TKBL | GALATASARAY: 75 - Botaş: 68

Re: TKBL | GALATASARAY - Botaş

Vay anasını sayın seyirciler. İlk yarı ve ikinci yarı gece ve gündüz gibi. Sayı, ribaunt, asist herşey o kadar farklı ki. 75-68 kazandık. Yanlız sahanın bence Augustus ve Tuğba dışında gizli kahramanı Monika. 2 maçtır iyi oynuyor.

Ayhan Çelebi' Alıntı:
konu kilitlenmeden son mesaj benim olsun .işte lider oyuncu augustus

Canlı yayın başlığını açamadık. Bu zaten maç başlığı. ;) Neyseki kötü sonuçlanmadı maç.

Takımda ne tür bir sorun var inanın çözemiyorum. Hodges yerine alınabilecek bir guard sanki biraz daha seviyemizi yukarı çekebilir. Avrupa'yı sallıyorum bu sene bu yüzden Amerikalı bir guarda da razıyım. Bu sorunu çözer mi emin değilim ama belki hava değişikliğine neden olabilir.

İşte olay bu ya Avrupa'da zaten yapamıcas bişiy bu Avrupalı kuralından ama Türkiye'de gidelim gidebileceğimiz yere kadar. Hodges zaten Avrupa maçlarında da çok süre almıyor ki :)

Avrupayı boşveremeyiz grupları geçip bir tur daha gecersek son 8 e kalarak bu sezonki EL misyonu tamamlar gelecek sezon içinde 2. torbayı garantileriz, grupta hem Halcon hem Spartak gibi takımların olması ağır geliyor, gelecek sene de ağır gelecek. o yüzden son 8 e kalmak önemli.

Yerli katkısı deyince aklıma hemen tereddütsüz Tuğba geliyor, bu sene performansı istikrarlı olarak çok iyi nazar değmez inşallah. asabi olduğundan :) bazen sigortası atsada bu sene SNash tarzı egzantirik asist denemeleri yapmayip top kaybetmiyor, iyi savunma yapıyor cezayıda kesiyor. melisa ve curriede kıpırdanmalar başladı. en çok hayal kırıklığı yaratan Bahar, ileri gideceğine geri gitti, her maça berbat başlıyor ve yerini melisaya bırakıyor sonra maç kopunca amerikalıların garbage time dediği süreçte 2-3 basket atıp istatistik yapıyor. Sylvia bugün tutuktu özellikle savunmada. Seimone 3.peryotta Botaşın moralini resmen dağıttı takımada moral verdi, galibiyetin mimarı. Işıl ve Bahar ın kendini bulmaları lazım hadi Işıl ın mazereti var ama Baharın yok.

Kerem Seçer' Alıntı:
[quote="Ayhan Çelebi":2x0s0t1h]konu kilitlenmeden son mesaj benim olsun .işte lider oyuncu augustus
[/quote:2x0s0t1h]

Canlı yayın başlığını açamadık. Bu zaten maç başlığı. ;) Neyseki kötü sonuçlanmadı maç.

Alışkanlık olmuş bende haklısın :)

açıkcası ben kadro kalitesinden ziyade teknik heyet kalitesinde sıkıntı yaşadığımızı düşünüyorum...
tabi sen ne biliyon ki diyebilirsiniz eyvallah ama Ceyhun Hoca ile bir yere varamamız zor görünüyor...
ne hücumda ne savunmada sahaya yansıyan belli bir oyun planımız yok, ne içeri top indiriyoruz nede dışardan etkili bir oyun oynuyoruz...
ne bileyim bir ekstra pasla bulunan boş oyuncudan gelen 3lük veya penetreyle içeri girdikten sonra dışarı çıkan pasla atılan 3lük falan böyle oyunlarımız yok...
içeri zaten top atmıyoruz...
savunma desem ordada belli böyle izlerken gözle gördüğümüz bir etkinlik yok azcık hızlı her oyuncu 15+ atıyor bize hele hem uzun hem hızlıysa 25+ atıyor...

