TKBL | Galatasaray:80 - İstanbul Üniversitesi:61

Re: TKBL | Galatasaray - İstanbul Üniversitesi

70-57 maçı kazandık diyebiliriz.

ışıl 15 sayı 6 asist
fowles 15s
semione 10s

Tebrikler kızlara .

Umarım savunmamızı her gün daha iyiye doğru geliştiririz.

Benim anlamadigim erkek macinda ciddi bir sekilde bir taraftar vardi, neden bayan takimini izlemeden gidiyorlar ? cok üzucu bir durum bir turlu seimone ve Fowlese o coskuyu veremedik.

Taurasiye bakiyoruz fener taraftarlari ile dialogu mutis ama biz malesef henuz o coskuyu veremedik yildizlarimiza. Cok üzucu

Fowles'ı kullanamıyoruz resmen ışıl yaptı bir iki kere yüksek pas atsak şu kıza vallahi bitirecek pozisyonları ama pası veriyoruz onu yalnız bırakıyoruz. 1-2 Pozisyon olur tabi bu ama her pozisyonda bunu yapınca fowles da düşüyor oyundan top kayıpları geliyor. Yüksek pas atarsak özellikle bu tür maçları erkenden kopararız.

Işıl iyi oynadı. Semione'nin yüzü asıktı baya son dakikalarda gülünce sevindim :) Melisa geleli, lig başlayı kaç ay oldu ama ben Melisayı çözemedim hangi işi iyi yapar hangi işi beceremez ne işe yarar bilmiyorum. Rebound alıyor bu aralar bayağı. Bahardan benim beklentilerim büyük ama maçta niye bu kadar pasif kalıyor anlamıyorum. Şutu, eli gayet düzgün biri. Hodges'i az sayı atmasına rağmen beğendim maçın sonlarına doğru ajavonu bire birde 1-2 kere iyisavundu ki o dakikalar önemliydi. Gintare iyi katkılar veriyor bence ama savunmada bir iki kere çok çok kolay sayı yedik gintarenin üstünden, güçlenmesi şart. Şunu da sölemeden geçemeyeceğim Ceyda Kozlucanın yüzü çok güzelmiş :)

Maçı seyredemedim..Kazanmışız sevindim.Rakibimizin burhaniye ile oynadığı maçtaydım.Kopuk kopuk oynadılar ara malum ve rakip güçlü değildi bir dikkat bozukluğu hakimdi onlarda normal...Bu arada koç taurasinin medical problemi olduğunu 1 hafta izinli olduğunu söyledi...inşallah bizim maçtada da ilgi böyle yoğun olur ayakta maç seyreden çoktu...
Yalnız klup olarak bu maçları canlı vermeleri hoşuma gidiyor ve yayın arabalarıyla bu maçıda canlı verdiler darısı bizim başımıza...

Saygılarımla

Bir de şunu ekleyeyim hücumda herhangi bir set göremedim maçta özellikle ilk 15 dk resmen tıkandık ama devamlı top dolaştırıp ağır bir hızla son saniyelerde topu fırlattık. Şimdi erkeklerle kıyaslandırılmaz tabi ama erkekler maçında 3 tane perdelemeyi kullandığımız hücumlar vardı ama bayanlarda sanki ilkkez birlikte maç oynuyorlarmış gibi oynuyolar.

Ceyhun hoca geldiğinde pozitiftim ama açıkçası pek katkı sağlayacağını düşünmüyor şimdi, iki amerikalımızın eline bakıyoruz sıkıştık mı. Tabiki onlar orada lazım ama sonuçta bir düzen çerçevesinde olmalı bu.

Savunmamız çok kolay deliniyor. Bir penetreyle çözülüyoruz en ufak bir direnç yok. Kayıpsız gidiyoruz iyi hoş ama ben baya ümitsizim açıkçası takımdan.

İnşallah yanılırım :)

Kötü başladığımız maçı iyi bitirdik. Hala eksikler göze çarpıyor. Pota altında çok zayıf olan bri takımı bu bölgede fazla zorlayamadık bence. Işıl'ın performansı sevindirici. İnşallah böyle devam eder.

maç ist üni ile olunca baya bi geyik de döndü aramızda :)

Benim için maçtaki en keyifli dakikalar "Saldırın durmadan, İpekçide İstanbula ..." tezahüratını yanımdaki İstanbul Uniden gelmiş arkadaşlara doğru söylemek oldu :)

ben mi dedim size marmara, yıldız, itü, boğaziçi varken istanbul üni de okuyun diye ;)

bu sezon bayan takımını ilk defa salonda izleme şansı buldum.
herşey bir yana takımda çok ciddi bir sinerji eksikligi var. benchde kimseden çıt çıkmıyor,doru düzgün bir diyalog yok. kenardakilerin sahadakileri ateşleme adına yapdıkları olumlu bir katkı yok. augustusa bakıyorum fowlesa bakıyorum gayet soguk ve durgun gözüküyorlar. malesef hiç bir şekilde takım havası alamadım bizim takımdan.

