TKBL Final Serisi 5. Maç | Galatasaray 73-54 Fenerbahçe | 2013-2014 TKBL ŞAMPİYONU GALATASARAY!

Basketfaul FB'ye yakınlığı ile bilinen bir site... Hemen inanmayın derim. Haberin zamanlaması da manidar zaten... Başkan lig bitince oyuncular ile tek tek görüşeceğini söylemişti. Bekleyip görelim.

Aynen öyle; Zamanlaması manidar, Hemen inanmayalım bekleyip görelim. Eğer bu Ekran şarlatanı GS yönetimi; takımımızın iskeleti olan kadroyu bozarsa tek kelimeyle YAZIKLAR OLSUN ...

Sezon başından beri defalarca yazdım, söyledim. Dedim ki; " O sene bu sene!" Saolsunlar ki yanıltmadı Sultanlar. Birde üstüne muhteşem bir Avrupa Şampiyonluğu eklediler, Fenerbahçe'nin elinden finallerde tam 3 kupa aldılar. Sene başından beri en ufak fırsat bulduğumda yanlarında oldum bu kızların ve saolsunlar ki onlarda bu gururu, sevinci yaşattılar. "İmparator" Ekrem Memnun'la, Kaptan Işıl Alben'le, Sancho Lyttle'la, Alba Torrens'le, Shavonte Zellous'la, Kelsey Bone Bone Bone'la, Nevriye Yılmaz'la, Şebnem Kimyacıoğlu'yla, Bahar Çağlar'la, Esra Şencebe'yle, Yasemen Çağlar'la, Ayşe Cora'yla hepinizin emeğiyle, yüreğiyle geldi bu şampiyonluk. Hepinize teker teker teşekkürler.

Benim gözümde bu şubeyi yönetim öksüz bıraktı. Rusya'da yanlızdı bu kızlar, Avrupa Şampiyon'u oldular geldiler ve ilk Botaş maçında tribünde 1000 kişiydik ama yönetimden kimse yoktu, şampiyonluklarını bile kutlamaya gelmediler. Fenerbahçe deplasmanına gitti kızlar sadece 1 yönetici ile. Kazanacağımızı bildikleri son maça gelmekle sahip çıkılmıyor bir takıma kimse kusura bakmasın. Bu kızların aldıkları kupalarda yönetimin payının olduğunu düşünmediğimden onlara teşekkür etmiyorum!

Ve gelelim taraftara. Avrupa Şampiyonluğundan sonraki ilk maç olan Botaş maçında tribünde yaklaşık 1000 kişi olunca büyük hayal kırıklığı yaşamış ve üzülmüştüm. Ama özellikle Final serisini 2-0'a getirdiğimizdeki harika tribün ve taraftar ve onun üzerine bugünkü taraftara ne söylenebilir ki. Hayatımda gördüğüm belkide en iyi 2 tribün performansı oldu bu maçlar. Defalarca yazmıştım saha avantajını almamız çok önemli diye. Ve bu harika taraftar bunu kanıtladı. Umarım bu şubeyi kapatmaya niyetli olanlar artık bu düşüncelerinden vazgeçmiştir ve umarım bu kızlar önümüzdeki sezon sadece 1-2 maçta değil çok sayıda maçta hakettikleri değeri görürler.

Ve umarım ki yönetim bu kızlara birazda olsa ilgi gösterir ve bu kadronun dağılmasına izin vermez.

Bir kez daha teşekkürler #SarayınSultanları...

