Torino´da Turgay Demirel´le Yüz Yüze ! ! !

Turgay Demirel´le aramizda gecen konusma. Hatirladiklarimin tamamini eksiksiz geciyorum...

Biz : Başkanım nedir bu yaşananlar ?

T.D : Hayırdır çocuklar, sıkıntı mı var ?

Biz : Daha n´olsun başkanım, federasyonu siz mi yönetiyorsunuz Aziz mi anlayamadık.

T.D : O nasıl söz. Bunu hakaret kabul ederim.

Biz : Cezalardan anonslara maç saatlerine kadar her şey onun keyfine uygun ilerliyor. Bunun hakaretten ziyade görünenler olduğunu bilin.

T.D : Neymiş görünen örnek verin.

Biz : Bizim sahamızda en ufak bir hareketlilikte anonslar, tehditler havada uçuşurken İzmir´de, Abdi İpekçi´de yaşananlara ne diyeceksiniz ?

T.D : Abdi İpekçi´de çok abartılı bir şey olmadı. Ayhan Şahenk´te de aynı şeyler oluyor. Karşıyaka´da ki ise ilk kez yaşanan bir hadiseydi. Gaines´in payını da unutmayın.

Biz : Başkanım eve gidince FB maçının bir kasedini alıp izlemenizi rica edeceğiz. Neler yaşanmış. Artı Gaines´ in payı dediğiniz olayda Gaines parayı evden mi getirmiş acaba. Bunuda geçtik ne ceza verdiniz Karşıyaka´ya o kadar tacizden sonra ?

T.D : İlk kez olduğu için para cezası verilmiş. Cezalara ben karışmıyorum.

Biz : Bu gözlemci hakemler Ayhan Şahenk´te herhalde görevlerini hatırlıyorlar. 2. dakikada anonslar başlıyor, peki neden diğer sahalarda olmuyor bunlar?

T.D : Biz atamayı yaptıktan sonra sorumluluk da yetki de hakem ve gözlemcide olur artık oralara karışamayız.

Biz : Siz değil ama Aziz karışıyor anlaşılan ?

T.D : O hiçbir şeye karışamaz. Federasyonumuz sahipsiz yada güdümlü değil. Erk sahibiyiz. Aziz benim evimin sağında, kardeşi de GS´lidir solumda oturur. Birgüne birgün bir şey talep etmemiştir. Edemez de.

Biz : Bizle oynanan maçın saatini de talep etmedi o zaman ? Voleyboldan yetişemeyecekti yoksa...

T.D : Sizinde o yönde talebiniz olur, biz de kabul ederiz, ettik de. Ahmet´e sorun olmuş mu olmamış mı. Hatta maciniz carsambaydi yine aldik ileri tarihe.

Biz : Neden bizim maclarda on 3-4 sira bos kalirken fb maclarinda nerdeyse elense cekecek yakinliktalar.

TD : O Dacka´nin sikayetiyle alakali, bizden degil. Koltuk kirilmasi ve seyirci taskinligini bahane gosterip emniyetten boyle bir talepte bulunmuslar, sebebi bu.

Kongre Üyesi bir abi : Turgay´cım sen bizim kaptanımızdın, bu başkasının gölgesi durumları yakışmıyor sana. Abdi İpekçi´ye gitmeyi biliyorsun. Ayhan Şahenk´e de bekleriz.

T.D : Orada küfür ediliyor, birilerinin adamları parayla küfrediyor.

Biz : Eğer kastınız taraftarsa, biz kimsenin adamı falan değiliz. Eğer size tepki varsa bence siz kendinizi sorgulayın neden tepki var diye.

T.D : Benim Galatasaraylı´lığımı kimse sorgulayamaz. GS camiası da bir kendisine baksın benim evladım bana neden uzak diye. Altyapsindan gelip sampiyonluk kupasini kaldiran Turgay´a bu camia nasil 30 yasinda basketbolu biraktirdi. Nasil soguttular birsey bilmiyorsunuz. Hincal´in agziyla beni elestirmeyin. Ali Uras benim dayimdir vs.