tamamen Amerikalıların basketbol bilgisiyle oynuyoruz...
onlarda 3. çeyrek kazanalım bu maçı dediler ve kazandılar...

maalesef benim şuana kadar bu takımdan aldığım ışık bu...mesela kadro yapılanması kötü olan erkek basket takımında tamamen koçun basketbol temeline dayanarak bana göre iyi bir dönem geçiriyoruz şuana kadar ama bayanlarda iyi bir kadromuz var koç etkisi sıfır...

tabi İnşallah ben yanlış görüyorumdur takım yavaş yavaş rayına oturur ve çok güzel günler yaşarız...

Bugün Ceyhun Hoca rotasyonunu daralttı,Gintare 1dk. falan oynadı herhalde,bence değiştirilmesi gereken ilk parça o.Fowles,Bahar,Melisa uzun rotasyonunda 3'ü,Augustus,Currie,Işıl,Tuğba,biraz da Nihan kısa rotasyonumuz olacak gibi.2.yarıdaki geri dönüşte en önemli nokta takımımızın,özellikle Işıl ve Tuğba'nın topa baskısı,bu baskıdan kapılan toplardan ve alınan ribaundlardan sonra hızlı hücum yapmamız oldu.Cem Akdağ dönemindeki sistemi anımsattı bana.Bir de kısalarımızın,başta Augustus ve Işıl'ın içeriye penetre etmesi rakibin savunma dengesini bozdu,hem içeriden sayılar bulduk,hem de boş 3'lükler.Bundan sonra da böyle oynamamız bizim için önemli olacaktır.Yerli kısalarımızın topa baskısı,aldığımız ribaundlardan sonra hızlı hücuma kalkmamız,bu hücumlarda Augustus'u bulmamız,Rrakip savunmaya yerleşmişse de topu Fowles'a indirmemiz,iyi alan paylaşıp paslarıyla boş şutlar bulmamız takımımızın stratejisi olursa daha başarılı olabiliriz.

Bir de son olarak Tuğba oyun kurucu oynadığında çok zorlanıyor,oraya bir takviye yapılması gerekiyor.

açık ve net eksiğimiz veya aksayan bölgemiz guard bölgemizdir.

asistlere bakarsakta hücumlarda oyun semione üzerinden oynanıyor..
1 numarada ciddi sıkıntı olduğu açık ,dahada kötüsü bu bölgeye yapılacak en iyi hamle türk oyuncu olmalıdır ve oyuncu şuan dünya üzerinde 2 tane var ikiside rakipte :oops:

ışıl sakatlıktan kurtulmuş fakat hala kötü.psikolojik olarak bayağı etkilenmiş.

şuan ki görüntümüzle fb ile 10 maç yapsak en fazla 1 tane zor kazanırız diye düşünüyorum.

hocanın yapacağı hamleler çok kritik bu zamanda..

belliki sophia - gintare değişimi olucak.(ayrı bir soru olarak acaba t.c. statüsünü gerçekleştirebilirmiyiz.)

hodgesin takıma bir faydası olmayacak gibi yerli olmadığından alınacak guard ın top class seviyede olması lazım + etki yaratması için...

İlk yarıda sadece Monique Currie mücadele ediyordu. Mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Herkesin durduğu anlarda bile en azından rebound kovalıyordu. Zaten maçı 12S 10 R ile tamamlamış.