Diana Taurasi: Galatasaray'ı hafife aldık fark yedik.Ama ben takımı uyarmıştım.Galatasaray çok sert oynayan bir ekip.
Diana Taurasi: Açık konuşmak gerekirse bu Galatasaray'ın karşısında Biz bile duramadık Fenerbahçe'nin şansı yoktu.Bunu onlarda biliyordu.
Diana Taurasi: Çok büyük takımlarda oynadım ama Galatasaray takımında gördüğüm sevgiyi görmedim.
Diana Taurasi: 12.500 kişilik Abdi ipekçi'den çıkıp şampiyon olacaksınız.Bu imkansıza yakın.Çok moralli bir takım Galatasaray.
Diana Taurasi: Baskette koç çok önemlidir.Kenarda bir lider görmelisin.Ekrem Memnun öyle bir koç'ki Onun takımının yapamayacağı şey yok.
Diana Taurasi: Fenerbahçe üzülmemeli.Galatasaray buralara nasıl geldi diye düşünmeli çünkü artık Galatasaray Avrupa Şampiyonu.

Ünal Aysal: Kadın ve Erkek Takımlarımız çok başarılı oldu.Ama medya küçülmeye gidilecek diye haber yapıyor.Böyle bir mantık var mı ?

Okuduğum bu yorumlar, yaşadığımız ŞAMPİYONLUK sevincinin üstüne sadece biraz ÇİLEK tadı oldu =D:D=))

Taurasi acaba kulübümüz istese gelmek istermi ? biz dönsün isteriz neden olmasın ? Nasıl olsa; GS,da kalsam başarı göremem deyip gitti ama kendi gözleriyle görüp şahit oldu, Yorumlarından anladığım kadarıyla kim bilir ne kadar hayıflanıp pişman olmuştur kim bilir :D Gel TAURASİ; bir Avrupa ŞAMPİYON luğu,da seninle yaşayalım YAKIŞIR doğrusu ... :D Hakkı ABUKAN; Bu yorumu paylaştığın için özellikle TEŞEKKÜR ediyorum.ELLERİNE SAĞLIK

Okuduğum bu yorumlar, yaşadığımız ŞAMPİYONLUK sevincinin üstüne sadece biraz ÇİLEK tadı oldu =D:D=))

Taurasi acaba kulübümüz istese gelmek istermi ? biz dönsün isteriz neden olmasın ? Nasıl olsa; GS,da kalsam başarı göremem deyip gitti ama kendi gözleriyle görüp şahit oldu, Yorumlarından anladığım kadarıyla kim bilir ne kadar hayıflanıp pişman olmuştur kim bilir :D Gel TAURASİ; bir Avrupa ŞAMPİYONLU,da seninle yaşayalım YAKIŞIR doğrusu ...

Ben şuanda Gs isteyipte gelmeyecek olan bir oyuncu görmüyorum Kadın basketbolunda. (Maya Moore, Griner falan hep gelir Çinden. Sue Bird'de Ocaktan sonra gelir. Diğerleri gelir.) Bu biraz ekonomiylede alakalı olsada her oyuncunun gitmek isteyebileceği bir takım Galatasaray. Özellikle Ekrem Memnun çok büyük sükse yaptı.

Diana ile aramızda özel bir bağ var. İstesek koşa koşa gelir.

Biraz önce geldik salondan muhteşem inanılmaz bi atmofer vardı.Son periyot gevşemeseydik 40 fark olurdu.Benim dikkatimi çeken şey ise şu oldu ben nişanlımla maça gittim biraz erkenden gittik kendisi son iki maçta yapılanları görünce gerçekten benden önce gitmek istedi maça ve bu şekilde sadece yıllarca haksızlığa uğramış bir takıma şampiyonlukları çalınan bir takıma destek için sadece bu sefer hakkını yedirmemek için belki basketboldan anlamayan belki ilk defa maça gelen çok insan gördüm.Yöneticilerin yapamadığını seyirci bu takımın hakkını savunarak bu efer yaptı.Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Ben şuanda Gs isteyipte gelmeyecek olan bir oyuncu görmüyorum Kadın basketbolunda. (Maya Moore, Griner falan hep gelir Çinden. Sue Bird'de Ocaktan sonra gelir. Diğerleri gelir.) Bu biraz ekonomiylede alakalı olsada her oyuncunun gitmek isteyebileceği bir takım Galatasaray. Özellikle Ekrem Memnun çok büyük sükse yaptı.