Biz : Sizin kişilerle probleminiz camiayla kan davası gütmenizi gerektirmez. Sizden ayrıcalık isteyen de yok. Adaletli olun yeter...

T.D : Çocuklar heyecanlısınız, gözünüz gerçeklere kapalı. Bizden herkes şikayetçi sizde, bjk de, karşıyaka da hepsi...

Biz : Bir fener değil acaba neden ?

T.D : Onlar aşmışlar bazı şeyleri.

Biz : Belli başkanım baya aşmışlar! Ama madem ben herkese eşitim diyorsunuz, eve gidince tavsiyemize uyup FB-GS maçını tekrar izleyin...

Badalona maci sonrasi Belcika´ ya donmek icin salon disinda arkadaslarla vedalasirken yine gorduk. O esnada soyledigim ve yol boyu aklimiza geldikçe guldugumuz soz: Baskan sen ne yap yap oturdugun yerden tasin ya huyundan ya suyundan derler :D:D:D
( bir yaninda Aziz, diger yaninda Aziz´in GS´ li kardesi oturuyormus cunku :D )

Re: Torino da Turgay Demirel le yuz yuze ! ! !

Yönetim uyuma bu konuyu oku :)

Yönetim pasif katılıyorum nedeni ortada futbola güdümlü vede bir önceki baskasının devamı olan bir baskan cok fazla beklentiye girmemek lazım sanırım bende ne hayalaer kuruyodm yeni yönetim yeni baskan yeni olusumlar ama işte hayalde kaldı iAdnan polatın ,özhan canydın gibi kredesi cok degildir nedenide bellidir liseli degildir oyüzdende ilk sırada herzaman futbol olucak fazla heveslenmeyelim basket için sanırım yine üvey evlad olucaz :(

Aziz Yıldırım zihniyeti maalesef türk sporunu ( futbolunu değil ) sarıp sarmalamıştır.. Beşiktaş 3 sene üst üste şampiyonken Süleyman Seba hakkında, altın yıllarında Faruk Süren hakkında böyle şeyler söylemek mümkün değil ama Aziz Yıldırım türk sporu için bir şanssızlıktır.. Rakiplerin yönetimsizliğinden yararlanıp federasyonları, basını , hakem komitelerini önce etkisi, en sonunda da kontrolü altına almıştır.. yönetim içinde bile kimse kendine muhalefet edememektedir, muhalafete edenlerin halini gördük.. hatta öyle bir şey ki; akşamları eve dönerken "yavuzun minibüsü" nü dinlerdik.. bilen bilir, taklitler falan olur programda.. oraya bile müdahale etmiş taklidim yapılmasın diye.. başbakan bile bunu söylemiyor.. sana bu hakkı kim veriyor kardeşim diye soran bile yok..

turgay demirel in galatasaraylılığı ile bizim galatasaraylılığımız bir değildir.. oturduğu koltuk tarafsız olmayı gerektiriyorsa tarafsız olsun. şenes erzik futbol federasyonu başkanı iken hangimiz çıkıp bu adam fenerli dedik.. bilmiyorduk bile.. turgay demirelin bundan önce galatasarayda oynamış olması, ali uras ın yeğeni olması birşeyi değiştirmez.. biz her şartta , her koşulda formamızın arkasında dururuz.. koltuğunu kaybetmemek için şekilden şekilen giren adamlarla işimiz olmaz.. tek utancım, bu adama destek veren, oy veren federasyondaki galatasaray delegeleri ile aynı renklere aşık olmaktır.. bu federasyonun takdir edilecek hiç bir yanı yoktur.. 2010 dünya şampiyonasına 2 sene kaldı.. Ortada hiç bir hazırlık yok.. Galatasaray ile uğraşacağına bu işlerin peşine düşsün.. Organizasyonu elimizden alırlarsa onu o koltukta Aziz Yıldırım komşusu da tutamaz..

T.D : onlar aşmışlar bazı şeyleri.

hakkaten türkçem o kadar iyi değil bu ne demek tam anlamı nedir... :)
ne demeye çalışmış galatasaraylı başkanımız.
be hain adam kolej maçına geldin bi kişi küfür mü etti sana
kinin bu armaya bu klübe anladık ama bunu barii alttan alta yap sen körün gözüne yapıyorsun hain turgay
bide sağda solda ben galatasaraylıyım diye dolaşıyor.

