TKBL Final Serisi 5. Maç | Galatasaray 73-54 Fenerbahçe | 2013-2014 TKBL ŞAMPİYONU GALATASARAY!

Şampiyonuzzzzzzz tebrikler Ekrem Memnun hocam. İpekçi'yi dolduran 12 bin kişiyi aşan büyük Galatasaray taraftarı helal olsun hepinize

Galatasaray'ın İspanyol yıldızı Alba Torrens Fenerbahçe maçıyla son kez sarı-kırmızılı formayı giydi. Torrens bir süre önce Elaterinburg ile sözleşme imzaladığı ve takımdan ayrılacağını yöneticilere bildirdiği öğrenildi.

Alba Torrens, Galatasaray Odeabank'ın Euroleague ve TKBL şampiyonluğunda önemli rol almış, Euroleague'de 8'li finallerin MVP'si seçilmişti.

:(

Ah gözünü sevdiğimin İlahi Adaleti.
Bundan daha büyük güç, daha büyük bir olgu var mıdır ?

Dediğimiz gibi, hissettiğimiz gibi;
Herkes hakettiğini aldı.

Yıllar geçse de çıkmaz artık o 3 kupanın acısı.

Galatasaray'ın İspanyol yıldızı Alba Torrens Fenerbahçe maçıyla son kez sarı-kırmızılı formayı giydi. Torrens bir süre önce Elaterinburg ile sözleşme imzaladığı ve takımdan ayrılacağını yöneticilere bildirdiği öğrenildi.

Alba Torrens, Galatasaray Odeabank'ın Euroleague ve TKBL şampiyonluğunda önemli rol almış, Euroleague'de 8'li finallerin MVP'si seçilmişti.

şampiyonluk kutladığımız gün oldu mu şimdi bu :( Sancho kalır inş.

Emeğinize sağlık.
Galatasaray tarihine altın harflerle yazılacak bir sezon bir kadro ve bir teknik ekip :)
Fevkalâdesiniz :)

Şu kadro korunmaz ise yönetim ne iş için orada duruyor.
Alba,Sancho ve Torrens bir yere gitmesinler.
Yönetim böyle bir hata yapmaz umarım...

Basketfaul FB'ye yakınlığı ile bilinen bir site... Hemen inanmayın derim. Haberin zamanlaması da manidar zaten... Başkan lig bitince oyuncular ile tek tek görüşeceğini söylemişti. Bekleyip görelim.

Üçleme böylelikle tamamlanmış oldu. Avrupa şampiyonuna başka türlüsü de yakışmazdı zaten.

Ekrem hoca ve Işıl başta olmak üzere bu takım, bu mükemmel sezonu görkemli bir sonla bitirmeyi fazlasıyla haketti. Çok büyüksünüz kızlar. Böylesine karakterli bir takımın taraftarı olduğum için öyle gururluyum ki tarifi imkansız bir duygu benimkisi.

Artk yönetimin işi geçmiş yıllara göre çok daha kolay. Çünkü bir sezonda elde edilebilecek maksimum başarı elde edildi. Yani bunun daha ötesi yok. Yani gelecek sezon, bir önceki sezondan daha başarılı bir takım kurmak için değil de mevcut başarıyı korumak için planlama yapacaklar. Bu başarıyı korumanın altın kuralı da takıma 1-2 takviyeyle birlikte takımı aynen korumaktan geçiyor. Bugünden itibaren yönetim sorumluluğunu yerine getirmeli ve bu takımı ne pahasına olursa olsun korumalıdır.

Bütçe küçültme saçmalığını aklıma bile getirmiyorum. Kendi başarısını baltalayan bir Galatasaray yönetimi artık görmek istemiyorum. Zaten Odeobank sponsorluğunda takıma bu sezon kendileri ne kadar bütçe ayırdı da, ne kadarını gelecek sezon için kısacaklardı gerçekten merak ediyorum.

Salonu hınca hınç dolduran ve olağanüstü bir atmosfer oluşturan taraftara, aslan basketbolcularımıza, Ekrem hocaya ve teknik ekibe çok teşekkürler.

ŞAMPİYON CİMBOMBOM!

Bu takım zaten en büyüğünü kazanmıştı ...Bu akşam eze eze yenerek Avrupa'nın en iyi takımı olduklarını bir defa daha gösterdi... Biz de hep beraber özür dileme şansı bulduk onlardan...Yönetimde görsün artık hayal kırıklığı ile geçen futbol sezonunun gazını basketbol takımlarımızın nasıl aldığını...Mali genel kurulda üstünüze gelinirken Avrupa Şampiyonluğunun nasıl sizi kurtardığını unutmayın sayın yöneticiler...Arenaya kombine sahipleri gelmezken bu akşamki salonun nasıl olduğunu da unutmayın...Bu şubeler çok önemli, hep beraber kıymetini bilelim...Bu takım devre arasında aldıkları antreman topçularından sadece birinden daha az paraya kuruldu...

Tek kelimeyle helal olsun helal. İnanılmaz bir takımsınız. Sizin gibi bir takım bir daha gelmez. Hepinize ne kadar teşekkür etsek azdır. İmparator Ekrem Memnun ile birlikte nice kupalara, başarılara...

Diana Taurasi: Galatasaray'ı hafife aldık fark yedik.Ama ben takımı uyarmıştım.Galatasaray çok sert oynayan bir ekip.
Diana Taurasi: Açık konuşmak gerekirse bu Galatasaray'ın karşısında Biz bile duramadık Fenerbahçe'nin şansı yoktu.Bunu onlarda biliyordu.
Diana Taurasi: Çok büyük takımlarda oynadım ama Galatasaray takımında gördüğüm sevgiyi görmedim.
Diana Taurasi: 12.500 kişilik Abdi ipekçi'den çıkıp şampiyon olacaksınız.Bu imkansıza yakın.Çok moralli bir takım Galatasaray.
Diana Taurasi: Baskette koç çok önemlidir.Kenarda bir lider görmelisin.Ekrem Memnun öyle bir koç'ki Onun takımının yapamayacağı şey yok.
Diana Taurasi: Fenerbahçe üzülmemeli.Galatasaray buralara nasıl geldi diye düşünmeli çünkü artık Galatasaray Avrupa Şampiyonu.

Ünal Aysal: Kadın ve Erkek Takımlarımız çok başarılı oldu.Ama medya küçülmeye gidilecek diye haber yapıyor.Böyle bir mantık var mı ?