Diana ile aramızda özel bir bağ var. İstesek koşa koşa gelir.

Aynen öyle HAKLISIN; Yalnız merak ettim; Sue Bird; Neden Ocak,tan sonra gelir ? yanlış anlaşılmasın, sebebini bilmediğim için soruyorum ???

Aslan Kızlarımıza ve Ekrem Hocamıza çok teşekkürler bize bu üç kupa mutluluğunu yaşattıkları için !

Türkiye de kadın basketbol maçına 12000 seyirci çeken bir kulüp olduğumuz için de ayrıca gururluyum salona giden takımımıza desteğini esirgemeyen taraftarlarımızın ayağına sağlık

Biraz önce geldik salondan muhteşem inanılmaz bi atmofer vardı.Son periyot gevşemeseydik 40 fark olurdu.Benim dikkatimi çeken şey ise şu oldu ben nişanlımla maça gittim biraz erkenden gittik kendisi son iki maçta yapılanları görünce gerçekten benden önce gitmek istedi maça ve bu şekilde sadece yıllarca haksızlığa uğramış bir takıma şampiyonlukları çalınan bir takıma destek için sadece bu sefer hakkını yedirmemek için belki basketboldan anlamayan belki ilk defa maça gelen çok insan gördüm.Yöneticilerin yapamadığını seyirci bu takımın hakkını savunarak bu efer yaptı.Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Evet son periyotta gevşemeleri beni biraz kızdırdı :D Onlar oyundan düşmüş biz ise coşmuşuz,fark olmuş 30,lar varsın olsun fark 40 lar, 50,ler bizimkiler istese o farkıda yakalarlardı ve FB,liler bu hezimeti hayatları boyunca unutamasınlar isterdim ne yalan söyleyeyim. Bu kadar farkın olmasını istememin sebebide Takımımıza o kadar çok organize olarak haksızlık ve AHLAKSIZLIKLAR yapıldıki ben bile bir TARAFTAR olarak hazmedemedim takımımızda bu fırsatı değerlendirip 40,lı 50,li fark yapsınlar ve intikamlarını sahada alsınlar istedim çokmu bir şey istedim ??? :D:D:D

Mahmut bizi Allah çarpar mı bilmem ama sana çok güzel bir sağ direk çarptılar :).Zamanında maratondan sidikli pet şişe atanlar bugün ahlak dersi veriyor bu olayları bu boyuta getiren sizleriniz

Aynen öyle HAKLISIN; Yalnız merak ettim; Sue Bird; Neden Ocak,tan sonra gelir ? yanlış anlaşılmasın, sebebini bilmediğim için soruyorum ???

Yıllardır hep Ocak ayında gelir. Sebebi ise WNBA sezonu bittikten sonra dinlemek ve özel hayatına daha fazla zaman ayırmak istemesi. Avrupa basketbolunda sık sık görülen birşey bu. Bizim eski oyuncularımızdan Tamika'da öyleydi. 2 sene önce Fowles'ta Ocak ayında gelmişti.

Yıllardır Sue Bird'ü takımda görmek istedim ama olmadı. Bu yaştan sonrada gelmez artık.

Transfer konularınu konuşmak için önümüzdeki günlerde fazlasıyla zamanımız olacaktır. Bununla ilgili ayrıca bir başlık da açılır zaten. Şimdi şampiyonlğu doyasıya kutlayalım. Tadını çıkartalım. ;)

Bu sene ellerinden 3 tane kupa aldık biri en büyük kupa seneye bütçeyi yarı yarıya düşüreceklermiş.Biz kadroyu koruyalım bu koçla lige ambargo koyarız inşallah.

Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu, Kadın basketbol da bütçeyi yarıya çekeceklerini söyledi. via:Derinbasketbol

Eğer haber doğruysa; Mesajı almış olmalılar , GALATASARAY,ın önlenemez çıkışının bu sezondan itibaren başladığını, heleki Euroleague Şampiyon,luğunun kendilerinden önce, hesap bile etmedikleri GALATASARAY,ın kendi ellerinden hemde kendilerini EZEREK :D almasının bütün hesaplarını ALT ÜST ettiğini vede kabüllendiklerini gösteriyor HUNHARCA :D:D:D Acımak yok EZMEYE devammm ... :D

Eğer haber doğruysa; Mesajı almış olmalılar , GALATASARAY,ın önlenemez çıkışının bu sezondan itibaren başladığını, heleki Euroleague Şampiyon,luğunun kendilerinden önce, hesap bile etmedikleri GALATASARAY,ın kendi ellerinden hemde kendilerini EZEREK :D almasının bütün hesaplarını ALT ÜST ettiğini vede kabüllendiklerini gösteriyor HUNHARCA :D:D:D Acımak yok EZMEYE devammm ... :D

Bu kadroyu korursak gerekli takviyeleri yaparsak bu ligde ezeriz onları. Avrupa gelince Fenerde bütçe küçültüyorsa UMMC rahat rahat kazanır artık.

Maçın heyecanından, maç sonundaki sevinçten buraya yazmayı unutmuşum :) ki zaten yazılacak şeyler yazılmış, o kadar mutlu ettiler ki bizi...

Kulüp 14 yıldır, ben ise 4 yıldır bu anı bekliyordum, emeğinize, yüreğinize sağlık kızlar, çok seviliyorsunuz çok...

Bu SPOR Teröristleri ve ŞİKECİLER; Futbolda Şampiyonlar Ligi Şampiyon,luğunu, ve kupasını, Erkekler Basketbol,undada, Euroleague Şampiyon,luğunu ve kupasını ilk kez GALATASARAY,ın Ülkemize getireceğini İNŞAALLAH bizler gibi kendileride görecekler. İşte o zaman yıllardır anlayamadıkları ve inatla anlamak istemedikleri; TÜRKİYE,nin en BÜYÜK Kulübü ve TAKIMI,nın GALATASARAY olduğunu er geç anlayacaklar, yıllardır kandırdıkları ve boş hayallerle avuttukları, GALATASARAY Camia,sına karşı Kin,nefret,Düşmanlık tohumlarını ekip ortamı germekten başka hayırlı iş yapmadıkları için, FB Camiası ve taraftarları kendilerini kim bilir köpek kovar gibi kovalayacakları gün yakındır :D<3<3=D<3<3*call me* Olacaklara bakalım, Yeterki doğrulardan çok yanlışlar yapan bizim kendi yönetimimiz; daha çok doğru işler yapsınlar, Taraftarın uyarısına ve taleplerine cevap versinler ( GS TV,nin özgürlüğüne kavuşturulması bunlardan bir tanesi ) gerisi kendiliğinden gelir, üstte yazdığım ( ŞAMPİYON,luklar çok uzakta değildir !!! ) Ben bu yazdıklarımı İNANDIĞIM için, Yönetimimize değil; bütün GS,li Sporcu kardeşlerimize vedahi ASİL taraftarımıza inandığım için yazdım ve ciddiyim ...

2000-2013 arasında ne yaşandıysa sildim.Her şey bugün için,bu sezon içinmiş.Görmek istediğim insanların çoğunu gördüm,sevinci kimle paylaşmak istiyorsam paylaştım.Nisan'ın başından beri bu takım hepimize öyle bir enerji verdi ki yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi.Sağ kulağımda korkunç bir uğultu var,bu uğultu hiç gitmeden yerde yuvarlanmak istiyorum bir süre. :)
Bir de Türk yazını bu denli mutluluktan beslenmez.Ekrem hocam da benimle aynı fikirde olacaktır ki 67'de çok takıldık. :)
Şimdilik bu kadar.Ekim'e kadar bugüne dair yazmak istiyorum.