Mahir Bey, Galatasaray taraftarının düşüncelerini muhatabına yansıttığınız için teşekkürler. Konuşmaya ilişkin birkaç izlenimim...

Biz : Neden bizim maclarda on 3-4 sira bos kalirken fb maclarinda nerdeyse elense cekecek yakinliktalar.

TD : O Dacka´nin sikayetiyle alakali, bizden degil. Koltuk kirilmasi ve seyirci taskinligini bahane gosterip emniyetten boyle bir talepte bulunmuslar, sebebi bu.
Konuşmasındaki tek doğru nokta. (Yönetimimize saygılarımla!)

Kongre Üyesi bir abi : Turgay´cım sen bizim kaptanımızdın, bu başkasının gölgesi durumları yakışmıyor sana. Abdi İpekçi´ye gitmeyi biliyorsun. Ayhan Şahenk´e de bekleriz.

T.D : Orada küfür ediliyor, birilerinin adamları parayla küfrediyor.

Biz : Eğer kastınız taraftarsa, biz kimsenin adamı falan değiliz. Eğer size tepki varsa bence siz kendinizi sorgulayın neden tepki var diye.

T.D : Benim Galatasaraylı´lığımı kimse sorgulayamaz. GS camiası da bir kendisine baksın benim evladım bana neden uzak diye. Altyapsindan gelip sampiyonluk kupasini kaldiran Turgay´a bu camia nasil 30 yasinda basketbolu biraktirdi. Nasil soguttular birsey bilmiyorsunuz. Hincal´in agziyla beni elestirmeyin. Ali Uras benim dayimdir vs.
Aslında bu bölümde itiraf ediyor kendisine Galatasaray sahip çıkmayıp Fenerbahçe sahip çıktığı için Aziz´in güdümüyle hareket ettiğini, oyunculuğu ve seçim sürecinde vefasızlıkla karşılaştığını düşündüğü için kin güttüğünü.

Biz : Sizin kişilerle probleminiz camiayla kan davası gütmenizi gerektirmez. Sizden ayrıcalık isteyen de yok. Adaletli olun yeter...
Sözün -aynı zamanda Turgay Demirel´in- bittiği an...

Galatasaray'i gectim, türk basketbolu icin bir virüstür kendisi. bir an önce temizlenmeli. Turgay degil de iyi bir Federasyon baskani olsa su an avrupanin en önde gelen 2-3 basketbol ülkesinden biriydik. rezil herif, bir de utanmadan itiraf ediyor bize karsi besledigi kini.

Turgay Demirel'le zamanında oynamış biriyle konuşmuştuk. Adam yalan söylemiyor, pek de haksız değil ama bu kesinlikle Galatasaray'a ve biz taraftara yapılan çirkinliğin üzerini örtemez!

gs ile kişisel problemlerini aşamadığı gün gibi ortadadır...
ama gs den seçimlerde oy alamadığı için veya gs'den erken kopartıldığı için bunları yapmak bir galatasaraylıya yakışmaz.....
buda nasıl bir karakteri olduğunu fazlasıyla göstermektedir...

bence kinini ne güzel açıklamış galatasaraya bi bakıma helal olsun adama,her topluluk hakkettiği gibi yönetilir,demek biz böyle bi yönetimi hakediyoruz.TD nin reebok dolabından kazandığı para soros un uzak doğu krizinde kazandığı paradan fazladır
basketbolun sırtından geçinen adamlar bunlar

Onlar AŞmışlar sonra çok pişirilip yanmışlar,tencerede dibi tutup kalmışlar.. :kop :kop

Bu da benden sizlere Fenervari bir espri olsun :p

Dipnot:İtiraf ediyorum.Çok kötü bir espriydi.:)

yorum yapılmaması en doğru şey olur ama kişilik meselesi herşeyi aydınlatıyor.

