TSB | Karagücü 46 - 85 GALATASARAY

Herkese merhaba,

Resmi sitemizdeki bilgiye göre sezonun son haftasında oynanması gereken Karagücü maçı bu Çarşamba (21 Nisan) saat 15.00'de oynanacaktır. Her zamanki gibi maçımızı Bilkent'teki TSK tesislerinde oynayacağız.

Tarih ve saat her ne kadar uygun olmasa da, gidecek olanların şimdiden yüreklerine sağlık. Bol bol fotoğraf ve video bekliyorum, ortamı özledim valla :)

Re: TSB 21 Nisan Çarşamba 15.00 | Karagücü - ENGELSIZ ASLANLAR

Maçın gün ve saatine bakacak olursak Sedat hoca bizi görmek istemiyor.

serdarmengi' Alıntı:
Maçın gün ve saatine bakacak olursak Sedat hoca bizi görmek istemiyor.

:) Aklıma gelmedi değil.

Bir Ankara deplasmanı yapılırdı aslında buradan ama işte dersler...

Maçta olacağım. Skor güncellemesi yapmama gerek yok sanırım zira oldukça kolay bir maç olacak bizim için. Fotoğraf ve videoları maç akşamı koymaya çalışırım.

Serdar Abi maçta görmek istemiyorsa siz de Salı akşamı otele gidersiniz :) Haksız da sayılmaz Sedat Hoca, zira az kalsın ilk yenilgimizi iki sene önce Karagücü'ne karşı alacaktık :)

Ernoyan, en azından periyotluk güncellemeler yapabilirsen çok memnun oluruz.

Taraftarı eleştiriyoruz Engelsiz Aslanlar´a hak ettiği değeri vermiyor diye ama federasyon da bu sporu salt engelli vatandaşlarımızın sosyal aktivitesi olarak düşünüyor. Biraz ilgiyi artırayım, bu spora dikkatleri çekeyim deme zahmetinde bulunmuyor.

Maç saati ve maçın oynanacağı yer cidden zorluyor şartları. Gidebileceğimi pek sanmıyorum ama kısmet...

Can Altay' Alıntı:
Serdar Abi maçta görmek istemiyorsa siz de Salı akşamı otele gidersiniz :) Haksız da sayılmaz Sedat Hoca, zira az kalsın ilk yenilgimizi iki sene önce Karagücü'ne karşı alacaktık :)

Ernoyan, en azından periyotluk güncellemeler yapabilirsen çok memnun oluruz.

Bak bu da doğru Can.

Tarih ve saat birazda çaresizlikten böyle oldu.

Takım şampiyonlar ligine gittiği için lig zaten aksıyor.Geri döndüğümüzde de lig baya sıkışacak.Bu nedenle bu tarihte oynanacak.

Maç hakkında bilgimiz var mı?

46-85 Kazandık.

Dotan 26, Ferit 16 sayı.

Arkadaslar macla ilgili detayli bir yazi hazirliyorum.

Giriste zorluk cikarttilar sagolsunlar. Gerisi keyifliydi. :)

Size sevindirici bir haber. Omer 8 sayi atti. Savunmada oldukca gayretli ve iyiydi. Saglam calisiyormus. Tam saymadim ama Haydari 20'ye yakin asist yapti. :)

Macta toplam 10-12 civari faul oldu. Takimimizin eski oyuncusu Selim abi'yi gormek de guzeldi.

Yarin Italya'ya ucuyorlarmis. Detaylari birazdan aktaririm.

Not: Tribunde toplam 5 kisiydik taraftar olarak. Sedat hocanin ailesi gelmisti bir de.

Arda abi şampiyonluğa kaç maç kaldı ?

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Arda abi şampiyonluğa kaç maç kaldı ?

Arda Abin degil de ben cevap vereyim. :)

Iki macimiz kaldi. Saran'in bizi gecebilmesi icin iki maci da kaybetmemiz lazim.

12 Mayis'ta, saat 19.00'da Besiktas ile oynayacagiz. Kazandigimiz takdirde sampiyonuz.

12 Mayıs da ki maç Ahmet Cömert de mi?

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
12 Mayıs da ki maç Ahmet Cömert de mi?

Evet. Bu arada Besiktas macinin 12 Mayis'ta, Engelli Yildizlar macinin 16 Mayis'ta oynanacagini Seyran soyledi. Gerci federasyon her an degisiklik yapabiliyor. Iki gun oncesine kadar bugun Engelli Yildizlarla oynayacagimiz soyleniyormus.

Re: TSB | Karagücü 46 - 85 ENGELSİZ ASLANLAR

Blogda yazdığım yazıyı buraya da aktarayım.

Bir önceki yazımda takımımızın Ankara deplasmanından galibiyetle döndüğünü anlatmıştım. Biraz detaya girelim.

Takımımızda yabancı oyuncularımızdan bu maçta oynamaları için İsrailli uzunumuz Dotan Meishar, İsveçli guardımız Hussein Haidari seçilmişlerdi. Kadro dışında kalan Matt Scott ve Petr Tucek Ankara?ya getirilmemişler.

