsa bir daha bu forumun yüzünü göremeyecekler.

Maç için ise görünen o ki Ribauntlar hala sıkıntı.

o zaman, bizim yöneticiler ummc deplasmanlara nasıl gidiyormuş görsün, belki feyz alırlar
http://www.youtube.com/watch?v=k5lrnKD__iY

Ernoyan,
Canlı yayın için illa ki canlı yayın aracı olmasına gerek yok. Maliyeti beklenen de daha düşüktür canlı yayının. Ancak; ortada şöyle bir durum var. Öncelikle Galatasaray TV'nin yetkili yayıncı olması lazım. Samsun'da taraftarların kamerayı salona sokmadığını düşün. (Ya da kamerayı kırdıklarını, kablo kestiklerini falan) Bunu yapabilirler. Eğer, federasyon, 'hayır bu maçı Galatasaray TV yayınlayacak' demezse taraftar ve oradaki yetkililer yayınlatmayabilir. Bizim salonumuzda bu sorun olmuyor çünkü ne taraftar ne de rakip takım bizim tv'nin yayınlamasına ses çıkarmıyor, ama deplasmanda bu olabilir. Ha, yönetim şunu yapabilir. Federasyona der ki, 'benim imkanlarım var, ben kendi maçlarımı içeride dışarıda yayınlayacağım bana yetki ver'. O zaman resmileşir ve tv'nin bu maçı yayınlamamasını daha haklı bir şekilde eleştirebiliriz o zaman. Şu durumda benim de çok eleştirdiğim Galatasaray TV'ye bir şey diyemeyiz. Yönetim-federasyonla çözecek bu işi.

Sevgili Agabeyim,

Aslinda benzer dusunuyoruz. Ben sadece Galatasaray TV diyerek basketbol subesini ve dolayisiyla yonetimi elestiriyorum. Neticede onlarin girisimi olmadan televizyon yonetimi hicbir sey yapamaz. Haklisiniz.

Ben canli yayin mantigini pek bilmem. Masrafi nedir bir fikrim yok. Sadece yayin haklari satilmamissa kulubun ne yapip edip kendi maclarimizin tumunu kendi televizyonumuzdan yayinlatmasi gerektigini dusunuyorum.

Kisacasi benimkisi igne batirma durumu. Cuvaldizi zaten bu bransi sevenler fazlasiyla batiriyorlardir.

Bugün maçtaydım ve tam bencin arkasında seyrettim ceyhun hocaya burada bayağı yazıldı çizildi ama bugün takımı yönetmesi çok hoşuma gitti gayet güzel yönetiyor ve gerekli hamleleri gerekli yerde yapıyor.

Taurasiyi seyretmek hemde bu forma altında seyretmek çok şahane bu forma altında onu seyrettim ya başka bir şey diyemem gerçekten çok iyi basketçi. Maçın son periyoduna samsun basket 6-0 gibi seri ile başlayınca salon bir anda hareketlendi acaba derken geldi 2 tane 3 lük attı maçı biirdi ondan sonra herkes onu seyretti gerçekten çok büyük oyuncu gerçek bir lider gibi

Tina sayı atmamasına rağmen oda çok iyi harika ribaund alıyor umarım ikiside seneyede bu takımda kalır

kısacası yabancılarımız çok iyi yalnız matic yoktu onun yerine iyi bir transfer yapar fowleste geldimi bu takım euroligi alır .

Takımda beğenmediğimö melisa can en zayıf halka hiçbir şey yapmıyor yapamıyor ne skorda var ne defansta var şaziye ve melisa çok kötülerdi

canlı yayın için kesinlikle uydulu antenli full teçizatlı filan bir yayın aracı zaruri, orta kalite bir basketbol maçı yayını için bir 20bin dolarlık bir maliyet lafı duymuştum ben, bilmem ne kadar doğru. 4 kamera ile 1 maçı sadece kaydetmek kesinlikle 20bin tutmaz, o halde yayın aracının günlük maliyetiyle 20bin oluyordur.

Artık 3G ile canlı yayın gerçekleştirilebiliyor. Daha kaliteli yayın ve olası 3G donmalarına karşı Uplink aracı denilen canlı yayın aracı en güzel çözüm tabii. Kulüp alamıyorsa bile kiralayabilir.
Konu başlığıyla ilgili olarak, takıma tebrikler. Samsun zor bir deplasman, ama bizim kızlar için farketmiyor.

Canli yayin araci gunluk kirasi 2000 dolar maksimum.Cok sik kullanllirsa indirimde yaparlar.Zaten canli yayin araci 150 bin dolara satin alinabiliyor.Kameramani,gittisi geldisi ve tum masraflar 5000 dolari bir kurus gecmez.

Koskoca Galatasaray bir canlı yayın aracı alamıyorsa boşverin atıverin gitsin toprağı!

Örneğin futbol takımında herhangi bir oyuncuya verilen bir yıllık para ile canlı yayın araç filosu kurulur.Herşeyi bahane edelimde şu maddi kısmı bahane etmeyelim!

Sonuç olarak o,bu,şu değil,eğer bizim bir televizyonumuz var ise bizim herhangi bir takımızın maç yayını yok ise gidip o maçı yayınlamak zorundadır.Bu iş bu kadar basit.Bahaneye gerek yok!

Bir sürü para harcayıp yıldızlarla dolu bir takım kuruyoruz ancak çoğu maçını en fazla 1000 kişi izliyor.Böyle saçmalıkmı olur yahu.Taraftar bu takımı izlemeyecekse neden bu kadar para harcanıyorki?

Ben faks dahil tüm yollarla şikayetimi bildirdim kulübe,böyle saçmalık olmaz!

Çok eleştirilecek şey var. Özellikle GS TV ile ilgili ama birşeyler yapılmakta istendiği ortada. Eğer söylendiği gibi Türksat'a geçip, Kablo Tv'ye girersek o zaman gerçek bir kanal olabiliriz. O zaman canlı yayın arabalarıda alınır, çok farklı yayınlarda yapılır. Umarım artık bazı adımlar daha çabuk atılır.

EL şampiyonluğu beklenen ortamda Önder abinin yazdığı sorunlar yaşanıyorsa ayıp oluyor bu takıma.Konuya vakıf olmadığımdan isimleri hedef alacak değilim ama büyük resimdeki acziyet hiç hoş değil.Bu kadro yakalanmışken,istenen hava oluşmuşken kılı kırk yarmak lazım.