galatasaray camiası veya galatasaraydaki zamanın yöneticileri ne yaptı bilinmez bilenlerde vardır ama o zamanda yaşamıyoruz.kendisi fedarasyon başkaı ve konumu itibariyle gerek geçmiş gerek gelecek mevzularını unutmalıdır görmemezikten gelmelidir.eğer görmemezlikten gelemiyorsa duyguları bulunduğu konumu ezip geçmektedir böylece görevini adeletsizce yerine getirmektedir.buda bir nevi kişiliksizlik,beceriksizlik,sahtekarlık vs.. gibi şeylerdir.

kendisine zamanında yanlış yapan klübü neden ziyarete gidiyor.sadece avrupada kendi başarısının konuşulması içinmi yoksa bir kişiliksiz örneği daha göstererekmi.bu konu ile ilgili 5 sayfa daha yazarım ama herkes herşeyin farkın boşuna kasmayım.

Hiçbir inandırıcılığı olmayan ifadeler.Karşıyaka maçında olan olaylar için ilk defa oluyor demiş ama geçen sene solomon ve mirsad ın provakatörlükleri sonucu verilen cezaları unutmayalım.bize verilen anonons cezası ile ilgil icezanın nedeni ne imiş aslında onu kendileri ne de sormak lazım dı(ntv dışarı )bilmiyorsa da kasetlerini iyice izlemeli.Beni camiadan dışaldılar diyor kendileri intikam mı alıyor yoksa böyle abuk subuk şeylerle.Bazı kusurları da kendisinde aramalı

Turgay Demirel ile GS arasında bir takım sorunlar yaşanmış olabilir.Ama bunların intikamı içim bizlere bunları yaşatmaya hakkı yok.GS camiasını sevmiyorsa ilişkisini kessin bitsin bu iş.

iyi ozaman gs den bazı kişilerle zamanında problem yaşadın diye hıncını almak için elinden ne geliyosa yap.Maçtan 2-3 saat önce maçın saatini değiştiriyolar,şerefsiz hakemleri,gözlemclileri maçlarımıza atıyolar,en ufak bi olayda ceza veriyolar,konu fb olunca gözlerini kulaklarını kapıyolar,sonrada fener aşmış bazı şeyleri diyo terbiyesiz herif

%90'lar civarında Turgay Demirel'in sözlerine katılıyorum.
Cezalardaki eşitsizlik kendisinin değil ceza kurulunun işidir ve Pınar KSK'ye daha önce ceza verilmediğinden dolayı ilk cezalarında aldıkları ceza gayet cüzidir
(Hatırlatma:
KSK : 2000 Ytl
C.Gaines : 4000 Ytl + Hak mahrumiyeti)

ancak ceza kuralları açıktır ve ilk sefer (anons vs yapılmadan ayrıca önceden o sene içinde vukaatın yoksa alacağın ceza budur) olması itibariyle kural-kanun çercevesinde davranılmıştır.

Sorun şudur ki,
Bir takım taraftarının bölücülük yapıp başka bir şehrin tüm takımlarından nefret etmesi ve bunu her fırsatta açıklaması (İstanbul şehir ve takımları karşısındaki tutumu) ve o sene İzmir'de (Halkapınar sanıyorum) oynanan herhangi bir PKSK-(GSCC-FBÜ-BJKCT üçlüsü başta olmak üzere EP) maçlarında olan olaylar ve olaycıkların rapor edilmemesi, gözlemcilerin ne kadar görevlerini yaptıkları bana göre en önemli sorundur.

Biliyorumki, önümüzdeki senede İzmir'deki basketbol kılıfına sokulmuş PKSK çirkinliği devam edecektir. fakat sezonun ilk cezası olacağından yine komedi bir rakamla işin altından cıkacaklardır.
işte bu yüzden FBÜ'ye olan sevgim, PKSK'ye olandan fazladır. FBÜ en nihayetinde benim 101 yıllık rakibim, ve kendimi geliştirme sebebimdir. PKSK ise rekabetinden haz almadığım, saygı duymadığım, daha doğrusu duyamadığım, ligin bir takımıdır.

Özetle, sorun T.Demirel'de değil, ceza kurulu ve gözlemcilerin beceriklilik katsayılarındadır.