Sahaya Selim Sayak, İsmail Ar, Ferit Gümüş, Hussein Haidari ve Dotan Meishar beşiyle çıktık ve yaklaşık 25 dakika 30 saniye aynı beşle mücadele ettik. İlk çeyreğe durgun başladık ve ilk 5 dakika 6-6?lık beraberlikle geçildi. Daha sonra savunmamızı sertleştirmemiz ve Dotan?ın skorer oyunuyla yavaş yavaş farkı açtık ve periyodu 18-12 önde tamamladık.
İlk periyotta Ferit Gümüş 4 sayı atmasına rağmen, oldukça düşük yüzdeli atması farkın bu çeyrekte düşük kalmasının nedenlerinden biriydi. (Bir diğeriyse çok fazla hücum ribaundu vermemiz.) Fakat bu olumsuzluklara rağmen yaptığımız savunmayla Karagücü?ne yalnızca 12 sayı imkanı tanıdık.

İkinci çeyreğe Karagücü şans üçlüğü ile başladı fakat bu sayıdan sonra yaptığımız iyi savunmanın yanı sıra ribauntlardaki etkinliğimiz, Ferit ve Dotan?ın skorer oyunları ve Haidari?nin asist şovuna Ferit?in eklenmesi ile periyodun bitimine 2.26 kala Karagücü?ne mola aldırdık. Aynı hızda devam eden takımımız son hücum şansını eline geçirdi fakat ilk yarının bitimine yalnızca 2.2 saniye kalmıştı. Kendi yarı sahamızın ortalarından Haidari ile topu faul çizgisi üzerindeki Dotan ile buluşturduk. Dotan?ın Selim Sayak?a yaptığı asist ile taçlanan bu güzel organizasyonla çeyreğin son sayısını attık ve devreyi 46-25 (28-13) önde kapattık.

İkinci çeyrekte Husein Haidari?nin çaldığı iki top, hücum ribaundu vermemiz ve hızlı hücumları iyi bitirmemiz sayesinde farkı 21 sayıya kadar çıkarttık. Bunun dışında söylenecek ilginç bir not daha var. İlk devre sonunda iki takımın yaptığı toplam faul sayısı yediydi. Sadece Haidari ve İsmail basket fauller sonrasında serbest atış çizgisine gittiler fakat isabet bulamadılar.

Üçüncü çeyrekte oldukça sert savunma yaptık. Karagücü?ne şut imkanı tanımamamızın yanı sıra, yaptıkları zorlama atışlardan sonra ribauntları topladık. İsmail?in etkili katları sonrasında, Haidari?nin müthiş asistleriyle arkadaşlarını beslemesi farkı iyice açmamızı sağladı. Bunlardan birinde Ferit bulduğu basket sonrasında bir de faul alınca, maçın ilk serbest atış isabeti kaydedildi. Çeyreğin bitimine 4 dakika 30 saniye kala aradaki farkın verdiği rahatlıkla Dotan, Ferit, İsmail ve Selim?i kenara alan Sedat İncesu, Avusturalyalı oyuncumuz Justin Eveson, Ömer Gürkan, Ramazan Kahraman ve Seyran Kurt oyuna girdiler. (Genç oyuncumuz Ömer Gürkan?ın çeyreğin bitimine 1.36 kala ilk sayılarını bulduğunu belirtmek istedim.) Ömer?in savunmaya getirdiği dinamizm ve sonrasında Haidari?nin komutasında Justinle birlikte bulduğu sayılarla çeyreği 69-31 önde kapattık.

Bu çeyrekle ilgili en önemli not: Rakibimizin sadece 6 sayı atmasına izin verdik.

Son çeyrek, farkın 38 sayıya çıkmasının etkisiyle, antreman havasında geçti. Takımımız Ramazan hariç tüm oyuncularıyla sayı bulurken, karşılıklı atılan basketler sonucu çeyreği 16-15, maçı da 85-46 önde tamamladı.
Benim tuttuğum sayı çetelesindeki skor dağılımımız şu şekilde:

Dotan Meishar ? 26

Ferit Gümüş ? 13

İsmail Ar ve Justin Eveson ? 10

Hussein Haidari ve Ömer Gürkan ? 8

Selim Sayak ? 6

Seyran Kurt ? 4

Resmi sitemizde yazana göre Ferit?in sayısı 3, Justin?inki ise 2 eksik. Belki yanlış tutmuş olabilirim. Aldığım notlarda yazanı aktarmak istedim.

Bunun dışında asistlerini saymamış olsam da Haidari?nin 20?ye yakın asist yaptığını düşünüyorum. Aynı şekilde Dotan Meishar da ribauntlarda çift hanelere ulaşıp, double-double yapmış olmalı. Maç boyunca 3 sayılık atış denemesinde bulunmadık.

Şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşmış bulunuyoruz. Beşiktaş ve Engelli Yıldızlar maçlarımızı şampiyonlar ligi dönüşünde yapacağız.

http://engelsizaslanlar.wordpress.com/2 ... galibiyet/