Mert Karahan' Alıntı:
bu ve bu tarz tehdit içerikli mesajlar yazan kişileri kınıyorum... forumu babalarının şahsi sitesi sanıyor... merak etme yönetimde bişey yapmaz. kesin sende bir eleştiride bulunmuşsundur... boşuna dememişler doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye ama onun cu köyde mutlaka vardır........

Mert Bey,

Hiç üşenmedim, mesajlarınızı tek tek okumaya çalıştım. Bu foruma çok meraklı olmadığınızı belirtmişsiniz. Ayrıca, kadın takımı ve futbol takımı ile ilgili bir tane olumlu mesajınıza rastlayamadım. Tabii başkalarının yaptığı her eleştirinin altında da "aah biz çok söyledik, kötü olduk" tarzı yorumlarınız var. Biri size bir şey dediğinde de, eleştirilerinizi destekleyecek fikirler bulamamanızdan ötürü olsa gerek, alaycı bir üslup ile tartışmadan kaçmaya çalıştığınızı gördüm. O aradığınız onuncu köyü bulursanız, pek de üzülmeyeceğimi söylemek isterim.

Fakat burada kalıp, eleştirilerinize devam edecekseniz en azından Türkçe'ye kazandırmaya çalıştığınız noktalama işaretlerine ve dilimizin yanlış kullanımına bir son vermenizi rica edeceğim. Bir de atasözlerine meraklısınız sanırım, onuncu köy arayışlarınızdan anladım. Benim de sevdiğim bir tane var; "İstediğini söyleyen, istemediğini işitir."

Ceza hukukçusu olmadığın için Gazanfer Tosun'un, Deniz Erdoğmuş'a attığı mesaj tehdit kapsamına mı girer, bilemiyorum. Yöneticiler tarafından tartışılıp, gerekilen karar verilecektir bu konuda.

Harbiden izleyemiyorum bu takımı,bir takım ne kadar sıkıcı olabilir,ancak bu kadar olabilir...

Ne bir set,ne bir düzen,nede basketbol adına en ufak bir ışık...Hiçbirşey yok bu takımda,gerekli değişiklikler yapılana kadarda olmayacak...Geçen haftaların çoğunda olduğu gibi en fazla 15 dakika dayanabildim bu maçada...Birde erkek maçından sonra hiç çekilmiyor...Moraller tavan yapmışken,birdenbire karanlığa gömülmek istemiyorum açıkcası...

İstanbul Üni ye karşı dedilde sanki ajavona karşı oynadık.Fenerdeykende hep bela olmuştu başımıza.Acaba ne kadar bonservis ödediler Fenere onu alabilmek için.
Simon,Sylvia gibi izlemesi çok keyifli yıldızlar olmasına rağmen zaman zaman hiç çekilmiyor bayan maçları.Heleki sahada deli gibi mücadele eden erkek takımını izledikten sonra adeta uyuyorsunuz.Kızlardanda aynı mücadeleyi,hırsı ve oyunu istiyoruz.

Mert Demirtepe' Alıntı:
İstanbul Üni ye karşı dedilde sanki ajavona karşı oynadık.Fenerdeykende hep bela olmuştu başımıza.Acaba ne kadar bonservis ödediler Fenere onu alabilmek için.
Simon,Sylvia gibi izlemesi çok keyifli yıldızlar olmasına rağmen zaman zaman hiç çekilmiyor bayan maçları.Heleki sahada deli gibi mücadele eden erkek takımını izledikten sonra adeta uyuyorsunuz.Kızlardanda aynı mücadeleyi,hırsı ve oyunu istiyoruz.

Fb'ye niye para ödesinler ki geçen sene onlardaydı ajavon, boştaydı herhalde şimdi

Berkan Çatal' Alıntı:
Mert Demirtepe' Alıntı:

Fb'ye niye para ödesinler ki geçen sene onlardaydı ajavon, boştaydı herhalde şimdi

Yabancıların Türkiyedeki hakları bir sene boyunca önceki sezon oynadıkları takımda kalıyor.

Erkek takımı maçından sonra salonda neden 250-300 kişi kaldığını anlamak için maçı salonda oturup sonuna kadar izlemek yeterlidir sanırım.

Malesef çok çok çok kötü bir takımız. Umarım düzelir diycem ama sene başında hatalı kurulan takım ne kadar düzelebilir onu da kestiremiyorum.