3. çeyrekte geri dönüşümüz rakip guarda baskılı savunma ile Botaş hücumlarının organize bir şekilde gelişmesini engelleyerek başladı. Bunu sağlayan oyuncumuz Işıl'dı ve bence 2S 4R 3A ile oynamasına karşılık maçın oyuncusuydu. Seimone drive ettikçe etkinliğini kat kat arttırıyor. 3. çeyrekte savunmadaki gayretle kazanılan topları hücumda Seimone ile gerek sayı bularak gerekse asistleriyle çok iyi değerlendirdik. Sylvia'nın yaptığı tek şey ise aldığı topları bitirmek. Onun için çocuk oyuncağı, tutabilene aşk olsun. YETERKİ DÜNYANIN EN İYİ PİVOTUNA SAHİP OLDUĞUMUZU UNUTMAYIP ONA TOP İNDİRELİM. Tuğba'yı da oyunun her iki tarafındaki gayretinden dolayı tebrik etmek gerekiyor.

Ceyhun hocamız tam böyle 3. çeyreğin sonlarına doğru bi molada we fight, we fight diye tekrarladı suratı kıpkırmızı olana kadar eğer caferağada Ceyhun hocanın istediklerini yapabilirse takım bugün 2. devre yapabildi sadece o zaman ordan bi galibiyet gelebilir ben ümitsiz değilim :)

Bu maçın en pozitif yönü, ikinci yarının başında Gamze Takmaz'ın savunmasında sayıyıy bulduktan sonra, sanıruım darbe aldığından sinirleinp geriye kendi kendine konuşarak gelen Augustus'un sakatlığı falan unutup kim olduğunu hatırlayıp maçı alıp götürmesiydi. Az çok tanıyoruz hepimiz, gördüğümde sahenyi dedim tamam bu hırslandı bu maçı alır diye. Hoca kenara almasaydı 30'a doğru da gidecekti muhtemelen.

Yapısal sorunlar açısındansa ilerleme göremedim. Ne yazık ki, Fowles uzun süre hücumda sadece pick yapan bir oyuncu konumundaydı hiç hoş değil. Bu farklardan da güçlü takımlara dönmek pek mümkün olmuyor, üstelik Botaş da son çeyrekte kafa kafaya getirebilecek fırsatları buldu. Kerem'in de söylediği gibi birşeylerin eksik olduğu kesin. Petronyte, Hodges soru işareti. Currie de iyi oynadı; ama iyi bir tamamlayıcı sadece. Bakalım sezonun devamı neler getirecek? Tahminim, bu kadroyla sezonun bitmeyeceği. birşey bildiğimden söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Bu maçın en pozitif yönü, ikinci yarının başında Gamze Takmaz'ın savunmasında sayıyıy bulduktan sonra, sanıruım darbe aldığından sinirleinp geriye kendi kendine konuşarak gelen Augustus'un sakatlığı falan unutup kim olduğunu hatırlayıp maçı alıp götürmesiydi. Az çok tanıyoruz hepimiz, gördüğümde sahenyi dedim tamam bu hırslandı bu maçı alır diye. Hoca kenara almasaydı 30'a doğru da gidecekti muhtemelen.

Yapısal sorunlar açısındansa ilerleme göremedim. Ne yazık ki, Fowles uzun süre hücumda sadece pick yapan bir oyuncu konumundaydı hiç hoş değil. Bu farklardan da güçlü takımlara dönmek pek mümkün olmuyor, üstelik Botaş da son çeyrekte kafa kafaya getirebilecek fırsatları buldu. Kerem'in de söylediği gibi birşeylerin eksik olduğu kesin. Petronyte, Hodges soru işareti. Currie de iyi oynadı; ama iyi bir tamamlayıcı sadece. Bakalım sezonun devamı neler getirecek? Tahminim, bu kadroyla sezonun bitmeyeceği. birşey bildiğimden söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın.

Beni de sinirlendiren nokta bu Emre.

Dünya para verip zorluklara getirdiğimiz Fowles 10-12 dakika sadece 2 pota arasında koştu.Başka hiç birşey yaptırmadık.Kullanmamız gerekiyor sonuna kadar.Üst üste 2 top kaçırsa bile 3. tercih yine olmalı.Seimone Seimone bir yere kadar..

Bugün oynadıkları bu oyunu hemen unuttururlar umarım